Jump to content


Photo

Spoljne gume


  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#61 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 11 September 2016 - 09:59 PM

Ne u toj meri da ljudi prestanu da kupuju gume sa zicom.


  • 0

#62 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 11 September 2016 - 10:07 PM

pa kevlar mi deluje ok a ta zica mi se cini bzv. ima li obicnih, bez zice, ali sa kevlarom?


  • 0

#63 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 11 September 2016 - 10:19 PM

"Obicne" spoljne gume jesu sa zicom, "neobicne" ili bez zice se nazivaju "folding" na engleskom jeziku. Popularni modeli se prave u obe verzije, odes na internet stranicu proizvodjaca i pogledas model koji te interesuje.


  • 0

#64 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 12 September 2016 - 07:44 AM

Guma koja ima zicu u obodu je teza, ako si aktivni sportista onda izbegavas takve gume ako bicikl vozis rekreativno onda nema veze.

Kevlar (najlonska) traka izmedju slojeva spoljne gume sluzi za zastitu od busenja. Zastita je vrlo dobra pod uslovom da ne gazis namerno preko ostrih predmeta, stakla, trnja itd.

 

Samo jedna ispravka: kevlar i najlon nikako nisu ista stvar. Od najlona se pravi platnena osnova gume (sem kod skupih trkačkih guma gde često ide pamuk), dok se od kevlara pravi dodatni zaštitni sloj koji može da ide preko ove osnove.


  • 1

#65 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Posted 12 September 2016 - 08:45 AM

Žica ništa ne smeta, ne oseti se u vožnji. Ne smeta previše ni pri skidanju i vraćanju guma. Jedino što daje nešto veću težinu, inače nema razloga za izbegavanje žice.

 

Najbolja zaštita od bušenja je da se gleda kuda se vozi - izbegavaju staklići, trnje i sl. Kad god je moguće.

 

Druga najbolja zaštita je guma dovoljno široka da potreban pritisak ne bude preko 4 bara. Mada već ispod 6 bara oštro kamenje i staklići puno teže prodiru u gumu - ne pruža dovoljan otpor i uvije se.

 

Na kraju, ako se vozi predelima sa puno trnja i eksera, srče i slično, ostaje da se uzme guma sa pravom zaštitom od bušenja - kevlar i deblji kaučuk na gaznom sloju. Ni te gume nisu neprobušive, samo se teže buše. Puno su teže i tvrđe. Gume sa tankim slojem kevlara su manje tvrde i teške, ali i zaštita je osetno manja.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#66 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 12 September 2016 - 11:15 AM

ok. valjaju li ove schwalbe lugano, imaju zicu i taj kevlar-guard, cena 1400 din?

( stavio bih link al n*umem )


  • 0

#67 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 September 2016 - 11:45 AM

To je jeftina loša i teška guma. Ne verujem da ta zaštita nešto vredi čak nisam siguran ni da je ima, mada moguće za taj noviji model s obzirom na težinu od 350g.

Moja lugano koju sam kupio prošle godine je 300g i ima kao neki "active line k-guard" ali to je samo reklama i mrtvo slovo na papiru, provereno u praksi. Probušila se na malecki oštar kamenčić koji je bukvalno 1mm u prečniku ma nema šta da ga vidiš, kopao sam po gumi prvo misleći da je to belo zapravo konac. To zrnce se lepo zabilo i prošlo kroz gumu kao kroz sir, kakva crna zaštita...

Bolje kupi continental za iste pare, proveri da li zaista još imaju ovih grand sport race

http://planetbike.rs...ack-Skin/16895/

Nedavno je ta guma bila na čak 60% popusta za samo nekih 800din što je džabe pa se razgrabilo.


  • 1

#68 ske

ske
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 250 posts

Posted 12 September 2016 - 12:13 PM

ok, hvala. nije mi jos hitno ali da imam u vidu za sledecu sezonu, ako naleti nesto tako povoljno, kao sto kazes da je bilo...


  • 0

#69 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Posted 12 September 2016 - 08:20 PM

Da vozim 26", od Kende pogledao bih K892. Mislim da je to ta šara.


  • 0

#70 Makarije

Makarije
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 257 posts
  • LocationNovi Sad (obronci Detelinare)

Posted 23 September 2016 - 01:53 PM

Da li je neko vozio ili vozi Conti X King 29x2.4,interesuju me iskustva iz prve ruke. (fizicki mogu da stanu)

 

Trenutno imam Shwalbe Rapid Rob 29x2.25 i gume mi trebaju za zimsku sezonu i voznju po F.Gori


  • 0

#71 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Posted 23 September 2016 - 08:04 PM

Onda uzmi Mountain King. Ja sam prosle zime vozio njima po snegu i blatu, fenomenalne su. Za takvu namenu sigurno bolje od X kinga. Nisam imao njih konkretno ali jesam Rocket Rona a to je vrrrlo slicno. RR je odlican za suvo.
  • 0

#72 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 23 September 2016 - 08:11 PM

Onda uzmi Mountain King. Ja sam prosle zime vozio njima po snegu i blatu, fenomenalne su. Za takvu namenu sigurno bolje od X kinga. Nisam imao njih konkretno ali jesam Rocket Rona a to je vrrrlo slicno. RR je odlican za suvo.

 

Sve si ti imao... samo dobre tockove nisi :D

 

Svakako se pridruzujem predlogu za Mountain King.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#73 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Posted 23 September 2016 - 08:28 PM

Mountain King,ubice za sneg i led...preporuka iz licnog iskustva.
  • 0

#74 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Posted 23 September 2016 - 08:38 PM

Sve si ti imao... samo dobre tockove nisi :D

Svakako se pridruzujem predlogu za Mountain King.

Hahahahah
Jao jao...
More, pomirio sam se s ovim tockovima zasad :D Em sto su se "provrteli" em sto ce pare vrlo brzo da budu potrosene na druge stvari... -_-
Jedino mi dodje da otvorim freehub i isipam ono ulje jer ne volim ovoliko tih rad :D
  • 0

#75 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Posted 23 September 2016 - 08:39 PM

Hahahahah
Jao jao...
More, pomirio sam se s ovim tockovima zasad :D

 Ne znam ali nekako ti verujem :)

 

 

Jedino mi dodje da otvorim freehub i isipam ono ulje jer ne volim ovoliko tih rad :D

 

Ma jock ubaci saku peska  n2:Heristical


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#76 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Posted 23 September 2016 - 09:15 PM

Ključni deo rečenice je "za sad". Čitaj dok ne iskoče neki na oglasima.


  • 1

#77 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Posted 23 September 2016 - 09:27 PM

Ključni deo rečenice je "za sad". Čitaj dok ne iskoče neki na oglasima.

+1 :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users