Jump to content


Fotografije

mihajloalasp |MTB|


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
367 odgovora na ovu temu

#141 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 15 February 2012 - 04:08 PM

Na koji bajs mislis da stavis buster?
  • 0

#142 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 15 February 2012 - 04:15 PM

Na ovaj:

[attachment=0]384374_242743639127262_100001748838630_546362_154263516_n.jpg[/attachment]

Samo će umesto ovih Altus/Tourney delova da bude XT/SLX/Deore :)
  • 0
.

#143 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 February 2012 - 04:28 PM

Jeee ne mogu da verujem da se taj ram toliko siri.Ja mislio neka celicana od pre hrista da je u pitnju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#144 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 10:47 AM

Pronađen je glavni krivac za ne-kočenje :mrgreen: Pakne su bukvalno bile natopljene uljem (ono je definitivno ulje za kočnice, jer je sa strane pakne koja naleže na klip boja bila skinuta do metala :shock: ) Ali na kočnici ulje nigde ne curi (čeljust je sa unutrašnje strane potpuno suva), ručica ima kratak hod, lepo se vraća i ne propada, hvala Bogu n:krstixf7 Ja sam ih spaljivao na otvorenom plamenu pa posle ošmirglao i definitivno mnogo jače koči, ali i dalje to nije to. Samo mi još ostaje da nabavim nove pakne 8) Pa ako bi mogao neki info gde kod nas mogu da se kupe (CRC otpada jer poštarina košta isto koliko i pakne :lol: ). Jedini oglas je kod Zolta (BBB Discstop) ali sam čuo da te pakne i nisu baš najbolje (ako nema drugih dobre će da budu i te :lol: )
  • 0
.

#145 zeljkov

zeljkov
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1246 posts
  • LocationBanja Luka

Postavljeno 16 February 2012 - 11:07 AM

Neko je negdje spomenuo, a ja u linkove stavio:

http://www.discobrakes.com/

...da, zapamtio sam ih zbog imena... :)
  • 0

2010: 3582.6 km 2011: 7022.0 km 2012: 6487.9 km 2013: 7271.3 km 2014: 6xxx km
http://zeljkov.wordpress.com


#146 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 February 2012 - 11:15 AM

sa strane pakne koja naleže na klip boja bila skinuta do metala

To je sasvim normalno (ulje već nije), jer se pakna pomera malko i greje se na visoke temperature tako da se ta farba ostruži od klipa i od toplote.

edini oglas je kod Zolta (BBB Discstop) ali sam čuo da te pakne i nisu baš najbolje (ako nema drugih dobre će da budu i te )

Ne znam šta fali BBB paknama, ja ih već oko godinu dana imam na Maguri (a još duže sam ih imao na Hayes kočnicama na starom bajku) i lepo koče, i dugo traju. MOŽDA su Koolstop MALO bolje, al džabe ti to kad ih ne možeš nabaviti... a i pitanje je koliko su zapravo bolje? :)
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#147 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 11:25 AM

sa strane pakne koja naleže na klip boja bila skinuta do metala

To je sasvim normalno (ulje već nije), jer se pakna pomera malko i greje se na visoke temperature tako da se ta farba ostruži od klipa i od toplote.

edini oglas je kod Zolta (BBB Discstop) ali sam čuo da te pakne i nisu baš najbolje (ako nema drugih dobre će da budu i te )

Ne znam šta fali BBB paknama, ja ih već oko godinu dana imam na Maguri (a još duže sam ih imao na Hayes kočnicama na starom bajku) i lepo koče, i dugo traju. MOŽDA su Koolstop MALO bolje, al džabe ti to kad ih ne možeš nabaviti... a i pitanje je koliko su zapravo bolje? :)


Ja ulje nisam video ni na paknama ni u čeljusti a to za temperaturu mi nije palo na pamet uopšte :) Delovalo mi je kao da su natopljene (baš su bile crne) ali nisu bile mnogo masne. Malo sam ih spalio i ošmirglao i koči bolje. Sad ću da kontaktiram Zolta da mi pošalje u ponedeljak pakne da mogu da se vozim :lol:
  • 0
.

#148 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 February 2012 - 11:31 AM

Drugar ima ove i skroz je zadovoljan.Kaze nema razlike od fabrickih. http://www.cikloberz...ow.php?id=59474
  • 0
puno znoja,malo krvi

#149 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 12:24 PM

I na stranim sajtovima sam pročitao da su ove pakne skroz ok, tako da ću da uzmem prvo za prednju pa ako se pokažu dobro onda ću i pozadi da stavim kad ih istošim :)
  • 0
.

#150 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 February 2012 - 12:48 PM

Ali pre nego sto montiras nove plocice obavezno operi diskove sa nekim odmascivacem ili nekim deterdzentom za sudove.Ja ih potopim u rastvor feria,cifa i vode 10 minuta pa ih istrljam sundjerom i dobro isperem.Onda suva cista krpa i to je to.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#151 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 16 February 2012 - 12:50 PM

Veći naglasak kočenja ti je na zadnjem točku, bolje stavi nove paknove nazad a zadnje prebaci napred!!!
  • 0

profilepic.gif


#152 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 12:52 PM

Ali pre nego sto montiras nove plocice obavezno operi diskove sa nekim odmascivacem ili nekim deterdzentom za sudove.Ja ih potopim u rastvor feria,cifa i vode 10 minuta pa ih istrljam sundjerom i dobro isperem.Onda suva cista krpa i to je to.


Jel ih pereš toplom vodom ili hladnom? Čim stignu pločice skinuću diskove da ih oribam. :)

Inače, sad sam završio montiranje & testiranje :mrgreen: Pakne su i dalje masne (ipak nije pomoglo spaljivanje i opet jedna pakna ne leži celom površinom ) i bez problema diže na prednji kao što sam očekivao :) Mogu da zamislim kako će sa novim paknama da koči :twisted: 200% jače koči sad nego pre čišćenja. Nemate pojma koliko sam se skapano osećao kad sam ih prvi put probao i kočile su gore nego shimano 422 v brake , a pre toga sam na Formula sajtu pročitao da su namenjene za XC-AM vožnju :lol: Sad ću da zovem onog lika za Clarks pločice i da mi ih pošalje (ipak mi je to najjeftinije rešenje) :)
  • 0
.

#153 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 February 2012 - 12:54 PM

Pa mlakom vodom ja perem.A imas na benz.pumpama da kupis bas odmascivac za disc kocnice.Takodje dobra stvar.Ja sam kupio WURTH i sjajan je.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#154 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 12:59 PM

Veći naglasak kočenja ti je na zadnjem točku, bolje stavi nove paknove nazad a zadnje prebaci napred!!!


Moje mišljenje je da je bitnija prednja kočnica jer je cela težina na prednjem točku. Kad cepam niz neko brdo uvek kočim prednjom a zadnju koristim samo u slučaju da prednju nisam puštao jedno 2 km i da se toliko ugreje da više ne koči (slučaj na Kameničkom Visu gde sam sa kočenjem išao oko 75 i sve vreme kočio prednjom i nisam je puštao uopšte). Zadnje su kao nove i koči ekstra tako da ću u svakom slučaju nove da stavim napred :wink:
  • 0
.

#155 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 01:01 PM

Pa mlakom vodom ja perem.A imas na benz.pumpama da kupis bas odmascivac za disc kocnice.Takodje dobra stvar.Ja sam kupio WURTH i sjajan je.


Taj Wurth je eksta stvar, ima ga servis u koji idem na praksu. Mogu da odem bajsom kad se prolepša vreme i da se poslužim :lol:
  • 0
.

#156 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 February 2012 - 01:04 PM

Ma kupi da imas.Ja malo malo pa naprskam,i uvek cisto i dobro kocenje.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#157 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 February 2012 - 01:06 PM

Veći naglasak kočenja ti je na zadnjem točku, bolje stavi nove paknove nazad a zadnje prebaci napred!!!


Moje mišljenje je da je bitnija prednja kočnica jer je cela težina na prednjem točku. Kad cepam niz neko brdo uvek kočim prednjom a zadnju koristim samo u slučaju da prednju nisam puštao jedno 2 km i da se toliko ugreje da više ne koči (slučaj na Kameničkom Visu gde sam sa kočenjem išao oko 75 i sve vreme kočio prednjom i nisam je puštao uopšte). Zadnje su kao nove i koči ekstra tako da ću u svakom slučaju nove da stavim napred :wink:

Na nizbrdici je prednja uvek glavna,a takodje kad je kllizavo i mokro.Zadnjom kad se koci zanosi bajs a prednjom ne.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#158 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 01:08 PM

Ma kupi da imas.Ja malo malo pa naprskam,i uvek cisto i dobro kocenje.


Ma ono je bila mala šala. Sva potrebna sredstva i alat volim da imam za sebe ako neki put zatreba. Sad je stalak za bajs sa šapom za stezanje trenutno u izradi jer mi je dosadilo da obrćem bajs naopako i da ga kačim za granu u dvorištu :lol:
  • 0
.

#159 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 February 2012 - 01:10 PM

Sad kad imas hidrauliku nije pametno da dugo stoji okrenut.Hoce klipovi da izadju napolje pa struze,ali ne dugo uglavnom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#160 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 16 February 2012 - 01:13 PM

Sad kad imas hidrauliku nije pametno da dugo stoji okrenut.Hoce klipovi da izadju napolje pa struze,ali ne dugo uglavnom.


Zato i pravim stalak 8) A i kad treba da se šteluju menjači i da se pere bajs, stalak je zakon :)
  • 0
.




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika