Jump to content


Fotografije

mihajloalasp |MTB|


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
367 odgovora na ovu temu

#261 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 August 2012 - 01:19 PM

Evo je i Nakamura konačno sastavljena :D Od originalnih delova ostao je samo ram i stezač šticne :mrgreen:

Ram: Nakamura Cliff Runner, samo za v-brake
Headset: VP, 1 1/8", ahead (originalno bio stari sistem na navoj)
Vila: RST Capa TL, opruge u obe noge, preload (bio SR Suntour M2000, na navoj)
Lula: Zoom, ahead, 60mm dužina, 25.4
Korman: neki čeličan bez imena
Šticna: Kalloy (originalno bila neka bzvz, sa onim šrafovima, stari sistem)
Kočnice: Shimano Acera BR-M422, metalne ručice Logan (originalno bile neke Tektro kočnice i plastične ručice)
Prednji menjač: Shimano SLX FD-M660 (bio Shimano SIS)
Zadnji menjač: Shimano SLX RD-M662 SGS (bio Shimano Tourney)
Šifteri: Shimano Deore SL-M511 3x9 (bili Sram 3.0 grip šifteri)
Kaseta: Shimano Deore CS-HG50-9 11-32 (bila Shimano Tourney navijača, 11-28)
Pogon: Shimano Altus FC-M311 22-32-44 (bio Suntour, 24-34-44)
Lanac: KMC sa spojnicom
Zadnji točak: Shimano FH-RM65 CL nabla, Jalco AX430 felna za v-brake, stainless žice,32H (bio neki shit)
Prednji točak: Quando prednja nabla, Krypton felna (bio neki shit, a ovaj je sad kao bolji :lol: )
Sedište: Fizik Nisene Sport (bilo neko xing ming ping pong)
Gripovi: Ritchey True Grip
Gume: Michelin Country Trail (bile neke bzvz, kinezare)

[attachment=4]Image(489).jpg[/attachment]
[attachment=3]Image(492).jpg[/attachment]
[attachment=2]Image(491).jpg[/attachment]
[attachment=1]Image(496).jpg[/attachment]
[attachment=0]Image(493).jpg[/attachment]
  • 0
.

#262 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 03:20 PM

To ti rodjeni brat ili? Koliko je ozbiljno nalozen da ide na voznje sa tobom?
  • 0

#263 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 August 2012 - 05:03 PM

Jeste, rođeni brat. Koliko vidim, za sad je prilično naložen na vožnju, pa i da kasnije neće da vozi nije mi žao jer me je ova bicikla koštala ~160 evra, pa može da služi i kao backup.
  • 0
.

#264 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 07 August 2012 - 07:49 PM

Dobro drustvo za voznju je bolje od dobrog bajsa :)
  • 0

#265 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 07 August 2012 - 07:51 PM

Dobro drustvo za voznju je bolje od dobrog bajsa :)


Naravno :wink:
  • 0
.

#266 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2012 - 08:48 AM

Evo jedna sitne promene :D

http://www.cikloberz...p?img=16753&t=n

http://www.cikloberz...p?img=16752&t=n

I izmerena bicikla, vaga kaže 11.4 kg :? Da vaga ne laže malo? :D Rekao bih da ima preko 13 kg...
  • 0
.

#267 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 03 September 2012 - 09:07 AM

A od Agame...
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
..."ostali samo dugmići..."
:mrgreen:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#268 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 03 September 2012 - 09:20 AM

A agamu ja polomio :mrgreen:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#269 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2012 - 09:22 AM

A od Agame...
[youtube_embed5][/youtube_embed5]
..."ostali samo dugmići..."
:mrgreen:


Nemoj tako, ostali su amortizer i točkovi :D
  • 0
.

#270 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 September 2012 - 11:50 AM

E pa lepo ti je omrsao bajk,svaka cast!Nego cudi me da si zamenio ultra kvalitetnu eastonovu cevku osim ako je zbog vizuelnog ugodjaja.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#271 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 03 September 2012 - 12:10 PM

A agamu ja polomio :mrgreen:

Sta, gde, kako?
  • 0

#272 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 03 September 2012 - 01:09 PM

Ovako :mrgreen:

Postavljena slika

I posle je zavario vozio jedno vreme pa pazario novi ram :mrgreen:
viewtopic.php?f=35&t=3530&start=45#p123397
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#273 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2012 - 05:43 PM

E pa lepo ti je omrsao bajk,svaka cast!Nego cudi me da si zamenio ultra kvalitetnu eastonovu cevku osim ako je zbog vizuelnog ugodjaja.


Easton sam prodao zato što je bio mnogo, mnogo, mnogo izgreban, od navlačenja ručice za lock, kočnice, šiftera, po sredini je bio izgreban i očukan od granja itd. Ovaj Ritchey je bio 2100 i kusur dinara pa snižen na 1090, nov u radnji, morao sam da ga kupim :D Sad ću u toku jeseni i zime da pojurim neku bolju šticnu, možda Easton EA50, Ritchey Pro, Truvativ Team ili Stylo...
I ako naiđu neki fini točkovi, po mogućnosti industrija, mada mi za sad ovi vrše posao, za malo više od godinu dana nisu mrdnuli ni delić mm, a i zadnja nabla je iz nekog misterioznog razloga prestala da krcka i sad se opet fino okreće :D
  • 0
.

#274 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 03 September 2012 - 07:03 PM

E pa lepo ti je omrsao bajk,svaka cast!Nego cudi me da si zamenio ultra kvalitetnu eastonovu cevku osim ako je zbog vizuelnog ugodjaja.


Easton sam prodao zato što je bio mnogo, mnogo, mnogo izgreban, od navlačenja ručice za lock, kočnice, šiftera, po sredini je bio izgreban i očukan od granja itd. Ovaj Ritchey je bio 2100 i kusur dinara pa snižen na 1090, nov u radnji, morao sam da ga kupim :D Sad ću u toku jeseni i zime da pojurim neku bolju šticnu, možda Easton EA50, Ritchey Pro, Truvativ Team ili Stylo...
I ako naiđu neki fini točkovi, po mogućnosti industrija, mada mi za sad ovi vrše posao, za malo više od godinu dana nisu mrdnuli ni delić mm, a i zadnja nabla je iz nekog misterioznog razloga prestala da krcka i sad se opet fino okreće :D



E pa lepo snizenje si navatao svaka cast,po ceni zum alu kormana.Steta za easton cevku lepa i kvalitetna.

Sto se tice tockica,neki lepi alexrims -industrija bi bili prva liga ili crosride (bi bili moj izbor) iako su skupi.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#275 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2012 - 09:24 PM

E pa lepo snizenje si navatao svaka cast,po ceni zum alu kormana.Steta za easton cevku lepa i kvalitetna.

Sto se tice tockica,neki lepi alexrims -industrija bi bili prva liga ili crosride (bi bili moj izbor) iako su skupi.


Tako sam i naleteo na volan :D Listao kormane Zoom i Promax da kupim neki bratu za bajs da zamenimo ovaj čelični što sad ima, kad sam spazio Ritchey-a po zanimljivoj ceni :D Odmah sam to veče poslao poruku na fb dečku koji radi u planetu da ga zamolim da ga ostavi sa strane da se ne proda do sutra popodne :D Ovom prilikom hoću da pohvalim i pozdravim i sve radnike iz Planet Bike-a :) Maksimalno su ljubazni i uvek hoće da izađu u susret i pomognu šta god treba!

Mavic ne bih uzimao, skupa je to stvar a i nedostatak rezervnih delova me još više odbija. Neki Alexrims točkovi sa XT 756 nablama i DT žicama (Cube RFR točkovi) bi bili pun pogodak!
  • 0
.

#276 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 03 September 2012 - 09:53 PM

Mavic ima široku paletu obruča, ne svodi se samo na crossride i crossmax. Svaka serija od "317" pa naviše je u suštini bolja od Alexrims-a u istoj kategoriji.
Vozim i jedne i druge odnosno na jednom bajku mi je Mavic 317 a na drugom Alex TD17, obzirom da sam težak oko 100-tke Mavic je daleko čvršća felna od Alex-a bar se kod mene tako pokazala(na oba para točkova su DT žice). Alex je nekako suviše mekan i često mora da se do-centrira, negde sam čuo da je ista priča i za Alex EN24 sa Cube-a. Naravno obe felne su namenjene za XC vožnju i nisu predviđene za divljanje, tako da ako imaš takve aspiracije moraćeš da nađeš nešto jače. Daklem, moj glas je svakako za Mavic pogotovu za seriju 819.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#277 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2012 - 10:16 PM

Mavic ima široku paletu obruča, ne svodi se samo na crossride i ceossmax. Svaka serija od "317" pa naviše je u suštini bolja od Alexrims-a.
Vozim i jedne i druge odnosno na jednom bajku mi je Mavic 317 a na drugom Alex TD17, obzirom da sam težak oko 100-tke Mavic je daleko čvršća felna od Alex-a bar se kod mene tako pokazala(na oba para točkova su DT žice). Alex je nekako suviše mekan i često mora da se do-centrira. Naravno obe felne su namenjene za XC vožnju i nisu predviđene za divljanje, tako da ako imaš takve aspiracije moraćeš da nađeš nešto jače. Daklem, moj glas je svakako za Mavic pogotovu za seriju 719.


Kad sam napisao Mavic, mislio sam na komplet točkove, ne na samo pojedine felne :D Moje Remerx Grand Hammer felne ne bih menjao ni za šta na svetu, iako su teške kao sidro :mrgreen: Kad bi se uparile sa dobrim nablama i žicama, mislim da bi bili neuništivi točkovi za XC. Drndam ih po okolnom offroadu već godinu i mesec dana, ni jedno centriranje, a i ja sam blizu 100-tke :twisted: Pre neki dan cepao offroad na Koritniku, zaneo se nizbrdo i zaboravio da su na izlasku iz šume stepenice, naleteo na njih sa 45 kmh, očekivao sam da neće da ostanu čitavi, kad gle čuda, nisu mrdnuli ni delić milimetra n:dwarf n:fighting0028 Ako budem menjao točkove, obavezno biram nešto što može da izdrži dobro maltretiranje :D
719 je zlo dobra felna, ali isto tako i skupa :roll:
  • 0
.

#278 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 03 September 2012 - 10:18 PM

Misliio sam na 819 ne na 719. #-o
Bilo je u oglasima 317-ca sa deore nablama za 60-70e.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#279 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 03 September 2012 - 10:24 PM

Zar nije 819 za AM-FR?

Te točkove nisam spazio, ali mi svakako ne bi odgovarali zbog centerlock kačenja rotora :roll:
  • 0
.

#280 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 03 September 2012 - 10:30 PM

Zar nije 819 za AM-FR?

Te točkove nisam spazio, ali mi svakako ne bi odgovarali zbog centerlock kačenja rotora :roll:

Jesu i gotovo da su neuništivi. :D
Što se tiče centerlock-a ne razumem čemu prevrtanje očima?? :?
Po meni je daleko sigurniji centerlock od kačenja na 6 šrafova.
Na 317-ici su mi Hone nable sa centerlock-om a bajk vozim kao lakši AM i u potpunosti sam zadovoljan.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika