Jump to content


Fotografije

O zadnjoj suspenzij za XC Bajk (izdrzljivost kilaze)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
10 odgovora na ovu temu

#1 Eschelius

Eschelius
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 10:13 AM

Pozdrav svima planiram da kupim neki ozbiljnij Bajs. prilicno sam tezak (110 kg). Kod zadnjeg bajsa kog sam imao se deformisala zadnja nabla i lageri su bili zdrobljeni zbog mog offroad vozackog stila bajs je do duse bila krsina od 15tak hiljada dinara. Sada moja orjentacija je bila na hard tail ram iz prostog razloga sto ne znam koliku kilazu moze da izdrzi pritisak u zadnjem amortu. Pomoc
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 June 2012 - 10:46 AM

Ovo i mene interesuje.Ja sam cuo da triad zadnji amort moze cak do 135 kila.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 June 2012 - 12:16 PM

Uzmeš shock sa čeličnom oprugom (tvrđom naravno) i nemaš brige.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#4 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 June 2012 - 12:55 PM

Uzmeš shock sa čeličnom oprugom (tvrđom naravno) i nemaš brige.




Hvala to sam i ja mislio medjutim konstantno ubedjivanje da fulsus nije za teskase me je uplasilo.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#5 TaZ

TaZ
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 01:56 PM

Uzmeš shock sa čeličnom oprugom (tvrđom naravno) i nemaš brige.




Hvala to sam i ja mislio medjutim konstantno ubedjivanje da fulsus nije za teskase me je uplasilo.


Taj koji te ubjeđivao pojma nema.....ja vozim sa tvojom kilažom FS-a od 2008 godine i nikada nikakav problem sa shokom.....FOX RP2 i RP23. Bitno je održavanje i da je uvijek napumpan koliko treba.

A shok sa oprugom je za FR ili DH.......na XC i AM okvire nema smisla stavljati isti.
  • 0

#6 Eschelius

Eschelius
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 02:13 PM

Ma znam ja sve to znaci nema problema gasni amort sto se tice kilaze recimo neki scottov TC shock ili kji god mogu slobodno da trazim Fully bajk sa mojom kilazom nema opasnosti samo da ga napumpam i moze da me izdrzi da se ne ogranicavam na hardtail. a planiram da izdojim max 1000 e za polovan bajk znaci stvarno naj naj.. ja sam planirao cak i nable da stavim za dh ili freeride zbog njihove izdrzljivosti oprema da bude XT vila reba SL i tako to o nablama sam razmisljao Magura 440 ili DT posto DT radi za maguru.
  • 0

#7 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 04 June 2012 - 02:40 PM

Da si trazio fs za 300e, to i ne bi moglo bas tako lako, ali za 1000e nemas sta da brines bre
  • 0

#8 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 04 June 2012 - 03:38 PM

Uzmeš shock sa čeličnom oprugom (tvrđom naravno) i nemaš brige.




Hvala to sam i ja mislio medjutim konstantno ubedjivanje da fulsus nije za teskase me je uplasilo.


Taj koji te ubjeđivao pojma nema.....ja vozim sa tvojom kilažom FS-a od 2008 godine i nikada nikakav problem sa shokom.....FOX RP2 i RP23. Bitno je održavanje i da je uvijek napumpan koliko treba.

A shok sa oprugom je za FR ili DH.......na XC i AM okvire nema smisla stavljati isti.


Hvala puno puno mi znaci ovo jer stalno planiram am bajk al sve me bilo strah da ne oladim shock pa kud posle......

Jedno pitanje za shock sa oprugom jel to radi samo na oprugu ili kombinovano sa vazduhom???
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#9 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 04 June 2012 - 04:42 PM

Hvala puno puno mi znaci ovo jer stalno planiram am bajk al sve me bilo strah da ne oladim shock pa kud posle......

Jedno pitanje za shock sa oprugom jel to radi samo na oprugu ili kombinovano sa vazduhom???

Ako planiraš AM bajk, onda ni shock sa oprugom nije loš/pogrešan izbor - naprimer Fox DHX 5 ima ProPedal (za smanjivanje pedalbob-a). Ali ne moraš ni previše da se brineš da ti pukne vazdušni, tehnologija je dosta napredovala u poslednjih nekoliko godina.

Kod boljih shockova postoji takozvani "Bottom Out (Air Preload)". To znači da pored opruge postoji i komora sa vazduhom, koja služi tome da shock bude progresivniji što je veći vazdušni pritisak - što je više stisnut, to je tvrđi, tj. teže se sabija do kraja, što je jako korisno kod skakanja i ekstremnije vožnje. Ovo podešavanje se može naći na obe vrste shockova, i kod vazdušnih, i kod oprugaša.
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#10 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 05 June 2012 - 11:06 AM

Hvala jos jednom.
Bilo mi je bitno to da saznam a sada posto vidim da moze nista me ne sprecava da kad se steknu uslovi prepakujem stari bajk na neki fulsus ram sa opruznim shock-om+neki marzochi coil napred (volim stvari koje traze minimum odrzavanja koje se moze izvesti u kucnoj reziji).....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#11 caneee

caneee
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1899 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 December 2012 - 02:17 PM

I mene zanima eventualni prelazak na fs. Sa prošlogodišnjih 110 spustio sam se na ispod 90 kg, pa su očekivani problemi mnogo manji. Ali, shock (sa oprugom) mi i dalje uliva mnogo više poverenja (možda bez razloga?).

Pitanje - da li će shock da legne umesto amorta na bilo koji ram? Gledao sam pre par meseci Trek Fuel EX modele i zaključak je bio da ne može (možda sam i tu pogrešio?). A čim je fabrički montiran shock, bajk je za DH/FR i ne odgovara mi.

Preporuke/saveti dobrodošli.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika