Jump to content


Fotografije

Drum i disk


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
755 odgovora na ovu temu

#401 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 05:48 PM

Kad smo kod cene.. danas bio u Planet-u za nešto pa bacio pogled na..
attachicon.gifIMG_20210726_182223.jpg
Cena sitnica.. 250 'iljadarki

Prevelike cene u Planetbike-u.
Jeste da su jedini koji prodaju savremene drumaše ali mislim da je previše, po meni.
  • 0

#402 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2021 - 06:09 PM

Naravno da je previše. I 1000 eur je previše za bicikl ako nema snage da se vozi kako je namenjen. Bar 90% rekreativaca vozi previše dobar i previše skup bicikl za svoje mogućnosti. Što ne znači naravno da nije veće uživanje u vožnji i merak, i takođe ne znači da 800-1000 ajde i do 1200 eur nije dobra cena za odličan bicikl.

 

Ja ne znam sa kojih se to planina naši biciklisti spuštaju kad imaju takav spust da felna gori a ruke ne mogu da izdrže kočenje

 

Sa svih planina.


  • 0

#403 Milan777

Milan777
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1113 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 06:15 PM

Šta misliš je li precenjen? U tom smislu sam mislio da je previše.
Čini mi se, ne znam.
  • 0

#404 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2021 - 06:51 PM

Šta misliš je li precenjen? U tom smislu sam mislio da je previše.
Čini mi se, ne znam.


Naravno da je precenjena roba.. 2 bicikla koštaju koliko i pristojan nov automobil.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#405 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:08 PM

Šta misliš je li precenjen? U tom smislu sam mislio da je previše.
Čini mi se, ne znam.

 

 Nije nista skupo, nego smo mi beda ovde. Bio mi je pre mesec dana komercijalista iz PB, sigurno sat vremena o svemu smo pricali. Sigurno ste svi culi da je problem zbog korone sa delovima i biciklima. Uglavnom, narucili su neku kolicinu bajseva od Scotta. Oni su nesto u mogucnosti da isporuce, nesto ne. Ali poenta price je da su oni iz Scotta rekli da vise bajseva proda jedna dobra prodavnica u Nemackoj, nego sto se proda u celoj Srbiji. Tuzna je nasa prica...

 

Odatle i ova prica o diskovima. Svi bi mi vozili da mozemo.


  • 3

#406 Grunf_66

Grunf_66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 291 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:29 PM

Pa sad uvijek polemika ode široko. Šta je brže ili estetika prevlada.kao i cijena.Diskovi su skuplji zato što su relativno nova tehnologija za drumaše koja je tek par zadnjih godina sišla u mase. Da koče bolje koče, ko god kaže da nije tako laže.To koliko bolje već je druga priča. Da će od nekog napraviti Pogija, neće.Kao ni karbonski ramovi.E sad konkretno imam i jedno i drugo 105 5700 i 105 hidraulika.Prvi lakši kilu, drugi je ipak nekakav gravel.Na prvom 25 gume na drugom G One 40. Po ravnom prvi je malo brži, uzbrdo još malo više zbog težine i guma. Nizbrdo drugi ide bolje. Doduše malo je do konfiguracije rama i širih guma pa se osjeća čovjek sigurnije Zbog širih guma je puno stabilniji i nema potrebe za predviđanjem  dal će neki traktor  izaći sa sporednog puta jer hidraulika i šira guma ipak bolje hvata. Tu treba dodati i naše puteve, neravne sa zakrpama i šljunkom. Nije baš prijatno spuštati se sa 65 po uskom putu prekrivenom kojekavim smećem. Opet nije pravo poređenje jer nisu poppuno isti bajsevi ali planiram na gravel nabaciti neke 25-ice pa ću da probam kakav je sa njima.


  • 0

#407 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:31 PM

Do sada je navedeno više prednosti diskova, ali kome one ne trebaju, ne mora da menja bicikl.
Još jedno ograničenje caliper kočnica je maksimalna širina gume od (zvanično) 28mm. U poslednje vreme endurance road bicikli (dakle, ne gravel) dolaze i sa gumama od 32mm. Nije još uvek rašireno ali ih ima. Čak se i Conti GP5000 pravi u 32mm verziji, a to definitivno nije gravel guma.


Ovo nije sasvim tačno. Postoje kaliper kočnice kao što su Shimano BR-R451 sa dugim čeljustima koje prihvataju zvanično gume do 32mm, nezvanično 35 pa čak i 37mm.

E sad koliko će dobro odnosno loše te kočnice kočiti sa tako debelim i teškim gumama je druga priča.
  • 1

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#408 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2021 - 07:31 PM

Kakve su cene napolju, taj sa slike i nije skup (sad je na popustu). Spadam u one koji "nema snage da se vozi kako je namenjen" pa se uzdržavam od kupovine :D

Ako spustim PR na Avali ispod 15 minuta, možda se i zaletim  n2:hahaha

 

Edit: nisam znao za BR-R451, izvinjavam se na dezinformaciji.


  • 0

#409 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:38 PM

@MI1966 Jedina prednost obicnih pedala je da cuvaju kolena, tj mozes da menjas polozaj stopala na njima u toku voznje, ako si na to mislio.

Nisam, nego nisam probao ništa osim flat i ne želim ni da probam, za sada...
Doduše, ne tvrdim da su bolje, ali imam svoje razloge za tvrdoglavost, a najveći je što tokom godine vozim u raznim tipovima obuće (od papuča do gojzerica :D ), ali ni to milimetarsko pomeranje stopala napred-nazad i levo-desno, ako je dobro za kolena, nije loša stvar.
  • 0

#410 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14860 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:47 PM

@Smasher   Kocnice sa dubokim celjustima koce losije od onih sa plicim a koje mogu da se stave zavisi od probusene rupe u ramu viljuske, kod diskova nema tih problema biras precnik diska koji ti odgovara bez obzira na sirinu/visinu gume, jos jedan plus za diskove.


  • 0

#411 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:48 PM

Kakve su cene napolju, taj sa slike i nije skup (sad je na popustu). Spadam u one koji "nema snage da se vozi kako je namenjen" pa se uzdržavam od kupovine :D
Ako spustim PR na Avali ispod 15 minuta, možda se i zaletim  n2:hahaha
 
Edit: nisam znao za BR-R451, izvinjavam se na dezinformaciji.



Opušteno, masa ljudi ne zna da postoje te sa dugim čeljustima.

Nego... Ne zaleći se previše. Prvo okači ovde prosek sa Strave pa ćemo malo da razmatramo da li jesi ili nisi dorastao disku. :)
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#412 Smasher

Smasher
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3208 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 07:54 PM

@Smasher   Kocnice sa dubokim celjustima koce losije od onih sa plicim a koje mogu da se stave zavisi od probusene rupe u ramu viljuske, kod diskova nema tih problema biras precnik diska koji ti odgovara bez obzira na sirinu/visinu gume, jos jedan plus za diskove.



Apsolutno se slažem sa tobom.

Od onoga što redovno vozim, imam dva bajsa. Jedan klasičan drumaš, lagan, brz, krut. Gume 25mm. Vozim ga od početka februara do kraja novembra. Bude tu dosta vožnje i po mokrom asfaltu i po kišici koja rominja. Uz malo bolje aftermarket pakne ne vidim zaista potrebu za diskom.

Drugi bajk je neki ultrajeftin početnički polugravel bajs koji ima neku geometriju gravela, gume od 32mm sa kramponima i kaliper kočnice koje su kočile sačuvaj Bože. Uz bolje pakne bolje koče, ali pretežno dok su felna i pakne čisti. ČIm se malo zaprlja kočenje je slabije. A taj bajs vozim malte ne svaki dan, cele godine, do posla, ovamo, onamo, ostavljam ga napolju po svim vremenskim uslovima. E tu bi mi disk legao kao budali šamar, i svestan sam toga.
  • 0

"Jedina prava greška je ona iz koje ne naučimo ništa".   H. Ford


#413 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2021 - 07:55 PM

Disk već imam, samo nije hidraulika.

Avala 17:05, 14.8km/h ;)


  • 0

#414 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 08:15 PM

@Smasher
A jesi nekad vozio bicikl sa hidraulikom i, ako jesi, koliko dugo vremenski ili koliko km?
  • 0

#415 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2021 - 08:43 PM

Disk već imam, samo nije hidraulika.
Avala 17:05, 14.8km/h ;)


Avala juče 15:39
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#416 MI1966

MI1966
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1845 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 08:58 PM

Avala juče 15:39


Ti si trenirao po Goliji, ne računaš se. :D
  • 0

#417 flocus

flocus
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 709 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 July 2021 - 09:29 PM

@chamade, svaka čast, ali ni tebi ne treba Scott (za sada ;) )

E, da ne zaboravim. U ženskoj trci u Tokiju, diskovi nisu bili prepreka da se osvoji zlato.


  • 0

#418 milovuk1967

milovuk1967
  • Members No Voting
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1239 posts

Postavljeno 26 July 2021 - 09:35 PM

  Verovatno su ovakvi razgovori vodjeni i kada su se pojavile prve samaraljke. Tipa, sta ce ti to, ovo je lakse, nema sta da se pokvari, provereno, evo ovaj pobedio ovoga a nije imao samaraljke i sl. A onda vidite vremenom koliko je to bilo smesno. Jednostavno da nije tako jos bi bili u kamenom dobu.


  • 0

#419 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 26 July 2021 - 10:48 PM

:D

Ja popravio svoje PR uz Avalu i Kosmaj dosta dobrim vremenima, ali sa ubogim kaliperima, moraću da menjam ram i točkove i nabavim diskove da budem još brži. :D

Na kredit dijetu da kreneš!

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
  • 0

#420 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4435 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2021 - 01:53 AM

@chamade, svaka čast, ali ni tebi ne treba Scott (za sada ;) )
E, da ne zaboravim. U ženskoj trci u Tokiju, diskovi nisu bili prepreka da se osvoji zlato.

Pazi, ovo je bilo popodne posle posla. Uskoro će biti ispod 15 :)
Znači, vreme je za Skota.. samo mi fali nekih 100 'iljada :D
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika