Jump to content


Fotografije

mihajloalasp |MTB|


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
367 odgovora na ovu temu

#241 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 04 June 2012 - 03:38 PM

Dobar će to bajs da ispadne na kraju :mrgreen: Ćeš ti prodam ja psyla sa uturnom? :mrgreen:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#242 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 04 June 2012 - 07:38 PM

Hvala koleza!
Imao sam isti problem sa slx-om cackao sam ga sigurno 10 puta u toku voznje po putu i uspeo sam da ga podesim da radi hiruski precizno,bas me preznojio.Bas me interesuje koliko ce dugo ostati precizan tj da li je dostojan naslednik lx-a.

Sto se upgradeova tice samo cepaj ako mozes ulazuci u biciklu ulazes u svoje zadovoljstvo i svoje zdravlje.

nije najsretnije resenje ali ako hoces idealan rad deore ili slx menjaca zamenis mesta rolnicama i saltaju kao i xt :D


I to sam uradio, ali nije to to :D Čini mi se da je SLX naslednik Hone-a, a ne LX-a :?:

meni je ovo treci deore gde sam zamenio mesta rolnicama,a od xt serije sam vozio sve od 73... do 772 i ne vidim nikakvu razliku u saltanju osim sto su starije serije imali kraci hod na shiferima.Jedan kolega je probao pre neki dan moj bajs sa deore mehanikom i delovao je kao da se veoma prijatno iznenadio kako sve radi pod konac.Eto ako kolega ima zelju neka prenese svoj prvi utisak kako radi bajs srednje klase,ali naravno sve pod konac.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#243 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 04 June 2012 - 08:25 PM

Ja nisam mogao da ga uštelujem da radi na mom bajku kako treba, a danas sam ga stavio na bratov i tu radi kao sat. Ali sam na njega stavio pulley-e sa XT RD-M751 menjača.

Dobar će to bajs da ispadne na kraju :mrgreen: Ćeš ti prodam ja psyla sa uturnom? :mrgreen:


Psylo je odličan amort, ali ja gledam nešto 2010 pa na gore :wink:
  • 0
.

#244 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 17 June 2012 - 11:17 PM

Ljudi, hitno mi treba aše mišljenje. Pošto mi je riknula zadnja nabla, tražio sam da kupim novu, ali se pojavio ovaj točak na oglasima => http://www.cikloberz...ow.php?id=73301 Šta mislite, kakav je točak, koliko je jak, da li može da izdrži drndanje po planini? I ono najbitnije, kakav je prodavac? Hvala!
  • 0
.

#245 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 June 2012 - 01:01 AM

Ljudi, hitno mi treba aše mišljenje. Pošto mi je riknula zadnja nabla, tražio sam da kupim novu, ali se pojavio ovaj točak na oglasima => http://www.cikloberz...ow.php?id=73301 Šta mislite, kakav je točak, koliko je jak, da li može da izdrži drndanje po planini? I ono najbitnije, kakav je prodavac? Hvala!



Nije to los tocak ni malo ali.....Toliko si para ulozio u bajk da bi sad stavio rasparan tocak.....Vidi sa Tomislavom ili Svetom da nemaju na lageru neke jeftine tockove za tebe.....Inace deore glave imaju celicnu osovinu tako da mogu dosta da istrpe a ove zice mi izgledaju dobro koliko sam gledao nisu dobile koroziju na ukrstanjima tako da su verovatno novijeg datuma a i felna je nitovana.....Inace prodavac ume po nekad biti neposten ali ima uvek po nekih jeftinih delova.....
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#246 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 June 2012 - 07:21 AM

A sto ne stavis assess nablu koja je po gabaritima ista kao quando pa ne moras zbice da menjas.Inace te remerx hammer su mnogo jake felne,pa ih ja ne bi menjao.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#247 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 June 2012 - 08:22 AM

Ja bih najradije stavio komplet boljih točkova. Ako ne bude industrija, onda ću da potražim točkove sa XT 756 nablama.
  • 0
.

#248 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 June 2012 - 01:16 PM

Ja bih najradije stavio komplet boljih točkova. Ako ne bude industrija, onda ću da potražim točkove sa XT 756 nablama.



Pametno mada ne moraju nuzno da budu industrija nable.Za tvoju ofroad voznju deore ili slx nable i ima da bude ko zmaj.Deore i slx imaju celicne osovine sto je jako pozeljno za ofroad a xt mislim da imaju alu osovine.


Ili ovo sto ti je Vorda napisao to je najjeftinije prelazno resenje a posle polako pecas jeftinije dobre tockove.


Sta ti se dogodilo sa zadnjom nablom?Te nable iako su jeftine jako dobro su uradjene...
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#249 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 18 June 2012 - 03:59 PM

Deore i SLX su odlične nable, ali je problem što su centerlock. A da dajem još 10-20 evra za adaptere, ne pada mi na pamet :) U jednoj temi sam već pisao, a i pri3rak je to spomenuo, jeftine nable moraju da imaju luft da bi se glatko okretale, u suprotnom ako se stegnu da nemaju luft (da budu pravilno podešeni konusi) onda se oseti zapinjanje i grebanje kad se rukom okreće osovina. Ja sam ih i ostavio da imaju neki minimalni luft, ali kad skrenem disk počne da grebe o pločice jer je razmak između njih veoma mali. Onda sam ih stego da nemaju luft, ali ih nisam ni pretego i toliko joj je bilo. Freewheel prekače/proklizava još od kad, tako da je to još jedan razlog za zamenu. Sad, verovatno zavisi i od težine vozača i načina vožnje. Ja sam težak, a najviše volim da se spuštam kroz šumu punom brzinom :) I za kraj: rupe za disk nisu izbušene kako treba a i površina na koju naleže nije ravna, pa disk baca gore-dole i šeta levo-desno i ako je 101% prav, i to i napred i pozadi :?
  • 0
.

#250 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 June 2012 - 08:03 PM

Batice poslusaj moj savet i odvozi ovu sezonu tako,a sledece godine ako bude potrebe menjaj tockove.Assess ima 4 lezaja pozadi sto smanjuje mogucnost krivljenja osovine jer je teret rasporedjen po celoj osovini.Neces se razocarati a treba ti cirka 2000 din za tu vratolomiju.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#251 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 June 2012 - 10:00 AM

Haaaa, uspeo sam da sredim nablu 8) Rastavio sam je i našpricao unutra sredstvo za pranje motora (K2 Akra). Uzeo sam kompresor i toplu vodu i lepo je isprao. Iz nje je istekla mast pomešana sa rđom i mnogo nekog đubreta n:krstixf7 Ostavio sam preko noći da se iscedi, prosušio fenom i stavio puuuunoooo litijumske masti :mrgreen: Niti preskače FW, niti melje.

[attachment=0]fuck yea[1].jpg[/attachment]
  • 0
.

#252 nenad_za_nis

nenad_za_nis
  • Members
  • PipPipPip
  • 131 posts
  • LocationNis

Postavljeno 21 June 2012 - 10:54 AM

Hehehe, pa eto, Mihajlo je mastor stari :)
  • 0

#253 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 21 June 2012 - 06:08 PM

Pošto nisam morao da trošim pare na nablu, pala je nova guma napred :) Kenda Klaw 1.9 => Continental X-King 2.2

Videćemo kako će da se pokaže u nedelju na Radanu :D

[attachment=2]PB220003.JPG[/attachment]
[attachment=0]PB220005.JPG[/attachment]


Sad bajk deluje manje sa ovom gumom :mrgreen:

[attachment=1]PB220006.JPG[/attachment]
  • 0
.

#254 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 29 June 2012 - 10:34 PM

Malko mu strci sediste sad


Više ne štrči :wink: Kupio sam danas novo, Ritchey Streem V2 :) Staro Fizik mi je bilo totalno neudobno jer je baš mekano a i narandžasto je, pa se nikako nije uklapalo. Ovo je ekstra udobno, a i lepše izgleda bicikla s njim 8)

[attachment=2]PB300007.JPG[/attachment]
[attachment=1]PB300008.JPG[/attachment]
[attachment=0]PB300012.JPG[/attachment]
  • 0
.

#255 djape48

djape48
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1050 posts

Postavljeno 30 June 2012 - 12:11 AM

Kako mekano, zar Nisene nije tvrdo?
  • 0

#256 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 30 June 2012 - 06:26 AM

Kako mekano, zar Nisene nije tvrdo?


Za mene je mnogo meko, ne volim takva sedišta. Ovo je na dodir jako tvrdo, ali se sredina sedišta pod težinom savija, tako da je bar meni veoma udobno.
  • 0
.

#257 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 July 2012 - 12:41 PM

Još malo pa gotov i bajk koji već duže vreme sklapam za mlađeg brata :D Još treba vila da stigne pa da sklapam. Evo i spisak delova, pa bih voleo da čujem mišljenje, šta bi ste menjali?

Ram: Nakamura Cliff Runner
Vila: Suntour neka
Pogon: Shimano Altus FC-M311 22-32-44
Patrona: Kinex
Kaseta: Shimano Deore CS-HG50-9 11-32
Lanac: KMC
Zadnji menjač: Shimano SLX RD-M662 GS
Prednji menjač: Shimano SLX FD-M660
Šifteri: Shimano Deore SL-M511 3x9
Kočnice: Shimano Acera BR-M422
Ručice kočnica: Neke bzvz, ful metalne
Sajle za menjače i kočnice: Shimano
Bužiri: Običan teflonski
Zadnji točak: Jalco AX430 felna, Shimano FH-RM65 centerlock nabla, stainless žice, 32H
Prednji točak: Cytec felna, Cytec nabla, 36H
Gume: Kenda Klaw/Michelin County Trail
Sedište: Fizik Nisene Sport
Lula, korman, šticna: No name, čelik
Gripovi: Ritchey True Grip

[attachment=1]PC250488.JPG[/attachment]
[attachment=0]PC250489.JPG[/attachment]
  • 0
.

#258 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 25 July 2012 - 03:37 PM

Pimp my crankset :mrgreen:

Truvativ Blaze => Shimano Deore FC-M590-10 Dyna Sys (24-32-42)

Naravno, ja ne bih bio ja da ga odmah ne probam i ne usvinjim :D

Razlika je neverovatna, šiftanje je gotovo neprimetno i veoma, veoma tiho, tako da mi ič nije žao para 8)

[attachment=1]PC260492.JPG[/attachment]
[attachment=0]PC260493.JPG[/attachment]

Ovo je kraj pimpovanja n2:0002trtum3
  • 0
.

#259 BlackBiker

BlackBiker
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 269 posts

Postavljeno 25 July 2012 - 07:39 PM

U mihajlo ti bas volis da pimpas bajkove ova merida je extra a bice i nakamuraa kad se sklopi ako vec i nije.... :D
  • 0

#260 mihajloalasp

mihajloalasp
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 26 July 2012 - 07:45 AM

U mihajlo ti bas volis da pimpas bajkove ova merida je extra a bice i nakamuraa kad se sklopi ako vec i nije.... :D


Hvala! :D Volim da ih pimpujem, ali više volim da ih vozim, u suprotnom ne bih ulagao pare i menjao delove :wink:
  • 0
.




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika