Jump to content


Fotografije

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
1391 odgovora na ovu temu

#1301 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 12 August 2022 - 07:42 PM

Ističu najčešće oni koji ne znaju a to što "znaju" naučili su čitajući internet. Ovolika tema za sedište a mnogi i dalje nisu ukapirali da moraju da probaju i probaju i probaju dok ne nađu ono što im odgovara a ne da kupuju ono što je meni ili nekom drugom dobro. 

 

Meni lično rupa na sedištu je nešto najgore što postoji na sedištu ali to nisam zaključio čitajući net nego probajući. Sedište sa rupom nije postalo udobno zato što mnogi kažu da je udobno  n2:hahaha .

 

Kod mene obrnuto, rupa skoro pa obavezna :) ili barem da ima udubljenje, ulegnuće na sredini. Sa jednim takvim sam prezadovoljan, vozio sam i preko 20 sati u kontinuitetu bez ikakvih većih problema, a breveti i razne vožnje ispod 300 km ni ne osetim da sam vozio.

Prvo sedlo što mi je došlo na drumašu je bilo neko San Marco koje ne da nije imalo rupu, kanal, udubljenje nego je bilo kontra, bilo je ispupčeno imalo ris po sredini katastrofa, ubijalo me. I tvrdo bilo kao kamen, u šamaraljkama sam nekako i vozio ali u dropovima nisam mogao nikako, odlete brzo na oglase.

Posle sam vozio neko vreme Fizik Aliante S koje mi je drugar preporučio i nahvalio da "mazi guzu" koliko je udobno, i ti si ga jednom nešto pominjao ranije na forumu. Ono isto nema rupu ali bilo mi je dobro vozio sam i na njemu preko 200 km bez problema ali je ovo Specialized još bolje, tako da i njega prodajem.

Ovih Specialized Riva sam nabavio dva komada identična i miran sam sto godina, a za jake brdske vožnje kada je bitno da bicikl bude što lakši imam karbonsko od 100 grama, koje je isto odlično s obzirom na tvrdoću i težinu, i na njemu sam vozio preko 200 i 250 bez problema.


  • 0

#1302 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 13 August 2022 - 01:39 AM

A vozi li neko na Infinity? Vidim mnogi ultra biciklisti ga imaju...
  • 0

#1303 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 18 August 2022 - 07:52 PM

A vozi li neko na Infinity? Vidim mnogi ultra biciklisti ga imaju...

Sada pogledah o čemu pričaš. Rupa od 400 evra (bez shipinga, carine i poreza).
Jedno sedište za bajs, tolike pare..... 14f8af12eac207464ac61d0bc8e65081.jpg

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1304 Serbian_SPIRIT

Serbian_SPIRIT
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1079 posts
  • LocationMeckenheim

Postavljeno 19 August 2022 - 06:49 AM

Gde budu sedalne kosti? Zanimljiv koncept. Više liči na spravu za samo-zadovoljavanje. Pozicionira se rektum na zadnji špic sedišta a obe sedalne kosti manje više lebde u vazduhu ili budu tik na ivicama. Možda bi bilo izvodljivo ako se pozicija sedenja ne promeni u toku vožnje. Nikada se ne sedi šire (bude se ispravljeniji) niti uže (sedi se pognutije na napred).

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
  • 0

And now something completely different
 

https://www.youtube....d8weJKBVCnAPfgx


#1305 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 19 August 2022 - 08:48 AM

Neki koji voze solidne distance ga hvale, ali cena je žestoka. Pri tome, kad se pojavilo, koštalo je manje od pola sadašnje cene.
https://www.cyclingw...e-to-buy-204028
  • 0

#1306 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 19 August 2022 - 01:10 PM

Ima li neka kineska verzija, za 40-50€?

Hteo bih da probam, pa ako odgovara, da uzmem original. :)
  • 2

#1307 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 19 August 2022 - 04:14 PM

Ima li neka kineska verzija, za 40-50€?

Hteo bih da probam, pa ako odgovara, da uzmem original. :)

Nema Dusan011 već neko vreme (verovatno zbrisao negde na odmor), on bi ti našao zamenu dok si rekao keks

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 1

#1308 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 19 August 2022 - 10:33 PM

ništa, onda čekamo ono njegovo (link) :D
  • 2

#1309 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 20 August 2022 - 01:03 PM

Мени је SMP TRK веома удобно (а и генерално ми пријају седишта са рупом) једино што је тешко за друмаша. Можда неко да препоруку за слично лакше од истог произвођача?
  • 0

#1310 LordSoru

LordSoru
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 358 posts

Postavljeno 21 August 2022 - 12:18 AM

Мени је SMP TRK веома удобно (а и генерално ми пријају седишта са рупом) једино што је тешко за друмаша. Можда неко да препоруку за слично лакше од истог произвођача?

Najbolje sedište koje sam u životu probao.

Kad sam prešao na full sus i počeo malo agresivnije da vozim kačilo mi je butine. Prodao i kupio fensi Ergon SM Pro, ne može da mu priđe po pitanju udobnosti.

Sad razmišljam da probam SMP Extra, ono je uže.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk
  • 0

~be here now~


#1311 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 21 August 2022 - 07:45 AM

Najbolje sedište koje sam u životu probao.

Kad sam prešao na full sus i počeo malo agresivnije da vozim kačilo mi je butine. Prodao i kupio fensi Ergon SM Pro, ne može da mu priđe po pitanju udobnosti.

Sad razmišljam da probam SMP Extra, ono je uže.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

И мени је одлично. Има неколико занимљивих модела која наводе као друмске, ужих и лакших, али су ми тренутно скупи...Ако се ствари на том плану поправе, једно такво ћу узети


  • 0

#1312 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 11:39 AM

Najbolje sedište koje sam u životu probao.

Kad sam prešao na full sus i počeo malo agresivnije da vozim kačilo mi je butine. Prodao i kupio fensi Ergon SM Pro, ne može da mu priđe po pitanju udobnosti.

Sad razmišljam da probam SMP Extra, ono je uže.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

Da bi sedište imalo šansu da odradi svoj posao, treba poslušati preporuku proizvođača za veličinu sedišta. Za SMP extra kažu da odgovora za "Sit bones width: from 9,0 to 11,0 cm" - sa sajta proizvođača.
Znači biće možda OK ako spadaš u tu kategoriju. U suprotnom mislim da je nepametno bacati pare da probaš nešto ako već u startu ne zadovoljavaš osnovni uslov. Meni je npr "sit bones" 12cm, ne znam kako je kod tebe

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1313 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 August 2022 - 07:33 PM

Širina sedalnih kostiju je promenjiva stvar, zavisno od položaja na biciklu. Ako sediš na bajsu kao u fotelji, onda ti treba širina sica merena u tom položaju, sve ostalo podrazumeva da je karlica rotirana napred, a to znači uži razmak sedalnih kostiju. Veći nagib tela - uže sedište, probaš pa skontaš vremenom šta ti odgovara.
  • 0
The sea, the sea

#1314 Nesoni

Nesoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 995 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 07:45 PM

Da, proučio sam dobro kako se mere sedalne kosti. Prilikom merenja treba biti nagnut u položaj koji je najsličniji položaju na bajsu

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
  • 0

#1315 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 22 August 2022 - 08:12 PM

Nije širina sedalnih kostiju promenljiva stvar, zapravo poprilično je fiksna. Promenljiv je samo način na koji sedalne kosti naležu na sic u odnosu na stepen povijenosti tela na biciklu

Ne mora se simulirati nikakav položaj tela na biciklu dok merite sedalne kosti. Dovoljno je da ih izmerite dok sedite sasvim normalno, ispravljenih leđa. Na dobijeni razmas sedalnih kostiju dodate 1 ili 2 cm za drumski i mtb bajs, a 3 i 4 (ili još više) za city bajs. Ja sam sad već davno koristio tu formulu za pronalaženje sedla odgovarajuće širine i meni je poprilično pomogla.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1316 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 August 2022 - 09:04 PM

Nije širina sedalnih kostiju promenljiva stvar, zapravo poprilično je fiksna. Promenljiv je samo način na koji sedalne kosti naležu na sic u odnosu na stepen povijenosti tela na biciklu

Ne mora se simulirati nikakav položaj tela na biciklu dok merite sedalne kosti. Dovoljno je da ih izmerite dok sedite sasvim normalno, ispravljenih leđa. Na dobijeni razmas sedalnih kostiju dodate 1 ili 2 cm za drumski i mtb bajs, a 3 i 4 (ili još više) za city bajs. Ja sam sad već davno koristio tu formulu za pronalaženje sedla odgovarajuće širine i meni je poprilično pomogla.

 

Upravo tako.

 

Kako izmeriti širinu sedalnih kostiju

 

Kako optimalna širina sedla zavisi od položaja sedenja (spram širine sedalnih kostiju)


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#1317 hari49haler

hari49haler
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 23 August 2022 - 06:08 AM

Prateći uputstva iz linkova gore, ove godine sam rešio problem sa pronalaženjem sedišta i svatio širu sliku problematike.
  • 1

#1318 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 12:15 PM

Реко да пробам лакшу варијанту СМП (ово је Хибрид модел, ја користим ТРК) и купим једно на берзи. Питање за неког ко је користио ово или овакво је да ли је ово нормалан положај шина да би седло било водоравно?
E1202A18-8DCE-461A-A997-A1B68FCF9611.jpeg
  • 0

#1319 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 06:35 PM

Postavi vaser vagu na sic pa će ti biti potpuno vodoravno.

P.S. Mene oblik ovih sedišta neodoljivo podseća na one morbidne venecijanske maske. :)
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1320 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 31 August 2022 - 08:13 PM

Postavi vaser vagu na sic pa će ti biti potpuno vodoravno.
P.S. Mene oblik ovih sedišta neodoljivo podseća na one morbidne venecijanske maske. :)

Успем да га наместим водоравно, само што онда изгледа овако као на слици, шине потпуно укриво :)
Пробао сам га данас и није ми толико удобно као модел ТРК на коме ме сатима ништа не штрецне. Једино што има 400 грама :)
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika