Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#141 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 03 September 2017 - 09:38 PM

Ta truba je "truba". Dzepni digitron koji imam iz 1978 koristi dve takve LR44 baterije pa mozes da mislis koliko bi ta truba dugo svirala sa sve cetiri malecne baterije, tu trubu ne kupuj nikako. Inace 90 decibela je malo za alarm.

 

Ljudi obicno lakse prepoznaju da im je bicikl iza ledja ako cuju zvonce pa bi moja preporuka bila kupi dobro zvonce. Dobro zvonce nije jeftino jer moze da traje decenijama.

 

Jeftine sajle sa sifrom se otkljucavaju bez ikakvog alata, nemoj da ih kupujes kao osnovnu zastitu za bicikl.


  • 1

#142 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 03 September 2017 - 11:11 PM

Nije mi zvonce problem, imam ono na otkid za 150 din, radi lepo i cuju me ako nije velika guzva. A jednostavno je, metalna kapa, feder i parce metala koje udari u metal, moze i to vecno. Nego sam mislio da ukombinujem ako moze.
Druga opcija za alarm mi je onda ovako nesto: http://www.ebay.com/...EsAAOSwwo1Xceou
 
Te jeftine sajle sam mislio kao osnovnu zastitu, cisto da bajs ne bude na izvolite. Ovde kod mene je bilo par slucajeva da odnose samo neotkljucane ispred prodavnice, verovatno isti tip. Zato sam mislio tu sa sifrom, racunam da je veca muka provaliti sifru nego otkljucati bravu sa necim. Ili gresim? Sa secicama ce da strada i jedna i druga, to ne dovodim u pitanje.
 
 
 
Pade mi na pamet kako se malo teze seku pojasevi na automobilima, pa sam pomislio kako se niko nije setio da napravi od kevlara takvo nesto. Ili da obloze lanac sa kevlarom, jos bolje. Jer ako zaustavi noz, onda mu ni secice verovatno ne mogu nista, ili ne tako lako. Sad vidim da se neko vec setio: 
 

 

Lagano, jos da se stavi i onaj pevajuci katanac, taman. 


  • 0

#143 shoshonex

shoshonex
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 267 posts

Postavljeno 03 September 2017 - 11:21 PM

Ako hoces alarm, ja koristim ovo :
https://www.aliexpre...2648209373.html

Bljeskalica + alarm 
Alarm je uzasno bucan i reaguje na bilo kakvo pomeranje bajka, cak i veca buka moze da ga aktivira.
Koristim ga u kombinaciji sa disk lockovima za kratka udaljavanja od bajka tipa prodavnica i slicno. 
Cak i ako neko ignorise buku, ne moze da odveze ili odgura bajk zbog lockova. Jedina steta koja moze da nastane je grebanje zadnje vile ili pucanje diska ali kad saberes - jeftinije mi je dati 20 jura za disk nego vise stotina za bajk.

Nikakve sajle, brave, lanci, katanci..shvatite da se to sece za par sekundi hobi alatom koji staje u dzep a kupuje se u svakoj radnji za prodaju alata.
Samo u-lock, dobar, testiran, sa duplom zastitom, 3d kljucevima i sto debljim sipkama.
Koristim ih 4 za parkiranje ispred gajbe a za odlazak u grad i duza zadrzavanja vucem 2 u rancu.
Dzankiji i matori lopovi seku sajle i uzimaju bajkove koji nisu vezani. Niko od njih nece da potrosi vise minuta za obijanje/secenje vec samo par sekundi...Sedi, vozi i nestani...


  • 1

 

 

Ljudi lete na mesec,na sta bi licilo da mi ne znamo srediti kocnicu od neke ponike

 


#144 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 03 September 2017 - 11:58 PM

Da, i taj mi je jedna od opcija. Samo sto sam se vec istrosio u poslednjih par dana na razne dzidza-bidze za bajs, pa cu da usporim malo. Vec sam se nameracio na jednu skuplju bljeskalicu, pa mi ne trebaju 2 za sad. Videcu... 

 

Sto se bajsa tice, zastita mi je za stari mtb, koji niko ne bi ni pogledao, ali dzankiju je dobro i 10 evra ako uzme. Od drugog bajsa, drumasa, trenutno ne mislim da se odvajam ni sekund, pa ne planiram sad zastitu za njega, a ako bude, bice nesto malo ozbiljnije.


  • 0

#145 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 04 September 2017 - 12:30 AM

Ovu bih ja uzeo da mi treba neka a nemam nijednu. (link)


  • 0

#146 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 04 September 2017 - 04:33 AM

Alarm je, barem u NS, neupotrebljiv kao zaštita. Pomaže za poštene - da ne diraju bajs, ali za lopove slabo. A velika je gnjavaža kad se upali jer je neko naslonio bajs na tvoj i sl. - ima gušće napakovanih parkinga.

 

Lopuže po NS još nisu krenule s aku brusiliciama, ali i sa njima, za dobar lanac, ili u-bravu, treba ipak par minuta da drndaju ne bi li se presekao lanac. Zato će dobra zaštita odvratiti lopova - ne zato što ne može da se obije, već zato što gotovo uvek ima lakšeg plena - oni ne vole da se muče (ni da previše razmišljaju).

 

Ne slažem se u potpunosti sa kolegom Shoshonex, po pitanju upotrebljivosti brava koje nisu u-lock. Pisao sam o tome pri početku 7. strane ove teme. Jedino što dobra zaštita košta i nisam uspeo naći dobar čelik, sa dobrim mehanizmom zaključavanja za male pare. Košta dosta, kao jeftiniji polovan bajs, ali umanjuje šanse da moraš svake godine/meseca kupovati drugi polovan bajs na nivo promila (jer ima lakših, obično i skupljih, meta koliko hoćeš).

 

Da napomenem još da za lošije lance i sajle treba bukvalno sekund-dva sečicama koje staju u džep da se preseku. One koje staju pod jaknu seku i deblje lance koji nisu kaljeni za sekund. Vežeš ispred radnje, lopov ako naiđe u momentu kad ulaziš u radnju, treba samo da secne i sedne i odveze se. Drugaru su (istina nezaključan bajs) maznuli dok je stajao dva metra od bajsa. Trčao za lopovom i nije ga stigao.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#147 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 04 September 2017 - 10:07 AM

Au, ne verujem, postali su ko zombiji bez mozga. Znam za slucaj, dosao covek u supermarket, natrpao u korpu sta mu treba i izasao. Radnice za njim, ali on im rece sta mi mozete. Zna da policija nece da ga juri za kradje manje od 4000, ma ni za vece i bas ga briga, odsetao covek. A nekad je cela ulica trcala za lopovom. Promenio se i sistem vrednosti, sto vise promaje u glavama, to vise nezainteresovanosti za tudje probleme. Ne pricajte o brusilicama, procitace neko pa ce dobiti ideju, bolje da vreme nevinosti duze potraje.  :mrgreen:

 

Ako budem uzimao nesto ozbiljnije, onda ce to biti u-lock. Ili mozda i takva kakvu je Dusan okacio. Ne verujem da sa sobom nose jos i polugu pa ce da razvaljuju.

 

Da, to je i meni palo na pamet, sa alarmima bi bajs morao da se odvoji od drugih.


  • 0

#148 Tamoinazad

Tamoinazad
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 10 November 2017 - 11:14 AM

Nisam nasao drugu temu.
Nije moj bicikli...
Niš je u pitanju

Attached Thumbnails

  • IMG-c98969b6b56c272044ba028d8cae42ea-V.jpg

  • 0

#149 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 10 November 2017 - 07:18 PM

U NS je dosta retko (gotovo da nije ni bilo situacija) da se kradu delovi s bajseva, a ne ceo bajs. Nadam se da će ostati tako.

 

Kod Merkatora:

 

23031674_1942876659061038_75424534880460


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#150 Atomislav

Atomislav
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 546 posts
  • LocationNiš, Palilula

Postavljeno 11 November 2017 - 07:22 AM

Ako je ovo iz Nisa na Trgu kralna Milana, on je pokriven kamerama, pa bi moglo da se dodje do izvrsioca...

Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
  • 0

#151 shonepa

shonepa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 321 posts

Postavljeno 11 November 2017 - 07:37 AM

Promenio se i sistem vrednosti, sto vise promaje u glavama, to vise nezainteresovanosti za tudje probleme. 

 

Eee, kako bih ja voleo da se niko sem mene ne brine za moje probleme... Nema to nikakve veze sa promajom u glavi... Ljudi koji žive u normalnim državama , što naša svakako nije, ne brinu u tuđim stvarima, pa i problemima...Nego gledaju sebe, bave se sobom... Pa sad ti reci ko bolje živi, mi ili oni tamo levo , desno , gore i dole od nas na geografskim kartama? Proveo sam jedan kratak period u NL... Kuća spratna, a sa prvog sprata vidim pet okolnih dvorišta, dnevnih soba, kuhinja i ostalog u kući...Tako i svi ostali vide kao i ja...ALi nikog ne zanima šta onaj drugi radi, gledaju svoja posla...Mene jeste malo zanimalo , zato što mi je čudno, pa sam malo gledao , jer sam na žalost iz takvih krajeva došao...Ali vrlo brzo bih se navikao na "savremeni" život! 

Pišem sve ovo jer ja se ne guram u tuđe probleme, tj.trudim se da se bavim sobom a ne drugima, a smatram da nemam promaju u glavi! Tako da si me na neki način uvredio...Kad neko hoće pomoć od mene, neka traži, daću mu je ako mogu vrlo rado... 

E taj lik što je izašao sa 4000din robe, e vala neka je... Da ima normalnih zakona, i za 4 din bi bio sankcionisan, kao što je to u NL...Nema nikakve granice kao što je kod nas tih 5000din...


  • 0

#152 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 11 November 2017 - 07:55 AM

Pa pusti ih neka brinu, zabole te ...

 

a za te što izlaze sa robom iz prodavnice, kad već ne odgovaraju pred zakonom, ja bih uveo pravilo crvena-šamar. Za svaku crvenu recimo oštećeni ima pravo da zavali lopovu šamarčinu, ili zaušku (po želji), pa će sledeći put malo da razmisli pre nego što pruži ruku ...


  • 0

#153 oggich

oggich
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 29 September 2018 - 06:10 PM

Sta mislite o ovoj bravi za gradske uslove?

 

Za ovu bravu pise na sajtu Lume da je 4 nivo od 10

 

http://en.luma.es/ca...-enduro-mini-hu

 

https://www.totalbik...x160?sku=190046


  • 0

#154 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 30 September 2018 - 04:42 AM

Sta mislite o ovoj bravi za gradske uslove?

 

Za ovu bravu pise na sajtu Lume da je 4 nivo od 10

 

http://en.luma.es/ca...-enduro-mini-hu

 

https://www.totalbik...x160?sku=190046

 

Čak i sam proizvođač kaže - 4 od 10. Kome je dvojka dobra ocena, tom je i ovo  dobra brava. :)


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#155 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 October 2019 - 09:38 AM

Zbog okolnosti cu morati bolje da se opremim... Zamenicu Scott U-lock sa Abus Granit X-Plus U-lock, dodati segmentni Abus Bordo Granit X-Plus 6500/85. Dva razlicita tipa, sajlu jeftinu imam da dodam ali to je vise za ukras. Ono sto bih hteo da dodam i za sta nisam siguran je sledece:

1. Alarm sa daljinskim i dometom (za paljenje/gasenje) od nekih 50m. Punjiva baterija je prednost, ali za prvu pomoc ce posluziti bilo koji da je glasan i ima domet.
2. Lanac sa katancem koji je pandan Abusu ali da bude jeftiniji, ako tako nesto postoji
3. GPS treker ili stari mobilni prepravljen u ovu namenu, nisam jos odlucio.

Da napomenem da ce sve brave, sem mozda segmentne Bordo Granit, ce biti stalno vezane za mesto gde ce se vezivati bajs. Znaci tezina, izgled, prenosivost - nebitni. Bicikl ce se zakljucavati na privatnom parkingu sa video nadzorom, ali nazalost bez cuvara pa gledam da se obezbedim koliko mogu.

Neke preporuke, makar za alarm i lanac? Dobavljivo u Srbiji je prednost, ali nije presudno.

Jel neko porucivao vise Abus brava sa istim kljucem? Da znam ako npr uzmem segmentnu, i narucim U-lock sa istom bravom, koliko cu ga dugo cekati.


Edit:
Mozda je 50m mnogo, mozda bi i 30m bilo dovoljno. Treba sa sestog sprata ugasiti alarm ako je lazna uzbuna (zajednicki parking), postoji opticka vidljivost.
  • 0

#156 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 October 2019 - 11:49 AM

Ako će ti te brave i čudesa ionako stajati na lokaciji tj neće ići sa biciklom pa njihova težina nije bitna, onda mislim da ti je mnogo bolje da uzmeš Abus lanac sa bravom nego U-lock i folding lock. I to onaj debeli za motorcikle, od 3-4 kile.

 

Imaš Abus radnju u Džordža Vašingtona pa možeš da vidiš šta sve imaju i nude.


  • 0

#157 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 October 2019 - 12:23 PM

Definitivno hocu vise nacina zastite, ne bih da se oslanjam samo na jednu tj da ti treba samo jedan alat za obijanje. Lanac uglavnom moze kljestima za armaturu da se presece, za jace je doduse uglavnom potreban bolji oslonac (jedan krak kljesta na zemlji), sto moze da se izbegne boljim vezivanjem samog lanca, da bude skroz u vazduhu. Za U lock bas zato je tesko kljestima za armaturu preseci vec mora i brusilica, bar za ove kvalitetnije.
Folding je mozda jedina koju bih zakacio na bajs za kraca vezivanja tj druge potrebe kad imam stalni vizuelni kontakt za bajsem. Kompaktno za prenos, efektno bar 30 sekundi da dodjem do bajsa i zaustavim lopova.

Hvala, potrazicu gde je ta radnja.
  • 0

#158 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 11 October 2019 - 04:22 PM

A šta bi od onoga da ćeš bajs stavljati u torbu i unositi u zgradu na posao? Ipak ti čelnici iz firme to ne dozvoljavaju? 


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#159 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 11 October 2019 - 04:40 PM

Upravo tako. Razmisljao sam se da uzmem neki truo raspad od kombija i parkiram u dvoriste jer imam parking mesto, pa bajs u njega, ali nesto nisam raspolozen da se inatim. Nije firma problem vec vlasnik prostora. Elektro trotineti su cool i njih dozvoljava, bajsevi ne. Poremecaj mozga neki vrv, al necu se nerviram opet oko toga.
  • 1

#160 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 October 2019 - 04:54 PM

Abus Granit X-plus serija - bilo da je folding, U brava, ili lanac (sa karikama od barem 10 mm promera) je sasvim dobra zaštita.

 

Uz takvu jednu, može sajla za vezivanje ostalih delova bicikla, da ne budu baš ha izvolite (točkovi, sedlo i sl.). 

 

Tako zaključan bajs na javnom mestu je bolje zaključan od 99% bajseva. Ako nije baš neki upadljivo skup, vrlo verovatno da će lopovi tražiti drugu metu.

 

Alarm je gubljenje vremena jer se zbog istog niko ne štreca - jedino ako baš nema buke (selo, ili gluvo doba noći), pa da ti registruješ na vreme.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika