Jump to content


Fotografije
- - - - -

Jedno (glupo) pitanje !


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
720 odgovora na ovu temu

#181 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 15 February 2013 - 03:22 PM

Jel' Geri živ, da ga nije pogodio meteorit?
  • 0

#182 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 15 February 2013 - 03:27 PM

Jel' Geri živ, da ga nije pogodio meteorit?

n2:Heristical
E kad se sad nisam srušio sa stolice od smeha, nikad neću :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#183 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 15 February 2013 - 03:42 PM

Jel' Geri živ, da ga nije pogodio meteorit?

n2:haha
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#184 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 15 February 2013 - 05:05 PM

:D :D :D
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#185 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 February 2013 - 06:06 PM

Za koji tip kočnica, to jest ručica se koristi ovakva sajla?
Imam tu neke greškom kupljene a nemam pojma za šta su pa me zanima :)
Postavljena slika
  • 0

#186 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 27 February 2013 - 06:38 PM

Za koji tip kočnica, to jest ručica se koristi ovakva sajla?
Imam tu neke greškom kupljene a nemam pojma za šta su pa me zanima :)
Postavljena slika



Za drumske...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#187 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Postavljeno 27 February 2013 - 08:42 PM

Jel' Geri živ, da ga nije pogodio meteorit?

Dusan011 je napisao:Jel' Geri živ, da ga nije pogodio meteorit?
n2:Heristical
E kad se sad nisam srušio sa stolice od smeha, nikad neću :mrgreen:

Dusan011 je napisao:Jel' Geri živ, da ga nije pogodio meteorit?

:D :D :D

n2:haha

:mrgreen: n2:hahaha n2:thumbsup =D>
Прошле зиме није се "скидао" са форума :D Неће џаба да забавља народ :D
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#188 djole1997

djole1997
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1103 posts
  • LocationBgd-Blokovi

Postavljeno 27 February 2013 - 09:05 PM

Danas nista nema dzaba! :mrgreen: Mozda je nasao posao gde ga placaju za to sto radi :?:
  • 0
Our needs are few,our wants are many.

#189 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 March 2013 - 09:05 PM

Uzeh da zamenim stari čelični i zarđali stezač pa da mi se i ovaj aluminijumski ne bi odmah upropastio morao sam da iznivelišem obrušenim maticama.
Šta mislite kako i zašto se to dogodilo, da baš bude toliki ugao, ja ne kapiram? Nikad nije stavljana uža cev, uvek je bila odgovarajuća 25.4, bajs je kupljen s aluminijumskom ali mi se slomila pre par godina pa sam stavio čeličnu.
I ako neko ima bolji predlog za rešenje nek kaže sad ili nek zauvek ćuti :mrgreen:
mislio sam ove matice još malo da obrusim da ne bude šestougao, pecnem/zavarim i prefarbam, imam sličnu tamno plavu boju.

Attached Thumbnails

  • Stezac.jpg

  • 0

#190 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 09 March 2013 - 09:52 PM

Uzeh da zamenim stari čelični i zarđali stezač pa da mi se i ovaj aluminijumski ne bi odmah upropastio morao sam da iznivelišem obrušenim maticama.
Šta mislite kako i zašto se to dogodilo, da baš bude toliki ugao, ja ne kapiram? Nikad nije stavljana uža cev, uvek je bila odgovarajuća 25.4, bajs je kupljen s aluminijumskom ali mi se slomila pre par godina pa sam stavio čeličnu.
I ako neko ima bolji predlog za rešenje nek kaže sad ili nek zauvek ćuti :mrgreen:
mislio sam ove matice još malo da obrusim da ne bude šestougao, pecnem/zavarim i prefarbam, imam sličnu tamno plavu boju.


Deluje kao uza sticna, na prvi pogled.
Na drugi pogled deluje kao deformisana "okca" kroz koja se provlaci vijak za stezanje sticne.

Cini mi se da je razmak na zljebu cevi rama siri nego na krajnjem delu "okca". Ipak bih proverio da li razmak na zljebu cevi rama celom duzinom isti, tj da nije deformisana cev sto bi znacilo da je sticna ipak uza nego sto treba i predstavljalo opasnost po integritet rama. Ako su ivice zljeba paralelne onda nema brige.

E sad, ako su paralelne zasto su ova dva "okca" za vijak za stezanje kriva? Najverovatnije odgovor lezi u kvalitetu rama i eventualnom pretezanju vijka pa je doslo do deformacije ta dva "okca". Ako ti ne smeta i ako radi posao, neka stoji tako kako je. Ili ubaci izmedju jednu podlosku koja je debela kao polovina "odstupanja" tj krivljenja "okaca" i stegni kao mazga i moguce je da ce da ispravi okca kao sto ih je pritisak i iskrivio. Izmeri precnik cevi neposredno ispod zljeba da bi, ako ova okca slucajno otpadnu ili napuknu, mogao da nabavis obujmnicu odgovarajuceg precnik koju bi nakon fine i precizne obrade mesta gde su bila okca mogao da postavis na ram i ucvrstis sticnu.

Inace, i ovaj sto si postavio je celicni vijak sa ostalim alu elementima. Dobro ga namasti svuda i ne brigaj.
  • 0

#191 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 09 March 2013 - 09:54 PM

U toj varijanti sa zatezacem i nije toliko opasno to sto ti se dogodilo jer je pokretna navrtka pa je vijak iskrivljen ali nepokretan. Ne bi bio neki veci problem i da je vise iskrivljen.
Kod drumasa je druga prica. Kada se desi slicna stvar skoro obavezno dodje do pucanja vijka i eto problema.

Imam i ja bas isti problem na drumskom Scott-u CR1. Sve po propisu od sticne do obujmice a vijak kriv kao gudalo. Zadnji put kada sam hteo da pomerim sediste pukao je vijak. Jedva sam ga izvadio i zamenio . Sada imam i rezervnu obujmicu ali mi se ne eksperimentise :mrgreen: .
  • 0
.

#192 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 March 2013 - 12:37 AM

Hvala na iscrpnim odgovorima, šticna je sigurno dobra, merio sam je i šublerom još kad sam je kupio, 25.4 je. Onda su najverovatnije deformisana ta okca, kad sam kupio ovaj bajs pre 7 god. bio sam totalni noob, mnoge stvari sam pretezao, moguće da je od dužeg dejstva zadržalo oblik, niskobudžetni je to čelik.
Proveriću sutra razmak na žljebu, mislim da nije baš idealno paralelan, ali ne verujem da tih recimo 0.5mm može da stvori onakvo odstupanje. Najpre će biti da su okca. Ok mi je i s ovim podloškama kad pecnem i prefarbam, ne bih ispravljao da ne dođe do pucanja, mada verovatno ne bi, čelik je pa još mekan :)
A vijak jeste naravno čelični ali bitno da ostali delovi ne rđaju, na starom je alu bila samo poluga, bio je ružan ko đavo :mrgreen:
E da, što kaže Zare da ne bi bio problem ni da je više iskrivljen, taj zarđali i jeste bio još krivlji, ja sam ga bio stavio u drugi bajs gde je sve paralelno pa se malo ispravio, posle sam ga nategao na drugu stranu da se skroz ispravi :).
  • 0

#193 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 March 2013 - 01:37 AM

Ja bih fiberku u ruke,osecem okca i nabacim selnu sa stezacem......
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#194 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 09:17 AM

I posle navarujes okca da bi stegao sticnu u ram :mrgreen: .
Tesko (ili nikako) ide stezanje celicnih ramova selnama za aluminijumske ramove.
  • 0
.

#195 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 11:01 AM

I posle navarujes okca da bi stegao sticnu u ram :mrgreen: .
Tesko (ili nikako) ide stezanje celicnih ramova selnama za aluminijumske ramove.


svedok sam nekolicine NE-alu ramova koji su stegnuti selnama.
Nisam znam da postoje selne za alu i NE-alu ramove.
S obzirom da je ovde rec o sticni 25,4 predpostavljam da je rec o spoljnom precniku cevi izmedju 28,6 i 29,8mm, a ne secam se kada sam poslednji put video alu ram sa tako malim spoljnim precnikom cevi. Selni za ovaj raspon dimenzija ima skoro svuda tako da zakljucujem da nisu za alu ramove. Ali, mozda gresim [-X
  • 0

#196 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 11:23 AM

Probaj da stegnes kavalitetan Cr-Mo ram sa tom selnom a da ne zapnes malo vise nego sto treba. Cr-Mo ramovi se stezu tako kako se stezu jer obicna selna nece moci bas tako lako da ih pritisne kao sto moze aluminijum.
Buvljacke varijante "Cr-Mo" ramova mozes da stegnes i zicom i kljestima.
  • 0
.

#197 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 10 March 2013 - 12:01 PM

Probaj da stegnes kavalitetan Cr-Mo ram sa tom selnom a da ne zapnes malo vise nego sto treba. Cr-Mo ramovi se stezu tako kako se stezu jer obicna selna nece moci bas tako lako da ih pritisne kao sto moze aluminijum.
Buvljacke varijante "Cr-Mo" ramova mozes da stegnes i zicom i kljestima.


Da li po tvom misljenju tange prestige i fuji sl cevi cine kvalitetne cromo ramove?
Moji su stegnuti su selnama. Ne znam da li je obicna, ali znam da su one koje su kupljene uz ramove davno promenjene a nijedna od nekolicine koliko ih se izmenjalo nije imala tehnickih problema.

Po mom misljenju prikazani bike o kojem je konkretno bilo reci pre spada u buvljacku nego kvalitetnu varijantu.

Jedine "posebne" selne za stezanje sedalne cevi za koje znam
su one "smaknute" za carbonske sticne
ne znam da postoje neke razlike u zavisnosti od materijala rama.
  • 0

#198 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 10 March 2013 - 12:27 PM

I posle navarujes okca da bi stegao sticnu u ram :mrgreen: .
Tesko (ili nikako) ide stezanje celicnih ramova selnama za aluminijumske ramove.




Postavio sam skoro takvu selnu na drugarovom kaprijolo adrenalinu.....Radi posao,medjutim ako ikako može da se stegne preko okca onda nema potrebe da se ista dira....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#199 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 12:03 PM

Probaj da stegnes kavalitetan Cr-Mo ram sa tom selnom a da ne zapnes malo vise nego sto treba. Cr-Mo ramovi se stezu tako kako se stezu jer obicna selna nece moci bas tako lako da ih pritisne kao sto moze aluminijum.
Buvljacke varijante "Cr-Mo" ramova mozes da stegnes i zicom i kljestima.


na upit za selne za sticnu na cro-mo i ti ramovima dobio sam odgovor:

Hi, yes they are fine to use on both Ti and Cro-mo. Hope that helps. Cheers.
Simon Perry
sales
HOPETECH
  • 0

#200 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 12 March 2013 - 12:35 PM

Jos bolje onda ;).
  • 0
.




4 članova čita ovu temu

0 članova, 4 gosta, 0 anonimnih korisnika