Jump to content


Fotografije

Kako da kupim nov bicikl za 150eur ?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
32 odgovora na ovu temu

#1 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 08:10 AM

Citajuci mnogo tema na ovom forumu totalno sam se zbunio i tek sad shvatam da nista ne shvatam :)

Spremio sam 150eur da kupim novi bicikl, voznja je po asfaltu/betonu skoro 100% (zivim na N.Beogradu), verovatno svaki 2-3 dana po 1-2h voznje, znaci cista rekreativa. Gledao sam neke bajsove i sve to meni izgleda slicno da budem iskren, nisam neki znalac...kad bih mogao opet bih kupio 5-brzinac ROG koji sam vozio 10-ak godina i po meni je to bila masina...inace imam 192cm i oko 100kg, 31 godina iza mene!

Ono sto sam gledao je recimo:

1. Delta Bike - Alu Hunter (ima ga po 14.500din, alu je ram sto mi deluje niska cena ali ne znam kakva mu je ostala oprema:
- 26'/21', Logan prednja vila sa suspenzijom, alu obruci 26x1.75, Bereta gume (sa kramponima), Shimano Tourney menjaci, V-brake, Monte Grappa sediste

2. Capriolo Cobra - valjda je to novi model za 2011, cena oko 15.000

3. Capriolo Monitor

4. Alpina Blizzard

Svestan sam da je sve ovo cista konfekcija i da za 150eur ne mozes ocekivati cudo, ali toliko imam i toliko mogu da se pruzim...

Zamolio bih za neki savet, koji od ovih modela uzeti ili mozda neki skroz drugi, svaka pomoc je dobrodosla :)

Hvala!
  • 0

#2 MarkoWoop

MarkoWoop
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 08:26 AM

Zašto ne polovan za te pare? :|

Cenim da bi bolje prošao sa opremom (kvalitetom istih). Odeš kod čoveka, sedneš i probaš da li ti odgovara, naći ćemo nešto. Nešto sa Deore ili Alivio opremom...

U suprotnom, Polar Blizzard. Ne postoji Alpina Blizzard što si ti naveo. :)
http://www.codexserv...jno.php?art=836
mada može i monitor.
http://bike.capriolo...e/monitor-man-0

Ne uzimaj za te pare disk kočnice i prednju suspenziju, pokajaćeš se. [-X

Evo čisto da znaš kako idu klase od najbolje do najlošije:
XTR
Deore XT
Deore LX
Deore
Alivio
Acera
Altus
Tourney
  • 0

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 July 2011 - 08:29 AM

Ja glasam za novi MONITOR.Monitor ce ti odgovarati u velicini 23 incha
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 29 July 2011 - 08:37 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=44082
Ono što nudi(bar po dimenzijama)nije za tebe,ali možda ima nešto i za tebe(XL).
U Beogradu je ,pa ti nije cimanje
P.S.Ako budeš stupio u kontakt sa njim,reci mu da sledeći put "odradi" nešto drugo,a ne dečije igralište,svi bajkovi su mu mali.A i greota je,ipak su to bidže za sve petice :D
  • 0

#5 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 08:48 AM

Velicina rama - kako sam racunao meni treba 20/21' ram, ne znam otkud sad 23' predlog?

Ovaj model sa ciklo berze je zenski, pa necu valjda :)

Monitor ima isto Tourney menjace, znaci najgori Shimano (tj.najjeftiniji), to je izgleda standard na svim biciklima u ovom cenovnom rangu...

Jel ima neko iskustva sa ovim Hunter-om od Delta bike, nesto mi je sumnjiv alu ram za 14.000din?

Kakvi su Scout generalno, znam da su kopirali po imanu Scott, ostalo je izgleda isti djavo ko i svi ostali kinezi sklapani kod nas?

Kad kupim bicikl, koliko mi jos treba da dokupim sve neophodno (svetla, torbica...)?

Jel ima neki model koji ima adekvatno leziste za neku vecu motku, ovde na N.Bgd ima pasa lutalica na izvoz...da imam spremnu odbranu ako me poteraju :)
  • 0

#6 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 July 2011 - 08:53 AM

Monitor je takodje aluminijum,sad kad pogledah ima ga u velicini 22 incha.A stari model je bio kratak PA BI NA TVOJU VISINU TAJ ODGOVARAO.A ko zna sad vidim da je novi model od 20 incha dugacak kao stari od 23.Tako da ce ti novi od 20 odgovarati.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 29 July 2011 - 08:53 AM

http://www.totalbike...ort/monitor-man
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 09:11 AM

Monitor je takodje aluminijum,sad kad pogledah ima ga u velicini 22 incha.A stari model je bio kratak PA BI NA TVOJU VISINU TAJ ODGOVARAO.A ko zna sad vidim da je novi model od 20 incha dugacak kao stari od 23.Tako da ce ti novi od 20 odgovarati.


Merio sam duzinu nogu i izadje negde oko 85cm sto bi po onoj tabeli trebalo da odgovara ramu od 20'? Ajde da pojednostavimo i bacimo to u praksu - kad sednem na bicikl, da li samo prstima treba da dodirujem zemlju? U kom polozaju treba da bude celo telo i ledja? Mislim da je tako najbolje osetiti sta ti odgovara, naravno ne mozes promasiti 3 broja velicinu i ocekivati da ce ti odgovarati :)

Total Bike nije bas nesto se cenama, deluju skupi...gde naci Capriolo u Beogradu po najboljim cenama?
A gde Polar?
  • 0

#9 pochetnik

pochetnik
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 324 posts
  • LocationČAČAK,Srbija

Postavljeno 29 July 2011 - 09:12 AM

Ovaj model sa ciklo berze je zenski, pa necu valjda

Ima on još modela,a možda i nešto "ispod tezge",baš za tebe
Okani se tih Scouta,Scauta,itd.,uzmi polovan,očuvan,bazični,"brand"bike,po mogućstvu treking
Ako insistiraš na novom,idi u Intersport u Merkatoru,i kupi Nakamuru,na rate,.
Ne radi se o snobizmu,već o tvojim gabaritima i stilu vožnje.Daj više para nego što si planirao,ali ćeš uzeti nešto što vredi i što će ti služiti dugo.
Nikad se ne zna,možda jednog dana poželiš da nabudžiš bajk(što je,s obzirom da si na ovom forumu vrlo verovatno :)),što nećeš moći sa nabrojanim da uradiš(razlikuju se dimenzije raznih cevi)
  • 0

#10 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 10:19 AM

Kontaktirao sam Total Bike, ovo su njihove preporuke:

1. Passion Man
2. Cobra
3. Elvis

Monitor verovatno nisu predlozili jer prelazi 150eur koliko sam rekao da imam raspolozivo
  • 0

#11 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 29 July 2011 - 10:25 AM

Za te pare jedino polovno :wink:
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#12 MarkoWoop

MarkoWoop
  • Members
  • 9 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 10:31 AM

I ja mu isto kažem... :roll:

Ne isplati se, jednostavno.
  • 0

#13 MarkoZmaj

MarkoZmaj
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 463 posts
  • LocationŠimanovci

Postavljeno 29 July 2011 - 10:35 AM

http://www.cikloberz...ow.php?id=43637
http://www.cikloberz...ow.php?id=43217
http://www.cikloberz...ow.php?id=42711
http://www.cikloberz...ow.php?id=42523
  • 0
"It never gets easier, you just go faster."

#14 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 29 July 2011 - 10:49 AM

Za te pare jedino polovno :wink:

I ja mu isto kažem... :roll:

Ne isplati se, jednostavno.

Pazite momci ne moze ni za 150 evra da se nadje bogznakako bolji polovan bajs.
Ipak su to male pare ljudi.Tek od 200 evra krecu neke bolje polovne stvari.
Ja takodje glasam za monitora.Ima alu ram to je NAJbitnije.
Kaze covek:

voznja je po asfaltu/betonu skoro 100% (zivim na N.Beogradu), verovatno svaki 2-3 dana po 1-2h voznje, znaci cista rekreativa.

sto znaci da njemu ne treba sad nesto specijalno za offroad nego samo po uredjenim stazama da vozi,a po meni tourney ce da radi savrseno za te potrebe.
Medjutim ipak imate pravo sto neko rece ako mozes ispruzi se jos malo do 200 evra e za te parice moze da se nadje fin polovan bike.
Inace gledaj to ovako:ako se sad iscimas negde za dodatnih 50e imaces za dve-tri klase bolji bike sto je mnogo isplativo za tih 50 e.
  • 0

#15 Zof

Zof
  • Members
  • Pip
  • 25 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 02:11 PM

Monitor 17.000 cca...
Pogledacu u Inter Sportu te Nakamura
  • 0

#16 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 04:37 PM

Kontaktirao sam Total Bike, ovo su njihove preporuke:

1. Passion Man
2. Cobra
3. Elvis

Monitor verovatno nisu predlozili jer prelazi 150eur koliko sam rekao da imam raspolozivo


Ja bih na ovo predlozio da i dalje teras Roga i ne bacis za dzabe 150eur. [-X

Da se ne lazemo, u datom cenovnom rangu oprema je samo dno lestvice (koji god da kupis) i tu nema nikakvog probiranja. Ali te bajs moze lepo sluziti ako ga redovno odrzavas. Dakle, jedino sto bi mogao da odaberes u svemu tome je model sa alu ramom. Kako stvari stoje i za njega ces morati jos malo da se "nategnes".
U suprotnom, kao sto rekoh, sacuvaj sebi 150eur za crne dane.
  • 0

#17 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 29 July 2011 - 05:01 PM

Kontaktirao sam Total Bike, ovo su njihove preporuke:

1. Passion Man
2. Cobra
3. Elvis

Monitor verovatno nisu predlozili jer prelazi 150eur koliko sam rekao da imam raspolozivo


Ja bih na ovo predlozio da i dalje teras Roga i ne bacis za dzabe 150eur. [-X

Da se ne lazemo, u datom cenovnom rangu oprema je samo dno lestvice (koji god da kupis) i tu nema nikakvog probiranja. Ali te bajs moze lepo sluziti ako ga redovno odrzavas. Dakle, jedino sto bi mogao da odaberes u svemu tome je model sa alu ramom. Kako stvari stoje i za njega ces morati jos malo da se "nategnes".
U suprotnom, kao sto rekoh, sacuvaj sebi 150eur za crne dane.

Koliko sam razumeo,nema vise Roga,zato i kupuje bajs,ali se slazem da xce verovatno baciti 150e,mozda eventualno ako saceka pa se na berzi pojavi nesto ok za tu lovu.
  • 0

#18 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 01:39 PM

Rekao bih da je ovo prihvatljiva ponuda http://www.limundo.c...RE-1500/3220646
Za prodavca znam da je maksimalno korektan.
  • 0

#19 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 30 July 2011 - 01:46 PM

Rekao bih da je ovo prihvatljiva ponuda http://www.limundo.c...RE-1500/3220646
Za prodavca znam da je maksimalno korektan.

Izgleda ok,ali ne svidja mi se ono salje posto pare pristignu na njegov racun.
To se tako ne radi,nego posalje aksom,postarina na kupca i plus kupac da plati tih 160e za bike,aks njemu vrati pare i svi srecni.Ni momci iz aksa ti ne bi dali bajs ako ne mislis da ga platis..Tako sam ja kupio moj bike,stigao mi aksom,platio i nazvao decka da je sve u redu,posle meni decko javio da je preuzeo novac i sve super.
Prvi ja ne bih ovako kupio bike,da platim pa da cekam.
A bike ako je ocuvan bio bi dobra kupovina.
  • 0

#20 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 30 July 2011 - 01:49 PM

Rekao bih da je ovo prihvatljiva ponuda http://www.limundo.c...RE-1500/3220646
Za prodavca znam da je maksimalno korektan.

Izgleda ok,ali ne svidja mi se ono salje posto pare pristignu na njegov racun.
To se tako ne radi,nego posalje aksom,postarina na kupca i plus kupac da plati tih 160e za bike,aks njemu vrati pare i svi srecni.Ni momci iz aksa ti ne bi dali bajs ako ne mislis da ga platis..Tako sam ja kupio moj bike,stigao mi aksom,platio i nazvao decka da je sve u redu,posle meni decko javio da je preuzeo novac i sve super.
Prvi ja ne bih ovako kupio bike,da platim pa da cekam.
A bike ako je ocuvan bio bi dobra kupovina.

Jbg vecina prodavaca na limundu tako radi.Inace ja sam od njega kupio par stvari i sve je bilo kako je opisao,pa i bolje.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika