Jump to content


Fotografije

Koje secice sa sajle i buzire?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
54 odgovora na ovu temu

#41 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4290 posts

Postavljeno 23 May 2014 - 09:59 PM

Generalno bi svaki kocioni buzir posle secenja trebalo poravnati jer zbog spirale nikada ne dobijes savrseno ravnu povrsinu kada seces secicama. Brusilica je druga stvar.
Drugo je pitanje koliko to ima svrhe jer ces mozda par puta vise u prvih nekoliko meseci prestelovati sajle dok konacno ne legne u zavrsetak buzira.
Ja malo poravnam turpijom da ne bude ostra ivica i to je to.
  • 0
.

#42 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 24 May 2014 - 07:40 AM

E kad smo kod secenja buzira, ja koristim Tang-ova ceona kljesta za koja mogu reci da ne prastaju. :mrgreen: Da li ima neko lud kao ja da obrajuje buzir nakon secenja? Uvek isturpijam krajeve da budu idealno ravni.


Ja štrpnem i ono parče koje najviše štrči, ako mnogo štrči.
  • 0

#43 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 24 May 2014 - 08:42 AM

Jel neko probao uopšte sa bonsekom (naravno mislim na bužir ne na sajlu :mrgreen:)?

Isekao sam ja... jednom :lol:
Jeste da je bolje i da ne ostecuje buzir, ali nemam ja zivce za testerisanje. :)
  • 0

#44 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 August 2014 - 09:46 AM

Krenuh i ja u menjanje buzira i sajli pa me zanima kako da dobijem ovaj prsten na zavrsetku sajle za kocnice:

 

151100.jpg?itok=aM3eDd_YTo se verovatno nekim klestima napravi a koja nemam.

Postoji li alternativno resenje?


  • 0

#45 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 28 August 2014 - 10:07 AM

stisneš ga malo sečicama za bužir, okrugle su, ili ne diraš ništa - trebalo bi da ne spada tako lako. Ima i nekih koji već imaju takav oblik, barem za završetke menjačkih sajli sam video.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#46 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 August 2014 - 10:32 AM

Za menjacke sajle su plasticni zavrseci...

Ne znam koliko je pametno da stavim bez stiskanja ove metalne, znam da nece oni nigde, ali znam i da se tako ne radi.

 

Na kraju odnecu u servis da mi iskrimpuju posto klesta nemam, ali me zanimalo dal postoji neki drugi nacin to sam da uradim.


  • 0

#47 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 August 2014 - 09:21 PM

Danas bio u tri servisa, svi me gledaju bledo kada ih pitam kako fiksiraju krajeve buzira kocnica....izgleda da to niko ne radi osim fabricki?


  • 0

#48 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 28 August 2014 - 10:51 PM

Ma da, nađeš neke dobre krajeve koji lepo pasuju i gotovo. A i svakako nemaju gde da pobegnu.

Meni je bitnije da su za kočnice dovoljno čvrsti i pouzdani nego koliko su knap. Imao sam pre neke metalne ali ko plastelin pa plastične, probijali mi bužiri... sad koristim već dosta vremena neke debele metalne ali su labavi, spadnu sami od gravitacije. Lako ih je izgubiti pri menjanju bužira, ali pazim i neću da ih menjam jer su odlični, jako čvrsti.

 

Za menjače isto ima finih metalnih da se nađu. Tu mi se nekako više sviđaju oni crni plastični kako ležu ali oni ne pasuju lepo u burenca za štelovanje (prednji šifter i zadnji menjač) teško se okreće, a poželjno je da ide glatko da se oseti svaki korak.


  • 0

#49 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 28 August 2014 - 11:02 PM

Ja sam kupio metalne shimano kao gore sa slike, a menjacki su plasticni isto shimano.

voleo bih da to bude zategnuto a ne da se posle mrda i da me nervira.


  • 0

#50 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 29 August 2014 - 04:38 AM

Ja sam kupio metalne shimano kao gore sa slike, a menjacki su plasticni isto shimano.

voleo bih da to bude zategnuto a ne da se posle mrda i da me nervira.

Sajla mu ne da da se mrda. Drži bužir pritisnutim u ležište, pa ga stalno nabija na kapicu. Na kleštima za sečenje sajle & bužira imam neki kao deo za stezanje kapica, ali ne pravi lep krug, samo je malo stisneš da ne mrda. Mada radi i bez toga i ne beži nikud - provereno.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#51 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 29 August 2014 - 07:22 AM

Ok onda cu tako i da uradim.

Sent from my LG-P760 using Tapatalk
  • 0

#52 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 29 August 2014 - 08:11 AM

Danas bio u tri servisa, svi me gledaju bledo kada ih pitam kako fiksiraju krajeve buzira kocnica....izgleda da to niko ne radi osim fabricki?

Evo i malo iskustva od preko sa tim, Za krimpovanje postoji mala presa gde ubacis kapicu i buzir, povuces polugu i eto ga :) Klesta kao alat za namenjena za krimpovanje buzira postoje. Izledaju vrlo slicno ovima kao na ovom sajtu http://www.knipex.co...68&groupID=1498

 

Ja vec duze vremena problem resavam tako sto malo ispod kraja buzira stavim kap super lepka pa navucem kapicu, efekat je isti a estetika odlicna.


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#53 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 29 August 2014 - 11:10 AM

http://www.knipex.co...99&groupID=1307


  • 0

#54 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1527 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 29 August 2014 - 05:14 PM

Jebote o cemu vi pricate i oko cega se vodi rasprava :). Ja sam juce stavio bele buzire. Plasticne izbegavam svi su mi metalni posto mi ta plastika na samaraljkama brzo pukne. Sto se tice stezanjna kapice stisnem klestima malo da kapica uhvati i to je to. Isti princip kada stavljate kapice na zavrsetak sajle. Nikada se nisam sa tim opterecivao. Em se ne vidi em i da se vidi da li mi je bitno da 1mm bude u krugu ili zarez.
  • 1

#55 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 September 2014 - 02:13 PM

Ovaj tip je sve to vrhunski objasnio:

 


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika