Jump to content


Fotografije

Koji bicikli kupiti


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
85 odgovora na ovu temu

#21 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 09:32 AM

to skakanje i te stepenice super izgleda na tv-u,netu ali to su sve momci iza kojih je mnogo mnogo mnogo sati treninga i koji imaju bicikle koje kostaju i po 1000e(nije najskuplje).a da ne pricam o povredama koje su propratni deo cele price.ne odgovaram te od tvog zamisljenog stila voznje bicikle ali mozda ipak bolje da tu ideju odlozis za malo kasnije(dok ne steknes potrebno iskustvo).
ovo sto jelchica kaze...sve i da je tako...ne znam kako bi se ponasala oprema za te novce koje on planira da ulozi,bez obzira sto bi "povremeno" sisao niz stepenice.stavljam navodnike jer znamo svi kako to ide...cekaj jednom,cekaj jos jednom,jao sto je dobro cekaj jos jednom...pa ti stepenice postanu male...ma idi begaj :)
  • 0
.

#22 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2012 - 09:46 AM

nije potrebno da bajs bude bas toliko cvrst za izivljavanje, ali da tu i tamo moze i za to da posluzi.


Koncentrišem se na ovaj podatak.
Koliko ja razumem, čovek bi se samo ponekad standrknuo niz neke stepenice, čisto da ga mine želja, a ne bi svakodnevno vežbao egzibicije.
markidjani, je l' to to? Ili sam rastumačila previše slobodno?

Sve i da je tako opet si lupila i ostala ziva.89kg nosi lepo opterecenje u vec zamorenu (polovnu) masinu od 300e koje ce se pokazati bas onda kad zazeli da ga "mine zelja"

Drz se ti onih flasica razgovora i + energije :P
  • 0
Postavljena slika

#23 markidjani

markidjani
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 09:52 AM

*jelchica je u pravu, ne nameravam da mi biciklo primarno sluzi za izivljavanje kao sto sam naveo, vec tu i tamo da mogu da sidjem niz stepenice ili odem na neku "drndaviju" voznju po vruskoj gori...
*Zvonzy istina je sve sto si rekao, znam da je sve to bajno kad gledas na tv-u, a znam i iz licnog iskustva da nimalo nije lako, do pre nekih 5-6 godina kao klinac sam visio na bajsu stalno al sam vozio kante od brzinaca, al posto sad planiram da kupim od svoih licnih para, a studiram tako da nemam bas vremena da istrazujem hteo bih da prikupim na ovaj nacin sto vise informacija, ili ukoliko neko od vas naleti na neki dobar primer mozete mi poslati pp bio bih zahvalan
sta mislite npr o ovome, meni se kao laiku cini sasvim ok http://www.cikloberz...ow.php?id=68890
  • 0

#24 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2012 - 10:03 AM

Drndava voznja po FG moze pod uslovom da nije preterano dinamicna.Stepenice i skokovi moze, ako si se nas uzeleo ortopedije.
  • 0
Postavljena slika

#25 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 10:07 AM

jos jedna napomena.Uvek je bolje kupiti biciklu koju imas mogucnost da isprobas i uveris se u ispravnost iste.10 minuta ti je dovoljno da dodjes do zakljucka da li je bicikla ispravna ili ne.tak kateemac se cini ok.e sad pogledaj sve te delove koje je prodavac napisao i izguglaj po netu da vidis sta pricaju ljudi o tome.ne zuri
  • 0
.

#26 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 10:15 AM

pisem ti da ne zuris zato sto sam ja skoro napravio tu gresku.kupio biciklu od 200e i vec zamenio 50 posto delova sto je uvek skuplja varijanta nego da sam dodao jos 200e i kupio normalnu biciklu :) sta ces
  • 0
.

#27 markidjani

markidjani
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 10:24 AM

s'obzirom na moje poznavanje mislim da cu i ja tako zavrsiti :)
  • 0

#28 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 08 May 2012 - 10:28 AM

evo bajsa za stepenice i iživljvanje :D
http://www.cikloberz...ow.php?id=63070
  • 0

profilepic.gif


#29 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 10:31 AM

nisi ni svestan koliko bi sebi pomogao ako bi otisao do npr planetbajka i tamo VIDEO i CUO kako sve to izgleda.do tada ti salji neke bicikle za koje mislis da su ok a ja cu ti(koliko to budem umeo)pomoci.


http://www.cikloberz...ow.php?id=69012 imas i ovako nesto :)
  • 0
.

#30 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 08 May 2012 - 10:38 AM

http://www.cikloberza.com/show.php?id=69012 imas i ovako nesto :)

da, da, Spec je bobona :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#31 markidjani

markidjani
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 11:03 AM

Ok hvala svima jos jednom posebno zvonezyju. Samo jos me zanima da li trazim xc hardtail i fully ili neki drugi tip bajsa ? sta meni zapravo treba? bez zadnjih amortizera
  • 0

#32 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 11:19 AM

fully-i sama rec kaze,to ti je full suspenzija(amortizeri).i napred i pozadi.kvalitetan fully nije jeftin.
bolje gledaj hardtail,opet sama rec kaze,to je ram bez zadnjeg amorizera i to je ono sto bi tebi trebalo.

drugo je to sto ljudi postavljaju oglase bez ikakvog smisla pa u fully imas i tzv.drumase :)
  • 0
.

#33 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 May 2012 - 11:28 AM

vidis sta kaze covek...bicikla od 200-300e bi se verovatno raspala posle 10ak skokova i silazaka sa stepenica :)


Izvini, ali.. Ne lupaj.
------------
Gluposti su da za 300 evra nema polovan dobar bajs.
Samo - pripremi se da sačekaš na takvu priliku. Vredi sačekati.



+1
Ni moj polar se nije raspao od takvih i gorih stvari a stvarno za te pare moze da se nadje jako dobra polovara.Raspitaj se iskusni prodavci sa berze kao sto je napr Sveta ce te jako dobro posavetovati sta je dobra kupovina a i probaj da odaberes sam pa okaci ovde da vidimo......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#34 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 11:59 AM

IH BRKO PA TVOJ IMA SAMO RAM POLAR :)
sve ostalo si mu zamenio
  • 0
.

#35 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 May 2012 - 12:46 PM

IH BRKO PA TVOJ IMA SAMO RAM POLAR :)
sve ostalo si mu zamenio



I ram sam zamenio polomio sam moj niz stepenice ali ovaj novi je izgleda jak ko stena.......
Sve u svemu neki skot yz bi mu zavrsio posao samo tako jer ima neverovatno jak ram i sto je manji sve je jaci...Bilo ih je za male pare na berzi i malko se sredi i imas super bajk.

Sve u svemu neki ram koji prati street geometriju.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#36 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2012 - 01:25 PM

I ram sam zamenio polomio sam moj niz stepenice

Jel treba nesto da dodam :D

Salu na stranu, nova masina cak i te klase ne bi trebala tek tako da odapne, ali polovna sa sobom nosi nepoznatu istoru i tu je vec svasta moguce ...
  • 0
Postavljena slika

#37 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 08 May 2012 - 02:28 PM


I ram sam zamenio polomio sam moj niz stepenice

Jel treba nesto da dodam :D

Salu na stranu, nova masina cak i te klase ne bi trebala tek tako da odapne, ali polovna sa sobom nosi nepoznatu istoru i tu je vec svasta moguce ...



Jbg lose je bio odradjen stari model rama sav je bio mekan ovaj novi je mnogo bolji.Kladio bih se da bi od 100 ramova 97% izdrzalo takav poduhvat,pitanje je kako bi tockovi prosli...
Ipak toplo preporucujem ramove koji imaju dj i street anatomiju jer je geometrija takva da mnogo bolje podnose udarce + ojacanja i tezi i puniji varovi.Sto se vile tice samo bi izbegavao rst jer ih u zadnje vreme vidjam dosta slomljenih pa cak i na kruni (ima dobar primer na berzi).Preferirao bi matorijeg marza.Tockovi naravno 36 zica debelih upletenih na bilokakve nable dobre bi bile quando,assess.Felne duplozidne swift ariw.Naravno bilo bi dobro imati snazan korman i lulu os kratku.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#38 markidjani

markidjani
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 03:51 PM

sta mislite jel mi dovoljna velicina rama od 21" radio sam neki test
-WS Recommended Mountain Sizes
Frame Size center-to-center: 20 in
Frame Size center-to-top: 21 in
Overall Reach: 69.50 cm
Saddle Height: 83.00 cm
viewtopic.php?t=19
https://www.wrenchscience.com/
*za gornji test uzimane su u obzir duzina ruku nogu itd
-na drugim mestima vidim da za 195 treba 23" + e sad koje su infom. tacne
*u ovom slucaju odredjivano je na osnovu visine samo
http://www.totalbike... ... nu-bicikle
  • 0

#39 zvonezy

zvonezy
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 08 May 2012 - 06:15 PM

probaj neciju biciklu,provozaj.tako ces najbolje znati.mislim da je 21 inch prava merka za tebe.NISTA TABELE NE ZNACE DOK NE PROBAS BICIKLU.
  • 0
.

#40 markidjani

markidjani
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 09 May 2012 - 02:51 PM

sta mislite o ovom http://www.cikloberz...ow.php?id=68972
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika