Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zaštita od sunca?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
29 odgovora na ovu temu

#1 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 May 2012 - 04:07 PM

Počelo ovo sunce mnogo da prži pa da vidim šta se najviše koristi za zaštitu?
Kreme, ulja, sprejevi, dugački rukavi :D isl...
Ja sam se jednom ispeko :mrgreen: i ne bi više, probao sam -> nije to za mene :mrgreen:
Inače ovako za sunčanje u dvorištu :mrgreen: koristim neki "melem" za sunčanje, Pronasol SPF 40, prilično jeftiniji nego Nivea i slični a extra deluje samo što je previše mastan pa nije za vožnju.
Mislim da sam prošle godine video reklamu za neki Nivein sprej koji je suv, ne lepi se posle koža ali mi se ne daje 1000 dindži samo za probu, hteo bi prvo da čujem iskustva :)
Posted Image
  • 0

profilepic.gif


#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 04:13 PM

Chicco za bebe od 0 meseci :mrgreen: faktor 30. Prvog maja sam vozio od 9 ujutru do 2 popodne mada ne bas sve vreme. Namazao se pre polaska i negde na pola puta. Nisam izgoreo a lako izgorim mada sam imao neku "boju", prilicno bledunjavu :).
Prosle godine sam koristio u pocetku Chicco ali faktor 50, takodje je odlican. Kasnije neku drugu kremu faktor 30 ali se dosta losije pokazala za duze voznje.
  • 0
.

#3 dax92

dax92
  • Members
  • PipPipPip
  • 116 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 04:53 PM

Ja nikad nisam koristio neku zastitu protiv opekotina ni kad se suncam na plazi, a ne jos dok vozim. :)
Desavalo se par puta da izgorim, ali nista strasno. Imam srece sto jako dobro i brzo dobijam boju, pa za cas pocrnim. valjda zbog toga i ne izgorim, nemam pojma. :?:
  • 0

#4 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 May 2012 - 06:37 PM

A vidiš ja sam na suprotnom kraju te skale, ja izgorim za pola sata (ako je jako sunce) pa i to je dovoljno da se posle ljuštim (pre toga naravno ide ona bolna faza) a boju tek da dobijem ma nema šanse, jedino solarijum nisam probao ali prirodno no way. Tako da obavezno moram da koristim nešto za zaštitu. Tako mu to dođe u demokratiji, nekome pigmenta i šakom i kapom a nekome ništa :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#5 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 May 2012 - 07:50 PM

Slicno se i meni desilo kad sam u nedelju sam vozio od 9-13h...sunce upeklo...i posle kuci vidim da sam izgoreo... Zalim Sirius, takva je demokratija, :wink: ali i ja sam onaj tip koze koji pocrni a veoma retko izgori, mada sam u nedelju izgoreo ali ok je sada...boja je k'o sa letovanja :mrgreen:

Moze li da se dobije, daleko bilo, rak koze ako je normalna koza (bez mladeza, na rukama) izlozena jakom zracenju? Mislim usled dugotrajnog izlaganja-svaki dan po 3-4 sata bez ikakve kreme i sprejeva... n2:beach
  • 0

#6 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 May 2012 - 07:57 PM

Moze li da se dobije, daleko bilo, rak koze ako je normalna koza (bez mladeza, na rukama) izlozena jakom zracenju? Mislim usled dugotrajnog izlaganja-svaki dan po 3-4 sata bez ikakve kreme i sprejeva... n2:beach


Meni su lekarji još kao klincu zbog ovog zabranili sunčanje, more, ma ne sećam se kad sam zadnji put bio na moru :cry: Sad je početak maja a sunce prži za medalju, zamisli šta će tek biti u julu n2:smiley-whacky103
  • 0

profilepic.gif


#7 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 May 2012 - 08:01 PM

Juce sam se provozao do sela i shvatio da je vec sad vreme za zastitu, bilo je 38 stepeni na suncu. Bar sam imao kapu, inace bi mi prokljucala glava. Kupujem losione od oko 300 dinara i stite dovoljno dobro da ne izgorim na 40+. Nemojte se zezati sa rakom koze
  • 0

#8 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 07:57 AM

za ruke koristim navlaku, jedino vrat osunčam. :P
  • 0

MCWkdP0.gif


#9 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 May 2012 - 12:22 PM

I ja sam razmisljao o navlakama ali da nije malo vrucina na rukama i jos na 35C i letos na 40C mogu da zamislim... n2:loony
Ja sam vise da se namazem necim i da budem siguran... :roll:
  • 0

#10 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 May 2012 - 01:13 PM

Verujem da navlake propuštaju vazduh ali opet što kažeš temperatura na putu 40C a ja da i ruke i noge uvučem u navlake, nekako mi se ta opcija nije svidela [-X
  • 0

profilepic.gif


#11 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 01:16 PM

to ti se samo čini da je vrućina u tome, inače prava stvar. vozio sam u tome 2 maja po onoj vrućini i nikakvih problema sa uparavanjem nije bilo...malo i rashlađuje. jedino mi je vrat bio crven. :D
  • 0

MCWkdP0.gif


#12 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 01:41 PM

Koja je verzija tih rukava? Na DX sajtu ima jednih gde bas pise da su za zastitu od sunca i drugih koji su i za zastitu od sunca i za hladne dane.
  • 0
.

#13 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 01:54 PM

Koja je verzija tih rukava? Na DX sajtu ima jednih gde bas pise da su za zastitu od sunca i drugih koji su i za zastitu od sunca i za hladne dane.


ja sam uzeo one što su 7.30$ ali to za zimu neće moći. treba neke termo.
vozio sam noću kad je temp bila 10 C, više hlade nego što greju.
  • 0

MCWkdP0.gif


#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4284 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 03:12 PM

http://dx.com/outdoo... ... ze-l-68343
Ovi su samo za zastitu od sunca pa sam mislio da ima neke razlike.
  • 0
.

#15 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2510 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 04 May 2012 - 03:17 PM

http://dx.com/outdoor-sports-bicycle-sun-protection-arm-sleeves-cover-white-pair-size-l-68343
Ovi su samo za zastitu od sunca pa sam mislio da ima neke razlike.

Uh a su ružni, bolje ove u opisu isto piše da sve radnje rade: "Prevent from sun burn in summer, keep warm in winter"
  • 0

profilepic.gif


#16 combat88

combat88
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 224 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 05:54 PM

http://dx.com/outdoor-sports-bicycle-sun-protection-arm-sleeves-cover-white-pair-size-l-68343
Ovi su samo za zastitu od sunca pa sam mislio da ima neke razlike.

Uh a su ružni, bolje ove u opisu isto piše da sve radnje rade: "Prevent from sun burn in summer, keep warm in winter"


e takve imam samo u crnoj boji... a za zimu što greju to mačku o rep. :P
  • 0

MCWkdP0.gif


#17 Martok

Martok
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Postavljeno 04 May 2012 - 06:33 PM

Izgoreh neki dan na Tari pa mi je ova tema taman odgovarala jer sam hteo malo da povedem racuna .. Medjutim ove pomadice, rukavi, sve mi je to nekako komplikovano ... Cini mi se bolje da se "zrtvujem" par dana na Adi i pocrnim pa mi valjda nista od toga nece trebati ...
  • 0
.

#18 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 May 2012 - 09:53 PM

Izgoreh neki dan na Tari pa mi je ova tema taman odgovarala jer sam hteo malo da povedem racuna .. Medjutim ove pomadice, rukavi, sve mi je to nekako komplikovano ... Cini mi se bolje da se "zrtvujem" par dana na Adi i pocrnim pa mi valjda nista od toga nece trebati ...


E pa to sam i ja mislio... sada su meni ruke vec potamnele dosta...ali opet me je strah od jakog zracenja...a ne od gorenja koze

http://www.mondo.rs/... ... _kozu.html

I sad kome covek da veruje vezano za kreme... n:cray
  • 0

#19 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 04 May 2012 - 10:52 PM

Pitajte dermatologe.

Sestra mi je stomatolog, nije bas dermatolog ali se pomalo razume. Uglavnom tako sam i ja mislio, ako ne vidim da sam pocrveneo, sve je ok. Medjutim, to sto ne vidim da sam pocrveneo uopste ne znaci da mi koza nije izgorela i da bezveze rizikujem rak koze. Kazem bezveze, jer me mrzi da namazem kremu pre voznje.
A taman sam pomislio da necu morati nista da mazem jer sam pocrneo za vreme hladnijih dana tj dok je sunce jos bilo slabo.

Moj savet svima sa osetljivom kozom - zastite je makar bili crni ko zemlja od suncanja, spasicete se od dosta nevolja kasnije u zivotu (kojekakvi mladezi, rak, itd...).

Sa druge strane ima ljudi kojima uopste ne smeta koliko god se przili na suncu, njima iskreno zavidim - zivot im je mnogo laksi :)
  • 0

#20 Ivan_xcv

Ivan_xcv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 05 May 2012 - 12:17 PM

Pitajte dermatologe.

Sestra mi je stomatolog, nije bas dermatolog ali se pomalo razume. Uglavnom tako sam i ja mislio, ako ne vidim da sam pocrveneo, sve je ok. Medjutim, to sto ne vidim da sam pocrveneo uopste ne znaci da mi koza nije izgorela i da bezveze rizikujem rak koze. Kazem bezveze, jer me mrzi da namazem kremu pre voznje.
A taman sam pomislio da necu morati nista da mazem jer sam pocrneo za vreme hladnijih dana tj dok je sunce jos bilo slabo.

Moj savet svima sa osetljivom kozom - zastite je makar bili crni ko zemlja od suncanja, spasicete se od dosta nevolja kasnije u zivotu (kojekakvi mladezi, rak, itd...).

Sa druge strane ima ljudi kojima uopste ne smeta koliko god se przili na suncu, njima iskreno zavidim - zivot im je mnogo laksi :)


U pravu si...nazalost... :| mada meni nije toliko osetljiva koza, ali opet... :|
Meni predlazu roditelji da namazem maslinovo ulje da ne bacam pare na kreme... ali mislim da ono sluzi samo za potamnjivanje i da ne stiti od UV zraka... tako da cu verovatno uzeti neki losion za ZF 20 ili 30...
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika