Jump to content


Fotografije

Izbor odeće


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
646 odgovora na ovu temu

#181 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 14 July 2015 - 02:33 PM

Sad kad je toplo onda se i moze, hvala svakako
  • 0

#182 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 23 August 2015 - 11:13 PM

Pozdrav... ako moze pomoc sta koristite od opreme preko jeseni i na prolece... znaci kad su temperature izmedju 10 i 20 stepeni?

Gledam da kupim dres dugih rukava i dole takodje nesto dugacko... da li je to dovoljno?
I koja je razlika izmedju termo dresova i ovih obicnih na duge rukave... da li su ovi deblji?
  • 0

#183 zookarma

zookarma
  • Members
  • PipPipPip
  • 99 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 24 August 2015 - 06:47 AM

Pozdrav... ako moze pomoc sta koristite od opreme preko jeseni i na prolece... znaci kad su temperature izmedju 10 i 20 stepeni?

Gledam da kupim dres dugih rukava i dole takodje nesto dugacko... da li je to dovoljno?
I koja je razlika izmedju termo dresova i ovih obicnih na duge rukave... da li su ovi deblji?

 

I mene zanima takodje, cime se oblaci kad krenu nize temperature tj recimo za voznju septembar i oktobar recimo :-)  Hvala na savetima


  • 0

#184 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 24 August 2015 - 07:42 AM

To sce zavisi od osobe do osobe. Koliko podnosis toplotu ili ti hladnocu. Primera radi. Sada za vikend je na kopaoniku bilo izmedju 6 i 10 stapeni. Ja sam vozio u biciklistickoj jakni i dugim pantalonama. Ispod jakne sam nosio majcu koja je slicna biciklistickim dresovima. Drugar posto nije imao jaknu dole je nosio duge pantalone a gore obicnu majcu pamucu, jedan dres na krstke rukave, jos jedan dres na krstke rukave i dres na duge rukave. E sada pantalone imas gumirane ne gumirane, sa ovakvim ili onakvim uloskom. Deblje tanje. Sa tregerima bez tregera itd. Cene su od 6.000din na gore. Jakne isto tako od 8.000din na gore. Moja jakna na primer je bila ako se ne varam oko 150e na popustu. Preko 200 je bila. Ja sam uzeo proslogodisnji model. Pantalone su bile oko 100e. Ja kod pantalona prvo gledam ulozak pa sve ostalo. Kod garderobe jedino sto znas je da ako izadjes obucen napolje i ako ti je prohladno dok stojis bice ti ok u toku voznje. Kupis probas. Ako ti bude hladno kupis jos aktivni ves. Ako ti bude toplo skines aktivni vrs. Sve je u slojevima. I sada u odnosu na termo regulaciju tvogs tela sta ljas vise ili manje slojeva. Da li pada kisa pa ti trebaju kamasne. Ili imas neke patike sa gortexom oa ti to ne treba. Ne smeta ti mokra kosa pa ne stavis navlaku na kacigu. Ili ti smeta pa kupis navlaku. Sve je to individualno. Moras da probas vozis i znaces.
  • 0

#185 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 24 August 2015 - 09:29 AM

Pozdrav... ako moze pomoc sta koristite od opreme preko jeseni i na prolece... znaci kad su temperature izmedju 10 i 20 stepeni?

Gledam da kupim dres dugih rukava i dole takodje nesto dugacko... da li je to dovoljno?
I koja je razlika izmedju termo dresova i ovih obicnih na duge rukave... da li su ovi deblji?

 

Moguće je da taj opseg temperatura možeš pokriti sa postojećom kratkom majcom i kratkim gaćama, kombinovanjem sa podmajcom, rukavima i nogavicama. Ispašće jeftinije, a možeš i u toku vožnje da ih skidaš ili oblačiš po potrebi.


  • 3
Pozdrav

#186 phantom85

phantom85
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 25 August 2015 - 07:58 AM

@Belgarath @himzo Hvala vam na odgovorima i savetima :)
  • 0

#187 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 10:26 PM

Jel služe čemu ovi tzv warmeri ili treba odmah kupiti dugačke gaće i dres sa rukavima?


  • 0

#188 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 17 September 2015 - 11:05 PM

Služe, kako ne. Ne bih bio živ bez njih na jesen i proleće.

 

Zamka je obući se previše kad zahladni - onda se oznojiš, pa ti bude još hladnije. Za mene oko 25 počinje razmišljanje o podmajici, ispod 20 rukavi, ispod 15 tri četvrt nogavice. U vreme kad krenu te nogavice ulaze u opticaj i deblji dresovi dugih rukava, ili prsluk preko običnog dresa (sve sa pomajicom kratkih ili bez rukava) kao i biciklistički kačket ispod kacige. Tek kad je konzistentno ispod 5 idu duge gaće, podmajica dugih rukava, zimske rukavice, kapa, kamašne. Naravno, bitno je u koje doba dana se izlazi, i koliko daleko se ide; ako se očekuju promene temperature tokom vožnje, treba imati pri ruci slojeve koji se lako pakuju u džepove ili torbicu.

 

Po mom iskustvu, za hladno vreme je najbitnije grejati ekstremitete, šake, stopala, glavu. Zimus sam na oko 0 vozio u termo gaćama i termo dresu samo sa podmajicom dugih rukava, plus kapa, rukavice, kamašne. U početku sam nosio još slojeva, ali kad sam jednom greškom izašao lakše obučen zbog loše prognoze, shvatio sam da mi je tako manje hladno jer se manje znojim.

 

Što se tiče običnog dresa dugih rukava, nažalost nemam nijedan takav, ali deluje mi da bi mogao da bude zgodan tako oko 15-20 stepeni. Pravio sam sličnu kombinaciju tako što obučem podmajicu dugih rukava ispod dresa s kratkim. Po mom mišljenju, za prelazne periode odvojeni rukavi i nogavice su ipak praktičniji.


  • 2

#189 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 17 September 2015 - 11:07 PM

Služe da ih poneseš kad je tokom većine puta toplo a na putu do cilja imaš mesta u kojima temperatura znatno opadne zbog npr. nadmorske visine. Takođe su korisni kada pri svežijem vremenu, nakon uspona kreneš na spust pa da ne prehladiš mišiće.


  • 1

#190 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 05:23 PM

Stigao mi komplet, birao sam gore XL, dole XXL, bolje nego da žulja, i reko bih da sam ubo dobru veličinu, materijal je baš tanak, svilenkast, u poređenju sa starim biciklističkim, ok za leto, ali sumnjam da bi warmeri-rukavi, nogavice, pomogli.

Ne znam ako je neko naručivao ove zimske komplete, koliko je materijal deblji.

T22.jpg


  • 0

#191 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 October 2015 - 05:51 PM

Imas komplete sa dugim rukavima i nogavicama oni su iste debljine kao taj, a imas i komplete isto sa dugim rukavima i nogavicama ali postavljene oni su dosta deblji, oni su i skuplji od ovih tankih.


  • 0

#192 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 October 2015 - 06:03 PM

Joj to i mene zanima, meni bi trebalo nešto deblje znači valjda termo ako sam dobro shvatio, da je za umereno svežije vreme/noć ali obavezno bez windstopera jer se s njim natopim čak i po ozbiljnoj hladnoći. Jel se pravi to tako? Ja nemam pojma noob sam s tim, nisam zagledao po radnjama a slike mi ništa ne znače.

Znači ne zimski komplet, ali deblji postavljen topliji samo da propušta vetar normalno da se ne bih skuvao na 10-15 stepeni


  • 0

#193 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 06:54 PM

Ima i jedno i drugo, ja bih prvo gledao šta proizvođač preporučuje za određene temperature, kao na primer što radi Castelli:

http://www.castelli-cycling.com/

Ne mora da znači da ako ima windstop sloj da je za ispod nule, mada je najčešće tako.


  • 0
Pozdrav

#194 Vanja_V

Vanja_V
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 313 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 09:38 PM

Ala su skupi, ne verujem, ali sigurno vrede svaku paru

Послато са GT-I9060 уз помоћ Тапатока
  • 0

#195 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 03 October 2015 - 10:14 PM

Tome služe podmajice. Gore letnji dres, ispod odgovarajuća majica, po potrebi rukavi. Em je univerzalnije (koristiš iste dreseve kao leti), em je lakše prilagoditi tačno uslovima.


  • 2

#196 Milanche78

Milanche78
  • Members
  • PipPip
  • 67 posts

Postavljeno 04 October 2015 - 08:14 AM

Ovako nešto?

 

http://www.sportsdir...lter=AFLOR^Mens


  • 0

#197 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 05 October 2015 - 06:17 PM

Baš tako.


  • 0

#198 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2015 - 06:33 PM

Ja bih se smrzo po ovom vremenu samo u tom i letnjem dresu, zato sam i pitao za termo ali bez vindstopera. Evo sad pre sat dva videh usput na pumpi da je bilo samo 14 stepeni.

Juče sam vozio, vraćao sam se u sumrak, sedam - pola osam. Imao sam takvu podmajicu dugih rukava pa letnji dres samo zbog džepova, pa pamučnu rolku pa preko windstop prsluk. I nisam se skuvao. Moglo je i za nijansu lakše ali nemam kako. A u odlasku toplo, samo letnji dres i jedva se popakujem po džepovima sve to što moram da vuglim da se posle ne bih smrzao. Muka mi je kad toliko varira temperatura, 10 stepeni razlike dan i veče.


  • 0

#199 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Postavljeno 05 October 2015 - 10:04 PM

Na petnaest stepeni ide podmajica kratkih rukava, letnji dres i odvojeni rukavi i grejači za kolena. Moraš malo jače da pedalaš ako tu je i dalje hladno :wink:

 

Šala za pedalanje, ali preporučio bih da probaš da se obučeš lakše nego što ti se čini da treba. Prvih dvadesetak minuta je hladno, posle sve legne na svoje mesto. Naravno, svako ima svoj metabolizam i svoj osećaj za toplotu, ali probaj, mogao bi da se iznenadiš. I, ako je ikako moguće, izbegavaj pamuk. To ti je smrt za fizičke aktivnosti i na vrućini i na hladnoći. Vidi i da uzmeš dobre rukave/grejače - kad je rukama i kolenima prijatno, odmah je i ostatku tela toplije.


  • 0

#200 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 October 2015 - 11:32 PM

Pamučnu rolku sam morao jer mora nešto da me greje, a i nemam za sad ništa dugih rukava. Obična odeća mi je uvek dobro odmenjivala gornji deo pa nikad nisam kupovao, uvek je bilo a i sada ima prečih stvari od opreme.
Podmajica mi po pitanju toplote skoro ništa ne znači, bila kratka ili dugačka to me ništa ne greje. Koristim ih samo zbog sušenja kao prvi sloj, tu su nezamenljive. Onda preko nje mogu i moj omiljeni pamuk, prijatan i topao a nemam problem s natapanjem sve dok je to i poslednji sloj zbog disanja. Kad ide još i prsluk ili jakna preko onda pamuk već nije dobro rešenje, ali služim se tu nekim majicama i rolkama dok se ne opremim namenskom garderobom.

ali probaj, mogao bi da se iznenadiš

Probao letos i jesam se iznenadio :), tako da se sad plašim zime i u sred leta. Kockao se tako minimalistički da nosim samo podmajicu u zadnjem džepu računam ma leto je vrućine su, ni noću neće biti hladno. Bio na nekom turniru do ponoći, čim sam krenuo nazad toliko sam se smrzo da nisam znao šta ću od sebe, celo telo počelo da mi se trese i vilica, a kuća daleko. Sav se ukočio i zgrčio ne mogu da okrećem uopšte. Sreća nađem neki karton za torzo pa sam sprintao prvih par km kolko god sam mogao da dođem sebi. Poželeo sam i trenerku dole i rolku ili čak duks s kapuljačom da se lepo utoplim, i windstop prsluk... nikad gori osećaj kad ti nešto toliko treba a sedi kući nisi poneo.
E, 10 god. vozim i dalje ne umem da se obučem i da pogodim šta mi treba. A muka mi je da vukljam uvek paktreger i ranac gde god krenem.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika