Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#161 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2015 - 09:16 PM

Kolega sa foruma mi je ponudio. Ako nekog interesuje, daću kontakt na pm.

Inače brojevi su malo manji, meni je taman XL a inače mi pasuje M/L. Recimo imam iz sportofisa crnu azzurro na duge rukave u M veličini koja mi je isto tako taman.


  • 0

#162 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 16 April 2015 - 09:17 PM

Da ne bih isao u off na drugim topic-ima, pitam ovde.
Jel ulozak u bici gacama ima samo ulogu da ublazi zuljanje pozadine ili cuva i genitalije? Posto sam citao na drugim temama da udobno sediste mozes da vozis i bez tih gaca. A na drugoj strani da sluzi za izvlacenje znoja, u sta sam se i sam uverio :)
  • 0

#163 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2015 - 04:02 AM

Da ne bih isao u off na drugim topic-ima, pitam ovde.
Jel ulozak u bici gacama ima samo ulogu da ublazi zuljanje pozadine ili cuva i genitalije? Posto sam citao na drugim temama da udobno sediste mozes da vozis i bez tih gaca. A na drugoj strani da sluzi za izvlacenje znoja, u sta sam se i sam uverio :)

Dobro pitanje.

 

Funkcija gaća je da spreče ojed, upiju znoj - na prvom mestu. Da bi to efikasno obavljale, imaju sunđer na sebi, koji je raspoređen na određen način. Rezultat toga je da, hteo-ne hteo imaš dodatni sloj mekog materijala.

 

Što se samog sedla tiče: ako hoćeš da ti sedlo bude udobno na duže ture, ono ne sme da bude previše tvrdo, ali nipošto ni previše mekano. Što si utreniraniji, što su mišići jači, to ti više prija tvrdo sedlo.

 

Na kraju se sabere dva i dva: ako voziš s gaćama, treba ti tvrđe sedlo. Trkačka sedla su obično lagana, tvrda, predviđena da se voze s gaćama, dok su turistička malo mekša i ona s gaćama budu previše mekana.

 

 

Moje iskustvo: drumski bajs sa trkačkim sedlom kad vozim u običnoj odeći, počne me žuljati posle 20ak kilometara, kad se malo počnem znojati, baš osetiš šav na odeći malte ne. Sa druge strane, bajs na MTB-u, koji je mekši, više turistički, bude taman u običnoj odeći, ali je malo preširok i premekan kad se obuku gaće sa uloškom, biciklističke. Ne previše, ali oseti se mala razlika. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#164 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 05:58 AM

Ovo sedlo koje ja imam, selle royal shadow, vise mi je smetalo za genitalije u odnosu na pozadinu a nosim bici gace sa uloskom. Da probam da vozim bez njih? Onda ce obicne gace biti mokre :) da li sedlo sa rupom moze da resi taj problem? Izvinjavam se ako sam otisao u off
  • 0

#165 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 17 April 2015 - 06:47 AM

Ima tema o sedlima, tu su svi odgovori koji te zanimaju. :)

 

http://www.2bike.rs/...e-7#entry177336

 

Sedlo sa rupom, ako si povijen napred, može da pomogne. Ako se sedi uspravnije, onda rupa nije bitna, već oblik i dimenzije sedla, kao i struktura istog (previše mekan može da više žulja).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#166 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 April 2015 - 06:49 AM

Definitivno ti treba drugo sedlo. Da li će bolje da ti odgovara neko a rupom, ili samo neki drugačiji oblik, to nećeš znati dok ne probaš. Praktično je nemoguće na oko proceniti kako će neko sedlo da ti odgovara, moraš da ga provozaš.
  • 0

#167 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 03:13 PM

Pozdrav... 

 

Prosle godine sam u Planetbike-u kupio Scott bic gace i stvarno sam prezadovoljan kvalitetom. E sad ove godine je na redu majca, sta se tu gleda prilikom kupovine? Po cemu se recimo Scott majca od 5000 din razlikuje od npr onih sto se mogu naci po oglasima za 1500-2000 din?


  • 0

#168 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 18 April 2015 - 05:30 PM

Po tome što je nova. Ja sam kupio 2 polovna original dresa od člana savacar i stanje im je kao da su upravo izašli iz fabrike. Koštali su 1200 din po komadu i jako je fina tkanina. Možda da kupiš jednu polovnu pa ako ti se ne svidi a imaš viška novca, na dalje kupuj novo.


  • 0

#169 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 06:34 PM

E sad ove godine je na redu majca, sta se tu gleda prilikom kupovine? Po cemu se recimo Scott majca od 5000 din razlikuje od npr onih sto se mogu naci po oglasima za 1500-2000 din?

Gleda se da je udobna, da su džepovi na dohvat ruke i da možeš da priuštiš više od jedne na godinu dana ;-)

Uzgred, nije Planet Bike jedina prodavnica sa biciklističkom garderobom - obavezno proveri Intersport i Sportofis ako si u mogućnosti.
  • 1

#170 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 18 April 2015 - 07:33 PM

Ako kupim ovu od 5000 to ce biti jedna u naredne dve godine :D

 

Zato i pitam... bolje mi je ako nije neka velika razlika da kupim dve jeftinije nego jednu skuplju :)

 

Bitno mi je da se brzo suse, da ne upijaju znoj (nadam se da im je to i osnovna svrha).

Kad bi mogao samo jos neko da mi odgovori da li se i te jeftinije isto ponasaju po ovom pitanju? npr ova mi se svidela http://www.2bike.rs/...ne#.VTKxbSFVhBc


  • 0

#171 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 19 April 2015 - 08:09 AM

Čini mi se da najjeftiniji dresevi danas imaju isti materijal kao najskuplji pre deset godina, ako ne i bolji. U svakom slučaju, mora baš da bude neki raspad da ne bi zadovoljio te osnovne kriterijume.

Ja sam super zadovoljan Nakamura dresevima iz Intersporta, koštali su nešto ispod 2000 dinara na nekom sezonskom popustu. Prednost u odnosu na ove sa oglasa je što možeš da isprobaš koja ti tačno veličina odgovara.
  • 1

#172 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 19 April 2015 - 09:02 AM

Meni je važno da je materijal taj mikrofiber - ne natopi se znojem kao pamuk, da bude hladno na leđima. I ima par džepova.

 

Kupujem polovne, po 1000 dinara najviše dres, da ne bude ishaban. Rade posao.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#173 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 19 April 2015 - 11:39 AM

Hvala vam puno na odgovoru, upravo to me je i interesovalo. :)


  • 0

#174 darko_s

darko_s
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 01 May 2015 - 03:19 PM

Znam da je riskantno, al jel tko naručivao robu s ebay-a?

Planiram nabavku kratkih hlača i majice, nešto tipa ovog:

 

http://www.ebay.com/...=item82647c9e23

Materijal se čini ok, ono šta me brine je točnost veličina iz tablice..


  • 0

#175 tmrki

tmrki
  • Members
  • PipPipPip
  • 145 posts

Postavljeno 01 May 2015 - 03:57 PM

@darko_s

Skoro sam dobio sličan dres sa ebay.

Ovi naši mi uzeli još 880din na ime pdv-a. :-#

Materijal je odličan kao i sam kvalitet za taj novac.

Veličina iz tablica je tačna.

Inače nosim broj između L i XL a dres je XXL i baš odgovara.

Slobodno kupuj.


  • 0

#176 darko_s

darko_s
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 01 May 2015 - 04:01 PM

Hvala na informacijama!

Polat ću poruku selleru da pakira u odvojene pošiljke.

Ova varijanta je nešto i jeftinija tako da idem na nju:

http://www.ebay.com/...=item8015fa8537

http://www.ebay.com/...=item84c12f950a


  • 0

#177 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 June 2015 - 12:05 PM

Aj da malo reklamiram :) pošto sam pre dve nedelje konačno našao na buvljaku u PA one obične ali sintetičke bokserice bez uloška, što sam tražio i pitao na ovoj temi.

Prvo to je skoro džabe (150 dinara) a drugo radi posao samo tako, to je baš ono što sam hteo. Rešeni problemi, nema više onoliko žuljanja, natapanja... Koristim i za druge sportove, trčanje, basket, fudbal. Jedina mana je što se kao i druge bokserice podižu, bolje bi bilo da su duže. Ali bitno da nisu kao pamuk da se zalepe uz kožu pa stružu po preponama, već klize pošto je sintetika i uvek su suve. Uzeo sam broj veće da ne stežu. Ima različitih modela. Evo i par sličica.

 

Attached Thumbnails

  • 20120111_131425.jpg
  • 20120111_134006.jpg
  • 20120111_131556.jpg
  • 20120111_131535.jpg
  • 20120111_134344.jpg

  • 0

#178 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 July 2015 - 06:48 AM

Hajde ovde pitanje, mozda je bezveze ali moram   :smile:  Uzeo sam Crivit podgace sa uloskom planiram ispod sorca da nosim dok ne uzmem malo valjaniju opremu. Pranje me zanima posto kao i na prethodnoj slici pise " 40 ". Ako je 40 temperatura pranja da li je dovoljno posto se obicno gace peru na iskuvavanje tj 100 c ? 

Cenim da danasnji deterdzent treba da bude dobar i na 40 c ali rekoh da pitam da ne lutam.


  • 0

#179 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 14 July 2015 - 07:06 AM

Naravno da je dovoljno.
  • 0

#180 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 14 July 2015 - 01:54 PM

Hajde ovde pitanje, mozda je bezveze ali moram   :smile:  Uzeo sam Crivit podgace sa uloskom planiram ispod sorca da nosim dok ne uzmem malo valjaniju opremu. Pranje me zanima posto kao i na prethodnoj slici pise " 40 ". Ako je 40 temperatura pranja da li je dovoljno posto se obicno gace peru na iskuvavanje tj 100 c ? 

Cenim da danasnji deterdzent treba da bude dobar i na 40 c ali rekoh da pitam da ne lutam.

 

Ako ih uvek opereš ručno odmah posle vožnje, skoro pa ti i ne treba deterdžent ali ipak stavi malo.


  • 1




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika