Jump to content


Fotografije

Sta radite preko zime ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
72 odgovora na ovu temu

#21 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 17 October 2008 - 01:04 PM

ako ti se svidja onda samo navali :D
  • 0

#22 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 October 2008 - 01:30 PM

Kao sto neko rece, voznja trenazera bez nekog cilja je cisto mucenje psihe i tela. Sto vise treniras na trenazeru psihicki je sve teze, pogotovo ako nemas realan cilj. Zbog toga mnogi i odustanu nakon par voznji. Cak i sa ciljem covek mora biti jak u glavi n:dwarf , ili jos bolje ako imas trenera n:character0071 koji ocekuje da si odradio trening jer se svaki sledeci nadovezuje, onda moras da vozis, nema zezanja. n:fighting0092

Prosle godine je bio cilj, pa se i vozilo, ali bilo je tesko n:fighting0032 .. Ove jos neznam, videcemo.. n:bye
  • 0

#23 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 October 2008 - 02:56 PM

Pa sad, meni se i vožnja po kiši i bljuzgavici čini interesantnijom nego trenažer jer se krećem. Led i sneg su jedini ograničavajući faktori, mada s druge strane putari su se prošle zime propisno potrudili da zasole beogradske ulice i okolinu tako da nije bilo frke niti neke duže apstinencije od vožnje..

Nisam rekao da ne treba voziti po kiši, ali ako se baš ne može voziti napolju ili ako je baš prejak kijamet, onda je dobro imati i trenažer...
Zamislite da živite u Engleskoj... Tamo je suprotno u odnosu na vreme kod nas... tamo po nekad ne pada kiša :mrgreen:
  • 0

#24 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 17 October 2008 - 07:08 PM

Da da, ovo za Englesku znam, drugar koji živi tamo mi kaže: baš bih voleo da vidim koliko bi kilometara prešao godišnje da živiš u Londonu :) Ali zato Englezi imaju velodrome i to u dvoranama, dok mi u Srbiji o tome možemo samo da sanjamo, iako je Beograd čak u dva navrata imao velodrome na otvorenom, jedan kod Doma VJ tj. malo ispod Trga Republike i posle na Dorćolu, ali su oba nestala (za ostale gradove ne znam, ali je to po meni stvarno sramota). Eto, meni bi recimo bilo lepše da vozim u dvorani po pisti (jeste da je u krug ali opet), bila ona betonska ili drvena svejedno, samo da osećam kad nagazim pedale da idem napred...
  • 0

#25 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2008 - 07:28 PM

hehe...a u Antaliji ima 300 suncanih dana u toku godine...a nadomak grada su planincine da se smrznes, oko 2700 metara je najvisi vrh...za voznju da se otkines! a posle u more... 8)
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#26 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 17 October 2008 - 07:32 PM

Cini mi se da nemozes tek tako da dodjes u velodrom i vozis. Mslim da moras imati debelu vezu :) posto postoji mogucnost da se usled pada osteti drvena podloga koja je veoma skupa, pa pustaju samo probrane. :|

Ovde mislim na zatvorene velodrome sa drvenom podlogom.
  • 0

#27 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 October 2008 - 07:46 PM

Ljudi, pa velodrom je kao podijum za dizanje tegova... ja to bar tako vidim... ako treba da biram između velodroma i trenažera - biram trenažer... ali svakako ću ići napolje da treniram kada god budem imao priliku, obezbedio sam se sa kamašnama, termo odećom, windstoperima, potkapom, windstoper rukavicama, kabanicom, waterproof jaknom... briga me za zimu, briga me za sneg...
  • 0

#28 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 October 2008 - 07:50 PM

Nek ti nosic pocrveni - eto to je, to je sve :D :D :D :D
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#29 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 17 October 2008 - 10:39 PM

Kako pistu mozes da poredis sa trenazerom ?? i sa podijumom za dizanje tegova?? :)
  • 0

#30 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 18 October 2008 - 04:25 PM

Ljudi, pa velodrom je kao podijum za dizanje tegova... ja to bar tako vidim... ako treba da biram između velodroma i trenažera - biram trenažer... ali svakako ću ići napolje da treniram kada god budem imao priliku, obezbedio sam se sa kamašnama, termo odećom, windstoperima, potkapom, windstoper rukavicama, kabanicom, waterproof jaknom... briga me za zimu, briga me za sneg...


Pa nije baš tako.. Dobar deo treninga, ako misliš na sprint na 200 metara na pisti se sprovodi baš u teretani, jer hipertrofiju mišića jedino mogu da izazovu vežbe sa malim brojem ponavljanja i maksimalnim opterećenjem. U jednoj emisiji je neki vozač koji se takmičio još u vreme dok je postojala DDR pričao kako su im se treninzi sastojali od toga da na ramena natovare 250kg i rade čučnjeve... A ne vidim razlog zašto na pisti ne bi mogao da voziš isto kao po ravnom terenu - u krug što verovatno dosadi, ali je sigurno interesantnije od trenažera, a s obzirom da su krivine profilisane mora da je i prolazak kroz iste poseban osećaj.. Inače je zanimljivo da se eto klincima koji voze skateboarde izašlo u susret pa je napravljen skate park (u Jagodini mislm), dok je velodrom misaona imenica.. imaće ga Beograd verovatno ista kada dobije i metro..
  • 0

#31 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 18 October 2008 - 09:59 PM

ja stavim ispred valjka ventilator,da mi duva u lice... i onda kao idem na vetar... :lol:
  • 0

#32 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 15 November 2008 - 12:45 PM

danas sam odvozio 45 km(drum),sa prosekom od 27 km/h....lepo vreme ,mada novine u grudima je dobro doslo....ostali? jel vozio jos neko?
  • 0

#33 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 November 2008 - 01:24 PM

Sutra u 11h sastanak kod zgrade NISa (pocetak mosta slobode), pa ko voli -dobrodosao je :D
napomena: vozi se offroad, posto je jos uvek suvo vreme :mrgreen:
  • 0

#34 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 15 November 2008 - 01:32 PM

off: @gamzzy: uslikaj par kadrova ako bude mogućnosti :D
  • 0

#35 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 November 2008 - 02:08 PM

Evo sa poslednje voznjice:
http://www.facebook.... ... =768224517
i
http://www.facebook.... ... =768224517

i album sa ranije voznjice:
http://www.facebook.... ... =768224517
  • 0

#36 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 15 November 2008 - 09:33 PM

danas sam odvozio 45 km(drum),sa prosekom od 27 km/h....lepo vreme ,mada novine u grudima je dobro doslo....ostali? jel vozio jos neko?


Evo ja sam vozio Bgd-Mladenovac-Smed. Palanka-Mihajlovac, pa onda lokalnim putem (prazan, bez vozila) kroz sela (Kolari, Umčar, Dražanj, Mali Požarevac, Mala Ivanča nazad na Trešnju pa u BGD i dok je bilo Sunca bilo je prijatno, posle je postalo neugodno... ukupno 188km s prosekom 29km/h..inače sam se na kraju smrzo k`o p....
  • 0

#37 robhood

robhood
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Postavljeno 15 November 2008 - 10:56 PM

danas sam odvozio 45 km(drum),sa prosekom od 27 km/h....lepo vreme ,mada novine u grudima je dobro doslo....ostali? jel vozio jos neko?


Evo ja sam vozio Bgd-Mladenovac-Smed. Palanka-Mihajlovac, pa onda lokalnim putem (prazan, bez vozila) kroz sela (Kolari, Umčar, Dražanj, Mali Požarevac, Mala Ivanča nazad na Trešnju pa u BGD i dok je bilo Sunca bilo je prijatno, posle je postalo neugodno... ukupno 188km s prosekom 29km/h..inače sam se na kraju smrzo k`o p....

huu jbt. ..... =D>
  • 0

#38 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 16 November 2008 - 02:18 AM

no comment.
Vozim poprilicno puno ali se uvek prenerazim kad procitam ove stvari.
Svaka vam cast kad uspes 6-7 sati da vozis 29 kmh..... dodji da vozis za nasu ekipu sl godine da budes kapiten :)
jos je kraj sezone.....

Kako ides u toku sezone onda? 270km sa prosekom 32 ?

Ne hejtujem ali iz iskustva znam sta znaci biti sam 7 sati na bajku , i sa razlogom mi je ovo cudno.
Ne kazem da nije nemoguce....
  • 0

#39 marko

marko
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 847 posts

Postavljeno 16 November 2008 - 02:47 AM

ispravka
...... *je nemoguce
  • 0

#40 gaja

gaja
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 905 posts

Postavljeno 16 November 2008 - 08:39 AM

Pa pogledaj profil puta, od Djurinaca pa do Draževca je praktično ravno, ne mislim da je bilo šta ispod 35km/h visok prosek..
  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika