Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#221 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 05 June 2013 - 03:27 PM

Ta felna je odavno bila za staro gvozdje, tj. aluminijum :mrgreen: .
  • 0
.

#222 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 05 June 2013 - 03:45 PM

Je l' ima neko jednu unutrašnju rezervnu gumu za 28'' sa auto ventilom za 150 dinara da mi proda ?! :D


  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#223 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 06:00 PM

Sampionski glupo pitanje: kako izvaditi sticnu iz rama kad je bas momacki nabijena (cekicem) toliko da viri samo dva centimetra? Ili je nabiti skroz do pogona pa iznad nje staviti novu? Ne pitajte kako i zasto se to desilo, dajte neke predloge
  • 0

#224 makicom

makicom
  • Members
  • PipPipPip
  • 157 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 June 2013 - 06:08 PM

Naprskaj WD-om, pa stavi sticnu u stegu i okreci lagano ram... i [-o< :)
  • 0

#225 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 06:10 PM

Šampionski glup odgovor je vodoinstalaterskim klještima npr ili probušiti rupu kroz taj patrljak što viri pa kroz tu rupu provući neku polugu, mada sam siguran da ima i sofisticiranijih, manje invazivnih metoda.
  • 0

#226 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 06:20 PM

Uf, malo smo ograniceni sa alatom ovde (studentski dom) tako da stegu nemamo. Neka dobra klesta bi mozda mogli naci od domara u ponedeljak. WD imamo, ali potrebne su radikalnije mere. Gde bi u NS mogli to da odradimo? Nije bas posao za servisere bicikala, pre neka druga radionica?
  • 0

#227 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 07 June 2013 - 10:08 PM

Kraljevi ste. Moze li objasnjenje kako je do toga doslo. :D
  • 0

#228 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 07 June 2013 - 10:57 PM

Palo mi na pamet da odete u neki auspuh servis pa brenerom nekim da usijate pa da lepo izvučete ali da ništa ne iskrivite ili posle sa nekim čekićem iskalite (kako se kalio čekić) :D ili samo novu zavarite...! :D Najbolja su ona papagaj klešta što se zaključaju dole na ručicama i sa njima imate zagarantovan uspeh ili vratite u roku od 15 dana a mi ćemo vam vratiti vaš novac ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#229 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 19 June 2013 - 10:32 PM

Imam jedno pitanje, vozio sam trekera 23 inča, svi su rekli da je malo veći ram za mene, za moju visinu, visok sam oko 174 cm otprilike, kad sam pre dve godine uzimao roadstera svideo mi se taj od 23 inča, veći, bio je i 21, taj mi je naspram ovog delovao kao igračka, a ovaj moćniji, nikad mi nije smetalo ništa u vožnji ili ja toga nisam bio svestan, ponovo sam uzeo ram od 23 inča, koliko je to dobro i pametno, da li zna neko ?!, ozbiljno, hvala, prepao sam se da je ipak veći i da mi možda ne odgovara a sad sam već uzeo i kad bih mogao da menjam za manji, mislio bih da je taj ipak manji a tad ne bih mogao ponovo da menjam, večeras sam nešto na brzaka pogledao odnos veličina bez obzira na visinu bitna je i dužina noge, e sad koliko sam ja video i uspeo da izmerim čini mi se da je dužina moje noge, nogu oko 84 - 85 cm...što ispada ovako na ovom jednom sajtu za drumaša ili trekera što je sličnije nego za mtb : http://www.ebicycles... ... =Calculate Znači po ovom sajtu ja bih trebao da vozim bicikl od 21 i po inča sve do 23, jedan inč je 2,5 cm, idealna veličina rama za mene je 22,5 inča a to je za 1.25 cm manje nego ovaj moj što nije tako strašno, čini mi se, dok bi bilo gore čini mi se da sam uzeo manji od 21 inč pa da mi fali više 1.5 inč što je 4cm čak iako kažu da je veća to jest brža kadenca i manevar kad je manji ram, pošto ja vozim roadstera a to je više limuzina za put ne treba mi manevar toliko koliko nekom mtb u na offroad vožnji...ako je veća kadenca, čovek se više troši, manje opterećuje kolena ali opet je gladniji i više ga sve košta što ja moram da gledam...nikad nisam ni bio ljubitelj veće kadence, neka srednje - malo jača. U svakom slučaju nisam na trkama i ovaj bicikl sam po sebi je pravljen za neke brzine oko 25km/h, moje mišljenje, ima šire gume i teže mi je da vozim sa drumašima ali mogu da držim tempo oko 30km/h jer ni ovi ovde drumaši ne mogu 35km/h kako bi trebalo, valjda ! Šta vi mislite o svemu ovome ?! ...značiće mi mišljenje, još jednom hvala ! :D

P.S. Čini mi se da je lakše voziti manji bajs...
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#230 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 19 June 2013 - 11:50 PM

Uzmi ti taj manji ako mozes da zamenis, bice ti mnogo lakse za voznju i sto je najbitnije neces se na njemu razapeti ko dzizus.....

Cestitam kupovinu novog bajka, da predjes najmanje 50000 km sa jednim lancem!Sala mala!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#231 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 20 June 2013 - 05:38 AM

Sampionski glupo pitanje: kako izvaditi sticnu iz rama kad je bas momacki nabijena (cekicem) toliko da viri samo dva centimetra? Ili je nabiti skroz do pogona pa iznad nje staviti novu? Ne pitajte kako i zasto se to desilo, dajte neke predloge


Uf, malo smo ograniceni sa alatom ovde (studentski dom) tako da stegu nemamo. Neka dobra klesta bi mozda mogli naci od domara u ponedeljak. WD imamo, ali potrebne su radikalnije mere. Gde bi u NS mogli to da odradimo? Nije bas posao za servisere bicikala, pre neka druga radionica?


poblizi info o materijalima bi verovatno pomogli. Ako je u pitanju samo "šipka", tj "šticna bez šape" verovatno bi u njenu suplju sredinu mogao da se ubaci rezni list pa lagano da se cev raseče po duzini, na neki nacin, preko ona 2cm sto vire, deformise (kljestima, udarcima) odvoji od unutrsnjosti rama, pa uz pomoc podmazivaca i od-rđivača pokrene i izvadi.

Posto je bicikl u pitanju ipak bih posao radije poverio bicikl-majstoru nego vodovodziji,
ali...nismo svi isti. Pokusaj da se dogovoris sa Jovom preko 063/528685, Srecno :)
  • 0

#232 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 20 June 2013 - 09:28 AM

Uzmi ti taj manji ako mozes da zamenis, bice ti mnogo lakse za voznju i sto je najbitnije neces se na njemu razapeti ko dzizus.....

Cestitam kupovinu novog bajka, da predjes najmanje 50000 km sa jednim lancem!Sala mala!


Hvala čika brko, živ i zdrav (ti ja) bio ! :D Pa planiram da pređem oko 25 hiljada koliko sam i sa ovim, skoro do skoro, za dve godine, sa dva lanca, jedan izdrži oko 10 - 12 hiljada, samo što nisam znao da na godinu dana postoji redovan servis, dve godine garancija, jevftini delovi a dobri su, rade kao časovnik ! :D Možda je manji bajs bolji, ne znam da li mogu da zamenim a ne znam ni da li smem, nisam baš toliko razapet :D :mrgreen: Mogu da prodam ovaj nov za 200 evra pa da kupim drugi manji ako baš budem morao ako ne budem mogao da zamenim, jednom, jedan dan kiša je padala dva dana ! :D Šalim se, jedan dan prošle godine sam kupio neke patike malo veće pa mi je ispadala noga pa sam menjao za manje a ispale knap nije bilo među - broj, " Puma " ! :D Znaš kako, mogu na ovom bajsu da približim volan i sedište toliko da mi bude kao u fotelji ! :D Offtopic : Nego na ovom novom znaš kako dobro radi prednji šok apsorber :D toliko da ne mogu brzo da vozim a izgubio sam lanac za katanac. :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#233 grasshopper

grasshopper
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 28 June 2013 - 10:36 AM

1.Moze li mi neko reci da li ce ovo sto postavim na sledecem linku smetati paknama pri kocenju i da li ce pakne da ostete tu traku kad je zalijpim na tockove? http://dx.com/p/0408... ... ue-182141#


2.Da li je moguce obicne felne nadograditi da se dobiju felne sa duplim zidom( ovo je bas glupo pitanje,al nznm jbg. :) )
  • 0

#234 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 28 June 2013 - 02:31 PM

1. Smetace pri kocenju ako felna nema dupli zid tj dodatni prostor ispod kocione povrsine gde mozes da zalepis reflektivnu traku a da i dalje bude vidljiva.

2. Moze, zamenis felne :) Obicne je nemoguce nadograditi a da to bude neka normalna cena, da felna bude iole balansirana i bezbedna.
  • 0

#235 grasshopper

grasshopper
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 28 June 2013 - 02:48 PM

Hvala :D
Drugo pitanje je nadovezano na prvo,jer sam i ja misio da bi bilo fino reflektivnu traku zalijepiti na dupli zid koji moja NAKAMURA nema :( Najpovoljniji tockovi sa duplim zidom su ovi : http://www.totalbike... ... -dupli-zid
i sa dostavom u BL bi me kostali oko 30 E ...
1.Ima li ih iko? Valjaju li ista?

E sad,tockove sa duplim zidovima ne trazim zbog reflektivne trake :) vec zbog toga sto mi unutrasnja guma cesto nastrada kada naidjem na ivicnjak ili neku rupu...Ja mislim da mi zice na tockovima probodu unutrsnju gumu,ali nemam iskustva pa ne mogu to tvrditi sa sigurnoscu...

2.Da li ce tockovi sa duplim zidovima rijesti moj problem busne unutrasnje gume? Ili treba odvesti bajk majstoru da jednostvano dovrne zice kako trebaju biti?

Izvinite sto sam dosadan :D
  • 0

#236 pavaobg

pavaobg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1706 posts

Postavljeno 28 June 2013 - 03:00 PM

Ako ti žice buše gumu, a to je čest slučaj kod Nakamure, uzmi keper izolir traku i obmotaj nekoliko krugova preko nipli. U slučaju da uopšte nemaš traku koja ide preko nipli i štiti unutrašnju, a to je malo verovatno, problem ćeš rešiti i samo kvalitetnom trakom.
  • 0

#237 grasshopper

grasshopper
  • Members
  • PipPipPip
  • 79 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 28 June 2013 - 03:24 PM

Hvala,odo' to odma' odraditi :)
  • 0

#238 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 29 June 2013 - 05:44 PM

Koju nogu više koristite, :D koja noga vam je glavna, " pogonska ", meni je čini mi se glavna leva noga, sa njom vozim, dok se sa desnom samo pripomažem, uopšte više ne opterećujem sama kolena svojim ne znanjem, tu su da služe kao sastav, nego ja sam kao motor :D a noge kao dva velika cilindra, to jest klipovi, samo što nemam uvek puno goriva, čini mi se da sam postao brdski sprinter :D, nešto nisam više za neke duže puteve...nekako sad svaki dan vozim minimum 30 do 50km, 70 je max za jedan dan ako vozim svaki dan, mnogo mi je više 100, 30-32 km/h za mene sa trekerom jak tempo s' obzirom na neravnine, kolotrage, rupe, saobraćaj (izduvne gasove)..." ležeće ", ljude koji puše i smrde, dovoljno je samo jedan " ležeći " da pređem i dođe mi autobusom da se vratim kući, izbegavam ih po svaku cenu i meru ! Imam još jedno (glupo) pitanje, pošto trenutno nemam para za nortwejv fors ćega od 5 somića, kupio bih neke jevftinije a da nisu skuplje od 1000-1500 dinara :D, može neko da predloži nešto, u obzir dolaze samo nove, ali sam naišao na neke koje prvi put vidim podgaće još kraće kao šorc i to valjda sportski materijal sa uloškom i gelom, da li je to dobro, samo to da nosim, da li valja, za 1000 dinara, možda je kinesko, da li može da izdrži godinu dana, na primer 10-15 hiljada kilometara ?! Meni (su) se svidele zato što su još kraće pa su sexy :D, šalim se, da mi što manje smeta u vožnji a i da više boje nabacim, da budem pravim indijac/inđijac ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#239 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 29 June 2013 - 11:45 PM

Geri, nekad je u šumi tvojih reči teško razabrati koju si mladicu posadio :D
Ovi Crivitovi šorcevi nisu loši, a jeftini su, imaš ih više na berzi i po različitim cenama.
http://www.cikloberz...w.php?id=101044
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#240 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Postavljeno 30 June 2013 - 04:02 PM

Geri, nekad je u šumi tvojih reči teško razabrati koju si mladicu posadio :D

:D :mrgreen: Istina živa ! :D Ni ja sam ne smem da čitam, ništa ne razumem ! :D

Ovi Crivitovi šorcevi nisu loši, a jeftini su, imaš ih više na berzi i po različitim cenama.
http://www.cikloberz...w.php?id=101044


MIslio sam da pitam da li valja podšorc, one mini biciklističke, samo njih da nosim, ...

Niko ne može da piše broj 6 i da istovremeno nogom pravi krugove u smeru kazaljke na satu. :D Ko sme da proba ?! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika