Jump to content


Fotografije
- - - - -

Zaštita od sunca?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
33 odgovora na ovu temu

#21 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 05 May 2012 - 12:54 PM

E mani se tih fora tipa maslinovo ulje, pavlaka ili kiselo mleko isl :mrgreen: neki dan slušam lika kako priča da je isto to maslinovo ulje dobro za kosu :shock:
Nekad je sve bilo zdravije pa i sunce tako da je maslinovo ulje možda i radilo radnju ali danas ima mnogo boljih varijanti jedini je problem što su skupe (ili što je naš standard i plate u nekoj dubokoj jami) pa ne možemo da isprobavamo šta nam najviše paše nego mora ovako, suziti izbor u dani da će prva kupovina/izbor dati najbolje moguće rezultate.
  • 0

profilepic.gif


#22 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 06 May 2012 - 05:30 PM

n:sign0006 n:sign0007
da dobijam po dinar za svaku bubu koja se zakači na mene i po 50 para za svaku koju udarim danas bi postao milioner :evil:
Užas, prosto mi došlo da odustanem od vožnje :evil:
Od sunca se barem može odbraniti a od ovih napasti nikako...
  • 0

profilepic.gif


#23 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 May 2012 - 05:49 PM

Ja danas po suncu od 9-13h, morao sam majicu na duge rukave. Prošli put prva vožnja po ozbiljnijem suncu ove godine i odmah sam izgoreo po rukama, ne crveni se ali osećam da peče svuda. Te losione nikad nisam koristio, lako dobijam boju pa retko izgorim, samo kad preteram naglo sa suncem.
Inače nije mi bilo uopšte toplo sa dugim rukavima, čak prijatno pošto je majica vrlo tanka, tako da verujem da ti rukavi dobro rade posao.
  • 0

#24 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 06 May 2012 - 06:00 PM

Ja sam prošlo leto jedanput ili dvaput dobro izgoreo od vožnje i od tad mazanje kremama sa zaštitnim faktorom obavezno, evo u zadnjih par vožnji u kratkim rukavima na jakom suncu mazanje i boja se polako dobija, leti kad odvojim ceo dan (retko nažalost) za neku dužu vožnju namažem se pre vožnje a i ponesem kremu pa kasnije ponovim to još jedanput.
  • 0

#25 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 01 June 2024 - 01:30 PM

Da ne otvaram novu temu. Nikada nisam koristio rukave za zaštitu od sunca/ UV zračenja. Da li je bolje to ili neka tanka majica sa dugim rukavima?
Da li postoje samo letnji rukavi? Pitam jer većina njih je koliko mogu da pročitam "zimi greje, leti hladi". Cene su baš šarene, od sintetičkih od 500 dinara, do 4 h rsd u Planet Bike (ne znam koji materijal). Da li ovde "važi koliko para toliko muzike" ili je samo reč o šišanju ovaca



Sent from my CPH2449 using Tapatalk
  • 0

#26 mhetlerovic

mhetlerovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 500 posts

Postavljeno 01 June 2024 - 02:20 PM

Mislim da su sve to sintetički materijali jer moraju da budu. Druga stvar moja je logika da za sve što ti ide direktno do tela treba dati nešto više para za bolji kvalitet jer je bolji osećaj. Nisam uzimao konkretno rukave jer mi nije trebalo, ali aktivni veš postoje ozbiljne razlike između nečega što sam uzeo iz Dechatlona što mi se nikako nije svidelo (a nije bilo niti toliko jeftinije, plus načelno volim njihove proizvode) i nekih kvalitetnijih proizvođača tipa Craft. Mislim takođe da postoje rukavi za leto i za zimu, tj da nisu univerzalini koji štite od UV zračnenja a koji greju. 

 

Druga opcija je možda letnji biciklistički dres sa dugim rukavima, znam da postoje ali ne znam koliko ih ima kod nas, nisam ni gledao. Meni sunce ne smeta previše ali kada vozim nekada po šumi bez obzira na vrućinu nosim mtb dres sa dugim rukavima koji je vrlo prijatan i na vrućini, tj tanak je, nije postavljen. Pritom je to neki Muddyfox, dakle Sports Directov brend, ništa posebno. 


  • 1

#27 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 June 2024 - 02:33 PM

Ja sam uzeo najjeftinije bele u Lancast-u u NS, mislim da su bili recimo 200-300rsd, možda čak i 150rsd (prodavali su na komad). Super hlade kada se pokvase i rekao bih da je debljina materijala taman tolika da mogu da prihvate dovoljno vode ali i dovoljno tanki da efikasno hlade (tj i da ima dovoljno vode i da ona dobro i brzo isparava).
Verujem da skuplji rukavi nisu skuplji samo zbog marke, ali pored ovih ja ne vidim razlog da dam više od nekoliko stotina dinara. U međuvremenu sam uzeo još jedan par.

Edit. Slažem se da donji veš treba uzimati kvalitetniji, jer ide do tela ali je u principu i ispod druge odeće. Ovi rukavi su stvar koju ćeš skinuti svaki put kada staneš a možda i u vožnji... meni su i ovi jeftini odlični.
  • 1

#28 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 01 June 2024 - 02:40 PM

Postoje samo letnji rukavi koji stvarno hlade. Pre 4-5 godina sam ih naručio kod Kineza i nosio dosta puta. Tanki su, beli naravno, mada je bilo i u crnoj boji ako se dobro sećam. Malo su uži ali nije problem. 

Nešto sam tih par godina dosta lako goreo od sunca pa sam ih nosio čak i u kolima. Deluje neverovatno ali kada upekne kroz šoferku rukav je hladniji nego ruka. Nikada ih nisam kvasio. 


  • 3
.

#29 Prase011

Prase011
  • Members
  • PipPipPip
  • 164 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 02 June 2024 - 12:23 AM

Postoje samo letnji rukavi koji stvarno hlade. Pre 4-5 godina sam ih naručio kod Kineza i nosio dosta puta. Tanki su, beli naravno, mada je bilo i u crnoj boji ako se dobro sećam. Malo su uži ali nije problem.
Nešto sam tih par godina dosta lako goreo od sunca pa sam ih nosio čak i u kolima. Deluje neverovatno ali kada upekne kroz šoferku rukav je hladniji nego ruka. Nikada ih nisam kvasio.

Jel može link
  • 0

#30 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 02 June 2024 - 07:36 AM

Hteo sam odmah da ga postavim ali taj sa koga sam kupio je mrtav, prošle su godine od tada. Moraćete na sreću, da bude UV zaštita, da ne greje nego samo da hladi i valjda će biti dobro. 


  • 0
.

#31 snezanal

snezanal
  • Members
  • 5 posts

Postavljeno 11 July 2024 - 02:12 PM

Da ne otvaram novu temu...

Tražim rukave za zaštitu  od UV zraka i baš je slaba ponuda, odnosno pronašla sam samo na KP jedan oglas, QuickDry rukavi. Da li je neko koristio i kakvi su utisci?

 

Htedoh da kupim majicu sa dugim rukavima ali i to ne može da se nadje, imam na kratke rukave majice kupljene u Dekatlonu u delu odeće za jedrenje ali nemaju više ništa za odrasle. Rukave uopšte nemaju.

 

Pa ako neko zna gde ima da se kupe rukavi.

Takodje ono što mi je novo je gledajući na stranim sajtovima koje su boje majice i rukavi za UV zaštitivu vidim da je uglavnom crna ili tamno plava. Bilo mi čudno jer sam očekivala da će biti pretežno belo ili svetle boje.

Medjutim, dalje čitajući vidim da u stvari je tamnija boja bolja jer ona bolje štiti od UV  zraka jer odeća tamnije boje bolje upija UV zrake i samim tim tako bolje štiti kožu :)

 

 
  • 0

#32 packelini

packelini
  • Members
  • PipPipPip
  • 86 posts

Postavljeno 11 July 2024 - 03:50 PM

https://medisport.rs/

Јесу скупљи али се исплати. Користим их већ 2 године и нити једну примедбу немам.
Компресиона филозофија ти отвара сасвим друге видике, видећеш и сама.
  • 1
.

#33 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 July 2024 - 04:51 PM

https://lancast.rs/o...rukav-beli.html (ovo je komad, nije par rukava)

 

Ja sam uzeo najjeftinije bele u Lancast-u u NS, mislim da su bili recimo 200-300rsd, možda čak i 150rsd (prodavali su na komad). Super hlade kada se pokvase i rekao bih da je debljina materijala taman tolika da mogu da prihvate dovoljno vode ali i dovoljno tanki da efikasno hlade (tj i da ima dovoljno vode i da ona dobro i brzo isparava).
Verujem da skuplji rukavi nisu skuplji samo zbog marke, ali pored ovih ja ne vidim razlog da dam više od nekoliko stotina dinara. U međuvremenu sam uzeo još jedan par.

Edit. Slažem se da donji veš treba uzimati kvalitetniji, jer ide do tela ali je u principu i ispod druge odeće. Ovi rukavi su stvar koju ćeš skinuti svaki put kada staneš a možda i u vožnji... meni su i ovi jeftini odlični.

 

 


  • 1

#34 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 12 July 2024 - 12:44 AM

Da ne otvaram novu temu...
Tražim rukave za zaštitu od UV zraka i baš je slaba ponuda, odnosno pronašla sam samo na KP jedan oglas, QuickDry rukavi. Da li je neko koristio i kakvi su utisci?

Htedoh da kupim majicu sa dugim rukavima ali i to ne može da se nadje, imam na kratke rukave majice kupljene u Dekatlonu u delu odeće za jedrenje ali nemaju više ništa za odrasle. Rukave uopšte nemaju.

Pa ako neko zna gde ima da se kupe rukavi.
Takodje ono što mi je novo je gledajući na stranim sajtovima koje su boje majice i rukavi za UV zaštitivu vidim da je uglavnom crna ili tamno plava. Bilo mi čudno jer sam očekivala da će biti pretežno belo ili svetle boje.
Medjutim, dalje čitajući vidim da u stvari je tamnija boja bolja jer ona bolje štiti od UV zraka jer odeća tamnije boje bolje upija UV zrake i samim tim tako bolje štiti kožu :)

Ima u na Aliexpresu tih rukava milion.

Sent from my SM-A556B using Tapatalk
  • 1




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika