Jump to content


Fotografije

Planet Bike - Hvala lepo nikad vise


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
124 odgovora na ovu temu

#1 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 06:35 PM

Elem, tuzno mi je sto moram ovo da napisem, a verovatno sam jos uvek pomalo besan ali situacija je sledeca:

Juce popodne odlazim do Planet Bike-a na Nbgd-u, posto mi je preko puta posla i jedan od najblizih prodavnica/servisa, sa namerom da menjam zadnji menjac i srednji pogon.

Gledao na sajtu njihovom vece pre toga opremu koju sam hteo, sve regularno stoji na stanju.

Dobar dan - Dobar dan, ja bih zadnje menjace SLX te i te, imamo, i srednji pogon Deore, imamo.

E onda je usledilo moje setkanje gore dole jedno par puta, jer servis i prodavnica ne mogu da se dogovore sta imaju na stanju a sta ne.

Ok, nema Deore srednji pogon, daj neki u toj klasi, ima Octalink, priblizna cena, tu je negde klasa, moze prodato.

Pogledam zadnje menjace, pise na kutiji 10 speed - izvinite, ali moj bajs je 9 speed, e onda sledi ono sto me u sustini i najvise iznerviralo, a to je prepotentnost servisera.

"Nema to veze, to se steluje pozadi, blah blah, to nije tvoj problem, to je moja briga"

OoooooK, ajde, znam da moze, al opet meni je to budzenje, budem ja fin kulturan, reko ok.
Kazem coveku na srednjem pogonu su otisli navoji verovatno ces morati da ga "izbijes" iz bicikle.

"NE!, sta izbiti, nista se to tu ne izbija, to se sve polako skida, sve ti to meni ostavi."

Ajde dobro, platim ja 11500din za svoje delove, ostavim bajs u servisu, i vratim se sav srecan na posao jer mi je bicikla u rukama "dobrog" majstora i bice gotova sutradan (danas).

Naravno, posle par sati su me nazvali i rekli da moraju da izbiju srednji pogon i da on verovatno posle toga nece biti upotrebljiv.

Ok, nema veze, ionako je bio predvidjen za baciti.

Danas pre mog polaska kuci sa posla, zove me majstor, kaze, mi smo sve namontirali, ali ti ne rade rucice menjaca (Deore 3x9). Kako molim, izvinite, to je radilo kad sam ga dovezao u servis?!

"Provericemo pa vas zovemo malo kasnije", ajde ok.

Drugi poziv, heh, ovaj, znate kako, rucice menjaca rade za 9 brzina, a zadnji menjac je 10. :shock: :shock: :shock:

Cekaj, pauza, pa skrenuo sam paznju na to da je menjac koji su mi prodali 10 brzina, ali uz uveravanje strucnog lica, tj. majstora da ce to sve biti u redu i da je to "njegova briga" sad najednom to ne radi i ne moze da se namontira.

Da stvar bude gora, nemaju nigde na stanju SLX 9 speed zadnji menjac :(

Ok, koje su mi opcije, pitam, oni kazu javljamo vam se za par minuta.

Posle par minuta opet poziv - novo iznenadjenje, jelte, u celoj SRBIJI, tj. njihovoj prodajnoj mrezi ima samo jedan 9 speed menjac i to XT! i to u Nisu.

Ajde, prelomim, doplaticu i te 2 i nesto hiljade razlike, racunam, odmah ce poruciti i to sutra stize kurirskom sluzbom, kad mi oni kazu - trebace par dana dok stigne menjac iz Nisa.

E pa je**m mu! U celoj ovoj prici sad ja ispadam budaletina zato sto verujem serviserima u jednoj od vecih ako ne i najvecoj prodavnici delova u Srbiji, jos moram da cekam "par dana" da bih doplatio i ostavio im vise para! :(

Ljut - jesam, ali proci ce me to, ali vise sam razocaran, a ne bih bio ni tolko ljut, nit razocaran, da su mi samo odmah rekli, "Znas kako momak, ovo je 10 speed menjac, mozemo da probamo da ga namontiramo, pa ako legne, lego je, ako ne onda bi trebalo da gledas neki drugi"

Ovako - Ovako se osecam samo kao budala, i to ruku na srce svojom krivicom jer sam po N-ti put legao na rudu i poverovao serviserima, pa makar oni bili i iz PLanet Bike-a

Sorry na duzem postu, al trenutno se tako osecam i neverovatno sam smoren sto cu i tih narednih "par dana" morati iz Rakovice da se krckam u busu preko Gazele, a da ne pominjem na to da ide vikend, a ja po svoj prilici necu voziti bajs :(

Sad samo cekam da mi bajs bude gotov, i verovatno zbog ovog iskustva nikad vise necu krociti u njihov sevis. :(
  • 0

#2 zuba88

zuba88
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 893 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2011 - 06:46 PM

sto lepo nisi kupio zadnji menac preko oglasa ovde sa berze, sigurno ima barem 5 koji su 9 speed , em se ne bi toliko cekao em bi prosao duplo jeftinije.
  • 0
........

#3 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 06:58 PM

A eto, ocigledno zato sto sam budala :)
Kontam, radnja, poznata, pruza bar kakvu takvu sigurnost da cu dobiti ono sta placam i nivo usluge.
  • 0

#4 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2011 - 07:06 PM

U krajnjem slucaju, ako nisi siguran, mogao si pitati ovde na forumu za preporuku nekog menjaca sa oglasa. U radnji su odlucili posto-poto da ti uzmu pare, i eto sta se desilo.
  • 0

#5 micha81

micha81
  • Members
  • PipPipPip
  • 74 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 07:15 PM

Nije problem tu uzimanje para, ajde pare se nekako nadju, problem je u tome kakvu ja uslugu dobijam za te pare.

Ja izmedju ostalog radim na poslu koji obuhvata tehn. podrsku i kastumizacije jednog CMS softvera, i necu da lazem, umem jako dobro da oderem klijenta za pare, ali uslugu koji oni dobiju, e pa vidis, i pored visoke cene koja im se naplati, oni se opet vrate kod nas kad im nesto zaskripi na websajtu, i opet plate :)

To je cela poenta, platicu ja, ali mojne da se osecam ko budala, ko sto se sad osecam :)
  • 0

#6 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 07:43 PM

sto lepo nisi kupio zadnji menac preko oglasa ovde sa berze, sigurno ima barem 5 koji su 9 speed , em se ne bi toliko cekao em bi prosao duplo jeftinije.


To! To! I jos bi dobio strucan i
prvenstveno prijateljski savet,
a ne ovako...dobio magarece usi.
Nazalost, ali ponajpre njihovu. #-o
  • 0

#7 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 22 June 2011 - 07:46 PM

Sve sami strucnjaci u svim tim velikim firmama....Mogli bi malo net da koriste...
  • 0
puno znoja,malo krvi

#8 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 09:17 PM

Nije mi jasna situacija sa menjacem...To bi trebalo da radi? Mislim, zadnji mejnac ide koliko mu sifter zada. :-k Bitno je da kavez pokriva raspon kasete i pogona.

Prica oko narucivanja delova iz druge radnje je skroz ok. Oni ne salju kurirskom sluzbom, vec njihovim kombijem ili sta vec, koji snabdeva maloprodajne objekte jednom, dvaput sedmicno. I sam sam tako uzimao proizvode koji nije bilo u Bg-u. Kazu lepo, prebacicemo kod nas u radnju za koji dan, pa vas kontaktiramo. I tako bude.

Uostalom, ako taj menjac nije mogao da se upika, nisi trebao da doplacujes. Nego uzmes pare natrag i kupis na drugom mestu.
  • 0

#9 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 22 June 2011 - 09:38 PM

Uostalom, ako taj menjac nije mogao da se upika, nisi trebao da doplacujes. Nego uzmes pare natrag i kupis na drugom mestu.

Stole, čovek je došao u radnju raspoložen da potroši gomilu para, očekujući da za uzvrat dobije normalnu, kompletnu uslugu i stručnost od prodavca i servisera, da ne bi on morao da se petlja sa bilo čim, jer za to nije ni stručan ni voljan. Pa takve kupce obožava svaki normalan trgovac.
Nažalost, u biciklističkim radnjama često rade magarci bez stručnog znanja i mrvice trgovačkog šlifa, koji verovatno mrze svakog ko uđe u radnju, jer moraju da budu tu a ne na npr. daunhilu.
I sad će Planet opet morati da se javi :D , a bolje bi bilo da počne da zapošljava trgovce, a ne bicikliste...
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#10 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 09:46 PM

... Pa takve kupce obožava svaki normalan trgovac.
Nažalost, u biciklističkim radnjama često rade magarci bez stručnog znanja i mrvice trgovačkog šlifa, koji verovatno mrze svakog ko uđe u radnju, jer moraju da budu tu a ne na npr. daunhilu.
I sad će Planet opet morati da se javi :D , a bolje bi bilo da počne da zapošljava trgovce, a ne bicikliste...


moj je predlog da otvore bike-samoposlugu :)
a mozda cak i uradi-sam-servis :mrgreen:
  • 0

#11 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 22 June 2011 - 10:05 PM

Nažalost, u biciklističkim radnjama često rade magarci bez stručnog znanja i mrvice trgovačkog šlifa, koji verovatno mrze svakog ko uđe u radnju, jer moraju da budu tu a ne na npr. daunhilu.
I sad će Planet opet morati da se javi :D , a bolje bi bilo da počne da zapošljava trgovce, a ne bicikliste...

Pa ako krene stopama Srndaca onda ce ti prosecno vreme nalazenja dela porasti sa par minuta na par sati uz poneko pitanje, a jel znate vi kako to izgleda :D

U zemlji Svrbiji u kojoj vecina kuka kako nema ni posao ni novca je pretesko naci coveka koji bi radio za ~2-300e mesecno i pri tome bio voljan da zna to sto radi, pa ce i oni tako veoma tesko naci coveka koji ce sesti i nauciti nesto o robi koju prodaje, mada ruku na srce imaju i stvarno iznenadjujucih izuzetaka :)

Sa druge strane mogli bi da malo porade na ljudima koji su komunikativni poput prosecnog zilota, a i na onima koji sa enromnom prepotencijom koji bez zatvaranja usta samo sipaju bisere :)
  • 0
Postavljena slika

#12 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 22 June 2011 - 10:34 PM

Psiho-analiza naših naroda i narodnosti može se opisati sa svega par reči:

"Koliko nas plaćate, dobro i radimo!" :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#13 durango

durango
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 464 posts
  • LocationDete sa Kriptona!!!!

Postavljeno 23 June 2011 - 05:55 AM

Ako ovako nastave ocekuje se losa buducnost za Planetbike.. Taj monopol koji drze mora jednom da prestane... Krajnje su neozbiljni....u sred sezone imaju par lanaca a pola drumskih kaseta je nestalo...Koliko dobro posluju vidi se i po tome sto ne mogu jedan Scott CR1 da prodaju godinu dana na popustu....
Ocekuje se naredne godine ulazak jednog velikog imena u svetu biciklizma kod nas...Ako se sve kockice poklope, trebalo bi da konacno taj monopol prestane i da kazemo zbogom planetbiku.....
  • 0
Passo di Gavia

#14 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 23 June 2011 - 06:08 AM

Ocekuje se naredne godine ulazak jednog velikog imena u svetu biciklizma kod nas...Ako se sve kockice poklope, trebalo bi da konacno taj monopol prestane i da kazemo zbogom planetbiku.....

Da i nas jednom ogreje sunce. Samo se plasim da ne budu nepodobni pa se sve zarvsi na pustim zeljama...
  • 0
.

#15 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 23 June 2011 - 07:05 AM

Ako nije tajna, o kojoj firmi se radi?
  • 0
.

#16 Mile

Mile
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 423 posts

Postavljeno 23 June 2011 - 07:22 AM

... da konacno taj monopol prestane ...

n:kolce
  • 0
.

#17 -mp-

-mp-
  • Members
  • PipPipPip
  • 76 posts

Postavljeno 23 June 2011 - 11:00 AM

Hmmm... ni ja nisam baš zadovoljan tim servisom kod Arene... Nije ništa tako konkretno i nedopustivo kao što se tebi desilo, ali... ali više nego dovoljno da steknem loš utisak i ozbiljno se zapitam dal' da idem tamo opet.
Nema smisla da detaljišem jer nije bilo ništa strašno - dovoljno je da kažem da su ispali malo neozbiljni i neorganizovani.
A krenuo sam i ja od toga da mi ne treba ništa specijalno, da je to velika firma pa valjda rade dovoljno profesionalno, a i kad mi je već prekoputa - šta ima da se glupiram i potežem negde dalje. Sad mislim da ću se sledeći put lepo iscimati do nekog od majstora koje znam i koji mi ulivaju poverenje.
A baš sam se obradovao kad su došli ovamo - posebno kad sam video da im je tu sad i centralni servis. Reko': "This is a beginning of a beautiful friendship" :) Al' oćeš malo sutra...
  • 0

#18 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 23 June 2011 - 11:05 AM

This is a beginning of a beautiful friendship

:mrgreen:
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#19 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 23 June 2011 - 12:38 PM

Stvarno mi nije jasno kako taj menjac nije mogao da funkcionise.Red je da se sada javi planet i da pojasni coveku zasto su zaposlili drvosecu na mesto servisera!
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#20 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 23 June 2011 - 12:46 PM

Samo strpljivo, uvelko bistre shimanov propagandni materijal i peglaju tekst odgovora :D
  • 0
Postavljena slika




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika