Jump to content


Fotografije

Strucni savet:)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
104 odgovora na ovu temu

#61 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 01:46 PM

jako mi se svidja sem glupog sica gde mi je otpala bulja..ali promenicu ga stavicu neki sa vise silikon gela i uzecu biciklisticke sa onim uloskom i bice sve kako valja...


Daj sicu malo vremena. Treba da se navikneš. Tvrdi sic ume biti udobniji od (pre)mekanog posle dužeg vremena. Ako ni posle dvadesetak vožnji ne budeš mogao da smisliš sic, onda ga menjaj.


pa to sam cuo jos od jednog decka to za sic...videcu malo da spustim prednji deo sica na dole onako blago i da probam voznju sa biciklistickim sa nekim sundjerom...drugar mi je preporucio sic K2 kao on je dobar ima debeo silikon itd..ali videcu polako...uglavvnom da sam zadovoljan bajkom i pocetko voznje a bice je jos puno puno :)
  • 0

#62 gruja73

gruja73
  • Members
  • Pip
  • 16 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 02:19 PM

Za vikend spremaj b....ljanfer za laganiju XC voznju, da proverimo malo te menjace i kocnice :) Bajk ti je extra, sve pohvale za izbor!!!!
  • 0

#63 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 December 2011 - 02:27 PM

pa to sam cuo jos od jednog decka to za sic...videcu malo da spustim prednji deo sica na dole onako blago i da probam voznju sa biciklistickim sa nekim sundjerom...drugar mi je preporucio sic K2 kao on je dobar ima debeo silikon itd..ali videcu polako...uglavvnom da sam zadovoljan bajkom i pocetko voznje a bice je jos puno puno :)


Muškarcima uglavnom odgovara kada je sic vodoravan, ili je vrh blago na gore. U svakom slučaju kreni od vodoravnog. Debeli silikon, gel i sl. može da smeta više nego što pomaže. Treba utrefiti neku tvrdoću koja je taman - premekan i pretvrd podjednako žuljaju. Isto je i sa debljinom - preširog žulja butine, preuzak je opet neprijatan.

Jaooo kako ovaj pasus zvuči. #-o Inače, isto važi i za siceve. :lol:
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#64 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 05:11 PM

Muškarcima uglavnom odgovara kada je sic vodoravan, ili je vrh blago na gore.

Zar nije bolje blago na dole?
  • 0

#65 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 01 December 2011 - 05:35 PM

Muškarcima uglavnom odgovara kada je sic vodoravan, ili je vrh blago na gore.

Zar nije bolje blago na dole?



i ja mislim da je na dole!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#66 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 December 2011 - 07:19 PM

na dole nego sta
  • 0
puno znoja,malo krvi

#67 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 December 2011 - 07:45 PM

Možda ovo pomogne.

... re=related

Dosadnije, detaljnije:
... re=related


Vozi, čitaj, eksperimentiši, vozi...
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#68 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 01 December 2011 - 08:04 PM

Ne treba mi Mikes Bikes, znam i bez njega da mi puno vise odgovara pozicija na dole. Ali nema svrhe da se raspravljamo sta je bolje, to nek svako otrkije sam
  • 0

#69 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 01 December 2011 - 10:44 PM

Pa naravno da treba svako da otkrije sta mu je bolje.Ali mozda neko voli da ga stiska gore,a meni je lepse da me stiska dole :mrgreen:
  • 0
puno znoja,malo krvi

#70 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 09 December 2011 - 02:46 PM

Eh, onaj Cube Analog sa Ciklonauta mu je bio super, ali nema veze, naleteće opet nešto.


Ehhh... :cry:
Svi smo zakasnili za tog Cube-a! :D
Živo me interesuje da li će se uskoro pojaviti na berzi samo u nešto rasturenijem izdanju, s`obzirom da je na sebi imao mnogo skuplje opreme nego što ga je prodavac cenio.


evo naletelo :D ---> http://www.cikloberz...ow.php?id=57356
nisam siguran jel to taj isti ili ne ali cena je opet OK :P
  • 0

profilepic.gif


#71 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 09 December 2011 - 03:08 PM

Za te pare ima kod Ivana mnogo bolji KTM i jos da preteknu pare.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#72 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 12 December 2011 - 02:08 PM

Eh, onaj Cube Analog sa Ciklonauta mu je bio super, ali nema veze, naleteće opet nešto.


Ehhh... :cry:
Svi smo zakasnili za tog Cube-a! :D
Živo me interesuje da li će se uskoro pojaviti na berzi samo u nešto rasturenijem izdanju, s`obzirom da je na sebi imao mnogo skuplje opreme nego što ga je prodavac cenio.


evo naletelo :D ---> http://www.cikloberz...ow.php?id=57356
nisam siguran jel to taj isti ili ne ali cena je opet OK :P



jbg kasno sad...imas na 3 stranici bajs koji sam kupio pre par nedelja za 160e :( ma sta je tu je i ovaj sluzi jako lepo u svakom slucaju hvala :)
  • 0

#73 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 02 June 2012 - 10:08 PM

pozdrav ciko manijaci :))) ja ciklam moj KTM sve u 16 xD...ali me zanima vase misljenje...Prvo je da li se prave ramovi 23 inca i koji su najveci ramovi za brdski bajk...moj KTM je 21 inc ima 53 cm i mogu ja da ga vozam ali imam 198cm pa mi je ono kao malo mali ali ne nesto jako mali pa bih da vidim da uzmem neki ram ogroman i da prepakujem ovaj moj KTM...Jel ima ram tako neki veliki i gde moze da se nabavi da podrzava v-breake ;)
  • 0

#74 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 02 June 2012 - 11:17 PM

Prave se i veći ramovi tipa 22" ili XXL, to je oko 58cm, 29er-i se prave u 23" pa bi možda mogao da iskoristiš taj ram s tim što nisam baš siguran kako bi 29er izgledao sa 26" točkovima :mrgreen:
Samo naći tako poveći bajs nije baš lako naći samo poveći ram još teže, ne kažem da je nemoguće ali se može desiti da se načekaš...
  • 0

profilepic.gif


#75 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 02 June 2012 - 11:19 PM

Nadjes negde mirage pro xxl samo tri cm si nizi od mene tako da ce ti pasovati samo tako.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#76 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 02 June 2012 - 11:31 PM

Malo sam skeptican sa svim domacim ramovima tipa polar i scout nemam pojma cini mi se da je mirage polar ...ja bi nesto strano dobro da bude...gledao sam u oglasima ima merida 22 inca ali to je samo 1 inc veci od moga KTM-a pa ne znam kako izgleda uzivo i koja je duzina da se ne ispalim jer hocu da kupim veliki ram ...a i jos me zanima duzina rama mora da je dugacak a nesamo visok toliko...gledao sa polar avalanch(valjda se tako pise) xxl ram...taj bi mi pasovao samo tako ali necu polar kada cujem da se pravi kod nas pomislim na polupijanog majstora kome su kod kuce zena i 5 dece a radi za 200evra i pun mu je kofer sto ce da odradi kvalitetno :)...nebitno ovo me zanimalo za bajs da li postoji i koliko su veliki ti najveci ramovi...sirius9 kako mislis 26 tockovi sto jer mislis da ce biti premali..jbg kada je to maksimala sta da radim ne moze veci tocak :/
  • 0

#77 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 June 2012 - 01:24 AM

Polar se vari u azisjskim zemljama isto kao i 90% ostalih svetskih brendova.Bas bi bilo lepo da se vari kod nas pa da taj pijani majstor koji ima kuci 5-oro dece ima od cega da ih prehrani....Sta tacno mislis da ces dobiti sa brendiranim ramom kao rekreativac.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#78 warlord

warlord
  • Members
  • PipPip
  • 44 posts

Postavljeno 03 June 2012 - 10:16 AM

Nemam pojma i necu da razmisljam o tome...hocu brendiran i tu se svaka prica zavrsava.. Post nije upucen na to sta ja volim ili ne nego zanima me velicimna rama i necu polar i caprolo...zbog cega ..pa eto necu njih to je dovoljno :)
  • 0

#79 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 03 June 2012 - 10:47 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=62102
  • 0
puno znoja,malo krvi

#80 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 03 June 2012 - 03:42 PM

http://www.cikloberz...ow.php?id=63751

mtb se pravi uglavnom do 22", kažem uglavnom zato što ja nisam video veće od 22" ali to ne znači da se i ne prave ako ja nisam video. 29er-i se prave 23".
  • 0

profilepic.gif





0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika