Jump to content


Fotografije

Upomoc :)


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
12 odgovora na ovu temu

#1 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 09:15 AM

Pozdrav forumasima,imam 34 godine iz Sombora sam ,nisam biciklista ali volim da imam dobar i ispravan biciklo ,posto mi je predhodni ukraden neki capriolo ni ja ne znam koji, otisao sam i narucio drugi, rodstera na nevidjeno i grdno se razocarao ,jer ja vozim samo po gradu i nemam pojma sta da radim sa tom suspenzijom napred koja nije ni za goli k.... zato sam tu da resim taj problem
Iznerviran biciklom sednem i malo proguglam sta je dobro a sta lose ,kyupio sam jos jedan biciklo (ajme buale :D svi mi govore koji ceti k.... dva bicikla )nadam se da me ovde neko razume sto sam pukao na dva bicikla u roku od 10 dana preko 750 evra
Kada mi je stigao drugi biciklo tek onda sam ukapirao kakvo je ovo g.... za 250 + evra
Druga bicikla je Specialized sirrus sport crni l ram .... a ovo ostalo u kocnice i menjace se ne razumem ali bicikla utegnuta ko kafanska sarma :) i jako me cini sretnim

Ni roadster nije losa bicikla ali imam problem kada kocim (uvek kocim prednjom kocnicom ,mozda je tio pogresno) jako neprijatan osecaj prednje suspenzije prilikom kocenja tocak oscilira i vibrira brat bratu 1 cm napred nazad ,reklamirao momcima u Meksiko ,ovi ga odneli u B. Topolu na reklamaciju i dobio nazad posle par dana sa istim problemom ,znaci resenja nema ,e zato sam ovde :)
  • 0

#2 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 11:43 AM

Ne razumem ljude koji koce samo jednom kocnicom, ali bar nisi od onih koji koriste samo zadnju, jer su od nekoga culi da je prednja "zla". Od cega li seta taj prednji tocak, jel ima lufta glava ili viljuska, jel seta i kad ga zavrtis na prazno?
  • 0

#3 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 11:49 AM

ma seta u vilama ......
  • 0

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2011 - 12:04 PM

Meni lici da pre imas problem sa kocnicom nego sa viljuskom.Viljuska na roadsteru je kinesko djubre koje cak i novo u radnju ima luft u stapovima.Sa svim tim problemima viljuske, kocnica bi noge viljuske nabila u jednu poziciju i ako radi kako treba, tj. ako vrsi konstantan pritisak na felnu za zadatu silu na poluzi, viljuska ne bi mogla da mrda napred nazad.Ona bi teoretski mogla da skace gore dole ako joj je uginulo nesto sto pokusava da prigusi oscilacije, ali fora sa njima je sto im brzo i opruge pokilave pa na kraju vozis krutu viljusku sa luftom ...

Inace koci se sa obe a nikako samo sa prednjom ili zadnjom ...
  • 0
Postavljena slika

#5 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 12:16 PM

Nemoj da ulenjiš prste desne ruke koristi obe kočnice! :wink:

ma seta u vilama ......

Ukoliko kada stisneš prednju kočnicu do kraja(najače) i cimaš bajk napred-nazad a amort se pomera u predelu gde štapovi ulaze u amort definitivno imaš lufta u štapovima amortizera(kinesko-tajlandsko-tajwansko sranje). Ukoliko nema lufta u štapovima a i dalje se klati definitivno ti amort nije stegnut dovoljno(gornji šraf kod lule).
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#6 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 12:19 PM

Dešava se kod disk kočnica kada žbice i prednja osovina nisu dovoljno dobrog kvaliteta da ceo točak se ugiba napred nazad oko osovine bez obzira da li imaš lufta u prednjem amortu...Mada koliko znam tvoj capriolo nema disk napred ali eto malo ne bitnih informacija... :mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#7 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 12:33 PM

Klima se u stapovima ,sad sam proverio ,sta da radim?
  • 0

#8 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 20 September 2011 - 12:41 PM

Poravnjaj paknove kocnica sa felnom, i ocisti kocione povrsine.To sto ima luft nije razlog da pri kocenju ide napred/nazad, osim ako ne kocis tako da stiskas i pustas na po sekundu ... Sto se viljuske same tice mozes samo da je zamenis novom.
  • 0
Postavljena slika

#9 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 01:09 PM

Što reče kolega izravnaj pakne očisti kočionu površinu na felnama i vozi!
Amort možeš još neko vreme tako da voziš i dalje će se klatiti ali može da se vozi, preporuka: zameni ga boljim ili stavi krutu vilu.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#10 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 01:23 PM

Da zelim odma sa je zamenim za bolju krutu vilu gde da je kupim i koju ??
  • 0

#11 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 01:28 PM

Možeš kupiti neku polovnu sa berze ili novu ukoliko voliš samo novo, a za preporuku najbolje je da napišeš koliko "šuški" si spreman da proćerdaš... :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#12 pekar

pekar
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 20 September 2011 - 02:30 PM

Hocu novu vilu i kvalitetno resenje ,ne treba mi karbon mozda bi opet stavio suspeniju ali kvalitetni ali ne vidim ih u ponudi za 28 ice,mada mislim da bolje kruta vila
  • 0

#13 nesoje

nesoje
  • Members
  • Pip
  • 28 posts

Postavljeno 04 October 2011 - 08:40 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=46478

ne razumem se u viljuske sa suspenzijom, al nije da nema na berzi :wink:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika