Jump to content


Fotografije

problemi sa biciklom


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
13 odgovora na ovu temu

#1 kexi

kexi
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 01:02 AM

prvi problem:
kupio sam novi ram, ali imam problem, on je širi od starog u delu gde prolazi pogon, pa mi se jedna kurbla (ona koja se sreže) jedva drži, šta da radim, kupiti novi pogon, ali gde?

drugi je vezan za prvi, pošto je širi ram, onda je logično i pogon izbačen više, sto mi isakaćuje prednji menjač, da bi radili svi zupčanici, ja moram da sajlu zategnem prevuše, što dovodi do toga kada pređem preko rupe da prezubi (verovatno) u šifteru i onda penjač spusti na srednju šajbnu, a na veliku ne mogu, dok je opet ne nategnem (sajlu). opet, šta raditi? tražiti novi menjač?

treći, ne toliko bitan ovog trenutka problem:
koju vilu posle rst first 100mm air? počela je malo da dobija lufta, pa planiram da je vozim do zime, a onda da kupim novu, da li se isplati kupiti vazdušnu toru (302) i zameniti sa ovim, siguran sam da rst bolje radi, ali koliko bolje? i šta mi preproručujete za do 180€? rst mi se čini da bolje radi od rebe (probao 3 rebe).

ako treba da okačim slike mog ljubimca, samo kažite... :)
  • 0

#2 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 18 July 2011 - 01:45 AM

Ako ti rst bolje radi od rebe nabavi mi polovnu rebu a ja tebi nov rst!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#3 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 07:49 AM

Brko taj rst je najvisa klasa od rst firme http://www.rst.com.t... ... 7728634145 . INACE MISLIM DA SE ZOVE F1RST pa lici first.A sto se tice problema siguran sam da ces resiti sa duzim uloskom srednjeg pogona.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#4 kexi

kexi
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 09:01 AM

haha, tačno, F1RST, kod mene je drugačija nalepnica pa izgleda kao FIRST, ali na ovoj slici je jasno, da, moj je takav, samo imam još i lock na volanu...... gde bi on mogao da se servisira, koliko košta, i da li se isplati? a što se tiče pogona, kako i gde mogu naći duži uložak? hvala..... :)
  • 0

#5 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 09:07 AM

koj srednji pogon imas.A za servis neznam zbog delova.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#6 kexi

kexi
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 09:14 AM

c-m542 usko grlo moje bicikle, hteo bih xt za 2010 da uzmem.... :) pošto imam od nable, preko svih menjača xt, šifteri su slx, takođe za 2010.....
  • 0

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 09:15 AM

zar 542 nije ht2 pogon tj suplji ako ti tako lakse
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 kexi

kexi
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 09:19 AM

http://tbsm.com.au/b... ... 00x221.jpg ovaj? neee..... ne verujem, tvrdim da nije bolji......
  • 0

#9 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 09:23 AM

Na soljicama srednjeg pogona imas verovatno tri prstena od plastie,to su odstojnici.Posto ti je ram siri trebas da skines 1 ili 2 komada.A ako skines 2 nek ti treci ostane sa strane gde su lancanici na pogonu.Ako je cev rame gde ide patrona 73mm onda skini 2 a ako je oko 71 onda skini 1 kom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#10 kexi

kexi
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 09:26 AM

pošto je msm 73, skinuo sam 2, pa je i to malo pa sam i treći, i sad znaš fazon odvija se pogon, pa ga i ne vozim
  • 0

#11 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 09:28 AM

NEMOZE BITI MALO.Pogon se stegne sa alatom a ne rukom.Nosi u servis,a patrona je dobra.Treba ti ht2 alat za taj pogon.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#12 kexi

kexi
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 02:32 PM

nismo se razumeli, ono što prolazi kroz patron, između kurbli je kratko..... to me muči.... #-o
  • 0

#13 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 18 July 2011 - 07:11 PM

nismo se rarumeli,TO NIKAKO NEMOZE DA BUDE KRATKO OSIM AKO NISI SKRATIO :evil:Aj slikaj koliko viri osovina sa leve strane...
  • 0
puno znoja,malo krvi

#14 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 18 July 2011 - 09:08 PM

http://tbsm.com.au/bmz_cache/b/bc9c95537bfec5e78d3dc0b6aefb7c31.image.300x221.jpg ovaj? neee..... ne verujem, tvrdim da nije bolji......


Nema bolji pogon u njegovom cenovom rangu. To je fakticki Deore, bez logoa. Sve od Shimana sa HTII patronom ima da te sluziiii....i sije svaki truvativ pogon, tamo do Styla.

A ovo sa patronom mora da je neka greska u postupku montaze, osim ako nisi nabavio pogon sa secenom osovinom. :lol: Mora da pasuje na svaki mtb ram.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika