Jump to content


Fotografije

Skidanje lanca


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
79 odgovora na ovu temu

#21 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2012 - 02:53 PM

Gde se to nalaziš kad nema servisa u blizini? :)

Možeš i sam rastaviti lanac ako imaš brusilicu, obrusi se malo pin (taj valjak u sredini) i onda možeš lako da ga izguraš ekserom, tako da ti ostanu unutrašnji krajevi s obe strane kao što ti je Sveta okačio sliku, da bi mogao da staviš brzu spojnicu.
  • 0

#22 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 October 2012 - 05:48 PM

poz..
kupio bi ovu sram spojnicu jer bi malo da odrzavam bajs za razliku od predhotnog..
zanima me je l mogu nesto da zbrljam ukoliko je namestim, da mi ne krene lanac da preskace ili da bude neki problem sram na shimano lanac..

imam majstora u kraju koji ima alat da mi skine lanac ali nikad nije video i namestao tu spojnicu pa mene radi je l se izbija ovaj ravan pin i ovaj desno od njega..
Postavljena slika

hvala..
  • 0

#23 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 27 October 2012 - 06:17 PM

Izbijaju se oba pina zato sto umesto jedne karike lanca stavljas spojnicu. Na lancu treba da ti oba kraja lanca budu "uska".
  • 0
.

#24 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 27 October 2012 - 07:07 PM

menjaj majstora :)
  • 0

#25 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 27 October 2012 - 08:23 PM

^ma to ok :)
nego racunam valjda kod tog rastavljanja ne moze puno da zajebe.. ajde mozda ubacim bajs u kola, pa dodjem u bg da mi to neko rastavi...

ono glavno je l zamena jedne karike (naravno odgovarajuce za 9 brzina) nece da zeza prilikom rada i je l problem sram/shimano.. posto sad sve radi ko doxa :)
  • 0

#26 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 October 2012 - 09:06 PM

E to :mrgreen:
ako imaš xt opremljen bajs ne ide da ga održavaš i servisiraš kod majstora koji nije čuo za spojnicu lanca 8)

Nema nikakvih problema za to što hoćeš, a ako te nešto buni izguglaj slike pa pogledaj kako trebaju da izgledaju krajevi lanca pre montaže, ili pogledaj neki od gomile videa gde se prikazuje postavljanje spojnice.
  • 0

#27 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 28 October 2012 - 12:53 AM

krajevi treba da izgledaju ovako:
http://www.google.rs... ... 1,s:0,i:69
  • 0

#28 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 02 November 2012 - 09:23 AM

hehe spojnice nigde nema.. ako mi http://www.totalbike.rs ne posalje posle mi samo ostaje ebay ako bas hocu da se smaram sa njima..
svuda pise da ima ali kad zoves jok..
  • 0

#29 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 02 November 2012 - 09:48 AM

Ja preksinoć kupio u Capriolu na Čukaričkoj padini. 39,00 dinara :)
  • 0
JoJ

#30 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 02 November 2012 - 09:58 AM

Ma kakav ebay, ima ih ovde sigurno, skoro sam siguran da ce ti stici od TotalBike
  • 0

#31 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 02 November 2012 - 10:14 AM

Ja preksinoć kupio u Capriolu na Čukaričkoj padini. 39,00 dinara :)


bas ti je fora :D je l poslednja.. do duse zvao sam zagrebacku i resavsku nisam ni znao da ima na cukarickoj padini.. imaju svuda za 8 spd..
narucio sam od ovih pa cemo da vidimo..

pozz
  • 0

#32 skybeaver

skybeaver
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 180 posts

Postavljeno 02 November 2012 - 12:22 PM

Zašto mi je fora? Rekao sam ti gde možeš da potražiš. Nisam uzeo poslednju, tj. ostalo ih je još, kada sam ja pazario.
  • 0
JoJ

#33 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 02 November 2012 - 05:53 PM

ma zezam se.. :D
  • 0

#34 ilicn

ilicn
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 06 November 2012 - 12:38 PM

stigla spojnica i namestena.. nenamestena u ruci mi delovala kao da ce sama da se otkacinje ali izgleda lepo stoji i drzi bar u ovoj probnoj voznji nema problema kao da nista nisam ni namestao..

sutra cu u planetu da uzmem jedan WELDTITE SPREJ TEFLON 450ml pa malo da se bavim odrzavanjem.. odmasticu ga nadam se nitro razredjivacem..

hvala svima, poz drustvo
  • 0

#35 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 06 November 2012 - 03:44 PM

Ma spojnica sama da se otkači nema šanse, a bolje očisti uljanim razređivačem, ja sam zadnji put podmazao lanac weldet uljem sa teflonom.
  • 0

#36 brancko

brancko
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationLazarevac-Vrbovno

Postavljeno 30 January 2013 - 05:29 PM

Pozdra svima
Kupio sam alatku za skidanje lanca bas ovakvu http://www.venerabik...big/3710101.jpg
Kad rastavim lanac (hocu da ga operem) da li mogu da ga vratim isto kao i sto sam ga skinuo bez te brze spojnice ? ...imam jako spor net da bih trazio resenje na YouTube
Hvala
  • 0

#37 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 30 January 2013 - 05:31 PM

Pozdra svima
Kupio sam alatku za skidanje lanca bas ovakvu http://www.venerabik...big/3710101.jpg
Kad rastavim lanac (hocu da ga operem) da li mogu da ga vratim isto kao i sto sam ga skinuo bez te brze spojnice ? ...imam jako spor net da bih trazio resenje na YouTube
Hvala


Klin koji drzi karike mozes vratiti nazad ti istim alatom.

Ali, resi se te muke, ulozi par desetine dinara i kupi Sramovu spojnicu, da te ne boli glava. :)

da sam na tvom mestu, ne bih ni vracao taj klin nazad.
  • 0

#38 brancko

brancko
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationLazarevac-Vrbovno

Postavljeno 30 January 2013 - 05:35 PM

Pozdra svima
Kupio sam alatku za skidanje lanca bas ovakvu http://www.venerabik...big/3710101.jpg
Kad rastavim lanac (hocu da ga operem) da li mogu da ga vratim isto kao i sto sam ga skinuo bez te brze spojnice ? ...imam jako spor net da bih trazio resenje na YouTube
Hvala


Klin koji drzi karike mozes vratiti nazad ti istim alatom.

Ali, resi se te muke, ulozi par desetine dinara i kupi Sramovu spojnicu, da te ne boli glava. :)

da sam na tvom mestu, ne bih ni vracao taj klin nazad.

Hvala na brzom odgovoru...hocu sigurno,ali zivim u takvom mestu gde u blizini nemam nikakav servis ni prodavnicu za bicikle :)
  • 0

#39 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 30 January 2013 - 06:29 PM

I ja sam u sličnomk mestu ali zato je tu naručivanje putem neta a spojnica nikad jeftinija meni skoro stigle 2 nove

http://www.totalbike... ... a-9-brzina
  • 0

#40 brancko

brancko
  • Members
  • PipPipPip
  • 122 posts
  • LocationLazarevac-Vrbovno

Postavljeno 30 January 2013 - 08:21 PM

I ja sam u sličnomk mestu ali zato je tu naručivanje putem neta a spojnica nikad jeftinija meni skoro stigle 2 nove

http://www.totalbike... ... a-9-brzina

Putem neta nego sta,ali naruciti jos nesto uz spojnice jer postarina nije ispod 250 kod kurirskih sluzbi :) ... Da li moze u Planet-u da se naruci neki proizvod ?
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika