Jump to content


Fotografije

Shimano „Ultegra“ кочнице


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
7 odgovora na ovu temu

#1 vukstefanovski

vukstefanovski
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 09 August 2011 - 08:32 AM

Прво, све да вас поздравим, а и да се извиним што ћу одмах у свом првом посту поставити питања без икаквог ранијег представљања. Накнадно ћу то урадити, сад сам у временском цајтноту па не могу. Учинило ми се да је скроз добро на овом форуму, да свега има, па сам зато ту да питам.
- Моје бицикло је „trekking“ категорија са фелнама 622x19 и гумама 700x35c, а имам пар нових, неотпакованих, на поклон добијених „Ultegra“ кочница (http://cycle.shimano...e-.br_road.html) и занима ме (под 1) да ли их могу ставити на свој бајс, узимајући у обзир да су те кочнице за „road“ варијанту точка са тањим и фелнама и гумама. Може ли ширина тих кочница поднети димензије мог точка без чешања, качења и слично? Кочнице још нису код мене, па не могу да пробам.
- Могу ли се (под 2) за те кочнице користити обичне ручице (зовем их обичне, не знам имају ли неки посебан назив код нас), а то је ово (http://www.bicyclebu...ges/1405512.jpg), јер имам раван корман, а не закривљен као на друмашима?
Унапред хвала,
све најбоље.
  • 0

#2 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 09 August 2011 - 08:49 AM

Mislim da ne bi trebalo da bude problema oko kocnica i tockova.
A sto se tice rucica mislim da su to V break i da one ne mogu na drumske kocnice.
Ako gresim, neka me neko ispravi.
  • 0
.

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 09 August 2011 - 08:50 AM

1) Ne znam koji bicikl imas, ali mislim da neces biti u stanju da iskoristis celjusti koje si dobio na poklon. Nazalost. Prvo, ne znam da li imas predvidjeno mesto za montazu istih, a ono sto vise zabrinjava je da ako uspes u montazi istih, paknovi nece moci da dohvate felnu, vec ce kaciti u gumu. Jer po gumama koje sada imas, reklo bi se da ima vise mesta u prednjoj i zadnjoj viljusci za gume, nego li kod klasicnog drumasa. Trebace ti najverovatnije tzv. long reach kocnice, kao sto su npr Shimano BR-R450.

2) Trebalo bi da moze bez problema.
  • 0

#4 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 09 August 2011 - 08:49 PM

Kočnice definitivno ne mogu da se koriste, iz više razloga: prvi, dubina čeljusti je mala i predviđena za gume do 25 mm. Drugo, i da imaš dublje kočnice, možda bi mogao da uglaviš prednju, a zadnja gotovo sigurno nema urađen nosač rama za kačenje, verovatno i prednja i zadnja viljuška imaju pinove za V-brejk ili M-brejk (kantilever) kočnice.
Ručice kočnica za ravan volan mogu da povlače ove kočnice, ali to ti je u ovom slučaju potpuno nebitno.
No, nabavi ti te kočnice, pa će lako da padne trampa.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#5 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 09 August 2011 - 09:39 PM

U pravu ste. Potpuno sam zaboravio na dubinu kocnica. Sirina felne ne bi bila problem ali se celjusti ne otvaraju toliko zbog velikog balona gume.
  • 0
.

#6 vukstefanovski

vukstefanovski
  • Members
  • Pip
  • 11 posts

Postavljeno 14 August 2011 - 12:44 PM

Људи, пуно вам хвала, продао сам Ultegra кочнице.
---- Али мој је рам невероватан!! Он нема моућност стављања диска, а ни пинове за v-brake! Бајс сам купио са такозваном „roller“ кочницом позади. Ово: http://www.madison.c...catref=BRIM50RE.
Она одлично ради, стварно добро кочи у свим условима, али овај тањир, који вероватно има функцију хладњака, клапара кад возим по неравном терену, па ме то нервира. Зато бих ставио другу кочницу. А и не само зато - и овако и онако ћу у једном тренутку морати да заменим кочницу, па шта ћу онда? Никако ми се не мења рам због тоа, радије ћу возити без кочнице. Шта да радим?
  • 0

#7 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Postavljeno 14 August 2011 - 10:19 PM

Pa slikaj taj ram i viljuške, da i mi vidimo to čudo.
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#8 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 14 August 2011 - 10:35 PM

Људи, пуно вам хвала, продао сам Ultegra кочнице.
---- Али мој је рам невероватан!! Он нема моућност стављања диска, а ни пинове за v-brake! Бајс сам купио са такозваном „roller“ кочницом позади. Ово: http://www.madison.c...catref=BRIM50RE.
Она одлично ради, стварно добро кочи у свим условима, али овај тањир, који вероватно има функцију хладњака, клапара кад возим по неравном терену, па ме то нервира. Зато бих ставио другу кочницу. А и не само зато - и овако и онако ћу у једном тренутку морати да заменим кочницу, па шта ћу онда? Никако ми се не мења рам због тоа, радије ћу возити без кочнице. Шта да радим?


tvoj ram nije neverovatan, jednostavno je predvidjen za dobos kocnice
(po shimanovom COASTER BRAKE) i to je to! Nikakvo cudo.
E sad, sto ti hoces da napravis ili zelis da se desi cudo...
to je druga stvar.
Iako su prvi MTB-ovi imali dobos kocnice, u proteklih
30 godina ja ih nisam susretao na MTB-ovim
i samim tim sam dosao do zakljucka da nisu
najbolje resenje za iste. Dobosi su najcesci
na gradskim, prigradskim i teretnim biciklima.
Ako zelis da prilagodis ram disk ili nekim drugim kocnicama
to nije nemoguce uraditi, ali ce da bude zabavno :)
Moj savet je da nikako ne vozis bez kocnica
vec da napravis fixi-ja i kocis nogama, i...
tada ti skidam kapu, tada si pravi bajker :mrgreen:
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika