Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#221 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 October 2015 - 02:06 PM

Ljudi ima li sada negde kod Kineza istih ovakvih thinsulate rukavica? Vozio sam noću i izgubio jednu. Treba mi za recimo 5-10 stepeni, ove su bile veoma jeftine a dovoljno tople i služile su dobro par godina. Nadao sam se da će biti kod lokalnih Kineza ali nema, sve neke štrikane gluposti. Treba mi info gde provereno ima u BG ako je neko video, jer ne mogu da lutam po gradu i tražim.

ha imam iste, kupio pre 100 godina mislim na buvljaku na nbgd...

Ali ne znam što si baš zapeo za njih, osim zbog cene, jer su baš nešto džabe.

Za bajs mi nisu odgovarale jer su kratke pa su mi zglobovi goli, a i nisu windstoper pa probija vetar.

Materijal mnogo mekan, rastežu se pa ruke klizaju i okreću u njima.

Odlične su za svakodnevno šetnju ili trčanje.


  • 0

#222 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2015 - 05:03 PM

Joj ne mogu da iskopam ovakve rukavice od tog polara šta li je... ni kod lokalaca ni na kupindu/kupujem prodajem, nemoguće da su prestali da prave, valjda će biti na buvljaku ili u blokovima... Odgovaraju mi naravno zbog cene, jer su nešto smešno tipa 200 din a dovoljno prijatne i tople za to što mi treba. A druge mane za te pare ne mogu da primećujem, da su dosta skuplje onda bi mi smetalo :) što su kratke i slično. Kad su rukavi kako treba nema problema.

Drugo, baš htedoh da pitam negde, gde mogu da nabavim ranfle za rukave, gde to da tražim? Imam jednu šuškavac/trenerku koja mi je odlična za bicikl ali nije za to pravljena već za trčanje i slično pa su rukavi malo kraći i podignu se, pogotovo na drumašu gde si ispružen. Sve drugo mi je savršeno, nova je ima mrežicu unutra ne uparim se diše a drži vetar skoro ko windstopper, pa bih preradio to. Originalne ranfle su samo 2cm pa bi bilo idealno da se stave neke dugačke i onako stegnute uz zglob.

I treće, može li preporuka za dobru zimsku windstopper kapu? Jel mora da se da skoro dve hiljade za to parče krpice ili ima neka jeftinija alternativa?
http://www.sportofis...stoper-kapa-red
Ja neku alternativu ovoj kapi nisam našao, ni u matriolimpu ni u planetu ni na oglasima. Ne znam ima li još negde toga? U planetu sve neke potkape i samo jedna prava, slična kapa ali mi se čini da nije windstop...
  • 0

#223 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 28 October 2015 - 05:24 PM

Ranfle u pozamanteriji, a force potkapa je odlicna i kosta oko 1200din , ovu sto si okacio je ok ali ne moze da se nosi kaciga sa njom na glavi, imali su u sportofisu i kapu slicnu ovoj sto si okacio ali u jeftinijoj varijanti koja nije doltcini ali je ok samo slabije rastegljiva i vise steze...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#224 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 October 2015 - 05:26 PM

Greska
  • 0

#225 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 October 2015 - 05:26 PM


Uzmi ovu potkapu, nosi se ispod kacige, i odlicna je.
Pored ovoga ti ne treba kapa.
http://www.sportofis...a-termo-podkapa
  • 0

#226 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 October 2015 - 06:19 PM

Super za ranfle, nadam se da ima toga, da ću naći nešto bilo teget bilo crno. Može i drečavo fluo žuto-zeleno pošto su takvi cibzari i učkuri :).

A za kapu nisam hteo odma da se raspišem, i onako mi je dugačak post... Evo ovako, imam neku crivit jeftinu i upotrebljiva je ali za hladnije nije i nervira me, ne mogu više s tim da se patim. Problem nije do materijala već do dizajna. Windstopper je odličan i na tim jeftinim brendovima, imam donji deo, prsluk i kamašne sve jeftino a odlično radi pos'o. Ali kapa ima windstopper samo napred na čelu a ne celim obimom, a to mi je bitno jer mi se uši smrznu koliko je tu tanko i probija vazduh pogotovo kad ima bočnog vetra. Ne bi bilo loše ni nazad da ima jer mi je potiljak uvek mokar. I drugo, obavezno bih da ima onako spuštene bočne strane da bolje pokriva uši. Jer ova ravna kako god je navučem uvek se malo podigne i duva mi kroz uši i to me izluđuje. Volim da sam lepo ušuškan, pošto mi takva kapa treba za baš hladno, recimo 5 stepeni i manje. Ova pola-pola me baš nervira, ako je hladno smrznem se ako je umereno onda mi se čelo natopi jer je windstop nepotreban, za to mi više odgovara neka termo. Pa se onda snalazim i nosim dve kape i menjam za uspon i spust.
Znači ima li negde još neka slična onoj što sam okačio da pogledam ili da uzimam to? Svakako ću pogledati i ostale što ima u sportofisu kad odem, nisam dugo bio... Kacigu ne nosim pa mi to nije faktor odluke.

Bakara, jel ova potkapica stvrano dovoljna na 5 stepeni i manje? I da li je skroz od windstopera? Povoljna je, ali mi deluje neubedljivo sa slike, kao ova moja crivit kapa. Mada obavezno bih hteo nešto da bolje pokriva uši.
  • 0

#227 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 01:10 AM

Podkapa force sasvim korektno radi posao. I ja imam istu već nekih godinu dana i nemam žalbi na nju. Ima takav dizajn da više pokriva uši, nešto slično kao ona kapica što nose plivači, ako me kontaš. 

E sad, prednji deo je od windstoper materijala, a ostali delovi nisu. Kapa jeste tanka i sasvim lepo staje ispod kacige, pogotovo kada se zatvore kopče, onda se fino ušuška oko ušiju i nigde ne prolazi vetar. 

 

Ja sam je koristio na nekih 12, 13 stepeni i iskreno skuvao se. Mislim da opušteno možeš da je koristiš dok voziš bajs i na 5 stepeni, jer realno kad voziš drumski bickl (mada nisam siguran koji tip bicikla i vožnje preferiraš), mislim da je jako teško voziti ga opušteno i polako, pogotovo kad nema vetra i kad je dobar put. Logično je da ti takva vožnja ubrzava puls, disanje, i naravno da krene znoj da probija i da ti nikako neće biti hladno, i da će ti na toj temperaturi ta podkapa doći kao idealno rešenje... Dovoljno da ne dozvoli hladnoći da te ohladi i pošalje u krevet, a isto tako da se zbog nje ne znojiš preterano mnogo i nepotrebno. 

Tu force podkapu sam kupio i devojci samo u manjoj veličini, i njoj se isto jako sviđa. Nećeš pogrešiti, veruj mi! ;) 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#228 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2015 - 10:41 AM

Mislio sam ako ima još negde gde vredi pogledati... Onda znači definitivno ću iz Sportofisa nešto odabrati. Možda i ovo, ako je od windstopera i ako ne prekriva nos

http://www.sportofis...ice-force-90314

Imam neku masku ali prekriva nos i kondenzuje, a treba mi da prekriva samo bradu i eventualno usta znači da je grlo ušuškano ali da mogu da izdišem normalno na nos.

 

jer realno kad voziš drumski bickl (mada nisam siguran koji tip bicikla i vožnje preferiraš), mislim da je jako teško voziti ga opušteno i polako, pogotovo kad nema vetra i kad je dobar put. Logično je da ti takva vožnja ubrzava puls, disanje, i naravno da krene znoj da probija i da ti nikako neće biti hladno

Haha i ja sam došao do istog zaključka :) od letos vozim drumaša i još ne mogu da se naviknem, da skinem kez sa lica i da se kontrolišem :) to je tako besno, tako glatko piči i munjevito ubrzava dok trepneš navuče se 40+... i onda divljam koliko god mogu pa kad crknem onda se preostalih par desetina km vučem do kuće :mrgreen:


  • 0

#229 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 29 October 2015 - 11:19 AM

Za bradu i vrat su najbolje ovakve stvari u kombinaciji sa običnom kapom/potkapom:

 

http://www.sportofis...al-force-903146

 

Možeš da staviš preko brade, da podigneš do očiju, da pokriješ samo vrat, ili da skineš potpuno i staviš u džep, a da na glavi i dalje ostane kapa.


  • 0

#230 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 October 2015 - 11:26 AM

Znam ali uvek mi bilo skupo hiljadu-dve za to parče krpice sa northwave i sličnim natpisima :)

Ima kod kineza na aliju nešto slično, odvojiva šal-kapa i skoro džabe, sigurno nije tako loše koliko je jeftino samo sam zaboravio na vreme da poručim, sad dok stigne kraj novembra.. juče sam poručio. Videh to prošle godine ali već bio kraj zime i reko ima vremena pa zaboravio da naručim.

Inače zavisno od gornjeg dela, kad kragna nije dovoljno knap onda se služim vunenim šalom, dobro greje podesiv je i ne natapa se, a i kad se malo navlaži može se pomeriti, okrenuti...


  • 0

#231 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2015 - 09:05 AM

 

 

Haha i ja sam došao do istog zaključka :) od letos vozim drumaša i još ne mogu da se naviknem, da skinem kez sa lica i da se kontrolišem :) to je tako besno, tako glatko piči i munjevito ubrzava dok trepneš navuče se 40+... i onda divljam koliko god mogu pa kad crknem onda se preostalih par desetina km vučem do kuće :mrgreen:

Isti slučaj.. od kako sam uzeo Cube hibrid (drumska varianta sa ravnim kormanom) nijedna vožnja do sada nije prošla opušteno. Prosto me vuče da ga cepam dok mogu a ostatak puta se vučem do kuće k'o prebijen pas   :)

 

 

Ja od garderobe imam uglavnom Crivit i pokazao se kao solidna kombinacija (windstoper, kapa.. itd). Nije mnogo para kao Northwave a dobro radi posao.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#232 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2015 - 10:08 AM

Pa da, to sam i mislio, crivit i takvi brendovi bi mi savršeno odgovarali jer bi kapa bila nekoliko stotina dinara i savršeno bi radila posao samo kad bi postojala u prodaji njihova kapa da ispunjava ta dva neophodna uslova (da ima spuštene delove preko ušiju i da je windstopper i sa strane ili celim obimom kao traka).

Znači nije problem do kvaliteta već dizajna, ta jeftina oprema radi posao odlično i ne propušta vetar, ako nije dovoljno hladno skuvam se u kamašnama i pantalonama.

Ovako pošto nema ili ne umeju da naprave moraću da dam nešto više para.

Inače ovo što mi se kapa podiže i duva kroz uši cenim i da je zbog toga što je tesna (kao potkapa i one plivačke) pa se nategne i ima tendenciju da ide gore. Kontam da će ona komotna sa učkurom na vrhu stajati na mestu.


  • 0

#233 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 30 October 2015 - 10:16 AM

Bakara, jel ova potkapica stvrano dovoljna na 5 stepeni i manje? I da li je skroz od windstopera? Povoljna je, ali mi deluje neubedljivo sa slike, kao ova moja crivit kapa. Mada obavezno bih hteo nešto da bolje pokriva uši.

Ja sam sa njom isao i na -5, ona ide ispod kacige i meni na glavu nista toplije nije trebalo, a usi prekrije cele, najbitnije je da na usi ne duva.
Ova kapa mora sa kacigom da se nosi inace nema smisla.
  • 0

#234 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 30 October 2015 - 01:30 PM

Joj ne mogu da iskopam ovakve rukavice od tog polara šta li je... ni kod lokalaca ni na kupindu/kupujem prodajem, nemoguće da su prestali da prave, valjda će biti na buvljaku ili u blokovima... Odgovaraju mi naravno zbog cene, jer su nešto smešno tipa 200 din a dovoljno prijatne i tople za to što mi treba. A druge mane za te pare ne mogu da primećujem, da su dosta skuplje onda bi mi smetalo :) što su kratke i slično. Kad su rukavi kako treba nema problema.

Drugo, baš htedoh da pitam negde, gde mogu da nabavim ranfle za rukave, gde to da tražim? Imam jednu šuškavac/trenerku koja mi je odlična za bicikl ali nije za to pravljena već za trčanje i slično pa su rukavi malo kraći i podignu se, pogotovo na drumašu gde si ispružen. Sve drugo mi je savršeno, nova je ima mrežicu unutra ne uparim se diše a drži vetar skoro ko windstopper, pa bih preradio to. Originalne ranfle su samo 2cm pa bi bilo idealno da se stave neke dugačke i onako stegnute uz zglob.

I treće, može li preporuka za dobru zimsku windstopper kapu? Jel mora da se da skoro dve hiljade za to parče krpice ili ima neka jeftinija alternativa?
http://www.sportofis...stoper-kapa-red
Ja neku alternativu ovoj kapi nisam našao, ni u matriolimpu ni u planetu ni na oglasima. Ne znam ima li još negde toga? U planetu sve neke potkape i samo jedna prava, slična kapa ali mi se čini da nije windstop...

Za tu ranflu je najbolje da odes kod nekog krojaca ili snajdersku radnju pa da ti to odradi. Mislim da ne bi bilo ni skupo

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
  • 0

#235 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2015 - 01:41 PM

Pa hoću, samo da nabavim prvo odgovarajuću ranflu. Bitno mi je da bude dugačka, bar 5-6 cm ili više i onako elastična stegnuta uz zglob. I naravno boja da odgovara, nešto crno, teget...

Našao sam tri pozamanterije, videću da izguglam još neke. Rekoše mi da imaju nešto ali mora se videti uživo dal paše.


  • 0

#236 kurogane

kurogane
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts

Postavljeno 09 November 2015 - 08:10 PM

Da li znate koji od ovih kineskih proizvodjaca ima jakne i dresove najduzih rukava jer se ja prosto ne usudjujem ista da porucim obzirom da sam visok 194 cm i imam 92 kg i prilicno sam krakat.

Ima bas povoljnih stvari a i 11 novembra ima nekakav soping dan kad daju jos neke popuste ali kad vidim mjere tih stvari oni uopste ne predvidjaju da postoje ljudi visociji od 185 cm !

Sa druge strane ne bih ni da uzmem nesto sto ce mi biti kao vreca a po definiciji bi trebalo da mi je pripijeno uz tijelo.

Ako neko ima da preporuci nekog od tih proizvodjaca koji pravi modele uze a duze bio bih zahvalan da mi navede tog proizvodjaca.


  • 0

#237 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 09 November 2015 - 08:54 PM

Pa izaberi prodavca koji daje dimenzije pa prema tome poruci.
  • 0

#238 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 09 November 2015 - 11:27 PM

Daju svi dimenzije ali svuda lepo pise da svaka velicina moze da varira po 2-3cm za svaku meru (ne znam cemu onda konkretne velicine al ajde...)
Ja sam 190cm i 100kg (pretezno misica) i za sve sto sam kupovao uzimao sam najvece velicine koje imaju. Sve do jednog mi je malo ili u najmanju ruku toliko knap da se ne osecam bas prijatno noseci to. Kupio sam zimski dres komplet, letnji dres komplet i windstoper jaknu... Upravo za proslogodisnji 11.11 :)
Zimski komplet, posto donji deo nisu helanke vec vise kao trenerke (namerno sam birao takav) mi je pretesan u butinama pa ne mogu da ga obucem bas kako treba (u struku je i siri nego sto treba...). Gornji deo je duzinski knap, rukavi dobre duzine ali na granici da su mi tesni i generalno u grudima mi je tesan taj gornji deo. Letnji donji deo je ok jer je rastegljiv ali gornji mi je uskratak i pritesan... Nosim ga ponekad ali kazem nije to to i ne osecam se lepo noseci. Jaknica je sirinski za nekog duplo sireg od mene a rukavi su kratki za dobrih 5cm min.
Na tvom mestu, iskreno, ne bih ni pokusavao da kupim nesto, posle ovoga i ja sam odustao iako ima stvari koje bih sada voleo da probam. Umesto odece kupicu ranac i neke sitnice.
Sve ove stvari su solidnog kvaliteta, jakna bas fino stiti od vetra, zimski dres je solidno topao (donji i previse) i lepo odbija vetar, letnji isto ok ali dzaba, nazalost...
  • 0

#239 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 10 November 2015 - 07:12 AM

 

 

I treće, može li preporuka za dobru zimsku windstopper kapu? Jel mora da se da skoro dve hiljade za to parče krpice ili ima neka jeftinija alternativa?
http://www.sportofis...stoper-kapa-red
Ja neku alternativu ovoj kapi nisam našao, ni u matriolimpu ni u planetu ni na oglasima. Ne znam ima li još negde toga? U planetu sve neke potkape i samo jedna prava, slična kapa ali mi se čini da nije windstop...

 

Zvao sam takodje da se raspitam i " problem " kod ove kape je sto nije cela windstopper nego samo prednji deo a ostatak je termo, navodno ranije su imali ali se zalili kupci da se previse znoje   :smile:  E sad, da li je takva praksa kod svih ? 


  • 0

#240 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 November 2015 - 07:50 AM

Kod  bici opreme generalno je to često praksa. Meni odgovara savršeno. Sa zadnje strane može i samo mrežica da bude, ništa ne smeta, samo od napred da štiti od vetra.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika