Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#281 nikola_xs

nikola_xs
  • Members
  • PipPip
  • 46 posts

Postavljeno 27 September 2013 - 06:20 AM

http://sr.wikipedia....
  • 0

#282 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 27 September 2013 - 11:26 AM

http://sr.wikipedia.org/wiki/%D0%A3%D0%B3%D1%99%D0%B5%D0%BD%D0%B8_%D1%85%D0%B8%D0%B4%D1%80%D0%B0%D1%82


E tako, da se zna, a ne da mi pričaju kako pored " glukoze " treba da unosim i ugljene hidrate, što je maltene isto. Ja lepo pričam, a primitivci neće da slušaju. :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#283 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 27 September 2013 - 12:23 PM

Geri, nije to maltene isto, glukoza je jedan od uglj. hidrata / шећера :)
  • 0

#284 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 06 October 2013 - 11:53 AM

Drugari moze li i od mene jedno glupo pitanje. Naime, imam tockove 26' koji su u odlicnom stanju osim zbica koje su zardjale.

Sada me zanima ako neko zna koja je duzina zbica jer bih hteo da ih zamenim. Nikada nisam pleo tocak ali sam centrirao i ide mi to od ruke. Mislim da cu uspeti da ga ispletem jer sam skapirao princip pletenja.

Ono sto sam uspeo da izmerim "metrom" na samom tocku, duzina je negde oko 27,1-27,2 cm. Merio sam od rupe na glavi do same felne i zato imam ove velicine. Znam da to nije prava duzina vec orijentaciona pa me zanima standardna mera ako neko zna. Glupo mi da trazim zbice 27,1 cm :)
  • 0

#285 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 06 October 2013 - 02:07 PM

Odpleti zicu pa izmeri....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#286 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 06 October 2013 - 02:21 PM


  • 0

#287 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 06 October 2013 - 03:31 PM

Ok, hvala..
  • 0

#288 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 06 October 2013 - 09:28 PM

Drugari moze li i od mene jedno glupo pitanje. Naime, imam tockove 26' koji su u odlicnom stanju osim zbica koje su zardjale.

Sada me zanima ako neko zna koja je duzina zbica jer bih hteo da ih zamenim. Nikada nisam pleo tocak ali sam centrirao i ide mi to od ruke. Mislim da cu uspeti da ga ispletem jer sam skapirao princip pletenja.

Ono sto sam uspeo da izmerim "metrom" na samom tocku, duzina je negde oko 27,1-27,2 cm. Merio sam od rupe na glavi do same felne i zato imam ove velicine. Znam da to nije prava duzina vec orijentaciona pa me zanima standardna mera ako neko zna. Glupo mi da trazim zbice 27,1 cm :)


Ako hoces da budes spreman, da cim odpletes odmah i zapletes svoje tockove
mozeas da se posluzis jednostavnom matematikom: na vidljivu duzinu zbice
(od rupe na glavi u sredini tocka kroz koju je zbica provucena pa do pocetka "niple", tj navtke za zbicu) dodas duzinu niple koja je standardizovana 12mm ili 16mm ( retko kad duza) i dobijas potrebnu duzinu zbice.

Merenje do obruca nije preporucljivo jer nemaju svi obruci istu konstrukciju, u ovom slucaju debljinu "donjeg" zida kroz koji se provlaci zbica/nipla a poneki imaju i dodatna pojacanja u vidu celicnih prestenova na mestu gde naleze nipla (tkzv nitovani ili dvostruko nitovani obruci) sto sigurno utice na duzinu zbice a tesko moze da se izmeri/izracuna bez rastavljanja.
  • 0

#289 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 07 October 2013 - 04:50 AM

Kao sto si i rekao, ovi tockovi imaju to prosirenje celim unutrasnjim obimom felne. Znacajna mi je informacija o duzini niple tako da cu skinuti jednu zbicu i izmeriti je. Hvala drugari na infu..
  • 0

#290 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 19 October 2013 - 03:06 PM

Da li neko kojim slučajem ima ili zna gde ima (da se kupi) nosač za ciklo brzinomer ketaj cateye velo 5 ili neki drugi sličan velo, za ovakav model, te generacije : http://cdn.mos.biker... ... 399-75.jpg Unapred hvala !
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#291 jebivetar

jebivetar
  • Members
  • PipPipPip
  • 120 posts
  • Location011

Postavljeno 20 October 2013 - 03:58 PM

http://planetbike.rs... ... etri/2986/
  • 0

#292 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 20 October 2013 - 08:17 PM

http://planetbike.rs/pbshop/Biciklizam/Oprema/Brzinomeri%20i%20Pulsmetri/2986/


Hvala lepo, zrakoprcu, živ i zdrav bio ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#293 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 October 2013 - 05:11 PM

U čemu je razlika između 2x10 i 2x10 compact drumskih pogona?

I u čemu je razlika između istih zadnjih drumskih shimano menjača oznake SS i GS?
  • 0

#294 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 23 October 2013 - 05:26 PM

Compact je 34/50 (najcesce) a standard je 39/53 (najcesce). I BCD tj. precnik vijaka koji drze lancanike nije isti na compact i standard pogonu.
A SS i GG oznacava kratak i dugacak kavez tj. menjac za duble i triple pogon.
  • 0
.

#295 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 23 October 2013 - 05:27 PM

Hvala!
  • 0

#296 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 29 October 2013 - 10:19 PM

Moje pitanje je toliko glupo da me sramota to i da pitam. Posto nemam koga drugog moram vas.. :oops:

Naime, imam stari sistem srednjeg pogona, bez patrone vec onaj sa osovinom i lezajevima.E sada hocu da kupim na berzi neki kvalitetniji srednji pogon pa ne znam da li su ti sistemi kompatabilni. Da li srednji pogon za patron moze da se montira na obicnu osovinu kao kod mene na bicikli ili su to dva razlicita srednja pogona...
  • 0

#297 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 30 October 2013 - 05:54 AM

Ako je na cetvrtku tj osovina kod tebe ima cetvrtast oblik i pogon koji uzimas je isti, onda se slazu. Mada, ako sam te dobro razumeo, ti bi noviji pogon da montiras na svoju srednju osovinu. Mozes, mada je patrona pouzdanija, a nije skupa, a ako uzimas polovno dosta ljudi prodaje to u kompletu pa mozes sve da zamenis. Jedino ako ti je ram sa italijanskim navojem, onda kapiram.
  • 0

#298 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 30 October 2013 - 07:03 AM

...imam stari sistem srednjeg pogona, bez patrone vec onaj sa osovinom i lezajevima.E sada hocu da kupim na berzi neki kvalitetniji srednji pogon pa ne znam da li su ti sistemi kompatabilni....


srednji pogon na biciklu se sastoji iz dva (glavna) odvojena sistema, lezaja srednjeg pogona i poluga srednjeg pogona, i oni treba da budu uskladjeni sa ostalim delovima ali i medjusobno.

Postoje ramovi sa kucistem srednjeg pogona koje poseduje navoj i oni koji ne poseduju navoj. U kucista na ramu se postavljaju lezaji srednjeg pogona i to je prva stvar koja mora da bude uskladjena. Da ne davim detaljima i jednih i drugih sistema (sa i bez navoja) ima nekoliko vrsta.

Na vratilo (popularno: osovinu) srednjeg pogona (koja je nekada sjedinjena sa lezajima i tad je neki zovu "patrona") idu poluge na cijim krajevima su pedale. Na nekim modelima te poluge su montazno-demontazne (3 piece crank) a na nekima su poluge manje (2 piece crank) ili vise (1 piece crank) integrisane. I ovde postoji ne mala razlika u konstrukcijama i dimenzijama.

Predlazem da postavis slike rama, narocito sa detaljima kucista srednjeg pogona i fotku pogona koji bi hteo da ugradis pa ce se naci neko ko ce ti objasniti sta i kako moze da se uradi.
  • 0

#299 Borg

Borg
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 30 October 2013 - 08:33 AM

Pogon je onaj najobicniji fabricki, poluge pedala su cetrvrtka i stezu se srafovima za osovinu..

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

Postavljena slika

Uploaded with ImageShack.us

O pogonu sam razmisljao da ostane 22 32 42 ali posto ne znam sta da trazim nisam isao u detalje. Ugradio bih ja i patronu ali ne znam da li moze...

Treba mi samo smernica kako da trazim pogon a da se gadja sa mojim sistemom..
  • 0

#300 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 30 October 2013 - 10:49 AM

Pogon je onaj najobicniji fabricki, poluge pedala su cetrvrtka i stezu se srafovima za osovinu...O pogonu sam razmisljao da ostane 22 32 42 ali posto ne znam sta da trazim nisam isao u detalje. Ugradio bih ja i patronu ali ne znam da li moze...

Treba mi samo smernica kako da trazim pogon a da se gadja sa mojim sistemom..


Po slikama vidim da imas ram cije kuciste pogona ima navoje. Postoje razliciti a najcesci su italijanski (ITA36mmx24T) i engleski (BSA1,34X24T). Predpostavljam da je ovaj drugi. To mozemo (u ovakvom stanju) da saznamo tako sto ces da izmeris sirinu kucista, najbolje sublerom. Ako je rezultat 73mm, 70mm ili (ocekivano) 68mm onda znamo koji je navoj od dva pomenuta.

Treba da izaberes pogon na cetvrtku koji ti se dopada, proveris koju duzinu vratila (osovine) srednjeg pogona zahteva i da pronadjes takav patron sa odgovarajucim navoje i stvar resena :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika