Jump to content


Photo

koje gume??


  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 makssa

makssa
  • Members
  • 3 posts

Posted 01 August 2011 - 09:41 PM

Ok nedavno sam pazario skott sa alexrims tockovima (oznaka na njima je etrto 662x17 6061n-t6). Kako je spoljna guma losa, moram uzeti nove. i nastade frka. Prevrnuo sam internet od glave do pete, od kineskid do kanadskih sajtova i samo me zbunise jos vise... Da skratim, koje spoljne gume da uzmem? koju dimenziju? trenutna guma je continental 37-622 ili 28x13/8x15/8. i na njihovom sajtu postoje gume SLICNIH oznaka, ali ne sa TIM oznakama. Koje oznake da gledam kada budem kupovao? koje odgovaraju? od, do. Hvala! :(
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 01 August 2011 - 09:48 PM

I ja sam imao gumu sa takvom oznakom ali kenda,a sad sam stavio neke cst 622x 23.Ako pise 622 na gumi to je to,a ona druga oznaka je sirina.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Posted 01 August 2011 - 09:51 PM

Koji model bicikla je u pitanju? Jer zanima me koje su to gume sirine 17mm? :shock:
I napravio si gresku u prvoj recenici gde spominjes velicinu guma. Nije 662, nego 622.

Najbitnije ti je da ne napravis zajeb oko obima tocka, pa da posle ne mozes navuci gumu na bajs. Ili jos gore, da ona bude mnogo veca od same felne. Kad bi pazario neku sa "razlomcima", upravo to bi ti se i desilo. Dakle, preskoci ih! U tvom slucaju, treba pazariti gume koje imaju u oznaci 622, ili 700 (700c)...To je jedna te ista mera za obim koji tebi treba.
Kao sto rece Vorda, ona druga brojka oznacava sirinu gume (23, 25mm i tako dalje).
  • 0

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 01 August 2011 - 09:54 PM

Stole ti lepo izdetaljisao i nemoz da omanes.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 makssa

makssa
  • Members
  • 3 posts

Posted 02 August 2011 - 06:27 AM

Hvala puno Drugari :) Pomoglo je!
  • 0

#6 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 02 August 2011 - 11:38 AM

Uzmi MAXXIS, lepo ti idu uz niknejm!
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#7 murija

murija
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 02 August 2011 - 12:36 PM

Samo da prenesem licno iskustvo posto vidim da se pominje maxxis...

Imam maxxis detonator 700*32c i skonto sam sta im dodje to detonator u nazivu.
Gruvaju ko lude! :D Nove gume a probusile se dva puta u roku od 2 meseca.
Prvi put neka kospica od kostunjavog voca a drugi put malo parcence stakla.
Ajd staklo busi sve zivo, kospica bas i ne mora al ajd... Zanimljiv je aftermath tj. razderotine koje ostaju. Kao da sam ih nozem kasapio. Mogu priloziti slike kao dokaz ukoliko ima zainteresovanih.
Jos jedna bitna stvar je to sto je guma jako meka(u smislu materijala a ne koliko je naduvana). Extra prianja na asvaltu ali se svasta nesto "lepi" za nju. Kako se odlepljuje nepozeljna materija, neretko slusam lupanje kamencica po down tube-u sto me izuzetno smara.
Sve u svemu, ne bih ih uzimao dva puta.
  • 0

#8 karpkg

karpkg
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1810 posts

Posted 02 August 2011 - 09:11 PM

Dok recimo MAXXIS FUSE kao najjeftinija guma, uopšte nije loša, super se namešta, solidno traje i lepo drži podlogu, čak i na vlažnom putu.
Pored nje, već pominjani CST COMP (CZAR), stvarno veoma dobra, jeftina i trajna guma ( radni pritisak do 8,3 bar).
  • 0
"Nesposobni su jedino sposobni da onesposobe sposobne"

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Posted 02 August 2011 - 09:22 PM

Ja stvarno do sad mogu samo da kazem da su mi nekako CONTINENTAL najduze trajale.Govorim o MTB gumama i bas o modelu VAPOR.Rubenu sam menjao na pola sezone a KENDA brat vozi vec drugu.Sad sam stavio te jeftine CST drumaska i skroz su ok.Ala je muka to pumpom naduvati da valja na mojih 90 kg.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 makssa

makssa
  • Members
  • 3 posts

Posted 03 August 2011 - 09:08 AM

hahah Razumem to za 90+ kila... kupio sam neke Slick Rubena gume, i osetio svaki kamencic na putu. rasturile me! :D a nisam smeo vise da ih duvam verovatno ne bi izdrzale nizbrdicu (ovo, srecom, nisam proverio)... na bajku su bile http://www.conti-onl...ghterII_en.html gume i definitivno kupujem njih ponovo... preporuka za gumu.
  • 0

#11 makelele

makelele
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 193 posts
  • LocationBeograd~Banat

Posted 03 August 2011 - 02:15 PM

Drugari,

trenutno na svom Polaru trenutno imam neke Kendine kramponke (26X2,10) 54-559.

Posto moju voznju cini 99% asfalt, hteo bih da kupim neke slikove. Napominjem da imam 85 kg :D

Napravio sam neki uzi izbor, pa sta mislite koja od ove tri gume?

Guma 1
Guma 2
Guma 3

i jos jedno glupo pitanje, ova cena na sajtu se odnosi na 1 komad? :D
  • 0
Northwestern crew
Polar Avalanche 2010

#12 dragan987

dragan987
  • Members
  • Pip
  • 13 posts

Posted 05 August 2011 - 10:53 PM

Pozdrav! Imam jedan problem sa gumama, vozim tockove Specialized Dt Swiss 420SL i na njima imam oznaku 559x18, pa me zanima koje su najuze, a koje najsire gume koje mogu da stavim na njih? Trenutno vozim Rubena Triton 2.25 :| .
  • 0

#13 murija

murija
  • Members
  • PipPip
  • 42 posts

Posted 10 August 2011 - 04:59 PM

Samo da prenesem licno iskustvo posto vidim da se pominje maxxis...

Imam maxxis detonator 700*32c i skonto sam sta im dodje to detonator u nazivu.
Gruvaju ko lude! :D Nove gume a probusile se dva puta u roku od 2 meseca.
Prvi put neka kospica od kostunjavog voca a drugi put malo parcence stakla.
Ajd staklo busi sve zivo, kospica bas i ne mora al ajd... Zanimljiv je aftermath tj. razderotine koje ostaju. Kao da sam ih nozem kasapio. Mogu priloziti slike kao dokaz ukoliko ima zainteresovanih.
Jos jedna bitna stvar je to sto je guma jako meka(u smislu materijala a ne koliko je naduvana). Extra prianja na asvaltu ali se svasta nesto "lepi" za nju. Kako se odlepljuje nepozeljna materija, neretko slusam lupanje kamencica po down tube-u sto me izuzetno smara.
Sve u svemu, ne bih ih uzimao dva puta.


Da se nadovezem...
Umesto, ne bih ih uzimao dva puta, ne bih ih primio ni kao poklon!
Imao sam danas 10km+ laganog setanja da dobro razmislim...
  • 0




1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users