Jump to content


Fotografije

Ide zima....


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
119 odgovora na ovu temu

#81 Aki

Aki
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 343 posts
  • LocationNovi Beograd/Dorćol

Postavljeno 01 December 2011 - 11:55 PM

Aki@..
..ali danas mi prodavac u Beosportu rece da goretex materijal bas nije dobro nositi leti (jako se znoji noga)?
E sad....?!


Meni se leti u tim Goretex sprintericama [ slike koje sam stavio] ne znoji noga nista vise nego sto je normalno [takoreci su mi suve], koristim letnje NW carape, a nekada koristim i zimske NW carape i leti [nikada nisam obuo pamucne carape prilikom voznje], sve isparava...sve pohvale i za NW carape.
Sve postove u "Ide zima..." sam napisao u odnosu na svoje licno iskustvo....ali to je moj licni dozivljaj opreme koju koristim, nesto sam hvalio a nesto sam kritikovao, da ne ponavljam, sve sam napisao.
Ali svako ima pravo da bira kome ce da veruje.


Naravno, naravno.
Svakako cu verovati nekome koje to vec koristio. :)
Samo jos treba ukombinovati vunene carapke i pogoditi broj. :D
  • 0
Doći ću ti u snovima
da ti ukradem poljupce
neka vrijeme samo leti
jos uvijek volim te...


http://www.juraifilm.com/

#82 dave

dave
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 04 December 2011 - 09:03 AM

Pozdrav,
interesuje me prvenstveno jakna (dzubin) za zimu. Moze li neko da mi kaze kakvog su kvaliteta (kopije) koje su u ponudi na berzi. Takodje, ako postoji i neka druga ponuda za opremu za voznju ispod nule (u minusu).
  • 0

#83 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 04 December 2011 - 09:22 AM

Ako mozes da nadjes nesto ovako bilo bi odlicno. Pojave se povremeno na oglasima za relativno male pare.
Spoljni sloj je deblji windstoper a unutrasnja postava od polara. Spoljni i unutrasnji sloj su spojeni samo po ivicama.

Attached Thumbnails

  • IMG_4448-.jpg

  • 0
.

#84 dave

dave
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 05 December 2011 - 07:53 AM

Uglavnom su u ponudi polovne stvari, a mene interesuje nov windstoper. Da li neko moze ukratko da opise opremu koja je u ponudi na berzi, jakne, gace, kape za hladnije dane. Kakvog je kvaliteta i vredili uopste?

http://www.cikloberz...ow.php?id=53578
http://www.cikloberz...ow.php?id=26613
http://www.cikloberz...ow.php?id=53375
  • 0

#85 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 05 December 2011 - 11:32 AM

materijal za čarape, ono bode ko blesavo ne mogu da razmišljam o ničemu drugom već samo o tome kako me bodu...


Pip before you buy - uzeo si od grube vune, to nije nizasta; od meke su keva, nema žulj nema greb.
  • 0

#86 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Postavljeno 05 December 2011 - 04:58 PM

Uglavnom su u ponudi polovne stvari, a mene interesuje nov windstoper. Da li neko moze ukratko da opise opremu koja je u ponudi na berzi, jakne, gace, kape za hladnije dane. Kakvog je kvaliteta i vredili uopste?

http://www.cikloberz...ow.php?id=53578
http://www.cikloberz...ow.php?id=26613
http://www.cikloberz...ow.php?id=53375

Jakne su skroz OK, a kod gaća obrati pažnju na tri stvari:
1. Gde je pozicioniran uložak (ume da stoji previše napred i ne pokriva celu sedalnu površinu-mogu brže da se pocepaju gaće);
2. Da li je uložak od sunđera ili gela (gel je mnogo bolji);
3. Da li su od windstopper materijala ili ne (ja imam i jedne i druge, windstopper ide i na -10 bez problema, a sve preko 5 stepeni je vruće, dok su ove druge dobre za 5-15 stepeni).
  • 0

#87 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 05 December 2011 - 08:21 PM

Za zimu nema mnogo nauke:
1. uz telo aktivni veš (ko ga ima, ja imam samo gornji deo bez rukava) i to mnogo znači!
2. termo sportske čarape (ma samo da je pamuk!)
3. donji deo OBAVEZNO windstopper!
4. gore slojevito ali poslednji sloj obavezno windstopper! (gornji deo na bajku zimi ne radi skoro ništa pa ima tendenciju da se smrzne)
5. na noge neke duboke zimske sprinterice (ja imam neke Gaerne i preko njih nisam još navukao ni kamašne). ko ne može da priušti zimske sprinterice, može da priušti kamašne: neke windproof a preko njih zategnete waterproof ;) (zahvalićete mi kasnije)
6. na ruke obične vunene rukavice i preko njih neke windstopper je jedna varijanta a druga je da se kupe oni hemijski grejači koji počnu da greju kada se "ugnjave" i "izlome"
7. na glavu windstopper kapa a preko nje obavezno kaciga! iz ovog razloga se kaciga ne kupuje da bude knap, nego da može malkice da se raširi. kaciga takođe može da se prilagodi: izlepi se selotejpom ili sličnim svaki otvor. neke kacige imaju i raincover koji ima istu.... dobro, sličnu ulogu. znam da su to koristili na Paris-Roubaix ;)

valjda nisam nešto bitno zaboravio......
  • 0

#88 dachaa

dachaa
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 534 posts

Postavljeno 05 December 2011 - 08:27 PM

...a termo bidon? :D
  • 0
'Pain is temporary... quitting lasts forever'

#89 dave

dave
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 05 December 2011 - 09:51 PM

Slazem se za proceduru oblacenja (slojevi) i aktivni ves. Interesuje me oprema koja je u ponudi kod nas, da ne bih narucivao iz inostranstva. Da, iz ino. je kvalitetnija oprema ali ovde je dostupnija>
Stara oprema je na izdisaju od (zlo)upotrebe.!
  • 0

#90 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 06 December 2011 - 07:23 AM

Uh, pamučne čarape?
  • 0

#91 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 06 December 2011 - 06:24 PM

Uh, pamučne čarape?


To i ja citam, pa se pitam... :roll: Termo je ok, ali striktno pamucne. [-X Sve drugo na spisku je ok.
  • 0

#92 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 December 2011 - 01:12 PM

Šta kažete za aktivni veš, da bude knap? Koja bi mi trebala veličina za visinu 179, težina ~75 kg?
Pošto nisam u prilici da lično vidim pre kupovine i obiđem radnje, poručio bih s oglasa. A teško da bih i našao po radnjama nešto jeftinije, kolko vidim sve kvalitetnije je oko tri soma i više.
Ima li neko slične građe i koju veličinu nosi da mu odgovara? Uzeću od Slavke onaj gornji deo s dugim rukavima ako ima još. Pitao sam već ranije u drugoj temi, ali izgleda niko nije uzimao pa nema iskustava...
Ne vredi da čekam odlazak do grada pa da lično procunjam okolo, jer ne da mi treba hitno nego za juče :mrgreen:, ne mogu više ovako u pamuku.
  • 0

#93 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 07 December 2011 - 01:18 PM

Šta kažete za aktivni veš, da bude knap? Koja bi mi trebala veličina za visinu 179, težina ~75 kg?
Pošto nisam u prilici da lično vidim pre kupovine i obiđem radnje, poručio bih s oglasa. A teško da bih i našao po radnjama nešto jeftinije, kolko vidim sve kvalitetnije je oko tri soma i više.
Ima li neko slične građe i koju veličinu nosi da mu odgovara? Uzeću od Slavke onaj gornji deo s dugim rukavima ako ima još. Pitao sam već ranije u drugoj temi, ali izgleda niko nije uzimao pa nema iskustava...
Ne vredi da čekam odlazak do grada pa da lično procunjam okolo, jer ne da mi treba hitno nego za juče :mrgreen:, ne mogu više ovako u pamuku.


Tu smo negde po gabaritima. Ja nosim 52, ili M (a ponešto i L). Zavisi od kroja (kalupa). Tako da, obrni, okreni, moraš probati. :?:

Onaj slovenački "Beti" nosim 52. "Cherish" sam uzeo M i na njemu su nekako uski rukavi i nogavice, dok je ostalo OK. Ne steže, ali je nekako previše knap za moj ukus, čisto kod oblačenja/skidanja. Taj "Cherish" nije baš neki kvalitet.
  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#94 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 December 2011 - 08:14 PM

Uh, pamučne čarape?


To i ja citam, pa se pitam... :roll: Termo je ok, ali striktno pamucne. [-X Sve drugo na spisku je ok.

Meni su se najbolje pokazale pamučne, one malko dublje i malko deblje. Od termo mi se skvrči noga u sprinterici, jedino da kupim bro veće koje bih koristio specijalno za zimu, mada mi je u ovim zimskim sasvim ok sa običnim čarapama.

Može čarapa biti termo koliko hoće ako duva kroz sprintericu...
  • 0

#95 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 09 December 2011 - 06:25 PM

Tu smo negde po gabaritima. Ja nosim 52, ili M (a ponešto i L). Zavisi od kroja (kalupa). Tako da, obrni, okreni, moraš probati. :?:

Onaj slovenački "Beti" nosim 52. "Cherish" sam uzeo M i na njemu su nekako uski rukavi i nogavice, dok je ostalo OK. Ne steže, ali je nekako previše knap za moj ukus, čisto kod oblačenja/skidanja. Taj "Cherish" nije baš neki kvalitet.


Uzeo sam M (49cm je širina) i taman mi je, ali isto kao i tebi malo su uži rukavi, tačnije samo kod podlaktice je zategnuto a svuda drugde mi je uz telo kao saliveno. Mislim da je dobro što nisam uzeo veći broj. A radi fantastično :D , ubio sam 50km danas i to malo žešće da isprobam. U pamuku kad je hladno nikad ne smem da gazim veću uvek lagano kao da pokušam da se ne oznojim mnogo a uvek završim natopljen :mrgreen:.
Pola je poliester a pola bambus :)
  • 0

#96 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 361 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 18 December 2011 - 05:13 PM

Kupio sam Cherish. Uzeo sam L velicinu. Visok sam 176 cm. Meni ta velicina sasvim odgovara. Rukavi i nogavice kod zgloba sake i rista su malo tesni tako da mislim da mi manja velicina ne bi odgovarala.

Danas sam testirao taj ves i evo utisaka.
Vreme: suncano
Temperatura u hladu: +6
Preko vesa sam obukao zimske biciklisticke gace sa tregerima i zimski dres koji je sa prednje strane od windstop materijala.
Vozio sam po ravnici 3 sata.
Kad sam se vratio stanje vesa je bilo sledece:
Potkosulja sa prednje strane mokra da se mogla cediti. Sa zadnje strane je bilo znoja ali mnogo manje. Gace su prakticno bile suve.
  • 0

#97 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 18 December 2011 - 06:08 PM

To je problem kada dres ima windstoper sa prednje strane. Napred si mokar kao da si plivao :) a ledjima moze i da ti bude hladno. Ako je kompletno windstoper onda si i pozadi kao da si plivao :). A bez windstopera bude zapaljenje pluca. Pa biraj sta ti najvise odgovara :mrgreen: .
  • 0
.

#98 Eli

Eli
  • Members
  • PipPip
  • 50 posts

Postavljeno 19 December 2011 - 05:47 PM

Pa zar sva ta specijalna zimska oprema ne bi trebalo da služi da ostaneš suv (da znoj ispari) a da te vetar ne produva?
  • 0

#99 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 19 December 2011 - 06:17 PM

Spolja hladan vetar + unutra toplo telo = kondenzacija.
  • 0

#100 todos

todos
  • Members
  • PipPipPip
  • 150 posts
  • LocationČačak

Postavljeno 22 December 2011 - 10:23 PM

Zimsku vetrovku sa reflektu8jućim trakama, ispod samo T majcu. Donji deo pamučne trenerke, zimske cipele (patike), rukavice i zimska kapa.
  • 0
Scott Aspect 35 2010 & Biria...photobucket/smisdejt




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika