Jump to content


Fotografije

Zastita bicikla


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
265 odgovora na ovu temu

#121 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 February 2017 - 01:33 PM

Možeš da iskoristiš neki stari telefon sa odgovarajućom aplikacijom. Jedino što takav alarm ne može da radi danima. Ili ako si bog za elektrotehniku i kompjutere da napraviš sam: arduino, akcelerometar i gsm/gps modul :D.


  • 0
Pozdrav

#122 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 February 2017 - 02:15 PM

Mozes da pojasnis ovo sa starim telefonom?
  • 0

#123 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Postavljeno 15 February 2017 - 02:19 PM

Ako ti se po fiokama mota neki stari Android telefon, možeš da probaš neku od aplikacija, npr. ovako nešto:

https://play.google....v.mbalarm&hl=en


  • 0
Pozdrav

#124 pandomir

pandomir
  • Members
  • PipPipPip
  • 126 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 February 2017 - 02:50 PM

Ovo je prilicno zanimljivo, moracu da isprobam, hvala.

Bog za elektroniku nisam, ali poznajem coveka koji jeste :D Prvobitna ideja mi i jeste bila da se napravi tako nesto, ali sam hteo da vidim da li vec postoji. To sto si naveo + ako je moguce povezivanje sa aplikacijom za podesavanja.


  • 0

#125 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 12 March 2017 - 05:18 PM

14457499_1218704501506064_66678753231448


  • 3

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#126 Milan_R

Milan_R
  • Members
  • PipPip
  • 53 posts
  • LocationKrusevac

Postavljeno 29 March 2017 - 07:26 AM

+1

Eventualno, možeš od platna sašiti "odelo" za taj lanac, da ti ne grebe bajs.

Jos je bolje elasticno PVC ili gumeno crevo nesto krace od lanca


  • 0

#127 aiwa

aiwa
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 254 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 March 2017 - 07:34 PM

14457499_1218704501506064_66678753231448

Genijalno :D
  • 0

Shimano Line-up chart 2020

 

http://productinfo.s...no.com/#/lc/1.4


#128 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 24 August 2017 - 06:03 PM

Jel vrede nesto magnum u-lokovi. Pazario bih ovo:

http://www.njuskalo....m-oglas-4977785
  • 0

#129 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 24 August 2017 - 06:21 PM

Da li moze ta u-brava da obuhvati ram bicikla zadnji tocak i banderu istovremeno?


  • 0

#130 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2017 - 07:27 PM

Ja do sada nisam video U-lock koji to moze, pod pretpostavkom da je bandera standardnog precnika. Poprilicno sam siguran da npr Abus U-lock uopste ne moze da uhvati banderu tj onaj njen siri donji deo, a kamoli jos i ram i tocak. Nisam bas 100% siguran, ali 98% jesam jer mislim da sam pokusao par puta (imam Abus bravu). Ram, tocak i nesto mnogo uze od bandere da - npr saobracajni znak - ali banderu jok.


  • 0

#131 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 24 August 2017 - 07:40 PM

Dobro, nisam precizno napisao, neki stub ili ogradu za koju ces da vezes bicikl.


  • 0

#132 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 24 August 2017 - 08:03 PM

Siguran sam da i najgore brave prave dovoljno siroko da moze da se uhvati ram, tocak i nesto relativno usko. Problem je vise kako je cela stvar napravljena, a tu osim ako si strucnjak ne mozes da ides drugacije osim po ocenama koje mogu da se nadju na internetu (koliko su te ocene pouzdane je drugo pitanje). Ako nikakvih ocena nema, onda je lako moguce (i vrlo verovatno) da brava nije bas dobra.

Ja sam uzeo navodno solidnu (citaj ne bas jeftinu) bravu, ali se mnogo vise uzdam u svoj trud i zelju da nadjem mesto gde nije bas lako prici bravi kada je zakljucam. Osim toga, izbegavam da bicikl ostavim zakljucanog duze od 5-10 minuta, ako i toliko, osim ako mi je u vidnom polju.

 

Vidim da je Magnum poznata marka tj ne deluje kao da je pravi Milojica u podrumu (ili njegov tebra iz Kine), ali i najjace firme prave jeftine tj slabe brave. Partyholic treba da uradi domaci na internetu i po radnjama tj shvati koje klase je ta brava, i onda odluci.


  • 0

#133 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 24 August 2017 - 09:41 PM

Ovde ima slika kako pomoću u-locka vezati ram i zadnji točak za stub/banderu:

 

http://www.bikegreml...avanje-bicikla/

 

Objašnjene su i ostale dobre i loše tehnike zaključavanja. Ovde sam pisao o samim bravama:

 

http://www.bikegreml...rave-za-bicikl/


  • 3

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#134 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 25 August 2017 - 07:48 AM

Partyholic treba da uradi domaci na internetu i po radnjama tj shvati koje klase je ta brava, i onda odluci.


Po radnjama usred sezonskog posla u inostranstvu nemam vremena da idem, a jedan od nacina da na netu uradim domaci je i da postvim pitanje na najpoznatijem biciklistickom forumu u regionu u temi koja se bavi zastitom bicikala.
  • 0

#135 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 25 August 2017 - 08:03 AM

...a jedan od nacina da na netu uradim domaci je i da postvim pitanje na najpoznatijem biciklistickom forumu u regionu u temi koja se bavi zastitom bicikala.

meni to ne deluje kao pravljenje domaceg...vise kao prepisivanje n2:naughty ...al ajde...

nikad nisam cuo za brend Magnum, kad je zastita bicikala u pitanju. Nadam se da sam i malo pomogao :)


  • 0

#136 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 August 2017 - 08:45 AM

Partyholic, mi smo jako malo trziste, i poprilicno siromasno, i tesko je ocekivati da ces naleteti na nekoga ovde (a kamoli vise njih) ko ima direktnog iskustva sa bas tim modelom brave. Tesko je i sa Abusom i par drugih firmi cije brave se prodaju u Srbiji, a kamoli sa Magnumom koga nema, barem koliko sam primetio na brzinu. Na kraju krajeva, ljudi kupe bravu i najcesce nemaju nikakvog iskustva, jer retko ko moze da kaze "jeste, dva puta sam video lopova kako pokusava da otvori moju bravu i odustao je posle 3 minuta" a kada bajs nestane to je najcesce kada je ostavljen na losem mestu i/ili neko duze vreme, pa je tesko kriviti bravu.

Ono sto ti treba da nadjes su rezultati direktnih testiranja od strane strucnih ljudi, a to ces naci na internetu, ne na forumu.

 

Kada sam ja jurio da uzmem nesto, na dosta mesta sam procitao da postoji ta neka granica (kvaliteta, cene) ispod koje se svaka brava otvara za izuzetno kratko vreme. Kada bih ponovo gledao da nekako resim to pitanje ostavljanja bicikla vezanog na 5-10 minuta, ili bih pukao vece pare od toga sto ti nameravas ili bih uzeo nekoliko jeftinih brava i naterao lopova da razmisli da li mu se sece/otkljucava toliko brava zaredom i na razlicitim stranama bicikla, bez obzira koliko jednostavne one bile. Svako resenje "izmedju" je davanje vise para bez pravljenja dodatnih teskoca lopovu. Takav sam utisak stekao citajuci, ne tvrdim da sam u pravu.


  • 0

#137 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 August 2017 - 09:18 AM

Da se nadovezem na Borisov post: to sto sam pisao o bravama u linkovima koje sam postavio je radjeno uz savete ljudi koji ih otvaraju. Sta je njima teze, za sta im treba vise vremena, alata, buke.

Sustina je da bajs bude zakljucan bolje od ostalih. Inace i najbolja brava je "razvaljiva", savrseno bezbedan sistem je po definiciji neupotrebljiv.


Poslato sa sokocala mobilnoga
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#138 Partyholic

Partyholic
  • Members
  • PipPip
  • 30 posts

Postavljeno 25 August 2017 - 01:46 PM

meni to ne deluje kao pravljenje domaceg...vise kao prepisivanje n2:naughty ...al ajde...
nikad nisam cuo za brend Magnum, kad je zastita bicikala u pitanju. Nadam se da sam i malo pomogao :)

Pa i iz prepisavanja se naucilo sto sta :-) I to je od pomoci, hvala

Partyholic, mi smo jako malo trziste, i poprilicno siromasno, i tesko je ocekivati da ces naleteti na nekoga ovde (a kamoli vise njih) ko ima direktnog iskustva sa bas tim modelom brave. Tesko je i sa Abusom i par drugih firmi cije brave se prodaju u Srbiji, a kamoli sa Magnumom koga nema, barem koliko sam primetio na brzinu. Na kraju krajeva, ljudi kupe bravu i najcesce nemaju nikakvog iskustva, jer retko ko moze da kaze "jeste, dva puta sam video lopova kako pokusava da otvori moju bravu i odustao je posle 3 minuta" a kada bajs nestane to je najcesce kada je ostavljen na losem mestu i/ili neko duze vreme, pa je tesko kriviti bravu.
Ono sto ti treba da nadjes su rezultati direktnih testiranja od strane strucnih ljudi, a to ces naci na internetu, ne na forumu.
 
Kada sam ja jurio da uzmem nesto, na dosta mesta sam procitao da postoji ta neka granica (kvaliteta, cene) ispod koje se svaka brava otvara za izuzetno kratko vreme. Kada bih ponovo gledao da nekako resim to pitanje ostavljanja bicikla vezanog na 5-10 minuta, ili bih pukao vece pare od toga sto ti nameravas ili bih uzeo nekoliko jeftinih brava i naterao lopova da razmisli da li mu se sece/otkljucava toliko brava zaredom i na razlicitim stranama bicikla, bez obzira koliko jednostavne one bile. Svako resenje "izmedju" je davanje vise para bez pravljenja dodatnih teskoca lopovu. Takav sam utisak stekao citajuci, ne tvrdim da sam u pravu.

U pravu si, ali postavio sam pitanje na forumu u temi za to. Nikada se ne zna ko ti moze pomoci.

Nije mi jasno zasto ljudi koriste vreme tipkajuci da govore ljudima "Sto pitas? Nadji sam", umesto da to vreme koriste tipkajuci nesto sto moze pomoci. Sta ce nam uopste forumi ukoliko ne mozemo razmenjivati pitanja, misljenja i odgovore?
Ovo se, Borise, ne odnosi na tebe jer si izdvojio vreme za koristan odgovor. Hvala ti na tome :-)

A ovaj magnum sam postavio jer je u-lock sa sajlom. Znam da nijedna zastita nije sigurna, zato i trazim nesto sa dve vrste zastite. Cisto da mi drzi bajk na jednom mestu, kao i Borisu, 5-10 minuta.
  • 0

#139 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 August 2017 - 02:08 PM

Pa i iz prepisavanja se naucilo sto sta :smile: I to je od pomoci, hvala

U pravu si, ali postavio sam pitanje na forumu u temi za to. Nikada se ne zna ko ti moze pomoci.

Nije mi jasno zasto ljudi koriste vreme tipkajuci da govore ljudima "Sto pitas? Nadji sam", umesto da to vreme koriste tipkajuci nesto sto moze pomoci. Sta ce nam uopste forumi ukoliko ne mozemo razmenjivati pitanja, misljenja i odgovore?
Ovo se, Borise, ne odnosi na tebe jer si izdvojio vreme za koristan odgovor. Hvala ti na tome :smile:

A ovaj magnum sam postavio jer je u-lock sa sajlom. Znam da nijedna zastita nije sigurna, zato i trazim nesto sa dve vrste zastite. Cisto da mi drzi bajk na jednom mestu, kao i Borisu, 5-10 minuta.

 

Ta sajla je zgodna jer omogućava da zaključaš i prednji točak njome, kada zadnji (i time ram) zaključaš za stup.

 

Ceo komplet ne deluje loše. Za još toliko novca se može uzeti kvalitetan sličan komplet od Abusa, što znam kakav je, ali tu sigurno za samo ime ide barem 30% od cene. 35 e nije bogatstvo, ali nije ni za baciti.

http://www.magnum.ws/Magnum/3003.htm

 

Ispravka, dosta više novaca je Abus

 

Abus:

24 evra za sajlu prečnika 12 mm i dužine 120 cm (deblja od ove, ova je 10 mm):

https://www.bike24.c...72]=1;orderby=2

 

Potkovica:

https://www.bike24.c...age=3;orderby=2

 

Razmisli i koju veličinu potkovice uzimaš. Najbolje je da bude što više na knap kad se veže (kako sam objasnio sa slikama u linku koji sam postavio).


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#140 Visal

Visal
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 190 posts

Postavljeno 03 September 2017 - 08:04 PM

Gledam da uzmem neko zvonce za bajs, pa naletim na ovo: 

 

http://www.ebay.com/...BkAAOSwYvFZKSOx

 

Alarm i truba, 2 u 1. Samo, da nije 90 decibela mnogo za trubu? Nije mi cilj da istraumiram nekog, pa da mi spominje radosnu majcicu, nego samo da upozorim da se sklone. Pitanje je i da li jede baterije u stand by modu.

 

 

p.s. Rece mi komsija da je video u Stihl-u neki katanac sa ugradjenim alarmom, cena je oko 3000-3500. 

 

p.s.2. Da li je bolja zastita kineska sajla sa sifrom ili kineska sajla sa kljucem? Mislim na one lopove oportuniste, sto nemaju secice kod sebe, a mozda imaju znanje u otkljucavanju brava sa ukosnicom ili cime vec otkljucavaju. Je li ona obicna sajla sa sifrom u tom slucaju malo bolje resenje? 


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika