Jump to content


Photo

NS - Lazarevac, pa još kojegde


  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 11 August 2011 - 11:01 PM

Ideja je bila jednostavna - da provedem 5-6 dana na biciklu, navozam i malo se družim sa familijom. U to su se uklopili i Mixovi planovi, samo je on zbog mene obrnuo smer svoje planirane vožnje.

I dan - Novi Sad - Lazarevac
Put kojim sam prošao par nedelja ranije ovog puta bio je malo drugačiji. Po planu, trebalo je da u Staroj Pazovi skrenem za Vojku, Krnješevce, Ugrinovce, Dobanovce, Surčin, Ostružnički most, da me tamo sačeka Lepa Helena i da zajedno odjezdimo do Lazarevca. Tako je i tajming bio knapiran. Međutim, negde kod Pazove javio mi se Žare sa idejom da se negde usput nađemo i objasnio mi da iz Krnješevaca nastavim na Šimanovce, gde ćemo se naći, pa preko Deča i Bečmena idemo do mosta. Reče Žare i da je put tu puno bolji a kilometraža skoro ista. Nađoh se s njim i s Lićmijem, pa krenusmo zajedno. Pošto se ispostavilo da je taj put jedno 12-ak km duži od planiranog, Lepa Helena se načekala pod mostom :D . Srećom, pravili su joj društvo Jelčica, Vlada i Milan, pa nije došla u iskušenje da me (s pravom n:anim_08 ) ispali...
Helenu i mene društvo je pratilo do Moštanice, a zamoren stotim kilometrom, bisagama i prethodnom jurnjavom za Žaretom i Lićmijem, s puno teškoća sam dotle stigao. Jelčica se vraćala do mene, da ne idem sam...
Slatko stvorenje zvano Lepa Helena vozi kao zmaj :D . Sjurili smo se niz Ibarsku, čalabrcnuli usput pljeskavicu i završili druženje na kafi kod Helenine drugarice u Šopiću.
Lep i naporan dan - još nekoliko virtuelnih lica viđenih uživo, lepo popodne sa Lepom Helenom, 144 km...

II dan - Lazarevac - Valjevo - Bukovi - Drenovački kik
Osim kišice, koja se u Lajkovcu pretvorila u totalni pljusak i naterala me na pauzu, put do Valjeva bio je ležeran. Pošto sam krenuo relativno kasno, odmah sam krenuo na uspon za Bukove. Put se iznad Valjeva brzo penje, desetak kilometara kasnije spušta se do kamenoloma, i onda sledi solidan uspon do Kaone, odnosno prevoja Bukovi. U kafanici iza kamenoloma klopam svoju tunjevinu, zalivam je sa dva piva i bez problema penjem se preostalih 9 km do prevoja na 760 mnv. Odatle put pravo vodi dalje za Užice, levo za Divčibare, a 9 km negde udesno nalazi se Drenovački kik (po opisu sa neta: niska planina između Povlena i Maljena, 946 mnv) i kućica planinarskog društva "Vis" iz Lazarevca (920 mnv) - moje odredište.
Do Kika ima dva puta - jedan odmah tu na prevoju, par stotina metara asfalta i onda dalje makadam, ali u taj put nisam siguran, jer se sa njim ukršta još nekoliko staza. Odabiram drugu varijantu, da se spustim još do ulaza u selo Mrčići i desno uskim asfaltom stignem do željezničke stanice Drenovački kik, pa do napuštene seoske prodavnice i onda 4 km uzbrdo makadamom do kućice. Sve ovo znam teoretski, ali od prodavnice, naravno, pitam usput seljake. Četvoro njih mi je odgovorilo istim rečima: "Au, ima dosta sad uzbrdo...". "Koliko?" "Pa kilometar sigurno" :D.
I tako, kilometar po kilometar, uz poneku konsultaciju sa bratom koji je kolima iz Lazarevca lagano dolazio, nađoh kućicu. Uskoro se pojavljuju i braća sa decom, hranom i pivom... :D . 86,73 km, Forerunner kaže oko 1500 m uspona.

III dan - odmor uz vozikanje po brežuljcima (kilometražu nisam ni merio). Topla preporuka za teren, pitomo i prelepo! :D

IV dan - Drenovački kik - Valjevo - Pecka - Mačkov kamen - Šarena Bukva
Detaljno opisano i ubrabonjčano na viewtopic.php?f=46&t=5192&st=0&sk=t&sd=a . Tome je prethodio moj silazak do Bukova i Valjeva. Ukupno 117,92 km, uspona neznano koliko (zna Mix), jer je Forerunner-u iscurila baterija...

V dan - Šarena bukva - Krupanj - Valjevo
Kao što kolege rekoše, ustao sam rano, klopnuo, proćaskao sa domaćinima, poigrao se s kučetom, ispozdravljao se i krenuo nizbrdo. Prognozirana temperatura bila je 36 stepeni, te me je čekao prilično naporan put do Valjeva. Krupanj, Zavlaka, Osečina, gde pijem pivo i raspitujem se za kilometražu do Valjeva. "Ma 30-ak, samo imaš Debelo brdo...". Tiha jeza mi kreće uz kičmu, jer me juče povređeni mišić (gornji deo lista, malo ispod kolena) tišti sve više i više, a Debelo brdo znam iz automobila i po čuvenju :D . Uz to, zadnjica počinje da pokazuje znake totalne nagnječenosti – sedište koje sam odabrao definitivno nije za dugačak, višednevni put. Uh, kad se dočepam Bruksa... Međutim, ispostavilo se da je to parče Debelog brda (geografija: sedi - jedan), samo neki njegov tunjavi ogranak sa blagim usponom i duuuugačkim spustom do Valjeva. Tu u roku od 12 sekundi smažem tri parčeta pice i limenku piva, te sačekam brata koji me ponovo vraća na Kik. 77,11 km(na 36 stepeni :D ).

VI dan - odmor samo uz rakiju, BEZ vozikanja po brežuljcima,
i malo razmišljanja šta ću, jer je za sutradan prognozirano drastično pogoršanje vremena. Uz bratsko ubeđivanje i osećaj solidne iscrpljenosti, sa stalnim bolom na podizanje noge, odlučujem da ostanem, malo dođem sebi i sutra krenem do Šapca... Brat i ja ležimo na klupicama ispred kućice, gledamo hiljade zvezda i pitamo se da li nas otac odnegde gleda.
Sa tako vedrim nebom, ne može sutra biti loše vreme...

VII dan - Drenovački kik - Valjevo - Šabac
Ujutro nas budi hladnoća, oblaci su tamni, gusti i niski, počinje sitna kiša, kao izmaglica. Pravim grešku i stavljam prerano Kojak gume, od kojih zadnja popusti posle 4 km makadama, imam samo jednu rezervnu. Makadam ipak dokrajčim uspešno, uz guranje na suviše oštrom kamenju. Sjurujem se do onog istog kafančeta kod kamenoloma i pijem prvu kafu, u Valjevu klopam, kupujem kod Joce gume i idem dalje, jer prave kiše još nema. Idem stalno, ali idem polako, jer mi ni mišić ni pozadina ne daju brzo.
Pljusak me hvata iza Draginja. Stojim na nekoj pumpi sat vremena (bar da je bilo kafanče :D ), ali se kiša ne smiruje. Zaključujem da ne vredi više da čekam, navlačim dupli šuškavac i krećem, a svako vozilo koje prođe dobro me zapljusne.
Posle 10 minuta takve vožnje promalja se sunce i kiša prestaje (e, da sam se setio ranije da krenem :D ), ulećem na stanicu u Šapcu, gde stoji samo jedan autobus. Za Novi Sad! Kondukter tvrdi da nema mesta za bicikl, ali da ipak pitam vozača - naravno, bicikl se udobno, čak i bez skidanja bisaga, smestio u kasetu.

Stižem u stan, ubacujem višednevnu bici opremu u mašinu, sređujem se i vraćam u običan život...
117,57 km poslednjeg dana, 543.47 ukupno.
Fotki nemam, biće dogodine.
Dajte ipak koji lajk. Čisto da nerviramo dušmane. :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#2 jelchica

jelchica
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1030 posts
  • LocationBeograd

Posted 12 August 2011 - 07:35 AM

Malo pedaliranja (hm, malo više :P ), malo druženja što sa rodbinom što sa drugima, divota! Eh, i ja sam slično planirala po zavičaju, ali izgleda da će da sačeka sledeću godinu.
Vrlo lepa tura i opis koji odiše zadovoljstvom! :D
P.S. Svaka čast što si izgurao i uz povredu :|
  • 0
Today is always here.
Tomorrow, never.

#3 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 12 August 2011 - 08:31 AM

Eh, i ja sam slično planirala po zavičaju, ali izgleda da će da sačeka sledeću godinu.

Idemo utroje? :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#4 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Posted 12 August 2011 - 09:43 AM

Dajte ipak koji lajk. Čisto da nerviramo dušmane. :D[/quote]

:D =D> n:anim_19 n:happy0005 n:anim_32 n2:thumbsup n:kolce :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Lepa tura,što bi rekli prava. Neutabana,neobeležena... Put koji ima smisao onome koji ga je odvozao (u ovom slučaju Srđoniju). Svega u nekoliko dana vožnje se smestilo.Novi putevi (predeli),novi prijatelji (do tada virtuelni),nova iskustva....ma sve ono što i ja nalazim u cikloturizmu,a bez neke astronomske kilometraže,koja u cikloturizmu kako ga ja doživljavam ima samo negativan kontekst (uz dužno poštovanje i drugih mišljenja šta je cikloturizam i kako on treba da izgleda). U Srđonijevom putopisu sam samo prepoznao sebe :D
Na kraju: Vozite i nalazite sebi slične.Besmisleno je gubiti vreme u raspravama.Valjda ja zato i vozim sam :mrgreen:
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#5 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 12 August 2011 - 11:31 AM

Legionar, deo puta nam je čak bio isti :D . A ima ono na šta se ja još nisam usudio - da, uz šator, potpuno bez obezbeđene (ili bar nagoveštene) logistike, krenem u nepoznato.
Eto, to možemo zajedno :D .
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#6 Legionar

Legionar
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 302 posts
  • LocationŠabac

Posted 12 August 2011 - 07:02 PM

srdjoni je napisao:
Legionar, deo puta nam je čak bio isti
:D


Da neki delovi puta nam se baš preklapaju :D Meni je najlepšio deo puta Valjevo - prevoj Bukovi.Ta deonica me oduševljava

A ima ono na šta se ja još nisam usudio - da, uz šator, potpuno bez obezbeđene (ili bar nagoveštene) logistike, krenem u nepoznato

Možda je lakše početi sa nekim ko ima iskustva,pa tek onda solirati. Do mog velikog (za mene velikog i prvi put) puta,nisam nikada pre šator rasklopio i sklopio (to sam samo jednom uradio par dana pred polazak). Ista stvar sa vrećom. Pred put u Italiju sam takođe prvi put (naravno sam ) napravio dva dana puta sa bisagama i ostalom opremom (Šabac-Osečina-Pecka-prevoj Proslop-Ljubovija-Bratunac - Zvornik (gde sam na plaži opet ponavljam, prvi put spavao u šatoru,u životu)-Loznica - Šabac.Puno novina i sve su slava Bogu uspešno savladane,mada društvo ima dosta prednosti

Eto, to možemo zajedno :D

Naravno Tu smo na cikloberzi,namestiće se neka tura.Oko 20-og ovog meseca vozim za Sloveniju,pa posle toga ili dogodine (zimi ne vozim :D ),organizovaćemo nešto.Šabac - Novi Sad su blizu
Svako dobro
  • 0
Авантуру Снежане Радојичић Снеже,на путу око планете Земље,бициклом,можете пратити на њеном сајту:
http://gea-tour.com

#7 LepaHelena

LepaHelena
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 282 posts

Posted 12 August 2011 - 08:40 PM

Zar bih te ja ovako mala n:anim_08 ???? :D

Kad god ti treba društvo do Lazarevca, tu sam. Kao i kafa kod drugarice.

Pozdrav!
  • 0
"Život je komedija za one koji misle, a tragedija za one koji osećaju." H. Volpol

#8 zare81

zare81
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 796 posts
  • LocationBeograd, Bežanijska kosa

Posted 16 August 2011 - 10:07 AM

Bravo, Srđoni!!! :D
Lepo si to vozio i lepo napisao. Ali, nije lepo što nisi fotografisao!!! [-X Sedi, jedan!
Izvini zbog jurnjave, ja to nisam tako doživeo.
Nogu leči i zaleči, pa da teramo negde zajedno uskoro. Što se tiče neplanirano, sa šatorom, onako negde ćemo, to sam apsolvirao, pa možemo da odradimo i tu varijantu. :wink: :D
Pozz
  • 0

#9 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Posted 16 August 2011 - 06:25 PM

Izvini zbog jurnjave, ja to nisam tako doživeo.

Pa morao sam negde da nađem opravdanje za soptanje na usponu prema Moštanici, a ti nisi bio tu, pa mi bilo zgodno... :D
A za fotke se slažem i stidim, pogotovo što bi puno značile i meni. Evo, doneću iz Morovića... :D
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#10 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Posted 17 August 2011 - 12:57 PM

like.jpg
  • 0
.




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users