Jump to content


Fotografije

Koji bicikli za 200-300 evra 22"


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
31 odgovora na ovu temu

#21 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 July 2012 - 09:28 AM

Pozdrav forumasi,

Upravo mi je ovo tema potrebna i vi. Dobio sam preporuku izmedju polar mirage pro i capriolo anolis, evo dodajem i sad ovaj http://www.totalbike...ss-country/gila. Al covece ovde 34k, kad bi bio neki polovan...

Ovo je capriola anolis i mnogo mi se svidja oblik, cena je 23k nova.
http://www.totalbike...-country/anolis
Postavljena slika

Drugi je polar mirage pro vec pominjan ista slika kao na ranijem postu postavljena. E sad cene su zbunjuce. Ima ~31k, a onda polar mirage pro 2010 25k i polar mirage pro 2011 24k. Velicine su oznacene u XL XXL i slicno a kod capriole 22. Treba mi realno 22 ko OP coveku jer smo isti po velicini :mrgreen:
Placao bi u kesu, i 300 evra mi je iskreno mnogo, prvo sam misli do 200 evra bajs a video nema vajde. Kad je vec u kesu mozda je bolje neka polovna varijanta ? ali bi voleo nov u svakom slucaju :roll: Ako već polovno može mnogo bolje mogu da idem recimo ~250e.
Sta mislite o ovoj caprioli, koji je bolji od njih dvoje ili bi ste mi preporucili nesto trece ? Kakvi su utisci za mirage ili ako je mozda neko vozio anolis pa da mi kaze. Hvala puno na pomoci!


pogledaj ti lepo neki polovan mirage pro proslogodisnji model.Jako fini bajk moze da se nadje jako jeftino (ja ga vozim) .
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#22 Iceman37

Iceman37
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 30 July 2012 - 12:16 PM

Prvo napisite za cega bi koristili biciklo, kakva exloatacija bi bila, pa da realnije mogu da vam ostali clanovi preporuce sta uzeti. Ja licno sam startovao sa Capriolom-za moje potrebe i moj vid voznje sasvim dovoljno zasada.


Treba mi za trening i duge vožnje po bgu, prelazio bi dosta kilometara sa njim kako sporo tako i brzo. Znači all in all da je izdržljiv i za miks teren. Prosto bajs gde je odnos cena/kvalitet najbolji u toj kategoriji, ja se uopšte ne razumem u njih nažalost.

Ako bi to bio polar mirage ima sad trenutno ovaj oglas sam našao...

http://www.cikloberz...ow.php?id=76257

E sad koliko vidim ovu sliku to je najnovija verzija, ne prošlogodišnja koja je mnogo jeftinija. Možda pozovem čoveka u svakom slučaju samo mi je smor što je Leskovac u pitanju...
  • 0

#23 Iceman37

Iceman37
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 30 July 2012 - 04:09 PM

Izvinjavam se za dupli post, ako može nek se spoji. Ovako kako sam ja opisao tu eksploataciju možete i bajs od 5000 evra da mi preporučite. :D Biću kratak, moram sad reći do 25 000 dinara mogu, ako baš treba više al voleo bi da ne nikako. Sa trenerom sam vozio oko 40km svaki dan, to je više bilo po stazi ali bili su i jako neravni tereni, mislim ono jeste bg u pitanju al rupa gde hoćeš. To je bilo ono kad smo rekreativno vozili, mada ne da razgledamo grad nego da vozimo uskladjenim tempom radi što boljeg fizičkog napretka, mora nešto i za noge-listove da se radi :D Ali stvar je u tome što planiram bajs ovako da vozim takođe sada, da li to bio posao ili bilo šta što mi treba, evo ga i glupi bus plus se uveo pa bolje na bajs da dam nego na godišnje karte, nije da ga zbog toga kupujem ali baš se uklopilo. :) Uglavnom ne mogu ja sad ovde lupati koliko ću dnevno da vozim, nisam bajs pre nikada imao, al eto da kažem glavna stvar je neki zdrav život i trening, gde je malo ozbiljnija vožnja u pitanju a ne razgledanje grada dok se vozim sa ribom. Nije baš kratko al eto...
  • 0

#24 kronos1

kronos1
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Postavljeno 30 July 2012 - 05:54 PM

Mislim da bi anolis bio dobar izbor za pocetak, solidnu delove ima. Ne pretendujem ni na jednog proizvodjaca ali novo je novo,a polovno je polovno. Pogledaj uzivo Anolisa u nekom shopu sedni na njega,probaj krug ako daju...
  • 0

#25 Iceman37

Iceman37
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 30 July 2012 - 09:11 PM

Sutra ću da probam anolis, idem do jedne radnje.

Jel capriolo gila http://www.totalbike...ss-country/gila vredi 36 hiljada ?
  • 0

#26 kronos1

kronos1
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts

Postavljeno 31 July 2012 - 12:02 AM

Gila jeste lepsi od Anolisa-pogotovo plava varijanta,no mislim da je cena malo prenaduvana za model koji se ne razlikuje puno po delovima i opremi. Za te pare se vec moze nabaviti i nesto od drugih proizvodjaca sa disc kocnicama i boljom suspenzijom.
  • 0

#27 Iceman37

Iceman37
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 31 July 2012 - 05:21 PM

E ovako otišao ja da vidim uživo Polar Mirage Pro i Capriolo Anolis kako mi leže. U velikoj sam dilemi. Inače što se cena tiče Polar Mirage Pro je sada 31650 a Capriolo Anolis 30000. Fora kod anolis je što možeš iskoristit akciju, doneti im blio kakvo biciklo, može i dečiji i čak ne mora biti u voznom stanju, krš teški, onda dobiješ popust i Anolis može da ide za 23000. To nema kod mirage pro.

Što se tiče utisaka, barem meni, Anolis uživo izgleda tri puta lepši od Polara, onako baš baš. Lično bi uzeo Anolis, tj sigurno ako uspem da nađem neki krš bajs u međuvremenu pošto ja nemam. Ali samo me bocka jedna stvar i koliko će to da utiče, glavna razlika ovako mene kao amatera koji to posmatra je da Polar ima 24 brzine a Anolis ima 21. Može li neko da mi kaže koliko će to uticati i jel ima bilo kakav značaj. Nebi ražmišljao između njih dvoje da Anolis ima 24, ali ako to nije toliko bitno uzimam je 100%.

Što se tiče Capriolo Gile, ova prodavačica, mada znam, ne treba njih slušati mnogi kažu, pričala mi je u odnosu na anolis ima bolje kočnice pa je pomenula marku koja je između njih dvoje, zaboravio sam i nešto mi je pričala da je sve na jednom mestu neki okidači, pitaj boga ako sam slušao, uglavnom kao Gila ima za, mislim da ga pretera, dve klase bolju opremu. Inače rekao sam da je prošle godine bila kao 24 hiljade al to mi je rekla jeste ali prošlogodišnji model, ovo je potpuno novi. Jedan dečko je kupio za 24 hiljade Gilu prošle godine pa sam zato to rekao.

Uglavnom anolis je prelep bajs, toliko lepši od polara da bi ga samo zbog toga uzeo haha :D Ako može to pojašnjene za brzine, da razrešim dilemu i to je to...
  • 0

#28 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 31 July 2012 - 05:35 PM

Nema sumnje da je mirage pro bolji bajk od anolisa. Nije razlika samo u broju brzina ( anolis 21, mirage pro 24), već i u zadnjoj glavi. Mirage ima kasetnu glavu, dok anolis ima glavu na navoj. Dalje, anolis ima logan kočnice , a mirage shimano, to je još jedna prednost mirage-a. Dalje, vila je dramatično bolja kod mirage-a, naime suntour vila sa mogućnošću zaključavanja u odnosu na mode vilu je velika razlika u korist polara. Anolis je i meni lepši, ali je mirage pro neuporedivo bolji bajk. Čak mislim da i bez obzira na akcijski popust mirage ima bolji odnos kvalitet-cena. E sad, i sa anolisom se čovek može lepo navozati, nije to loš bajk, ali je mirage pro sigurno bolji.
Nadam se da sam malo pomogao, živeli...
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#29 Iceman37

Iceman37
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 31 July 2012 - 05:41 PM

Ako je tako najverovatnije ću onda uzeti Mirage. Uvek kvalitet na prvom mestu sigurno.
  • 0

#30 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 02 August 2012 - 11:07 AM

E ovako otišao ja da vidim uživo Polar Mirage Pro i Capriolo Anolis kako mi leže. U velikoj sam dilemi. Inače što se cena tiče Polar Mirage Pro je sada 31650 a Capriolo Anolis 30000. Fora kod anolis je što možeš iskoristit akciju, doneti im blio kakvo biciklo, može i dečiji i čak ne mora biti u voznom stanju, krš teški, onda dobiješ popust i Anolis može da ide za 23000. To nema kod mirage pro.


Koji su to doktori, ubede ljude da Anolis, koji inace kosta 23000 din, kosta 30k pa im doneses neki krs da bi dobio popust od 7 ljada :mrgreen: :twisted: :evil:

Bas me zanima da li je u svim slucajevima ovako.. do kada traje ta ''akcija''? Jedan ortak mozda odradio ovo ako stvarno postoji popust a ne ova fora kao sa Anolisom.
  • 0
Spiral out, keep going!

#31 Iceman37

Iceman37
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 02 August 2012 - 12:19 PM

Izgleda da traje akcija do 31.08. još ovaj mesec. Nije to za sve bicikle ali ima ih dosta u ponudi, recimo gila nema popust. Ovde možeš da vidiš otprilike šta je sve na popustu od 20% do 30%, tu piše i dokle traje: http://bike.capriolo...capriolo-news-0
  • 0

#32 opiate43

opiate43
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 posts
  • LocationValjevo

Postavljeno 02 August 2012 - 12:32 PM

Ok hvala ali nema ovde nista za mene.. mozda taj ortak uzme Anolis.
Steta sto popust od 30% ne vazi za ovaj lizard, samo tada bi bio dobra kupovina.
  • 0
Spiral out, keep going!




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika