Jump to content


Fotografije

Upgrade čeličane na osmofaz


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
117 odgovora na ovu temu

#101 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 28 November 2011 - 08:33 PM

Pazi ako je sraf zapeko,ovaj krivi sajbne #-o .Verujem da radi posao ali nikad video taki.Mada je univerzalni.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#102 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 November 2011 - 12:47 AM

Ma nema šanse s ovim, to je radapciger za grublju mehaniku. Imam ja takav ali ništa nisam uspeo s njim već sam izbio pogon čekićem.
  • 0

#103 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 November 2011 - 12:53 AM

Pretpostavljao sam da neće odgovarati. Hvala vam na odgovorima.

A inače, gde bi' još u BG-u i Pančevu mogao naći radapcigere za srednji pogon? Neki diler Capriola ili slično. Neću one od 1600 din, ne daju mi se tolike pare kad za 3x manje može da se nađe ista stvar.
  • 0
Posted Image

#104 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 November 2011 - 01:10 AM

Pretpostavljao sam da neće odgovarati. Hvala vam na odgovorima.

A inače, gde bi' još u BG-u i Pančevu mogao naći radapcigere za srednji pogon? Neki diler Capriola ili slično. Neću one od 1600 din, ne daju mi se tolike pare kad za 3x manje može da se nađe ista stvar.


Čovek je iz S.Pazove možda možete nešto da se dogovorite... http://www.kupindo.c... ... MTB-pogona
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#105 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 November 2011 - 08:29 AM

Taj je ok sto je bant predlozio ali mu je drska cisto njesra.Em sece ruke em brzo oblajzne.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#106 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 November 2011 - 10:46 AM

Ionako dršku nisam ni planirao da kupujem. Pa i ako je njesra, samo ću da vidim kakva je, i uzmem gedoru u ruke. :)

Hvala na informacijama. Gledaću da zovnem čoveka što pre.
  • 0
Posted Image

#107 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 29 November 2011 - 02:07 PM

Taj je ok sto je bant predlozio ali mu je drska cisto njesra.Em sece ruke em brzo oblajzne.


Hihihi... :lol: uvrnuo sam je k`o perecu prvi put kada sam skidao pogon! Teško đubre...
Vilasti ključ radi posao još bolji okasti što duži...

Nisam čitao sve postove pa nisam upućen da li čoveku treba za četvrtasti ili octalink pogon?
Ovaj sa kupinda je za četvrtasti, jer je glava uska pa prolazi kroz octalink, onda na scenu stupa "srpska" domišljatost za budžanje... :mrgreen: (morao sam da napravim adapter/pločicu kako bih mogao da skidam i octalink)
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#108 dzonihsv

dzonihsv
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 352 posts
  • LocationL.S.D.

Postavljeno 29 November 2011 - 06:28 PM

Četvrtasti. Napomenuo bi' ja da mi treba za octalink.
  • 0
Posted Image

#109 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 November 2011 - 06:33 PM

u capriolu sam ja uzeo onaj handi alat,koji ima i adapter za octalink,na vrh se stavi kao neka plocica,a ima i dobru rucku,ali vidim nema ih vise ni na siteu capriola.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#110 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 08 December 2011 - 04:57 PM

http://www.delovizab... ... epovima-tw
Da li je neko koristio ovakvu Velo keper traku, jel udobna? Treba da poručim neke alatke i sitnice pa ako traka valja ubacio bih i to o istom trošku.
Rukohvati su mi sad najveći problem. Kad sam bio u NS polovinom oktobra nisam u Vektoru našao one od kratona što je Davor negde preporučio a bilo mi mnogo hiljadarka za brendirano parče sunđera (Ritchey WCS) pa sam uzeo najjeftinije sunđere za probu (150 din) s tim da ih zamenim ako ne valja (što je jelte ovde naravno slučaj :mrgreen: ). Premekani su, skroz se zgnječe za čas.
Sad ne znam šta da radim, ima dosta opcija: Velo traka, Ritchey traka, WCS, nešto od tog kratona... Šta je od toga najudobnije? Trake mi imaju veliku prednost jer bih umotao i rogove.
  • 0

#111 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 03:59 PM

Ala je dobra stvar ovaj keper, najzad sam očistio rđu, zafarbao i namotao traku. Celu sam spucao, sad je super udobno :) ima da pržim duge vožnje ma milina. Još sam horizontalno prvo zalepio dva parčeta na korman i rog i to gurnuo pod čepove a onda ostatak raspodelio u dva dela i debelo namotao.
Postavljena slika
  • 0

#112 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 12 April 2012 - 04:06 PM

dobra traka
  • 0
puno znoja,malo krvi

#113 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 12 April 2012 - 04:29 PM

I ja sam skoro namotao keper umesto gripova.Dojadilo mi vise da kupujem gripove za jednu sezonu za 10 evra.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#114 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 April 2012 - 08:43 PM

Da, nisam odmah video tu diskusiju koja se povela o keper trakama jer se zbila u temi o hidraulici a tamo ne zalazim :). Tek nakon što sam ovde pitao za trake sam našao pretragom pa pošto je Gammzy pomenuo da može da bude za više motanja onda se odlučih za traku, reko ako ostane za još jednom dobro, ako ne opet bolje nego gripovi jer ću smotati i rogove a tu isto dosta držim ruke. I baš sam zadovoljan, čvrsto ne ugiba mnogo kao sunđer a opet udobno.

A sad deo o trgovcima :):
U Planetu nešto baš nisu bili zainteresovani da mi pokažu asortiman :), pa sam produžio do Vektora po tu maskirnu što je Vorda ostavio link na onoj temi i odmah mi se svidela izgledom i cenom, samo reko još da uživo pogledam i opipam dal mi odgovara tako nešto jer nisam video keper do sad.
Inače nemam običaj da komentarišem javno te stvari i "prozivam" prodavce al eto ovo me interesuje: U čemu je stvar, jel ja nešto radim pogrešno, izgledam ko neko ko bi samo da im troši vreme, ima nekih nepisanih pravila za kupce ili ima neko tajno rukovanje da bih video robu? :mrgreen: Znači plan je bio pošto Planet ima nekoliko različitih proizvođača i boja da prvo pogledam to pa one u Vektoru i onda uzmem nešto od toga. Uđem, kažem šta me interesuje, da bih hteo da pogledam, dobijem odgovor da "ima u tim i tim bojama, cene od-do ali nema ništa izloženo". Mislim to sam sve znao, video i slike i pre nego što sam došao u grad. Nakon toga bezveze mi je da još jednom eksplicitno tražim da mi iznesu na pult kad znam da možda neću kupiti (ali sasvim je moguće i da bih tu uzeo da mi se neka dopala, ipak je veći izbor a šta znam možda ima i malih razlika u materijalu, debljini... zato sam i došao lično, čekao sam par meseci, mogao je i ortak da mi donese u selo sto puta od tad). Da li treba da se osećam posrano ako nešto "iscimam" ili zapitkujem prodavca a posle ne kupim ili sam samo ja takav :?:. I gde njima uopšte stoji sitnija roba, jel to treba da se kopa i traži po kutijama u magacinu ili je na dohvat ruke? :) Ozbiljno pitam, jer kad sam kupovao pogon na Novom Beogradu (koji na sajtu navodno ima u toj radnji) ubiše se tražeći bar 20 minuta i ispade da je greška i da je bila neka zamena. Iako rekoh da sam tu biciklom i da mi nije frka, imam sve vreme sveta i najmanji je problem da skoknem do Autokomande ipak se polomiše da pronađu i izvinjavaše bog zna kako... Pa onda nekako i očekujem od svih da se malo više potrude da mi prodaju robu :). Ali ne baš kao slučajevi koji čim pitaš ima li nešto odmah skidaju s rafa i pitaju koliko ti treba :roll:.
  • 0

#115 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 April 2012 - 08:51 AM

Ovako nesto bi i meni trebalo jer me boli zglob na desnoj ruci, pa bar malo da ublazim vibracije. Gde si kupio i koliko te kostala traka? I da li je re-upotrebljiva, tj kad skidam nesto sa kormana iz nekog razloga, da li posle isto parce trake mogu da vratim ili je za bacanje?
Mada, ako nije skupa, svejedno mi je, nego nemam uopste predstavu koliko ovo kosta :)
  • 0

#116 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 April 2012 - 01:17 PM

Pa nije baš re-upotrebljivo, pogotovo ako koristiš super lepak kao ja. Znači nema skidanja stvari sa kormana, mada moguće je razmotati ali je po meni smor kad se već jednom potrudiš da lepo složiš i ravnomerno namotaš i uklopiš.
Ja sam uzeo u Vektoru, ta je bila 760.
Imaš i raznih drugih varijanti, pogledaj i u Planetu imaju razne, imaš i na njihovom sajtu slike i cene.
http://www.vector-bi... ... t&Itemid=1
http://www.delovizab... ... epovima-tw
http://www.cikloberz...ow.php?id=47771

A ovde imaš i kraću ali korisnu diskusiju oko keper traka:
viewtopic.php?f=14&t=5395&p=98470
  • 0

#117 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 April 2012 - 09:06 PM

Pogledacu, hvala! :)
  • 0

#118 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 July 2012 - 08:42 PM

Koliko vidim pravio je zadebljane varenjem,po meni komplikovano.Trebao je samo da zavari dve deblje podloske i prosece i to bonsekom sa obe strane i ne bi imao problema sa paralelnostima.


Postizanje paralelnih povrsina (za ovu upotrebu) nanosenjem materijala je...skoro nemoguce.

Slazem se da bi dve podloske resile stvar
samo jos da napomenem da bi rucni pravljene
za razliku od kupovnik (koje su vecinom pocinkovane)
bile zgodnije resenje zbog lakseg zavarivanja.

Unutrasnje ivice poravnati,
spoljne privariti
a radi sigurnosti probusiti podlosku na 2 mesta
i provariti kroz otvor do kuke
i zatim "sravniti" var sa povrsinom podloske
nakon toga finalno zavarivanje.
Jednostavno :)


Vratio bih se na ovo, pošto planiram ovih dana da odradim drugi drop out (sa strane gde je menjač) i možda da navarim onu kuku što sam odavno kupio. Možda i na onaj odrađen drop out da dodam pločicu jer nije baš dovoljno debeo a ni potpuno paralelan.
E sad, nisam baš sve shvatio, jel na jedan drop out idu dve pločice ili samo jedna? Ako stavim i sa unutrašnje poremetiće mi "over locknut" širinu pa ću morati da širim ram za toliko. Sad je knap i točak upada perfekt. A ako stavim samo sa spoljne, onda moram nekako i ispuniti (ubaciti pločicu debljine rama) u drop out da osovina ima na šta da se osloni...
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika