Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#81 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 09 June 2014 - 08:26 PM

Mogu samo da ti opisem ovako a da ne bude nepristojno

 

Dok sam oblacio nakamurin sorc sve me svrbelo bilo upaljeno i irtirano bilo mi je muka da ga obucem ali mi me je bulja bila ok

 

Kada sam presao na drugu firmu bulja je ok a mogu da obucem sorc dva sata pre voznje da se vozim 5-6 sati i da nastavim da ga nosim i da nemam ni jednu neprijtnost oko ....


  • 0

#82 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2014 - 10:32 AM

Kupio sam juče u Sport ofisu (Slavka) šorc. cena je 30E za neki standardni a ja sam uzeo onaj od 34E sa karbonskim uloškom (prodavac kaže da vredi tih 4E više). Na prvi pogled izgleda sasvim OK..ovih dana će na probu.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#83 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 17 June 2014 - 12:00 PM

Kakvi su to karbonski ulosci:)
  • 0

#84 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 17 June 2014 - 12:49 PM

Taj karbonski u Sportofisu je malo tvrdji od standardnog (gledao sam ih prošle nedelje u radnji), a oba izgledaju jako kvalitetno, onako, podebeli su prilično, kvalitetnije deluju za tri klase od onih Crivit i Crane, i dosta su veći tj širi od uložaka sa kojima sam se sretao do sada na manje kvalitetnim šorcevima.

 

Ja ću ovih dana da navratim kod njih da pazarim jedan šorc, za potrebe Čiker maratona, a još uvek sam u dilemi da li da uzmem karbonski ili običan, ne zbog cene, razlika je smešna, već zbog udobnosti, ako je neko koristio ove uloške mogao bi da podeli utiske, koji je udobniji za duge vožnje...

Svi kažu da je za duže vožnje bolje tvrđe sedište, pa predpostavljam da je isto i sa uloškom....


  • 0

#85 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 June 2014 - 03:01 PM

Daj da vidimo sliku tog "karbonskog" uloska?


  • 0

#86 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2014 - 06:55 PM

Lik u radnji mi reče da vredi tih dodatnih 4-5 evrića..pretpostavljam da je ojačan karbonskim vlaknom te samim tim izdržljiviji. Inače na dodir oba su mekana i imaju finu glatku površinu za razliku od crivit -a na kojem sam vozio. Kod crivita uložak je gotovo duplo tanji i materijal koji je do kože je vidno grublji. Uostalom,kol'ko para tol'ko i muzike.

 

 A slika..nek mi neko malo pojasni kako postaviti sliku (nije isto kao pre..ili mi se samo čini  :mrgreen:  )


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#87 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2014 - 07:04 PM

E daj stvarno sliku, i izmeri širinu uloška ako možeš od šava do šava. Evo ja se patim i s dresom i sa kineskim gaćama, niti jedno mi ne odgovara. Sledeće što kupim mora da bude perfektno. A nažalost nemam para za isprobavanje gomile sedišta kako bih našao savršeno pa moram da vozim još neko vreme ovo sadašnje koje je izgleda deo problema.

Na dresu je tanak uložak ali radi posao, osetno je udobnije nego bez ičega i ne nažuljam koske na dugim vožnjama, ali me šavovi ubijaju, bukvalno je neupotrebljiva kombinacija. A ne sedim na šavovima, dosta je širok uložak...

A na kineskim gaćama je onaj narandžasti coolmax (valjda kopija), mnogo je deblji ali i 3cm uži iako sam uzeo xxxl... tu nemam problem sa šavovima ali mi je nekako neugodno od starta, neravno kao da sedim na zgužvanim čarapama. Stalno se nameštam na sredinu uloška i oseti se taj drastičan prelaz u visini. Kontam da bi bilo idealno da je širi uložak, a možda je čak i predebeo.

 

Vidim Zare reče da je Nakamura ok, ortak je uzeo sebi sad jedan pa ću pogledati kakav je ovih dana. Sve oću kad se zadesim u gradu da pogledam negde kakvi su na najskupljim dresovima :) pa da znam kako treba da izgleda. Vidim najzad proradio sportofis sajt, mislim da ću tu pazariti sledeći dres, ovaj put bez tregera, strašno je to nepraktično :mrgreen:


  • 0

#88 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 June 2014 - 07:43 PM

Ima 2 vrste nakamura sorceva (bar kada sam ja kupovao)

Na zalost ja sam poslusao moju zenu (lepse mi kao stoji) i kupio neke jeftinije koje imaju sundjerasti ulozak...

meni je taj sorc dobar samo leti kada je bas vruce, jer je nekako tanji i bez tregera u odnosu na drugi (kineski) koji imam.

najveci problem kod tog nakamurinog uloska je sto se ono tanko platno preko uloska ne prevojima nabora pa mi to napravi zulj, tako da nikako nije za duzu voznju.

 

E sad, moje nakamurine gace su vec matore i ishabane, svaki sorc kada je nov ima dosta bolje "performanse".


  • 0

#89 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2014 - 10:07 PM

Ma imam problem sa postavljanjem slika..ne mogu nikako da provalim kako se postavljaju slike ovdem (neka mi neko da kratko uputstvo za postavljanje slika na forumu).

 

Širina uloška je 21 cm,materijal je perfektno glatak u odnosu na Crivit koji je blago hrapav a sam uložak je gotovo duplo deblji (uložak je sa gelom-nije sundjerasti). Na nogavicama sa unutrašnje strane ima silikonsku traku.

Link za šorc  http://www.sportofis...bez-tregera-pro

 

Što se tiče Nakamure u intersportu cena ide od 2800..u sportofisu ide od 3300 pa nadalje.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#90 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 17 June 2014 - 10:13 PM

U intersportu obicno na tu cenu dobijete i neki lep popust, jer kod njih je uvek neka akcija.

Mislim da sam ja moj sorc platio otprilke oko 1500din.


  • 0

#91 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2014 - 10:19 PM

Sad nema popusta..kriza udarila,Vučić reže gde stigne..steže kaiš,je*e ale. Ako ovako nastavi uskoro ćemo voziti u snovima  :ph34r:


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#92 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 18 June 2014 - 10:34 AM

Pa nije Vucic nadlezan za intesport ;)

 

Salim se...ali ako nema popusta ja bih onda gledao nesto drugo, recimo one kineske.


  • 0

#93 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 June 2014 - 01:34 PM

Ja teram ovog vec sigurno 3 godine.
http://www.probikeki...CFQb3wgodhxEAvA
Jedino sto mi ponekad smeta sto nema tregere pa me na duzim voznjama nekada malo produva. Narqvno nalepnice su malo popucale, ali nikada sa njim nisam imao problem oko osipa i slicno.
Sada se razmisljam ili da za 50tak evra uzmem one dolcini komplete preko berze (najverovatnije kineske) ili da odem do sukija i iskesiram jedno 60tak evra za opet northwave samo sada da uzmem neki kvalitetniji sa tregerima.
  • 0

#94 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2014 - 07:05 PM

Kako misliš produva zbog nedostatka tregera?


  • 0

#95 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 June 2014 - 07:23 PM

Pa sor sa tregerima je mnogo dublji od ovog bez. Pa me produva vetar. Ne znam kako da objasnim drugacije.
  • 0

#96 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 18 June 2014 - 08:50 PM

Aha, nije mi to palo na pamet... reko sami tregeri ne znače ništa, onako prozračni...

A jedinu razliku koju sam uočio čitajući tuđa iskustva je da kao tregeri bolje drže da ne spada, mada ako je guma ok ne verujem da tu može da bude problema. Vidim češće su se takve preporučivale pa sam to i uzeo za prvi komplet. Ali ipak je praktičnije bez, zbog odlaska u "toalet" :) mislim na ovaj uz put, iza žbunja i slično. Pa i za normalan toalet smara svaki put skidanje gornjeg dela i tregera a ne kad treba na brzaka...


  • 0

#97 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 18 June 2014 - 09:28 PM

Nisam imao problema da su mi spadale. Samo to da me nekada produva.
  • 0

#98 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 19 June 2014 - 10:03 AM

Za toalet se slazem 100%. Uzas blagi, sa Doltcini jos i nekako jer su tregeri dublji tj prorez sa prednje strane je dublji pa nekako i uspem da se presavijem kad treba "na brzaka" :) Ali sa Shimano je to nemoguca misija, moram da skidam gornji deo. Doduse shimano su za hladnije vreme, pa je to verovatno razlog drugacijeg dizajna.

 

Inace tregeri izuzetno pomazu ko ima problem sa ledjima, upravo sto se promaje tice. Od kako ih imam, obicne gace maltene nisam obukao, sem kad je ekstremno toplo, inace uvek nosim sa tregerima :)

 

Sto se spadanja obicnih tice, uvek vezem uckur tako da nisam imao ni ja problem.


  • 0

#99 dovla

dovla
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 19 June 2014 - 11:23 AM

Uzeo sam neki sorc sa uloskom giordana i majicu quechua pa me zanima ima li neko iskustva sa ovim markama da li su dobre ili da skupljam pare za nesto ozbiljnije :).


  • 0

#100 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 19 June 2014 - 12:06 PM

Imam dosta Giordana stvari iz Silverline linije i ne mogu se požaliti, mada nemam baš sa čim da uporedim, bolje od par Pearl Izumi i jeftinijih komada koje sam imao. Jedan šorc (http://www.rosebikes...orts/aid:195354) ima dve godine, svi šavovi i uložak na mestu, a perem ga uglavnom u mašini.

Mislim da sve veće kompanije imaju proizvode koji u odgovarajućim klasama stoje manje više rame uz rame što se tiče kvaliteta. Jedino treba izabrati uložak koji odgovara i eventualno izgled. I pravu veličinu naravno, Giordana veličine su nešto manje nego inače.


  • 0
Pozdrav




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika