Jump to content


Fotografije

KUPOVINA PULSMETRA


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
137 odgovora na ovu temu

#21 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 24 June 2008 - 06:21 PM

pokusaj malo da proguglas da li ima jos ljudi da se zale na taj model. mada ja bih vratio taj i doplatio za drugi ako se vec 2 puta desilo.
  • 0

#22 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 October 2008 - 01:36 PM

Da malo osvezim temu i priupitam vas da li imate iskustva sa sledećim pulsmetrima i koji preporučujete za rekreativnu upotrebu (od najeftinijeg do skupljeg):

Pro Touch Beat 9
digitalni kod
Intersport cena 3400din
http://www.sportgeis...tnr=108480&all=


Sigma PC 15
analogni kod
Caprilo cena 4500din
http://www.sigmaspor...?punkt=features


Sigma Onxy Easy
digitalni kod
Capriolo cena 5700din
http://www.sigmaspor...?punkt=features


Da li je Pro Touch (Intersportova marka) ok i da li Sigma Onxy Easy vredi 2700din više?
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#23 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 October 2008 - 01:54 PM

Ako je rekreacija u pitanju i čekiranje pulsa ( prosečni, max., 2 pulsne zone, vreme provedeno u njima i sl. ) bez nekih većih ambicija - zadovoljiće te i prva najjeftinija opcija - poseduje generalno sve što ti treba da bi pratio kako napreduješ ili kako ti srce radi u vožnji...imaćeš na njoj čak i podsetnik za rođendane :mrgreen:

Inače, od ovih nabrojanih PC15 ima najviše funkcija vezanih za samu vožnju, trening. Meni je mana PC15 što je solidno komplikovan za upotrebu, ONYX varijante su maksimalno uprošćene za korišćenje - imam pored ostalih konkretno ONYX Pro i on mi je što se tiče rukovanja odličan.
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#24 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 30 October 2008 - 06:27 PM

Sigmin sajt je lepo urađen i sviđa mi se DEMO mogućnost testiranje modela.

Onxy serija mi je odmah legla i jednostavna je za korišćenje.

Moraću još malo da razmislim n:anim_53
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#25 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 October 2008 - 06:51 AM

Moje misljenje je da ukoliko ne trenirate, ne treba ni da dajete pare na pulsmetre. O brzinomerima (ciklomasterima) imam drugacije misljenje, to je skoro nepotrebno osim ako se ne bavite ozbiljno biciklizmom. A ako se bavite ozbiljnije ili imate para onda preporucujem Polar-a. Mogu pohvaliti CS200CAD sto za te novce nema nista sveobuhvatnije. Sve je bezzicno i meri puls, brzinu (razdaljinu) i kadencu, i sve moze preko SonicLink-a da se prebaci na racunar (internet) http://www.polarpersonaltrainer.com

Za 135e do 160e (za koliko sam ja vidjao) je najbolji
  • 0

#26 gordan

gordan
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 517 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 October 2008 - 07:29 AM

Moje misljenje je da ukoliko ne trenirate, ne treba ni da dajete pare na pulsmetre.


slazem se, ali bih dodao da pulsmetar dobro dodje i pasioniranim rekreativcima koji su napunili 40 (i vise) godina...
  • 0
--

#27 Ciklo

Ciklo
  • Administrators
  • 3844 posts
  • Location-= BGD =-
  • Bajk:Pinarello/Trek

Postavljeno 31 October 2008 - 10:45 AM

Ako neko bas ima para, preporucio bih neki Garminov uredjaj. Edge sa dodacima kadense, ima sve sto je potrebno biciklisti + gps ali je malo veci u dimenzijama.
Forerunner 305 je odlican. Ima sve za biciklizam + meri visinu, gps, obrada rezultata na racunaru itd.. a pored toga posluzice i svima onima koji i trce.


Postavljena slika
  • 0

#28 barda

barda
  • Members
  • PipPipPip
  • 133 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 31 October 2008 - 11:31 AM

Pravo da ti kažem, za 500€ koliko košta Garmin 705 full, pre bih kupio odličan bicikl i nekako se snašao sa papirnatim kartama n:bicycle
  • 0
TRIP (Totalno Rekreativno Inventivni Pokret) - moja FOTO priča -> prati moj TREK

#29 Gary_Fisher89

Gary_Fisher89
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1215 posts
  • LocationPalace, Centar, Beograd

Postavljeno 31 October 2008 - 01:05 PM

Moja jedina zelja je da u bliskoj buducnosti nabacim GPS na bajs.Neki skroman oni oko 200E, ne vise. Edge 305 ili 6 me znam tacno. Ovo od 500E,ko sto rece Barda, bolje kupis vise stvari za bajs ili opremu, mozda cak i novi nego ovo.
  • 0
http://www.youtube.c...cycleFanatic89#

"The bicycle has a soul. If you succeed to love it, it will give you emotions that you will never forget."

Polar matrix - 14400km; Gary Fisher - 28983km; Wilier - ...in progress...

#30 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 November 2008 - 07:23 AM

Ponovo se mlatite sa stotinama € bez potrebe, živimo u zemlji Srbiji i za naše prostore je sasvim ok kupovina onog pulsmetra koji sam gorenaveo :-s
  • 0

#31 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 08:44 AM

Gledao sam vise sigminih pulsmetara izbor mi je pao na sigma pc 15 ali me zanima da li je dovoljno pouzdan tj. da ga ne koristim samo par meseci posto sam imao dosta reklamacija na sigmine pulsmetre!mozda neka preporuka za neki oko 50 eura?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#32 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 07 November 2008 - 11:44 AM

Ne postoji nista pouzdano do 50e... svi brljave na ovaj ili onaj nacin...
  • 0

#33 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 11:59 AM

Jel moguce? :( JESTE!
a onix pro?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#34 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 01:08 PM

Ja imam onix pro i sasvim korektno radi od početka, a imam ga već solidno dugo...
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#35 bmsradulovic

bmsradulovic
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 07 November 2008 - 03:59 PM

Znaci da mogu da se pouzdam u njega?
  • 0
MTB!je*eno dobar sport!

#36 misaxtr

misaxtr
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3059 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 07 November 2008 - 07:09 PM

sto se mog iskustva tice - da
  • 0
Postavljena slika


MTB do groba a i posle...

#37 IONE

IONE
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 982 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 01 November 2009 - 04:51 AM

CANYON SW5 (1800 RSD),sta mislite???
http://www.canyon.rs...watches/CNS-SW5
Trebaju mi osnovne funkcije,kolika-tolika funkcionalnost(da ne uzimam ako ce samo da lepo izgleda na ruci),mogucnost koriscenja za vreme dzogiranja.
Da li pomenuti model poseduje "drzac" pulsmetra za korman?
Kakvi su "otisci" korisnika Canyon pulsmetara?
  • 0
<p>Biciklisticki Youtube Kanal Kopirajte link(copy/paste)
https://youtube.com/@ionebike

#38 gamzzy

gamzzy
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3667 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 01 November 2009 - 08:00 AM

Rekao bih da nema nosač za korman. Pulsmetri se u glavnom prave i za ostale sportove, ne samo za bicikliste. Nosač za korman se može napraviti u kućnoj radinosti. Npr. namotaš staru unutrašnju gumu i zaviješ je izolirkom :wink:
  • 0

#39 licmi

licmi
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 213 posts

Postavljeno 01 November 2009 - 09:51 AM

CANYON SW5 (1800 RSD),sta mislite???
http://www.canyon.rs...watches/CNS-SW5
Trebaju mi osnovne funkcije,kolika-tolika funkcionalnost(da ne uzimam ako ce samo da lepo izgleda na ruci),mogucnost koriscenja za vreme dzogiranja.
Da li pomenuti model poseduje "drzac" pulsmetra za korman?
Kakvi su "otisci" korisnika Canyon pulsmetara?

Ja imam taj pulsmetar. Nema drzac za korman.Imas onu traku za grudi tu ti je senzor, bez te trake ne moze.Mislim ne mozes samo da ga na ruci nosis(to su meni rekli kad sam iso da ga kupim).Pulsmetar sve u svemu za te pare nije los.Oce da brljavi ponekad ali ja mislim da je to mozda do senzora on treba dosta stegnut da bude.Ja sam izgubio dosta kg a i dalje ih gubim i nikako da se skontam snjim tj nikako da ga zategnem kako valja.No nije to bitno gubi se on svakako kad ti se digne dosta puls to sam cuo od jednog druga.
Za te pare nije lose.
  • 0

#40 Sotir

Sotir
  • Members
  • PipPip
  • 55 posts

Postavljeno 01 November 2009 - 11:36 AM

Gledao sam vise sigminih pulsmetara izbor mi je pao na sigma pc 15 ali me zanima da li je dovoljno pouzdan tj. da ga ne koristim samo par meseci posto sam imao dosta reklamacija na sigmine pulsmetre!mozda neka preporuka za neki oko 50 eura?


Nakon godinu dana korišćenja, mogu da pohvalim ovaj pulsmetar (Sigma PC 15), uglavnom radi dobro, mada ima klasične probleme u blizini dalekovoda itd. Kada se koža ne znoji mnogo, po hladnijem vremenu, u početku nema signala ili se povremeno gubi. Preporučeno kvašenje trake vodom ili slanom vodom delimično rešava problem, ali najbolje rešenje, koje potpuno eliminiše problem, je gel za elektrode koji može da se nabavi u nekim (retkim) apotekama po ceni od oko 800 din za pakovanje od 1kg. Ovo pakovanje traje oho-ho dugo.

Otporan na kišu, po tri reda sa podacima u isto vreme na ekranu (npr. puls, ukupno vreme treninga i procenat max pulsa), krupni brojevi, lepo pozadinsko svetlo.

Kada sam se raspitivao kod proizvođača u Nemačkoj za rezervne delove, odgovorili su mi brzo i ljubazno. Delovi ne mogu da se poruče direktno od njih, ali sat po potrebi primaju u DE na popravku ili zamenu delova. To se odnosi na prvog vlasnika, koji ima neki račun, dokaz o kupovini.

Baterije naravno možeš da menjaš sam, za razliku od nekih proizvođača/modela, koje moraš da šalješ u "fabriku" za to, što je po meni neverovatan propust u projektovanju aparata.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika