Jump to content


Fotografije

Pomoć oko patrone...


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
6 odgovora na ovu temu

#1 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 16 June 2011 - 10:37 PM

Pre svega pozdrav svima,potrebna mi je pomoć nekog eminetnog poznavaoca... :D
Problem je sledeći... n2:bc
Pre izvesnog vremena rešio sam da sklopim novi bajk i krenuo sa kupovinom najpre rama a potom i ostatka komponenti,
elem sad se već nakupila potrebna gomila i reših da sklopim svog "frankeštajna" :twisted: .
I stigoh do rebusa ](*,) koji ne mogu sa skromnim znanjem da rešim, u pitanju je oktalink patrona ili ti uložak sredjeg pogona ko kako voli. Ono što je sigurno je da mi treba patrona širine 68mm a ono što ne mogu da utvrdim je koja dužina osovine mi treba(...13,18,21,26...), ako ikome znači išta ram je Radon ZR3 rs team koji je istovetan kao i Cube XC comp.

Unapred zahvalan na kvalitetnim predlozima ili konkretnom rešenju! :D
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#2 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 17 June 2011 - 06:03 AM

Nemam neposredno iskustvo, ali...

Ako ćeš vi[e da voziš na jačim stepenima prenosa, uzmi širi patron. Ako imaš njanjavi prednji menjač ili neobično 'u stranu' gurnute šajbe na pogonu, uzmi uži...
  • 0

#3 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 12:07 PM

Pogon je Shimano M443 Octalink i čini mi se da šajbne nisu gurnute "u stranu " :D , prednji menjač je sasvim solidni Shimano XT M761. Ono što ne znam je da li patrona mora biti striktno prm. 68-118 ili dužina osovine može biti proizvoljna u zavisnosti kako "teraš beciklo" (stepen prenosa itd...).
Jedno je sigurno a to je da kad stavim patronu sa osovinom 118 i stegnem pogon onaj plastični odbojnik koji ide posle najmanje šajbne kači o ram. Tako da sam laički zaključio da mi je potrebna šira osovina(možda i grešim) bar 121mm. E sad, ako stavim 121mm da li to utiče ikako na geometriju lanca tj. da li će se lanac deformisati a šajbne i kaseta recimo više "pojesti" itd...?
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#4 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2011 - 12:18 PM

Tesko da ce mrdanje lanca od 1.5mm u stranu da prouzrkuje nekakav ozbiljan raspad pogotovu na sistemu sa vise faza ... Ako ti deo pogona kaci o ram, mislim nema boga nego da moras da ga odvajas sirom patronom.
  • 0
Postavljena slika

#5 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 12:30 PM

...moras da ga odvajas sirom patronom.


Širom patronom u smislu šire osovine patrone? Ako kači sa 118mm rešenje bi trebalo da bude 121mm?
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU

#6 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2011 - 01:18 PM

Da u smislu duze osovine.A da li ce to biti bas 121 videces sam.Ako ti na 118 krza, malo kaci onda je to verovatno to, ako je pak plastika legla na ram, onda nije nemoguce da ces juriti i duzu osovinu 123.

http://techdocs.shim...69830657937.pdf
  • 0
Postavljena slika

#7 bant013

bant013
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1168 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 01:30 PM

THX people... :D
Probaću sa 121mm ako ne paše staviću veću.
Doduše nigde nisam video 123mm na planetovom sajtu 126mm je najveća koju imaju.
  • 0
"I've had enough, I've seen enough, I've had it all, I'm giving up I won the race, I broke the cup, I drank it all, I spit it up" (R.E.M)

*KUPUJEM GIRVIN VECTOR ILI NOLEEN SUSPENZIJU




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika