Jump to content


Photo

SEDIŠTE - kako pronaći odgovarajuće ???


  • Please log in to reply
1391 replies to this topic

#1121 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 16 July 2020 - 08:20 PM

Koristio sam drugi tip sedista pa ne mogu za drumsko da komentarisem (imam 602 Active), potpisujem sve sto je kolega iznad rekao. Pogotovo za nas kljakave sa kicmom, kad se izvade elastomeri razlika je primetna po pitanju pritiska na kicmeni stub.
  • 1

#1122 veljo1981

veljo1981
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 830 posts

Posted 17 July 2020 - 06:34 AM

Jel te kicma zezala u voznji ili kad stojis pa se ohladis? Meni je najgore kad se ohladi, u nedjelju sam vozio nekih sat i jace pa sjeo u kafic da popijem kafu nekih pola sata, kad sam krenuo bilo me strah popeti se na bicikl koliko je djelovalo da ce se otkaciti nesto. Kad sam se malo zagrijao ide, takva su i jutra kad se probudim, jedva ustanem iz kreveta
Sta radis od vjezbi? Ja sam prosle sedmice prepravio skotovu klupu na klupu za hiperekstenziju pa poceo raditi tu vjezbu prije treninga sa tegovima u nadi da ce pomoci a ujedno i da dobro zagrijem donja ledja prije tereta

Poslano sa mog KING_KONG_3 koristeći Tapatalk
  • 0

#1123 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Posted 17 July 2020 - 10:23 AM

U trenutku kad sam nabavio sediste sam bio u sred oporavka (intenzivne fizikalne/elektro terapije) pa mi je bila primetna razlika u odnosu na obicno, tj mogao sam dosta duze da vozim bez da se bol pojacava. Cini mi se da nije imalo toliko veze sa time da li sam zagrejan/hladan, iako mi je bilo prilicno lakse ako drzim nesto uz kicmeni stub da me greje (peskir i tome slicno), i da naravno ne dozvolim da se ohladi na pauzi, vec okrenem suvu stranu peskira pre nego sto se ohladi od znoja itd. Bol mi je bio konstantan, pre, u toku, posle voznje, samo se intenzitet pojacavao sto duze vozim (tj sto sam vise pognut/sedim, nebitno).

Za jutra - spavaj na ledjima i ako ti je los promeni dusek..

Vezbe - u trenutku kad sam nagrabusio sam isao skoro godinu dana na fizikalnu terapiju tj istezanje/jacanje misica. Sada svaki dan radim jednom istezanje i u proseku jednom/dva termina mesecno kod fizioterapeuta, dodatno istezanje i vezbe snage u cilju odrzavanja. Sedim ceo dan zbog posla i nemam najbolju disciplinu da to radim sam kuci, zato idem.

 

Presiroka je tema, da ne razvodnjavam mnogo, to su moja iskustva i svaka povreda kicme je drugacija. Gledaj da sprecis pre nego da lecis kao ja, ako su ti prsljenovi nabijeni rastezi to pre nego sto nestane medjuprsljenski prostor. Nekima prija voznja klasicnog bajsa, kod mene i sa svim predostroznostima ne moze da se vozi na duze staze - ali SQLab active sediste definitivno pomaze, nije samo sarena laza.


  • 1

#1124 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 18 July 2020 - 12:59 PM

Препознаје ли неко модел седла? Селе Ројал
2FAF315B-4DC8-4F63-A85A-F93B264EBFE7.jpeg
5CA68585-121D-4263-984A-E0AA470B9F2F.jpeg
  • 0

#1125 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Posted 18 July 2020 - 01:02 PM

Tu je bilo više modela tog sedišta, pa su menjali nazive, ali oblik i materijal je isti. Poslednje je to bilo sedište Selle Royal Supra, a pre toga Copperhead ili tako nešto...


  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1126 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Posted 18 July 2020 - 01:30 PM

Tu je bilo više modela tog sedišta, pa su menjali nazive, ali oblik i materijal je isti. Poslednje je to bilo sedište Selle Royal Supra, a pre toga Copperhead ili tako nešto...


Аха. Рекао бих да је за неки спортскији положај у вожњи? Некако ми се допада, па размишљам о пресвлачењу ако то има смисла
  • 0

#1127 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Posted 18 July 2020 - 02:09 PM

Jeste, za mtb i drumske bicikle. Malo je tvrdje sto je za duge voznje plus, i ergonomsko je. Imao sam ga neko vreme i dao kad sam prodao poslednji bajs pa se gorko pokajao sto ga prilikom prodaje nisam skinuo jer vise nije moglo da se nadje. Na tom sicu sam vozio oko 2 do 3 sata bez ikakvih problema. Za duze od toga nazalost ne znam kako bi se pokazalo...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1128 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Posted 24 July 2020 - 09:38 AM

Naručio sam ovo još pre 5 meseci, za Enduracea (u međuvremenu ukradenog) i tek juče je stiglo. Nisam mogao da izdržim, a da ga ne isprobam.

Posle 100 metara pokajao sam se što sam ga stavio... :D

Ali kasnije mi se učinilo da možda i nije toliko strašno.
Prešao sam sa njim 102 km, uglavnom po dobrom asfaltu, i rekao bih da je možda čak i ok za povremene kraće vožnje, ali za duže i češće NE.
Tako da ga već danas skidam. :)

IMG-20200723-163346.jpgimage storage

IMG-20200723-163322.jpgrussian photo sharing
  • 0

#1129 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 03 August 2020 - 09:00 PM

Gledam da zamenim sedište na biciklu za neko mekše (a ne previše skupo) pa ne znam za šta da se odlučim. Zanimljivo mi ovo vazdušno iz Lidla, ovo gel Velo High Colorado mi se čini najudobnijim, jel' imao neko iskustva sa nekim od ovih?

Lidl Crivit Air Comfort ili ovo uže
Wittkop Medicus
Velo High Colorado
FORCE COMFORT GEL
Sportourer

Uzeo bih sedište sa prorezom, ipak je bolji izbor za muškarce.
 


  • 0

#1130 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Posted 03 August 2020 - 09:05 PM

(link)


  • 0

#1131 toxicm

toxicm
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 211 posts

Posted 03 August 2020 - 09:30 PM

To jeste udobnije od trenutnog, ima ga ortak, ali bi ipak nešto bolje. Ranije sam, na prethodnom bajsu, uzeo neko gel sa prorezom za 2000rsd i bilo je dosta udobnije. Interesuje me kakva su ova Crivit vazdušna sedišta, čini mi se da su neki sa foruma uzimali?


  • 0

#1132 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 August 2020 - 09:07 AM

Naručio sam ovo još pre 5 meseci, za Enduracea (u međuvremenu ukradenog) i tek juče je stiglo. Nisam mogao da izdržim, a da ga ne isprobam.
Posle 100 metara pokajao sam se što sam ga stavio... :D
Ali kasnije mi se učinilo da možda i nije toliko strašno.
Prešao sam sa njim 102 km, uglavnom po dobrom asfaltu, i rekao bih da je možda čak i ok za povremene kraće vožnje, ali za duže i češće NE.
Tako da ga već danas skidam. :)IMG-20200723-163346.jpgimage storageIMG-20200723-163322.jpgrussian photo sharing


Ovakva sedišta su me uvek kopkala, u čemu je fora sa tom mrežastom konstrukcijom? Zašto bi to bilo udobno, a takođe, zašto je tebi neudobno?
  • 0
The sea, the sea

#1133 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Posted 04 August 2020 - 02:19 PM

Ja sam to vozio samo 1 dan. Osim toga nemam iskustva sa mnogo različitih sedišta.

Meni je nedovoljno udobno, jer sam navikao na Respiro, ali ako ga uporedim sa sedištima koja su mi došla sa Canyon biciklima (i koja sam koristio po nekoliko dana), Selle Italia X3 i Iridium, mislim da nije ništa gore, čak možda i udobnije od njih.

Ta mrežasta konstrukcija vibrira, samo je pitanje koliko bi trebalo vremena dok ne ulegne i ne vibrira više kao na početku dok je sedište novo. Bar što se tiče ovog mog, a verovatno ima i dobrih (i skupljih) sedišta pravljenih na tu foru.

U svakom slučaju, veoma je lagano, pa ko voli da štedi grame, to je prava stvar za njega.
  • 0

#1134 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Posted 04 August 2020 - 05:21 PM

Ja bih pre rekao da je ta mrezasta konstrukcija zarad ustede tezine. Mozda gresim...
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#1135 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Posted 04 August 2020 - 05:43 PM

Ja bih pre rekao da je ta mrezasta konstrukcija zarad ustede tezine. Mozda gresim...



Nije.. mreža zapravo ima funkciju hladjenja doopeta i yayca :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#1136 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Posted 04 August 2020 - 09:28 PM

Ja bih pre rekao da je ta mrezasta konstrukcija zarad ustede tezine. Mozda gresim...


Mislim da je ipak zbog vibriranja, da nema rupica ne bi moglo. A smanjena težina je samo dodatna pozitivna karakteristika (kao i 'lađenje yaytsa :D ).
  • 0

#1137 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 August 2020 - 06:12 AM

Mislim da je ipak zbog vibriranja, da nema rupica ne bi moglo. A smanjena težina je samo dodatna pozitivna karakteristika (kao i 'lađenje yaytsa :D ).


A vibriranje služi za...? Ne pada mi mnogo stvari na pamet, a uglavnom su nevezane za biciklizam ¯\_(ツ)_/¯
  • 0
The sea, the sea

#1138 mirek200

mirek200
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1370 posts

Posted 05 August 2020 - 06:41 AM

Pa za ugodjaj. :grin:


  • 0

#1139 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Posted 05 August 2020 - 08:15 PM

A vibriranje služi za...?


amortizovanje neravnina na putu
  • 0

#1140 Woody

Woody
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1433 posts
  • LocationBeograd

Posted 05 August 2020 - 11:08 PM

amortizovanje neravnina na putu


Svako sedište, čak i bez postave, amortizuje neravnine samom konstrukcijom noseće površine između šina. Postava je tu da se prilagodi oblikom sedalnim kostima/doopetu i rasporedi pritisak ili dodatno osigura poziciju na sedištu, ako geometrija to već ne radi. Ova mrežasta kontrukcija mi izgleda kao nešto što ne dozvoljava klizanje po sicu,a zahteva šorc sa dobrim uloškom za udobnost. Zapravo, imam utisak da je najveća mana pojačano habanje šorca na ovakvoj podlozi.
  • 0
The sea, the sea




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users