Jump to content


Fotografije

Kupovina preko oglasa - Prevara Nikole Prodanovica


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
24 odgovora na ovu temu

#1 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 16 June 2011 - 03:56 PM

Imao sam jako lose iskustvo u kupovini preko oglasa. Rec je o g-dinu koji se zove Nikola Prodanovic. Elem, pre 20-tak dana vidim da na oglasima prodaje tockove za mtb sa industrijskim lezajevima (Maverick-Bontrager) za 80e komplet sa gumama i kasetom. Konsultujem se sa covekom koji se razume u cene itd.. Bogdan - Bicikl servis "Zuta kuca" i pitam ga da li je to ok za 80e. On covek kaze ok je ako je to sto pise. Pozove on doticnog telefonom, jer se iz neke price znaju i pita d ali je sve ok. Nikola potvrdi da je sve ok i kaze ako nesto nije u redu ili ako nismo zadovoljni da ce nam vratiti novac, i sam spusti na 70e. Ja kazem ok, ako je tako salji mi sutra.
Prosla dva dana nista od toga. zovem ga, on kaze poslato ali se zagubilo u transportu. Ok cekam ja jos. Posle jos dva dana stignu konacno. Transport naplatili 600 din. Meni malo cudno zasto je toliko al ajd, nema veze. Stiglo je, to je bitno. Posle malo detaljnije pogledah u dostavnicu i tamo pise da je prvo poslato za Adu na neku pogresnu adresu pa onda nazad do mene za sta sam ja morao da platim duplo slanje da li greskom Nikole Prodanovica ili greskom kurirske sluzbe.. ko zna. Raspakujem ih... sve iskrivljeno i ne lici na opis u oglasima gde je pisalo da je sve u odlicnom stanju. Ok, ajd sredicemo nekako. Odem kod Bogdana da to sredi i da ih namontiramo. Jedva ih covek doveo u red. Ajd kao da otvorimo glave da vidimo treba li da se nesto radi.. kad ono IZNENADJENJE. Otvorili zadnju glavu, i glava uopste nije sa industrijskim lezajevima vec klasicni kounsi!!!! Freewheel ima lufta nenormalno... klati se kaseta na glavi levo desno.Pozovem ja Prodanovica, a on pocne da se izvlaci kako nije znao da je tako, pa ovo pa ono pa ne zna sta cemo sada.. Ja predlozim da mu vratim tockove kao sto je i sam rekao da ukoliko nesto nije kako treba... da moze da se vrati i da ce vratiti novac. Pocne da se izvlaci kako sam mu rekao da je sve ok (a ja sam mu poslao poruku da je ok.. da su tockovi stigli kod mene malo krivi ali sredicemo valjda. Jos nisam znao za glavu i za stanje ostalog) I kaze Nikola.. ne moze da mi vrati novac ali moze da mi uplati 2000 din. kao naknadu za luft na freewheel-u pa da kupim drugi i stavim... I sta sam mogao.. pristanem. Barem to ako ne moze da mi vrati ceo iznos.. a opet nisam dobio ono sto sam hteo i sto je on nudio u oglasima... ja sam hteo tockove sa industrijskim lezajevima a ne sa konusima. Posle par dana, ajd da otvorimo i prednju glavu.. kad ono i tamo KONUS...#$%^%$@%.. i sta reci posle svega.... Ako kupujete bilo sta od gospodina koji se zove i prezina Nikola Prodanovic.. dobro razmislite da li da uzmete to sto nudi... cuo sam jos losih iskustava od drugih ljudi. Prodavao je cak i bajseve cele... na slici u oglasima sve super, a posalje sasvim drugi bajs i naravno ista prica kako se zeznuo... Znaci... bezite dalje od osobe zvane Nikola Prodanovic.

Da nije bilo Bogdana iz bicikl servisa.. ne znam sta bih uradio sa onim tockovima. Verovatno bi ih bacio u kantu. Covek ih stvarno sredio. Takoreci izvadio iz mrtvih. Za Bogdana samo reci hvale. Zaista je odlican majstor... da je vise takvih...:)
  • 0

#2 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 16 June 2011 - 07:07 PM

E bre Nidzo vec te drugi put pljuju za trgovinu.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#3 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 16 June 2011 - 08:00 PM

Samo bih se osvrnuo na postarinu koju si platio,naime ako ti je poslato post ekspresom,oda je to regularna cena jer puno naplacuju prenos novca,tipa:postarina 400din+od 100 do 800din u zavisnosti od toga koliki je otkup.Kod aksa je 300+150 din najskuplja varijanta,osim ako nije bajs u pitanju,ali i tada je povracaj novca 150din.
Ovo sam napisao cisto onako ..informativno,bez namere da branim ikoga.
  • 0

#4 srdjoni

srdjoni
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2433 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 16 June 2011 - 08:05 PM

Setih se, povodom trgovine sa "drugarima" na forumu, Sneškinog odgovora u nekoj Last minute najavi...

bubamario
27.02.2011 17:05
Koliko je pametno, sa nepoznatim ljudima putovati toliko daleko?
pauza
03.04.2011 09:59
Ništa manje pametno nego putovati s ljudima koje nađeš na forumu :)
  • 0
Homesick for a place you've never been...

#5 genius

genius
  • Members
  • PipPipPip
  • 130 posts

Postavljeno 16 June 2011 - 08:40 PM

Mislim šta reći sem NO COMMENT.Već sam jednom pisao u temi,koja je bila otvorena u vezi dotičnog momka,u vezi slične prevare,i koja je na žalost obrisana.Samo se pitam ,dokle će takvi prevaranti da nas normalne ljude prave idiotima???
Na istu foru je hteo da zezne jednog mog prijatelja,koji je jedva nekako na kraju uspeo da povrati novac.Takvima treba da se zabrani da uopšte postavljaju oglase,mada znam da je to skoro pa ne izvodljivo.
  • 0

#6 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 03:49 AM

Ma nije problem postarina. Mozda i jeste tako kako kazes. Mozda su ovi i z Post Express-a pogresili jer prvo pise jedna adresa (pogresna) pa je onda to prezvrljano i olovkom napisano moje ime, prezime, adresa i telefon. Problem je sto ja ne da nisam dobio ono sto je pisalo, vec i to sto je stiglo nije bilo ispravno. U sustini ja sam na oglasima video tockove sa industrijskim lezajevima u odlicnom stanju, a dobio tckove sa konusima u katasrofalnom stanju. Nije tu vise u pitanju ni novac vec totalna bahatost i omalovazavanje od strane prodavca. Ispadne da smo svi mi ovce za sisanje i da smo glupi, da pojma nemamo. Zbog takvih ljudi posle problem imaju oni koji su korektni, jer sa ovakvim slucajevima ljudi postanu veoma sumnjicavi prema svima. Ja cu dobro razmisliti pre nego sto se ponovo upustim u bilo kakvu trgovinu ovde preko oglasa. Mislim da bi trebalo napraviti sistem ocenjivanja prodavaca i kupaca. To se odavno koristi na nekim drugim oglasima i kod nas i u svetu. Onda lepo covek pogleda ocene, pa se na osnovu toga odluci d ali da nekome veruje ili ne. Prilicno jednostavno a efikasno.
  • 0

#7 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 06:44 AM

Mislim da bi trebalo napraviti sistem ocenjivanja prodavaca i kupaca. To se odavno koristi na nekim drugim oglasima i kod nas i u svetu. Onda lepo covek pogleda ocene, pa se na osnovu toga odluci d ali da nekome veruje ili ne. Prilicno jednostavno a efikasno.

Vec smo pricali o tome. Jedini problem je sto bi preprodavci jedni drugima davali negativne ocene pa bi to izgubilo svaki smisao. Pa na Limundu imas ljude koji imaju po 500-600 poziitivnih ocena (bez negativnih) a znam da su prvarili bar po nekoliko ljudi. Ali tamo pravila stite preprodavce i ne mozes im nista. Cuveni opis proizvoda "neispitan", "neproveren" i slicno znaci u stvari da je neispravan bez obzira sto "posten" prodavac napise da je to zadnji put bilo ispravno. Pa kada jednom platis skolu vise tako nesto ne kupujes. I sto je najgore lopovska pravila sajta tu stite prodavca, ti kao prevareni kupac ne mozes nista. A tek nikako ne mozes da das negativnu ocenu jer se "posteni" prodavac zali, njemu obrisu negativnu ocenu a tebe nagrde kao ratnog zlocinca.
  • 0
.

#8 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 17 June 2011 - 06:49 AM

Bas tako,ali ovde postoji tema za fine prodavce :mrgreen: pa ako se necije ime provlaci vise puta KROZ TEMU, tu nema sta da se prica.I ni jedna ga reka nece oprati barem u mojim ocima.Ali mislim da sa berze stalni trgovci rade ok i posteno tako da je od njih uvek sigurica kupovati osim onog sto ga je Damir nakrpio sa clankom.
  • 0
puno znoja,malo krvi

#9 sveta344

sveta344
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1673 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 10:15 AM

Ma nije problem postarina. Mozda i jeste tako kako kazes. Mozda su ovi i z Post Express-a pogresili jer prvo pise jedna adresa (pogresna) pa je onda to prezvrljano i olovkom napisano moje ime, prezime, adresa i telefon. Problem je sto ja ne da nisam dobio ono sto je pisalo, vec i to sto je stiglo nije bilo ispravno. U sustini ja sam na oglasima video tockove sa industrijskim lezajevima u odlicnom stanju, a dobio tckove sa konusima u katasrofalnom stanju. Nije tu vise u pitanju ni novac vec totalna bahatost i omalovazavanje od strane prodavca. Ispadne da smo svi mi ovce za sisanje i da smo glupi, da pojma nemamo. Zbog takvih ljudi posle problem imaju oni koji su korektni, jer sa ovakvim slucajevima ljudi postanu veoma sumnjicavi prema svima. Ja cu dobro razmisliti pre nego sto se ponovo upustim u bilo kakvu trgovinu ovde preko oglasa. Mislim da bi trebalo napraviti sistem ocenjivanja prodavaca i kupaca. To se odavno koristi na nekim drugim oglasima i kod nas i u svetu. Onda lepo covek pogleda ocene, pa se na osnovu toga odluci d ali da nekome veruje ili ne. Prilicno jednostavno a efikasno.

Nisam hteo da ulazim u korektnost prodavca(svakako je nekorektno postupio),vec da pojasnim ljudima koje su prednosti i mane koje kurirske sluzbe.Izvini sto sam zloupotrebio tvoju temu,ali mi se ucinilo zgodno zbog tvoje nedoumice oko cene postarine.
  • 0

#10 prodzo

prodzo
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 240 posts
  • LocationCacak

Postavljeno 17 June 2011 - 12:47 PM

No comment! Ma koliko se trudio da ispadnem fer prema ljudima na kraju ce te pljunuti. No, na greskama se uci, sto si bolji, ljudi su gori prema tebi, verovatno vide da mogu da te j... kako ko hoce...
Dovoljno sam dugo u samoj prodaji delova i opreme, da bih se nervirao za ovakve debilne komentare... Decko ako nesto nije jasno, put Cacka pa da resimo. Dobio si skoro nekoriscenu kasetu, gume koje nisu vozene ni 100 km i tockove za 70 eura, pri tom sto sam ti doplatio 2000 jer sam zaista nisam znao za zadnju glavu, i hteo sam da te ispostujem. Ali nekome zaista nije dovoljno, zao mi je sto si transport platio toliko, ali to nije moja stvar. Kao sto rekoh ako imas problem neki, svrati da popricamo. Pozdrav.
  • 0
NEVER GIVE UP....

#11 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts
  • LocationUb

Postavljeno 17 June 2011 - 01:05 PM

Reč PREVARA mi za ovakve slučajeve bolje zvuči od reči LUKAVI PRODAVAC koju je iskoristio Ivan prilikom pokretanja najpopularnije teme na CB.
Za 2-3 dana ću pokrenuti novu temu koja će se baviti ostvarenim prevarama za razliku od onih u pokušaju koje ostaju u temi "Lukavi".
Znam kako se oseća pokretač ove teme jer sam i sam jednom ozbiljnije i par puta sitnije prevaren a i par puta sam izbegao da se nađem u takvoj situaciji.
Bilo bi dobro da čujemo i drugu stranu u ovoj priči jer ovo je, čini mi se, drugi put da je Nikola ozbiljno prozvan.
Učestvovao sam i u diskusiji gde su pominjani i "lukavi kupci",tako da mislim da će za novu temu biti materijala.
  • 0

#12 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2011 - 01:11 PM

Meni kao posmatraču, deluje da je ovo jedna svesna prevara!

Dovoljno sam dugo u samoj prodaji delova i opreme,

- kako onda nisi znao da glave nisu sa industriskim ležajevima? :?:

Neću dalje da citiram delove postova, jer me mrzi... mislim da je dovoljno prvo pročitati post Duleta, pa od Nikole i onda je sve jasno... I što dodatno daje negativan utisak, je onaj prošli slučaj dotičnog prodavca, gde se radilo o sličnoj situaciji!

A inače što je meni najgluplje, u ovakvim situacijama uvek "fini prodavci" izigravaju anđela i da su oni nevini i da ih svako hoće za*ebati, MA DA!

dokle će takvi prevaranti da nas normalne ljude prave idiotima???

[-X
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#13 zzz

zzz
  • Members
  • PipPip
  • 57 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2011 - 01:13 PM

I kaze Nikola.. ne moze da mi vrati novac


Ne bih da trcim pred rudu, istina je uglavnom na oko pola puta izmedju "zaracenih" strana, ali ovo citirano iznad je po meni krajnje nekorektno.
  • 0

#14 nblexel

nblexel
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1137 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 17 June 2011 - 01:14 PM

Bilo bi dobro da čujemo i drugu stranu u ovoj priči jer ovo je, čini mi se, drugi put da je Nikola ozbiljno prozvan.

Dva puta, ali od strane dvoje kupaca (ne od jednog istog) tako da verovatno nije reč o nekoj zaveri...
  • 0
Haro X6

Definition of freeride: Ride and feel free! [Richie Schley]

#15 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 17 June 2011 - 01:36 PM

Umesto opste price o teskom polozaju prodavaca prodza treba da odgovori sl.

1. da li je rekao coveku da nable imaju industriju ili ne?
2. jesu li felne bile krive ili ne, tj koliko su odgovarale opisu stanja?

ostalo je nepotrebna rasprava ...
  • 0
Postavljena slika

#16 biciklista

biciklista
  • Members
  • PipPip
  • 63 posts
  • LocationBeograd/Zvezdara

Postavljeno 17 June 2011 - 01:37 PM

Pod pretpostavkom da prodavac nije znao da nisu u pitanju industrijski lezajevi, ja bi ga nazvao nekorektnim(ne lukavim) buduci da nije hteo povracaj delova....Jednostavno kupac nije dobio ono sto je trazio...Svako pravdanje od strane prodavca je po meni izlisno...
  • 0

#17 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 01:59 PM

Pod pretpostavkom da prodavac nije znao da nisu u pitanju industrijski lezajevi, ja bi ga nazvao nekorektnim(ne lukavim) buduci da nije hteo povracaj delova....Jednostavno kupac nije dobio ono sto je trazio...Svako pravdanje od strane prodavca je po meni izlisno...



Upravo to je sustina svega sto sam napisao. U oglasu je pisalo da su glave sa industrijskim lezajevima, i da je stanje svega odlicno. Ako ne verujete meni, pitajte i Bogdana iz bicikl servisa na keju. I on je zvao Nikolu da pita da li je sve kako pise u oglasu na sta je dobio odgovor da je sve u savrsenom stanju, da su glave sa industrijskim lezajevima itd... i tada je rekao ako nesto niej u redu vracam novac. Nije ovde vise ni rec o novcu vec o tome da te neko pravi budalom. Uzasan je osecaj kada shvatis da te neko svesno laze i vara. Bas je glupo. Meni je jako zao sto ima ovakvih osoba. Zao mi je zbog drugih koji su korektni i posteni.

Nikola, nemoj sad da se izvlacis. Ti si sebe pokazao. Nemam razloga da dolazim kod tebe i da se raspravljam. Jednostavno morao si znati za stanje svega sto si mi prodao. Plus da napomenem da ni prednja glava nije sa industrijskim lezajevima, PLUS luft na zadnjoj glavi i to veeeliki plus kriva osovina na zadnjoj glavi, plus krivi tockovi. Ajd da je samo nesto od toga pa ok.. desavs e propust.. ali sve ovo... to samo znaci da svesno prodajes ono sto niko ne kupuje ni za 1000 din. na buvljaku. eto... najiskrenije moje razmisljanje i osecaj. Ne treba dalje nista da se pravdas. Sve je receno. Nije mi zao novca.. zao mi je samo ljudi koje ces jos uspeti da prevaris.
  • 0

#18 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 02:13 PM

Upravo dobih e-mail od Nikole na mejl.. pa da ne bude posle kako nesto izmisljam.. evo postavljam poruku koju mi je poslao, a odmah ispod nje i moj odgovor. Mislim da je tako fer prema svima koji su se upustili u diskusiju.

Nikolin mejl:

DObijes nazad novac dodatnih 5000 kraj price, muka mi je sranja i objasnjavanja. No kako sam ja pristao na to, nadam se da ces i ti pristati da sacekas obzirom da novca trenutno nemam. Kada budem imao uplaticu ti. Racunaj do 01. jula. Zatvori sad ovo sranje.
Kao sto sam ti vec rekao, tockove sam ja dobio i receno mi je da su industrijski lezajevi, zaista sam ih malo koristio a zatim i resio da ih prodam, koliko si ti sjeban za lezajeve toliko sam i ja. Dakle tockove vozi i dalje, do 1. jula tad ti upalcujem kes, i vracas ih nazad, nadam se da se neces izivljavati na gumama toliko ;) Pozzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

--------

Moj odgovor (Takodje poslat Nikoli na mejl)

Nema potrebe da mi uplacujes novac. Ja sam vec dodatno ulozio u te tockove tako da ti ih necu vracati nazad u sredjenom stanju. Mene su ti tockovi kostali do sada podosta ali nema veze (Postarina 600 din. + 7000 din. tockovi + freewheel koji jos nisam platio i ne znam koliko je dok ne stigne + centriranje tockova oko 500 din. cini mi se

CCA: Ispace me oko 8000 sa uracunatom tvojom uplatom (2000 din.)

Znaci.. sada necu da ih vracam pa makar ih pojeo. A ti sledeci put pazi sta prodajes i kakav opis stavljas. To neka ti bude na umu.


----------------------------- Kraj poruke-------


Zaista, nije vise ovde rec o novcu. vec o propustima koji se ne smeju desavati. Neka bude i da ti nisi znao, ali te to ne opravdava bas puno.
  • 0

#19 Dule1975

Dule1975
  • Members
  • PipPip
  • 36 posts

Postavljeno 17 June 2011 - 03:14 PM

Konacni epilog....

Re: Kupovina preko oglasa - Prevara Nikole Prodanovica

Polato na: Pet Jun 17, 2011 3:01 pm
od prodzo
Ok, onda cemo ovako, uplacujem ti jos 3000 do kraja meseca na racun. Posalji mi broj racuna jer sam obrisao kad sam ti uplatio poslednji put. Neka budu fakticki tockovi na poklon a racunaj da si platio samo kasetu i gume :)
A ti posle lagano gustiraj tockove za veceru :P prijatno ;)
posalji broj racuna


--------------------------

Re: Kupovina preko oglasa - Prevara Nikole Prodanovica

Polato na: Pet Jun 17, 2011 3:10 pm
Od: Dule1975
Za: prodzo
Ne treba Nikola. Nema potrebe da uplacujes novac. Bilo je kako je bilo. Nije meni stalo do te 3000 i nije ovde vise rec o novcu. Valjda ces me shvatiti. Ja razumem da si i ti sada nervozan i ljut... i na sebe, i na mene i na onog ko ti je to tako prodao... al sad.. sta je tu je. Valjda smo svi iz ovoga naucili po nesto korisno. Sve je ovo skola. Ja sam shvatio da ne smem uvek da uzimam sve zdravo za gotovo.. to jest ne smem da verujem na rec ovde preko oglasa. Od sada samo na preporuku uzimam nesto od nekoga. Ti si naucio da moras proveriti ono sto prodajes, a i ostali su valjda izvukli neku pouku iz svega ovoga kao sto smo ti i ja. Na greskama se covek uci. Bolje na tudjim, al nekada mora i na sopstvenim... tako je to valjda:)

Lepo da se ispozdravljamo (ne mora da se ljubimo) i sve u redu. Ipak smo ljudi.

Ovo je lep gest od tebe na kraju svega... sto si se ponudio da uplatis i te 3000 ali ja ne zelim da mi uplacujes. dovoljno je sto si ponudio.
---------------------------


Ipak smo valjda svi zaista nesto i naucili iz svega.
  • 0

#20 vladetaub

vladetaub
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 467 posts
  • LocationUb

Postavljeno 17 June 2011 - 05:41 PM

Nikola:(ako sam dobro razumeo-ograđujem se ako nisam) nije pošteno da kupcu obećaš da može u slučaju nezadovoljstva da vrati robu uz povraćaj novca a da mu potom nudiš da spustiš cenu ali ne možeš da vratiš novac.Problem nije bio u ceni već u isporuci neodgovarajuće robe.
I kada si pod pritiskom hteo da vratiš novac nisi mogao u roku od dve nedelje čak po cenu da kupac za to vreme koristi kupljeno.Zar stvarno ne možeš da nabaviš 5000 dinara za manje od dve nedelje? U tom slučaju apelujem na kupca da ne insistira na povraćaju.
Drugi put se negativno povlačiš po forumu.Razmisli da li ti to šteti ili koristi.Razmišljao sam da od tebe kupim neke naočari.Više ne razmišljam.
Poverenje je važna stvar.Meni su ljudi(prodavci) nekoliko puta slali robu bez otkupnine,na poverenje?! Probam,ako mi roba odgovara ja mu uplatim ako ne, vratim o mom trošku.Jednostavnije je.Nikada nisam ni pomislio da nekog prevarim.
Na kraju:nemoj ovo da shvatiš kao neko predavanje ili soljenje pameti( iako ponekad uhvatim sebe da i to radim).Shvati kao prijateljski (očinski) savet.Život je pred tobom. Pozdrav!
  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika