Jump to content


Fotografije

Kako....?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
5 odgovora na ovu temu

#1 SaleDUCATI

SaleDUCATI
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 July 2011 - 06:41 AM

Imam Avid SD7, nove, novi paknovi,sve novo.

Uvek volim da mi rucica kocnice ima mali hod pre nego pocne da deluje,tj da koci.

Kako je najbolje i najlakse namestiti da ne cesu tocak, a da hod bude jako mali?
:roll:
  • 0
Postavljena slika

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 06:52 AM

Za to sto ti hoces obruc mora da se perfektno ucentrira.Na mom capriolu su bile xt kocnice i pakne su bile udaljene 1mm od obruca.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 15 July 2011 - 07:06 AM

Kako je najbolje i najlakse namestiti da ne cesu tocak, a da hod bude jako mali?

Imaj u vdu da bas jako mali hod nije preporucljiv.Sa takvim podesavanjem kocnice ces imati visak posla pri skidanju tocka, koji bi u tom slucaju izgledao izduvaj gumu skini tocak :) Kod normalnog setup-a "otvoris" kocnicu pa skines tocak bez ikakvvih komplikacija. Obaska sto ti to zahteva, kao sto je Vorda rekao, izuzetno dobro centriranu felnu, sto je i inace lepo, ali ti niko ne moze obecati da neces naleteti na dzombu pri vecoj brzini, da ti nece puci zica, itd ... sto su sve slucajevi koji ce ti momentalno prouzrokovati cesanje ....
  • 0
Postavljena slika

#4 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 15 July 2011 - 07:11 AM

Bas tako a i tako idealnu felnu treba odrzavati.Meni je najbolje da kocnica zakuca na pola hoda.Imas iza mesta za prste i lepo mozes dozirati silu kocenja.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#5 SaleDUCATI

SaleDUCATI
  • Members
  • PipPipPip
  • 80 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 15 July 2011 - 07:20 AM

Hvala obojici.

Trudim se da pazim dok vozim, sto se tice dzombi,rupa i sl...,a felna proverena bas pre 2 dana jer sam stavljao nove "kopacke" na istu/e.

Znam da nije bas preporucljivo,ali taj osecaj volim da osetim dok vozim,jer sam nekako "sigurniji" tada. Ipak ja imam 2m i 100kg. :D Treba to zaustaviti...

Nadam se da cu sledeci mesec preci na disk, i da ce to biti onda to. :twisted:
  • 0
Postavljena slika

#6 spaske

spaske
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 835 posts
  • LocationBor, Srbija.

Postavljeno 20 July 2011 - 09:31 PM

Koliko god da paziš na našim putevima moraš pre ili kasnije da naletiš na neku rupu, inače slažem se da je najbolje da max kočenje bude na otprilike pola hoda ručice mislim da je tad kontrola kočenja najbolja, ja imam 110kg pa se ipak i ja zaustavim i to sa najlošijim kočnicama na mom Capriolu.
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika