Jump to content


Fotografije

Planet Bike - Hvala lepo nikad vise


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
124 odgovora na ovu temu

#81 rajko55

rajko55
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationPOzarevac

Postavljeno 25 June 2011 - 08:41 AM

Hajde da kažem i ja par reči , Toni mi je servisirao bajk pred put za Italiju-Siciliju (Krf-Grčka) ,jedini peh na putu dugom 4524km bio probušena guma na 3901 km u Solunu.Jedino što nekima smeta što nije ponizan i ne treba da bude,jer ima znanje.
pozdrav i neka se pedale okreću
  • 0

#82 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 25 June 2011 - 10:40 AM

Bez želje da bilo koga vredjam, bez potrebe hvalim, i slično. Pročitao sam temu i imam neko mišljenje o dogadjajima u radnji Planetbike-a. Serviser jeste pogrešio, ali greška nije tako velika, da bi ga većina prvo snažno napala, a potom (kad se utvrdilo da čovek zna znanje) mu se isto tako izvinjavala i napade prebacila na PB. Bitna stvar: Planetbike, kao i Capriolo čine upravo zaposleni u tim firmama, to su vrlo ozbiljne firme (ma šta mi mislili o tome), imaju ozbiljan broj zaposlenih i normalno je da se ponekad i dešavaju neke greške. Ne mislim da je saradnja sa njima savršena, ali mislim da ima mnogo više pozitivnih nego negativnih strana te saradnje. Uostalom, direktni su "krivci" što danas u Srbiji imamo brendove kao što su: shimano, sram, cat eye, sigma, mavic, scott, merida itd... Oni jesu uradili mnogo na ovom tržištu, koje je jako malo, i gde je jako teško napredovati. Što se tiče cena, mogle bi da budu niže ali i više. Imao sam prilike malo da putujem i vidim da u inostranstvu, nisu nešto mnogo jeftiniji nego u Srbiji, čak su neke stvari i skuplje...Ne branim ih. Samo kažem da nije sve crno-belo. Kao što nisu savršeni, kad nam odgovarju, tako nisu ni totalni užas, kad nas, verujem, bez namere, "zeznu" za par dana.
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#83 sirenica

sirenica
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 438 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 June 2011 - 04:23 PM

Psiho-analiza naših naroda i narodnosti može se opisati sa svega par reči:

"Koliko nas plaćate, dobro i radimo!" :D

Ili:
"Ne mogu oni nas da plate toliko malo, koliko mi malo možemo da radimo!" :D

Btw, Planet bike mi je ostao samo u bledom sećanju, pošto sam posle par neprijatnih iskustava odustala od posete ovoj firmi. Nikada više! [-X Oni su školski primer onoga kako nipošto ne treba poslovati (barem što se trgovine tiče)! Govorim za prodavnicu u Novom Sadu. Osoblje je toliko neljubazno i nezainteresovano za vaša pitanja, da je to prosto deprimirajuće. Preporuka je: Bensedin posle ulaska u tu radnju. n:happy0045
  • 0

#84 djoxy

djoxy
  • Members
  • Pip
  • 12 posts

Postavljeno 25 June 2011 - 08:03 PM

Moje prvo iskustvo sa Planet Bike-om u Nisu je solidno. Otisao sam do Nisa da kupim Shimano drumske patike i Scott dress. Nadjem jedan crni lep dres XL ali mi je bio za nijansu veliki a drugi koji su imali L je pasovao odlicno ali je imao 3-4 fleke (od kafe ili cega vec). Pitao sam za popust zbog fleka i radnik mi je spustio cenu sa 4900 na 3900 din. Dres sam oprao kuci i fleke su se povukle tako da sam dobar 10e.

Generalno jedno pozitivno iskustvo mada verujem da se svasta desava.
  • 0

#85 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 25 June 2011 - 08:53 PM

Moje prvo iskustvo sa Planet Bike-om u Nisu je solidno...
...Generalno jedno pozitivno iskustvo mada verujem da se svasta desava.


I moja iskustva sa PB u Nish su bila pozitivna.
Imao sam ih nekoliko i ima vec vremena od tada.
Jedini problem je sto zivim u Novom Sadu. #-o

Telefonom sa nislijkama i nislijama sve izdogovarao
i onda nekog prijatelja poslao da mi to pokupuje :)
Na njihovo pitanje zasto tako radim ja sam im onomad odgovorio
da smatram da bi trebalo da pitaju novosadsku "posadu". :oops:
  • 0

#86 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2011 - 09:13 PM

to su vrlo ozbiljne firme (ma šta mi mislili o tome), imaju ozbiljan broj zaposlenih i normalno je da se ponekad i dešavaju neke greške

Ne bih se slozio, ni jedni ni drugi ne orbitiraju u istoj galaksiji sa ozbiljnim firmama.Najelementarniju i krajnje prostu stvar koja se sastoji od toga da nesto uvezes, prodas i pruzis podrsku ne umeju da urade kako treba.Kako onda da ih trpas u kos sa firmama koje imaju ozbiljan (R&D), Support, Marketing, Sale i sl. I jedni i drugi su pimpovane ciklo prcvarnice i to im je realni domet do daljnjeg ...
  • 0
Postavljena slika

#87 Dukelander

Dukelander
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 205 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 25 June 2011 - 09:30 PM

Btw, Planet bike mi je ostao samo u bledom sećanju, pošto sam posle par neprijatnih iskustava odustala od posete ovoj firmi. Nikada više! [-X Oni su školski primer onoga kako nipošto ne treba poslovati (barem što se trgovine tiče)! Govorim za prodavnicu u Novom Sadu. Osoblje je toliko neljubazno i nezainteresovano za vaša pitanja, da je to prosto deprimirajuće. Preporuka je: Bensedin posle ulaska u tu radnju. n:happy0045


E vidiš, ja sam sa starim Fanaticom imao neprijatnih iskustava pa ne idem tamo. Odem do onog kod Dnevnika eventualno.
A baš u tom Planetu o kom pričaš ima par dobrih i par bezveznih likova, a oba servisera su super. Kako na koga od prodavaca naletiš tako ćeš se i provesti. Ja sad znam od koga šta da očekujem i tamo sam domaći.
O samoj firmi (menadžmentu i vođenju) mislim najbolje. Da ostali izlaze pola toliko u susret kao oni, ovo bi bila super biciklistička zemlja.

Što se servisera tiče, bajk sam servisirao kod 10-tak raznih majstora, i opet idem na razna mesta u zavisnosti od potreba, vremena... Svi koji su radili u Planetu (znam ih 4) su bili odlični.
  • 0
Klub Putnika Srbije
http://www.serbiatravelers.org/

#88 rajko55

rajko55
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationPOzarevac

Postavljeno 26 June 2011 - 07:55 AM

o d g o v o r za - bant013
Mislim da grešiš i to mnogo i u malim gradovima postoje dobri serviseri a ne samo BG ili Novom Sadu , i sam Toni je potekao iz Požarevca , malog grada a ima ih još dvoje dobrih u Požarevcu pa Erski u Šabcu i da ne nabrajam dalje zato smanji snobizam da samo u BG ili NS ima dobrih servisera , Srbija je malo šire od Beogradskog ili Novosadskog atara , pada kiša i okolo a ima i servisera.
pozdrav i neka se pedale okreću
  • 0

#89 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2011 - 08:23 AM

Ne postoje tehnicke i kognitivne prepreke za postojanje dobrih servisera van velikih gradova.Postoje ekonomske, tj. nije isplativo imati dobar servis u malom mestu.Da se ne lazemo i u Beogradu se prostor za servisiranje ozbiljnih masina svede na mozda par stotina bicikala, a od tog broja treba odbiti one koji sami sebi servisiraju masine i ljude koji su naslonjeni na te entuzijaste :)

Tonija ne poznajem, ali ako je tacno ovo sto je pokretac teme rekao ne bih se usudio da ga nazovem dobrim serviserom, ili barem ne profesionalnim u punom znacenju te reci.Odrzavanje bicikla je trivijalno i jednostavno, to bukvalno svako sa trunkom afiniteta ka mehanici i zeljom da nauci moze, ali odgovoran odnos prema poslu je ovde redak.Po pravilu kada ti se pojavi nesto novo od opreme nije lose iscitati pratecu dokumentaciju, cak ima oblasti gde je to vrlo obavezno i ne postavlja se kao pitanje.Ovog vaseg je to em mrzelo em je coveku obajsnio da eto on to zna (po inerciji), a ispalo je suprotno.

I za kraj ne kapiram zasto iko treba da bude zahvalan serviseru za bilo sta.Mislim platili ste uslugu? Imajte u vidu da vi bez bicikala mozete da zivite, ali oni bez para tesko :)
  • 0
Postavljena slika

#90 markoproma

markoproma
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 08:35 AM

To ima li dobrih servisera van BG-a i NS-a, mogu da kažu samo oni koji su koristili njihove usluge. Nego, za isti Planetbike-ov servis i radnju u NS-u, Sirenica, Dukelander i ja imamo različite impresije. Dakle, ista lokacija, isti trgovci, isti serviseri, 3 različite mušterije i 3 različite impresije. Zar to nije dokaz da smo vrlo subjektivni u iznošenju naših stavova (pozitivnih ili negativnih, nebitno), i da utisci mnogo zavise i od nas samih.
  • 0
http://www.proma.rs
skype: markoproma

#91 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2011 - 08:45 AM

Ako se ne varam u NS ima barem dva Planeta.Pre dve godine sam zvao onaj u Novosadskog sajma i pitao da li imaju neki zatvarac, covek mi lepo kaze ima.Ja se napakujem iz Beograda dodjem i prc nikad culi ... E sad da budem iskren to je bilo mozda 25% razloga za moj dolazak u NS, ali bih stvarno bio ozbiljno razocaran da je procenat bio veci ....
  • 0
Postavljena slika

#92 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 10:35 AM

Ja zivim na Vozdovcu,i cesto odem do Planeta u V.Stepe,uglavnom po sitnije potrepstine,i mogu da kazem sve najbolje o ekipi koja tu radi,stvarno su odlicni prodavci(i serviser je dobar) i nikad nisam imao neko lose iskustvo.Cene su onako,nesto je bas skupo,a kad je popust neke stvari budu bas jeftine,tako da ..sta znam nije strasno.Meni licno smeta sto nemaju veci izbor buzira,sajli,kapica ventila,adaptera...mogao bih da nabrajam dugo,ali mislim da ste shvatili poentu..
  • 0

#93 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 11:56 AM

o d g o v o r za - bant013
Mislim da grešiš i to mnogo i u malim gradovima postoje dobri serviseri a ne samo BG ili Novom Sadu , i sam Toni je potekao iz Požarevca , malog grada a ima ih još dvoje dobrih u Požarevcu pa Erski u Šabcu i da ne nabrajam dalje zato smanji snobizam da samo u BG ili NS ima dobrih servisera , Srbija je malo šire od Beogradskog ili Novosadskog atara , pada kiša i okolo a ima i servisera.
pozdrav i neka se pedale okreću


Ako si me nazvao snobom, prijatelju izvini ali ja nisam čuvao sa tobom ovce da bi smo tako razgovarali! Izvini i ako si posle pogrešno protumačenog mog posta našao uvređenim ili ne daj Bože osetio malograđaninom jer to u najmanju ruku nisam želeo!

Kao prvo ja NISAM iz Beograda, što lako možeš zaključiti iz mog nick-a "bant013", dakle živim i radim u PANČEVU ako si toliko ne pismen pa nemožeš da dokučiš šta je i gde je 013.

Kao drugo zašto recimo Toni ili njemu slični iz unutrašnjosti rade uglavnom svi po BG-u,NS-u,Nišu...kažem uglavnom jer nije uvek baš tako nađe se po neki dobar serviser i izvan tih kako ti kažeš novosadsko-beogradskih atara.

Ukoliko imaš nešto protiv beogradskih ili novosadskih ATARA, izadji pred skupštinu pa se njima žali! :wink:

Pozdrav... :roll:
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#94 antiR3ality

antiR3ality
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 418 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 04:22 PM

Nisam pratio diskusiju, ali ovaj deo je genijalan, mnogo mi se svidja

Kao prvo ja NISAM iz Beograda, što lako možeš zaključiti iz mog nick-a "bant013", dakle živim i radim u PANČEVU ako si toliko ne pismen pa nemožeš da dokučiš šta je i gde je 013.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: =D> =D> =D>
  • 0
Sometimes you’re ahead, sometimes you’re behind. The race is long, and in the end, it’s only with yourself!

#95 bobale

bobale
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1061 posts
  • LocationLeskovac

Postavljeno 26 June 2011 - 06:12 PM

Haha n2:2difzis
  • 0
Pre nego što pustiš jezik u pogon proveri da li ti je mozak uključen ;)

#96 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 06:21 PM

Kao prvo ja NISAM iz Beograda, što lako možeš zaključiti iz mog nick-a "bant013", dakle živim i radim u PANČEVU ako si toliko ne pismen pa nemožeš da dokučiš šta je i gde je 013.


Nepismen, ako mu vec objasnjavas. :mrgreen:
  • 0

#97 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 06:35 PM


Kao prvo ja NISAM iz Beograda, što lako možeš zaključiti iz mog nick-a "bant013", dakle živim i radim u PANČEVU ako si toliko ne pismen pa nemožeš da dokučiš šta je i gde je 013.


Nepismen, ako mu vec objasnjavas. :mrgreen:


i ne mozesh, ako smo vec kod toga :)

...
:mrgreen:
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#98 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 06:38 PM

Ma znam, nego vidis da se covek zeza. Metnuo bre u crveno. Zar moram da pisem za obe reci. :lol:
  • 0

#99 homer

homer
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 310 posts

Postavljeno 26 June 2011 - 06:48 PM

Ma znam, nego vidis da se covek zeza. Metnuo bre u crveno. Zar moram da pisem za obe reci. :lol:


Bant013 se zeza ?

teshko....
  • 0
"Ja sam sebe manji komad
veci deo cini Nomad
a taj cudak nesto bunca
njemu nikad dosta sunca"

#100 rajko55

rajko55
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 181 posts
  • LocationPOzarevac

Postavljeno 26 June 2011 - 06:54 PM

Prvo znam da je Pančevo 013 ali ste i predsoblje Beograda.
A ovce nikad nisam čuvao
i završavam diskusiju jer nemam nameru sa nikim da se prepucavam.
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika