Jump to content


Photo
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Please log in to reply
720 replies to this topic

#201 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 07 April 2013 - 09:11 AM

Da li neko možda zna gde ima da se kupi novi Capriolov Roadster sa full opremom i gepekom ali na 24 ili 36 rata (mastercard), bez mnogo učešća ?! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#202 Marezz

Marezz
  • Members
  • PipPipPip
  • 154 posts
  • LocationBG

Posted 07 April 2013 - 09:56 PM

Jel ovaj put pukao ram? :lol:
  • 0
Zašto ne volim karbon ===> http://www.bustedcarbon.com/

#203 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 09 April 2013 - 05:20 PM

Jel ovaj put pukao ram? :lol:


:mrgreen: Nije, nešto mi došlo da vozim novo, ovom starom istekla garancija ! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika

#204 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Posted 20 April 2013 - 05:56 PM

Jedno pitanje, ne bi trebalo da bude baš glupo... lol radi li neki servis u BGu sutra, nedelja? Jel ima neko da zna sigurno? Koje je stanje sa žutom kućom zbog vode? Da li uopšte oni rade i nedeljom?

Ustvari ovo su četiri pitanja. lol
  • 0

#205 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 21 April 2013 - 11:32 AM

Kako popraviti stare mavic nalepnice na tockovima, izgledaju kao nove ali su okolo pocele da se odlepljuju....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#206 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Posted 21 April 2013 - 11:44 AM

Ja sam recimo moje poskidao sa fenom,poslao uzorak coveku sa oglasa cikloberze i dobio neverovatno dobro odradjene nove nalepnice,naravno kostale su 200din po setu a imao sam osam setova.
  • 0

#207 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Posted 21 April 2013 - 11:53 AM

Ja sam recimo moje poskidao sa fenom,poslao uzorak coveku sa oglasa cikloberze i dobio neverovatno dobro odradjene nove nalepnice,naravno kostale su 200din po setu a imao sam osam setova.



Pa ja Sam upravo uradio sinoc kod kuma u fotoshopu komplet olmo nalepnica za jedan moj drumski ram I ceo set na a4 formatu ce me kostati oko 130 kinti...Tako da ce pasti nove, kao sto ti kazes. .....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#208 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Posted 21 April 2013 - 11:56 AM

To ti kazem,sto da se zezas sa popravljanjem starih.Napravis (dzabe) nove i idemo dalje...
  • 0

#209 mOral

mOral
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationBG

Posted 21 April 2013 - 08:42 PM

Ja sam recimo moje poskidao sa fenom,poslao uzorak coveku sa oglasa cikloberze i dobio neverovatno dobro odradjene nove nalepnice,naravno kostale su 200din po setu a imao sam osam setova.


Ako nije tajna zamolio bih da mi kažeš koji je prodavac sa ogasa radio te nalepnice? Neki link ka tom oglasu... x)
  • 0

#210 igorsimo

igorsimo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts
  • LocationBački Petrovac

Posted 22 April 2013 - 04:07 PM

Evo linka,sa malim zakasnjenjem: http://www.cikloberz...member_Id=11720
  • 0

#211 sbriumsobriae

sbriumsobriae
  • Members
  • PipPipPip
  • 75 posts

Posted 23 April 2013 - 08:44 PM

zasto na sajtu totalbajka stoji da je npr. sram pc951 lanac za 8,9 brzina? jel ja nisam dobro shvatio koji lanac ide s kojom kasetom ili oni?
  • 0

#212 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 24 April 2013 - 08:58 PM

zasto na sajtu totalbajka stoji da je npr. sram pc951 lanac za 8,9 brzina? jel ja nisam dobro shvatio koji lanac ide s kojom kasetom ili oni?

ne treba to da te cudi, dosta stvari na tom sajtu ima ili neadekvatan ili neprecizan opis...
  • 0

#213 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 07 May 2013 - 07:43 AM

Kako sa znam kada je felna istrošena od kočenja? Imam neke Alexrims DA16 kojima je zid otprilike 2mm na najtanjem mestu, a mislim da je oguljeno makar 0.5mm. Ne znam kako uopšte propada istrošena felna, da li polako počne da puca negde ili se odjednom odvali, ali ne bih hteo da saznam na sopstvenom primeru :mrgreen: ?
  • 0
Pozdrav

#214 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Posted 07 May 2013 - 09:48 AM

Kako sa znam kada je felna istrošena od kočenja? Imam neke Alexrims DA16 kojima je zid otprilike 2mm na najtanjem mestu, a mislim da je oguljeno makar 0.5mm. Ne znam kako uopšte propada istrošena felna, da li polako počne da puca negde ili se odjednom odvali, ali ne bih hteo da saznam na sopstvenom primeru :mrgreen: ?

na tim felnama imaš indikator istrošenosti, tj. onaj kanal koji ide po sredini kočione površine, kada on nestane tj. izravna se, znači da treba da promeniš felnu.
  • 0

#215 bataya

bataya
  • Members
  • PipPip
  • 54 posts

Posted 07 May 2013 - 09:49 AM

Imas na zidu felne kao mali zub, tj. kociona povrsina je malo zadebljana. To zadebljanje bi trebalo da bude sigurna zona. Al sam objasnio...
  • 0

#216 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 07 May 2013 - 10:20 AM

Kod dve Mavic felne (a i kod drugara se isto desilo) koje su mi otišle iskrivio se samo deo kočione površine od polovine pa naviše u dužini od 2-3cm. Prilikom kočenja javljao se čudan zvuk koji je bio signal da treba da prekontrolišem felnu.

Opet, čuo sam i priče iz prve ruke da se dešavalo da se odjednom odvoji pola kočione površine sa maltene celog obima točka, što je, naravno, rezultovalo iskakanjem spoljašnje gume sa felne i bušenje unutrašnje.

Najbolje je da prstima opipaš kočionu površinu i ako je previše udubljena na sredini savetovao bih ti da menjaš felnu.
  • 0
--

#217 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 07 May 2013 - 11:03 AM

Hvala vam na odgovorima :) , izgleda da su za zamenu onda obe. Rekao bih da je barem trećina zida oguljena već, oseti se pod prstom kanal, a izmeriću kad budem skidao gumu. Koliko sam video po netu starije generacije DA16 nemaju indikatore istrošenosti, a čak i da imaju, ja ne vidim više ništa.
Žao mi je jedino glava, mislim da mogu još da izdrže, ali nemam ni znanja ni vremena da menjam samo felne :( .
  • 0
Pozdrav

#218 Fiery

Fiery
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2272 posts

Posted 08 May 2013 - 11:46 AM

Generalno ako nemaš indikatore najlakše je proveriti lenjirom:

Postavljena slika

Mavic preporučuje zamenu kada se potroši više od 0.4 mm, ako nema ugrađenih indikatora.
  • 0

#219 himzo

himzo
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1310 posts

Posted 08 May 2013 - 12:30 PM

Hvala za info i metodu :). Evo kako izgleda:
IMAG0104.jpg
Nemam šubler al' bih rekao da je oko 0.5mm. Realno je malo više nego što izgleda jer je pakna kočila i van oblasti za kočenje #-o. Jbg, prema drumašu sam majka, a prema svakodnevnom biciklu maćeha :oops: .
  • 0
Pozdrav

#220 Geri

Geri
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1795 posts
  • LocationJebeni, Nigeria

Posted 05 June 2013 - 03:17 PM

Je l' ima neko jednu unutrašnju rezervnu gumu za 28'' sa auto ventilom za 150 dinara da mi proda ?! :D
  • 0
Don't take life too seriously, you'll never get out alive...:D

Postavljena slika




3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users