Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#241 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2015 - 08:47 AM

Ta kapa čiji link sam ja okačio je definitivno imala windstoper svuda okolo, znači ne samo napred nego i po ušima i nazad, kao traka. Gornji deo je obična tanka sintetika. Znam jer sam je kupio a izgleda je bila jedina pošto je odmah sutradan bila skinuta sa sajta. Izgleda da više nemaju takvih.
Skupo mi je to prilično za jedno parče krpice ali morao sam tu da uzmem jer ništa slično nisam našao, apsolutni prioritet je bio da ima dodatno spuštene delove preko ušiju i windstopper i sa strane. Malo mi je i tesno i čudno u tome još trebam da se naviknem, jaka je guma to jest kao plivačka je tesna i rastegljiva. Ali bar su uši rešene, kad zašuška nema teorije da se pomeri na gore.


  • 0

#242 IgorMiletic

IgorMiletic
  • Members
  • PipPipPip
  • 101 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 12:28 PM

@Gadjan rukavice koje trazis se prodaju u prodavnicama garderobe takko, kostaju 799din.
  • 0

#243 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2015 - 02:16 PM

Našao sam jedva na pijaci slične, od tog toplog (ali slabog) materijala za 150 din :) samo nemaju napred ono ojačanje kao stare tako da mislim da će brzo da se raspadnu, ne verujem da će izgurati zimu a prethodne su trajale godinama. Ali nema veze, nemam tri soma za rukavice a i ne dam. Mislim da bih se u windstoper rukavicama skuvao, i u ovim mi se navlaže šake primetim kad pravim pauze da jedem pa ih navlačim ponovo. Meni u tome nije uopšte hladno, vozio sam sad i noću na par stepeni, kad pojurim šlepere još mi bude i pretoplo :mrgreen:

Naravno nezgrapne su za rukovanje šamaraljkama i šifterima ali za te pare...


  • 0

#244 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 10 November 2015 - 07:44 PM

Daju svi dimenzije ali svuda lepo pise da svaka velicina moze da varira po 2-3cm za svaku meru (ne znam cemu onda konkretne velicine al ajde...)
Ja sam 190cm i 100kg (pretezno misica) i za sve sto sam kupovao uzimao sam najvece velicine koje imaju. Sve do jednog mi je malo ili u najmanju ruku toliko knap da se ne osecam bas prijatno noseci to. Kupio sam zimski dres komplet, letnji dres komplet i windstoper jaknu... Upravo za proslogodisnji 11.11 :)
Zimski komplet, posto donji deo nisu helanke vec vise kao trenerke (namerno sam birao takav) mi je pretesan u butinama pa ne mogu da ga obucem bas kako treba (u struku je i siri nego sto treba...). Gornji deo je duzinski knap, rukavi dobre duzine ali na granici da su mi tesni i generalno u grudima mi je tesan taj gornji deo. Letnji donji deo je ok jer je rastegljiv ali gornji mi je uskratak i pritesan... Nosim ga ponekad ali kazem nije to to i ne osecam se lepo noseci. Jaknica je sirinski za nekog duplo sireg od mene a rukavi su kratki za dobrih 5cm min.
Na tvom mestu, iskreno, ne bih ni pokusavao da kupim nesto, posle ovoga i ja sam odustao iako ima stvari koje bih sada voleo da probam. Umesto odece kupicu ranac i neke sitnice.
Sve ove stvari su solidnog kvaliteta, jakna bas fino stiti od vetra, zimski dres je solidno topao (donji i previse) i lepo odbija vetar, letnji isto ok ali dzaba, nazalost...

Pa onda ja nemam sto traziti posto sam malo visociji a 8 kg lakst-ja lijepo vidim da ako ocu rukavi da budu koliko toliko adekvatne duzine za mene sam komad garderobe stajace na meni kao na ofingeru :)


  • 0

#245 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 November 2015 - 10:01 PM

Crkoh od smeha: 

 

http://www.boredpand...ter-teya-salat/

 

n2:hahaha


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#246 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 November 2015 - 10:16 PM

Ova druga, namrgođeni mačak je ubedljivo najbolja n2:Heristical


  • 0

#247 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 13 November 2015 - 12:55 PM

Šta mogu staviti ispod majice dugih rukava sa slojem vune da mi štiti pluća. Podložan sam bronhitisu, ni sada mi pluća nisu potpuno zdrava. Probao majicu kratkih i dugih rukava, međutim vetar dolazi do kože. Pročitao sam negde da se stavljaju novine, jedan član je izneo svoje utiske u vezi oklopa i pomenuo je da ne moraju da se stavljaju novine, zato što oklop štiti od vetra. Pitam za ovakvo vreme odnosno temperaturu kao što je danas. Znači 15+ stepeni.
  • 0

#248 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 November 2015 - 01:03 PM

Pluća se hlade i disanjem. Proveri kako ti radi nos, grlo, krajnici. Imao sam puno problema sa plućima dok nisam sredio devijaciju nosa - od tada ništa.

Novine su stara fora koja radi posao. Ima i jakni, kao i prsluka koji štite od vetra. Biciklistički prsluk je obično sa prednje strane sa membranom koja zaustavlja vetar, a na leđima porozan da se ne bi skuvao u njemu.

 

 

Ovde su neki generalni predlozi i saveti za bicikliranje po hladnijem ili/i kišovitom vremenu:

 

http://www.bikegreml...o-bicikliranje/


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#249 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 13 November 2015 - 03:14 PM

Ovo je sledece sto cu da probam

 

 

Treba imati neku deblju membranu jer vetar brzo ohladi tanke tkanine pa bude zima iako ne prolazi vetar. Novine rade posao ali su kabaste a na drugoj strani je skupa profesionalna odeca. Ja sam tako poceo da nosim kacige prvenstveno zbog zime a posle i leti zbog sunca, zastita od udarca je samo plus, tako sam se i setio da imam oklop pa reko da probam sa njime protiv vetra.


  • 0

#250 logo

logo
  • Members
  • PipPipPip
  • 94 posts

Postavljeno 13 November 2015 - 06:00 PM

Ok. Hvala. A kako se snalazite bez profesionalne opreme, to me zanima.


  • 0

#251 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 13 November 2015 - 06:37 PM

Mogu samo da nagadjam, ili kupis nesto jeftino iz Kine (link) ili napravis nesto od suskavca (link) na koji zasijes neku vestacku vunu ili termoizolaciju za laminate (link) u predelu grudi koji zelis da branis od vetra. Moras imati neku vetronepropusnu membranu tipa suskavac ali problem sa vetrom je sto brzo hladi tanke materijale pa iza suskavca mora ici neka tkanina koja sprecava hladjenje u toj oblasti gde udara vetar. E sad takve tkanine treba naci a verovatno nisu ni jeftine plus u jeftinim suskavcima se brzo telo oznoji pa kad vetar pocne da hladi oznojeno telo onda je jos gore.


  • 0

#252 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 15 November 2015 - 08:50 PM

Koliko ima smisla kupiti termo helanke bez tregera?

 

Do sada sam uvek nosio sa tregerima, ali sad imam neku kombinaciju ali bez tregera.


  • 0

#253 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 15 November 2015 - 09:27 PM

Ja i letnje nosim samo sa tregerima :). Sve je to verovatno stvar navike mada ima logike da su zimske bolje sa tregerima jer imas jos jedan sloj koji greje. 


  • 1
.

#254 ceja

ceja
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 171 posts
  • Locationkosovska mitrovica

Postavljeno 24 May 2016 - 07:48 AM

ako nekom treba bici jeftin dress

 

http://www.ebay.co.uk/itm/121983757795


  • 0

#255 ZareSD

ZareSD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 236 posts

Postavljeno 24 May 2016 - 07:59 AM

☺sta sve ide u pakovanju?😀
  • 0

#256 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 24 May 2016 - 09:11 AM

Sem par (velikih) izuzetaka ovo je vise musko nego zensko...


  • 0
.

#257 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 24 May 2016 - 11:16 AM

Šut ba, aerodinamka!


  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#258 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Postavljeno 07 September 2016 - 09:35 AM

Treba mi preporuka za kvalitetne, zimske helanke sa tregerima ili zimski bib sorc sa dugackim nogavicama, kako god je kome lakse da zove taj komad garderobe.

Treba mi za voznje pri niskim temperaturama oko nule pri cemu bih kao prvi sloj nosio helanke od aktivnog vesa.
Ne volim da se trontam, DIY kombinacije uz pomoc raznih trenerki, silnih carapa i slicno me zamaraju. Hocu sto manje vesa da nosim a da mi ne smeta vetar, ne bude hladno i da se lepo susim.
Neka preporuka za kvalitetnu stvar koja se moze kupiti kod nas?


  • 0

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#259 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 07 September 2016 - 11:47 AM

Šta misliš o kombinaciji običnih (termo) helanki preko letnjih biciklističkih gaća (po želji sa ili bez tregera). Helanke onda ne moraš da pereš posle svake vožnje, a gaća već imaš za koje znaš da su ti udobne i da uložak odgovara. Ja sam takve kupio u Sportofisu pre neku godinu za dvadeset evra i lepo me služe na +/- 2 stepena. Meni bi dugačak veš ispod bio višak, samo bih se znojio bez potrebe.


  • 0

#260 RandonneurWannabe

RandonneurWannabe
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 05 October 2016 - 11:09 AM

Da li neko ima iskustva sa nabavkom kvalitetnih bib-ova, jersey-a, leg-warmer-a... na kojima bi moglo da se uradi neko brendiranje i štampa? Gde to može da se nabavi (bilo u Srbiji, bilo negde preko)? Nas 5-6 randonneur wannabe-ija bi da se uniformišemo... Može neko da baci neku preporuku, gde to npr. nabavljaju timovi?

 

Ne zamerite na terminologiji, relativno sam novi u ciklo svetu... :-)


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika


    Google (1)