Jump to content


Photo

Sta radite preko zime ?


  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#41 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Posted 16 November 2008 - 11:09 AM

Svejedno.
Ajd kad vec pricamo kazi mi koji ti je najjaci prosek na tako slicnoj kilometrazi?
  • 0

#42 sogli

sogli
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 403 posts
  • LocationGornji Milanovac

Posted 16 November 2008 - 12:04 PM

Predpostavljam da je to drumski bajs, to je "prosecan" :D prosek
  • 0
Nemanja Glisic

#43 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Posted 16 November 2008 - 12:28 PM

Da jeste ne bih bio u cudu...
  • 0

#44 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Posted 16 November 2008 - 03:06 PM

Svejedno.
Ajd kad vec pricamo kazi mi koji ti je najjaci prosek na tako slicnoj kilometrazi?


Najjače što sam išao je BGD-(starim putem)-Novi Sad-pa putem ka Sremskoj Kamenici i Beočinu uz Frušku Goru na Iriški Venac-Irig-Ruma-Stara Pazova - nazad BGD, 182km sa 30.5km/h (ispod 6 sati) i propisno sam se preznojio da bih od Rume do Stare Pazove sa 28.9 vratio na 30.. U principu po ravnom mogu da držim izmedju 35-40km/h, naravno zavisi od vetra.. Ako idem uz neke iole ozbiljnije i duže uspone 30km/h prosek nema teorije da održim, npr. Beograd-Mladenovac-Kosmaj preko Koraćice nikad nisam uspeo da naguram preko 27 jer usponi najviše i skidaju prosek.. Najjači prosek koji sam pak napravio na relativno kratkom putu, obilaznicom do Aerodroma, s vetrom u ledja je bio 39.5km/h, medjutim kad sam krenuo u isti taj veta vrlo brzo sam se vratio na 32km/h..
  • 0

#45 arioth

arioth
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationMagnitogorsk

Posted 16 November 2008 - 03:17 PM

Jednoga jutra ovog leta lepo ustanem i popnem se na moj bajk i kazem danas picim bajkom Skoplje - Mavrovo - Skoplje. Cela duzina staze oko 190km a ja na full bajku, ali brate idem nema popustanja. I tako pocim autoputem, policija me pozdravlja hoce da mi pisu kaznu ali nemogu da me stignu. Letim autoputem kao munja. Predjem ti ja tu distancu za 4,5h i dodjem kuci da popijem sokic i kad odjednom 10l vode na mom licu. Prispavao kod jedne drugarice i ona da me razbudu ubaci mi kofu vode u glavu. :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0
Before you ask stupid questions, ask GOOGLE first

#46 ciric_ivan

ciric_ivan
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 307 posts

Posted 16 November 2008 - 04:51 PM

Kod nas su poslednjih nekoliko godina neverovatno tople zime, ko ima volju moze da vozi 330 dana godisnje (od toga sigurno 280 dana off road, ako zeli), samo mnogo kratko traje dan, pa je problematicno radnom narodu. Ko trazi izgovor naci ce ga i leti :D

Zimi cesto plivam i trcim, sto mi oduzima manje vremena, a prijatna je za promena.

Inace je za rekreativno plivanje potrebno relativno malo vremena, za sat vremena aktivnog plivanja, bez stajanja, (sto je bas mnogo) moze da se ispliva 2 do 4km (ako neko rekreativno prepliva vise od 4km za sat vremena ili pliva po 5-6km bez prekida, ima od mene dva piva :lol: ), u zavisnosti od kondicije i tehnike, tako da za celu akciju koja podrazumeva spremanje, odlazak, plivanje, tusiranje, susenje i povratak kuci ne treba vise od 2 sata. Toliko vremena je, makar meni, potrebno i za trcanje (sat vremena = 12-14km)
  • 0

#47 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 November 2008 - 06:31 PM

Ako uspem da se dovoljno dobro uklopim finansijski...ovo ce mi biti "drugo sunce" za ove kratke dane...Niteflux photon MAX...ovo koriste cak i DH vozaci po mrklom mraku...

Attached Thumbnails

  • img_3071.jpg
  • img_3073.jpg
  • photon.jpg

  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#48 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 16 November 2008 - 06:38 PM

Koliko je to novaca? :shock:
  • 0

#49 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 16 November 2008 - 06:43 PM

Regularna cena 375 USD, ali dogovaram ustupak 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#50 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 28 November 2008 - 11:30 PM

Za tu lovu uzmi farove i akumulator! :D :D
  • 0

#51 negas

negas
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 450 posts
  • LocationKako kad !

Posted 01 December 2008 - 05:31 PM

danas sam odvozio 45 km(drum),sa prosekom od 27 km/h....lepo vreme ,mada novine u grudima je dobro doslo....ostali? jel vozio jos neko?


Evo ja sam vozio Bgd-Mladenovac-Smed. Palanka-Mihajlovac, pa onda lokalnim putem (prazan, bez vozila) kroz sela (Kolari, Umčar, Dražanj, Mali Požarevac, Mala Ivanča nazad na Trešnju pa u BGD i dok je bilo Sunca bilo je prijatno, posle je postalo neugodno... ukupno 188km s prosekom 29km/h..inače sam se na kraju smrzo k`o p....


U gajo majstore ovde si progutao drum, svaka cast za ovaj prosek! I ja iz Kg-a cesto krenem na tu stranu do S.Palanke, ali zapravo retko svracam u sam grad, vec mi je trasa KG-Batocina-Lapovo-Markovac-V.Plana, i onda se ide pravo ka Palanci, ali ispred nje jedno 3-4 kilomatara, skrecem iz pravca Markovca levo, i idem ka selu Bosnjane, a zatim Raca i nastavljam pravo ka KG-U!To uje dosta dobra trasa prvih 50tak kilometara ravno uglavnom (jedino vetar moze da natera da sve presedne :( ), aonda posle skretanja ispred Palanke, ka Bosnjanu idu brda, a iz Race jaos jace brdo tzv "Visak", pa posle opet vise nekako nizbrdo do Kg-a!
Znaci na tom putu mogu da naletim i na drumske ratnike iz BG-a! :D =D>
Drumas je zakon, nema shta... :D :wink:
  • 0

#52 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Posted 01 December 2008 - 06:02 PM

Regularna cena 375 USD, ali dogovaram ustupak 8)


Da ti neko ustupi novcanik na 10 min dok platis lampu ?? :lol: :lol: :lol:
  • 0

#53 lasica

lasica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 540 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 December 2008 - 06:14 PM

Za tu lovu uzmi farove i akumulator! :D :D

Ma kakve farove i akumulator- FIAT 650 :lol:
  • 0
Postavljena slika

#54 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Posted 01 December 2008 - 06:52 PM

Da ti neko ustupi novcanik na 10 min dok platis lampu ??


Daaaa, to bi bio veoma lep gest, ako ima zainteresovanih - samo napred n:happy0005 n:happy0005

Nesto sam prckao ovih dana i uklapao vise LED svetala u jednu celinu, pa cu ukoliko sutra vreme dozvoli uvece na probu...za asvalt i mrak po njemu bi trebalo da zadovolji.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#55 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Posted 23 December 2008 - 03:31 PM

danas smo ja i drugar vozili 50 km...neznam kako kod vas ali ovde je tako duvao vetar da sam skoro zaplakao.Onamo nije bio problem,vetar u leđu,divota,kao u grupi kad se šlepaš...no kad smo se okrenuli,jbt....strašno
  • 0

#56 ziggy

ziggy
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts
  • LocationSubotica

Posted 23 December 2008 - 11:34 PM

danas smo ja i drugar vozili 50 km...neznam kako kod vas ali ovde je tako duvao vetar da sam skoro zaplakao.Onamo nije bio problem,vetar u leđu,divota,kao u grupi kad se šlepaš...no kad smo se okrenuli,jbt....strašno


Istu situaciju sam imao i ja u nedelju,vozili smo 50 km od toga nekih 15 -tak km sa vetrom uz lice. Užas, definitivno više ne vozim kad ovako duva vetar. Ravnica , pa još ovakav vetar ... [-X [-X [-X
  • 0
When I was a kid I used to pray every night for a new bike. Then I realised that The Lord doesn't work that way, so I stole one and asked him to forgive me.

#57 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Posted 24 December 2008 - 08:31 AM

Pa dobro, gledajte stvari sa svetlije strane, bar nema leda i snega (još uvek), a što se mene tiče - pošto nisam ljubitelj drugih sportova, kad je ovako jak vetar, u principu se trudim da kad krenem u vožnju idem u pravcu vetra, npr. ako je severni, ili severozapadni krenem ka Obrenovcu. Kad čovek izadje iz toplog stana, prvih pola sata do sat vremena i može nekako da izdrži. Posle, niz vetar i nije tako strašno. Obrnuta kombinacija je po ovom vremenu mnogo, mnogo gora..
  • 0

#58 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 24 December 2008 - 01:48 PM

Pa dobro, gledajte stvari sa svetlije strane, bar nema leda i snega (još uvek), a što se mene tiče - pošto nisam ljubitelj drugih sportova, kad je ovako jak vetar, u principu se trudim da kad krenem u vožnju idem u pravcu vetra, npr. ako je severni, ili severozapadni krenem ka Obrenovcu. Kad čovek izadje iz toplog stana, prvih pola sata do sat vremena i može nekako da izdrži. Posle, niz vetar i nije tako strašno. Obrnuta kombinacija je po ovom vremenu mnogo, mnogo gora..

mudro zboris, to i ja praktikujem :D
  • 0

#59 foRce

foRce
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 312 posts
  • LocationBeograd

Posted 24 December 2008 - 07:27 PM

To sa vetrom uopste nije naivna stvar.Ja sam skoro od toga nagrabusio i zaradio upalu ocnog nerva.Celo oko mi se zatvorilo, a moglo je da bude i mnogo gore.Vetar maksimalno izbegavam.
  • 0
---------------------------------------------
SCOTT Afd Team Issue Jean Dela Tour
SCOTT SUB 10

#60 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Posted 24 December 2008 - 10:02 PM

To sa vetrom uopste nije naivna stvar.Ja sam skoro od toga nagrabusio i zaradio upalu ocnog nerva.Celo oko mi se zatvorilo, a moglo je da bude i mnogo gore.Vetar maksimalno izbegavam.

lek je kuvano vino =D> ...u zimskom periodu što više... :mrgreen:
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users