Jump to content


Fotografije

Izbor guma


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
763 odgovora na ovu temu

#661 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 May 2023 - 08:58 PM

Ala je čovek napravio review unutrašnjih guma, alal mu pogača. Pobednik je deo kada prikazuje kako se te gume prave u fabrici. Ne znam nikog ko je ikada napravio tako kompleksan utisak o unutrašnjim gumama. I mene je definitivno ubedio i naručujem i ja te gume. Taman da ih uparim sa novim drumskim gumama kad se nakanim da ih montiram, to jest kad ove stare iscedim do zadnjeg šava. ;)


Vratio se u velikom stilu, tojest, nastavio je da pravi odlične prezentacije kao i uvek. Baš mi je bilo žao kad sam čuo da je imao probelma sa zakonom...
  • 0
The sea, the sea

#662 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 May 2023 - 08:08 PM

Evo prvi izveštaj o roze gumama iz ličnog iskustva. U subotu bušim klasičnu butil gumu, menjam ovom roze TPU od 34g sa plastičnim ventilom od 65 mm (izgleda odvratno na plitkim točkovima, ali su planirane za duboke). Naduvam na početku pumpom, vidim da nije lepo sela oko ventila. Razlog: ventil nema navoj, može da se pomera unutra/van. Kad sam nabacivao pumpu na ventil, malo sam gurnuo ventil ka obruču, pa to nije lepo leglo. Videlo se da spoljna guma ne naleže na felnu kako treba. Shvatio grešku, izvukao ventil, još malo naduvao pumpom i kad sam video da je sve leglo kako treba, ispalio CO2 patronu. Odvezao 80km taj dan bez problema.
Došao kasno kući, dočekalo me koješta i ne zamenim tu roze gumu, čak je nisam ni pumpao niti proverio pritisak. U nedelju ujutro se probudio rano i odem na kraću vožnju, činilo se sve OK. Večeras dođem kući, guma prazna (ne sasvim, ali nije za vožnju). Nagađam da je možda zato što je naduvana sa CO2, negde sam pročitao da ni butil baš ne drži dugo CO2 i da treba naduvati pumpom po povratku. Ne znam da li je istina.

Plan za sutra je da se gume montiraju na točkove za koje su kupljene pa ćemo da vidimo kako drže pritisak. Još nisam siguran da li mogu da prebacim ovu korištenu, obzirom da je sada montirana na 30mm gumu (stvarna širina 31mm), a sutra montiram 28mm gume kojima je stvarna širina 27-27,5mm. Za dva - tri dana javljam kako drže pritisak.


  • 2

#663 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 08 May 2023 - 08:23 PM

Ovaj deo za CO2 sam i ja čitao da treba naduvati gumu vazduhom. E sad da li je baš to razlog ...
  • 0

#664 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 358 posts

Postavljeno 09 May 2023 - 05:10 AM

Jel probao neki 2.6 gume na Fox Rhythm 34/Fox Performance 34? Ima li mesta?
  • 0

~be here now~


#665 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 10 May 2023 - 05:16 PM

Ovaj deo za CO2 sam i ja čitao da treba naduvati gumu vazduhom. E sad da li je baš to razlog ...


Pošto sam uzeo i ja te nove rozikaste da probam, pridružujem se sa komentarima. Dok ih ne instaliram, prvo RTFM (read the f***ing manual). Piše da ne treba koristiti kompresore, CO2 patrone i ostalu opremu za brzo naduvavanje već ručne pumpe.
  • 0
The sea, the sea

#666 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 10 May 2023 - 05:53 PM

Da li je neko pročitao da li postoji razlika u kvalitetu između TPU guma? Pošto ima velikih razlika u ceni (od par stotina do par hiljada dinara).
Druga stvar, kako deluje plastični ventil? Mislim na zavrtanje pumpe na vrh, držanje pritiska itd
Da li su to Presta ventili ili se vrsta ventila bira kao sa običnom unutrašnjom...
Kud svi Turci tu i mali Mujo....

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#667 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 10 May 2023 - 05:59 PM

Има две теме истог садржаја и истог наслова. :)
  • 1

#668 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 10 May 2023 - 06:05 PM

Vidi stvarno
Ali se razlikuju teme. Jedna je o proboju gej lobija u biciklizam i kako su posle uzanih gaća sa naglašenim međunožjem, sada ubacili i roze gej unutrašnje gume. Čeka se rasprava o tome šta nas čeka dalje...

Druga tema je onako muška o spoljnim gumama

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#669 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 10 May 2023 - 06:18 PM

Jedna je MTB druga DRUM


  • 4

#670 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 06:05 AM

Jedna je MTB druga DRUM

Јесте, до мене је, нисам одмах приметио. У реду где се виде све тренутно активне теме, не види се подгрупа одмах.


  • 0

#671 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 08:33 AM

nisam siguran da sam dobro shvatio priču, TPU gume se koriste samo kao rezervne ili i kao regularne na kojima se bicikl vozi?


  • 0

#672 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2023 - 09:11 AM

Pošto sam uzeo i ja te nove rozikaste da probam, pridružujem se sa komentarima. Dok ih ne instaliram, prvo RTFM (read the f***ing manual). Piše da ne treba koristiti kompresore, CO2 patrone i ostalu opremu za brzo naduvavanje već ručne pumpe.

Znao sam da ne treba koristiti CO2, ali sam hteo da probam jer me petoro njih čekalo, a moje ruke nisu baš najbolji način za brzo pumpanje :)
@mel mogu se koristiti i kao redovne gume, ne samo kao rezervne. Trebalo bi da imaju manji otpor kotrljanja i manju težinu.
  • 0

#673 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 09:34 AM

je l poručivao neko i repair kit za ove gume, pretpostavljam da ne treba koristiti redovne...


  • 0

#674 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 May 2023 - 09:36 AM

je l poručivao neko i repair kit za ove gume, pretpostavljam da ne treba koristiti redovne...


Dobiju se flekice uz gume.
  • 1
The sea, the sea

#675 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 10:09 AM

Ako mi stignu sa plastičnim ventilima to će u startu biti neozbiljna priča po meni. Sve ima svoje granice u smanjenju mase.
Mada osim mase (na uštrb otpora kotrljaju) nemam nadu da će ostaviti značajniji trag u biciklizmu.
Bar po informacijama koje sada imam.
  • 0

#676 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3209 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 05:58 PM

Mene samo interesuje kako su izmerili otpor kotrljanja unutrašnje gume koja ne dodiruje asfalt nego ima kontakt samo sa spoljašnom gumom?
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#677 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 06:12 PM

Stave razlicite unutrasnje gume u istu spoljasnju pa mere...


  • 2

#678 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 06:47 PM

je l poručivao neko i repair kit za ove gume, pretpostavljam da ne treba koristiti redovne...

Ja sam naručio, stiže sledeći mesec. Moraju posebne flekice, ne mogu obične koje koristimo ovde . 600 rsd kutija sa shippingom b61421e7b8355b24e12841af76d15a97.jpga0732e509a8cbebf655c7b311a646030.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 2

#679 mel

mel
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 371 posts

Postavljeno 11 May 2023 - 07:35 PM

Ništa, tpu onda. Taman će me naterati da promenim i spoljne gume na 28 ili čak i 32 (užasni putevi)
  • 0

#680 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 May 2023 - 03:00 PM

Mene zanima da vi mene kažete koje su dobre gume za cikloture? Planiram vožnje do 3-4 dana po asfaltu (verovatno i lošem asfaltu), voleo bih da guma nije za tenkove jer sam lagan i ne planiram da mnogo tovarim bajs (10-15kg), išla bi na touring/gravel bajs pa bih stavio ~35", sa nekom prosečnom zaštitom od bušenja.

Trenutno imam Conti Speed Ride 42" koje su ok, ali mislim da su preosetljive na bušenje i preširoke pa sam gledao Conti Contact Urban, Tufo Speedero, Schwalbe Maraton Green Guard i Panaracer Gravel King Semi Slick. Ima li neko neka iskustva sa pomenutim modelima?
  • 0
The sea, the sea




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika