Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#161 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 20 December 2013 - 09:25 PM

U ovakvim uslovima, bar na asfaltu, su sve gume shit, ja se klizam ko blesav zadnjih par dana :D
  • 0

#162 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 01 January 2014 - 09:58 PM

Od Schwalbe guma sam vozio Silento, Stelvio, Durano Plus i Ultremo ZX, a sad vozim Marathon plus. Nisam nesto preterano odusevljen niti razocaran i ne bih sebi dao za pravo da sve tako lako ocrnim jer su cesto gume dolazile polovne na biciklima koje sam kupovao i nisam mogao znati kako su se i gde kotrljale pre mene. E ali ovu Ultremo ZX sam potpuno novu kupio za 33 evra prosle sezone i guma je bila kriva. Meni to sto je malo kriva nije toliko smetalo, ali mislim da to ne bi smelo da se desi na gumama koje spadaju vec u ozbiljniju klasu. Guma je kupljna kod nas.
  • 0

#163 stolegrom

stolegrom
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4578 posts

Postavljeno 01 January 2014 - 10:40 PM

Pa sto nisi reklamirao tamo gde si kupio? Cudo da tako kriva, guma koja se pumpa 8-10 bara.
  • 0

#164 daremunze

daremunze
  • Members
  • PipPip
  • 41 posts

Postavljeno 02 January 2014 - 02:41 AM

Ma nakon hiljadu kilometra prodata je sa komplet biciklom, bilo je tu mnogo stvari koje su mi vise smetale od krive gume, kao npr prevelik ram... :mrgreen:
  • 0

#165 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 03 January 2014 - 02:34 PM

Pre godinu-dve sam probao da reklamiram krivu gumu(istina, jeftiniju, Kenda Kross plus) i rekli su mi da je svaka druga takva i da ne znaci ako mi daju drugu da i ta nije takodje manje-vise kriva.. :roll:
Ne znam kakva je situacija u drugim zemljama, ali izgleda da kod nas uglavnom stizu manje-vise skart gume koje nikome ne trebaju.
Sto se tice Continental guma, do sada sam kupio 4 kom. kod nas i nijedna nije bila kriva.
  • 0

#166 laci86

laci86
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 229 posts
  • LocationKovin

Postavljeno 04 January 2014 - 02:13 PM

Kupio sam danas Delta Cruiser i guma ima fabricku gresku.
Na bocnom zidu je zasecena nekih 5-6mm sirine. Nije duboko zasecena, ali dovoljno da se vide niti.
  • 0

#167 panther

panther
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 271 posts

Postavljeno 06 January 2014 - 01:32 PM

Kupio sam danas Delta Cruiser i guma ima fabricku gresku.
Na bocnom zidu je zasecena nekih 5-6mm sirine. Nije duboko zasecena, ali dovoljno da se vide niti.


Ja mislim da reklamaciju nece da ti priznaju [-X nzm ipak probaj ali tesko... :wink:
  • 0
Postavljena slika

#168 Sale62

Sale62
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 11 February 2014 - 09:39 PM

evo ja imam schwalbe fast fred light gume mogu vam reci da nemam neke preterane zamerke ali sam pre neki dan na raskrsnici pao jer sam proklizao dok sam pokusao da skrenem izakocio u isto vrme pa mi proklizao zadnji tocak na stranu i pao na bok jer je bila kisa i mokar asfalt pri nekoj brzini od oko 20 na sat tako da mislim da je do mene da bi bilo koje gume proklizle isto ma koliko kostale :D
  • 0
Pimp My Bike: HT XCS 6.0

#169 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2014 - 07:00 AM

GOTO vaši najveći blamovi na bajsu, mašio si temu :mrgreen:
  • 0

#170 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 12 February 2014 - 10:59 AM

Pozdrav svima! Kako da skinem :x :evil: švalbe maraton plus sa obruča? Neverovatno koliko se otimaju, otpirač jednostavno ne može da je prebaci preko ivice, ili je prebaci teko toliko da ne mogu da nastavim i čim pokušam da guram, ona se opet vrati...metalne ne bih koristio da ne oštetim ivice na obručima. Ovo mi se prvi put desilo, a video sam ne nekim forumima da jeste nezgodna za montažu i demontažu. Postoji li neka tehnika - tipa podmaz, namaz, zagrevanje, hlađenje, otkud znam, pa da se olakša skidanje?
  • 0

#171 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 12 February 2014 - 11:02 AM

Ima na jutubu uputstvo, mislim. Ako ga ne na]e[, svakako probaj da prvo olabavi[ celu gumu i da je svuda odlepi[ sa obru;a.
  • 0

#172 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 12 February 2014 - 11:24 AM

Ima na jutubu uputstvo, mislim. Ako ga ne na]e[, svakako probaj da prvo olabavi[ celu gumu i da je svuda odlepi[ sa obru;a.



To sam i uradio, ali neće pa neće...odlepljena potpuno, a ne znam kako da je olabavim, krutost žice ne dozvoljava...
  • 0

#173 alx

alx
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 679 posts

Postavljeno 12 February 2014 - 12:32 PM

Malo sapunice?
  • 0

when you look into abbyss, the abbyss looks into you        www.bikecologic.com
(kad pogledas u Bezdan, Bezdan pogleda u Tebe)            www.facebook.com/bikecologic


#174 omega

omega
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3435 posts

Postavljeno 13 February 2014 - 08:32 AM

Uspeo sam nekako, ali moram da kažem da je potrajalo dva sata, prvo sam ''gnjavio'' gume sat vremena, a drugi sat sam proveo ubacujući otpirače i malo po malo uspeo...nikad teže...video sam na forumima da se to dešava sa ovom gumom, valjda je zato i zovu neprobušiva....
  • 0

#175 MarkoD

MarkoD
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 226 posts
  • LocationBGD

Postavljeno 14 February 2014 - 07:51 AM

Da kazem svoja iskustva sa schwalbe road cruiser gumom, inace jednom od najprodavanijih.Citao sam mnoge komentare na netu, uglavnom pozitivne (sa razlogom) ali niko nije pomenuo jednu "sitnicu": guma proizvodi sitne vibracije kao da kaci po malo ram kada se vozi po asfaltu.Vibracije su male ali mene veoma iritiraju.Ta guma je osmisljena za laganu voznju po putu i trebala bi da bude udobna.Da sam znao za to ne bih je kupio. [-X
Postavljena slika
  • 0

#176 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 14 February 2014 - 09:58 AM

Da podelim svoje iskustvo sa Schw gumama.

Imao sam prilike da koristim:
Schw Hurricane 2.1 - Mozda i najbolja rekreativan guma sa kojom sam se susreo. Semi slick je i fantasticno gripa na asfaltu i prilicno je dobra na ustabanim zemljanim stazama. Na mokrom ni makac, proklizavanja nema i na snegu se solidno drzi. Montiralie su se lako. Trajala je jako dugo (traje jos uvek nakon 4 godine i mozda cirka 5000km, ali taj bajs vise nije kod mene vec kod mojih pa se ne vozi toliko)
Postavljena slika

Schw Road Plus 28c - Koristio na fixi bajsu, sporija malo ali jako dobra, fina zastita od busenja, ni jednom nije pukla od spoljasnjeg uticaja, samo je unutranja pucala jer se traka pocepala pa je zamenjena sa plavim plasticnim Schw trakama. Isto nisam imao problema sa montrianjem. koristio sam plastice Zefal poluge. Fenomenalno drzi na klizavom, mada ne bi je preporucio za fixi jer previse jako drzi pa ne moze da se proklizava zadnjim krajem tako lako. Vozio sam je nekih 10ak meseci i nisam primetion da se nesto specijalno pohabala.
Postavljena slika

Schw Magic Mary 2.35 - Trenutno korisim na AM bajsu i definitivno je najbolja prednja guma koju sam ikada probao. U najjeftinijoj veriji, Performace, Dual Compoun guma. Videcemo koliko ce trajati ali ocekujem da potraje. Guma neverovatno prijanja i zidovi su full tvrdi sto omogucava da se tera na manjem pritisku a da ne pregrize unutrasnju. A pritom se fino ugibaju u krivinama. Malo sam se napatio da namontiram gumu, ali dopada mi se to jer nece lako spasti. :) Neverovatno mi je kako se lepo kotrlja po asfaltu za celogodisnju gumu sa srednjim kramponima, ocekivao sam da ce biti ko da vozim traktor ali jok, jako je udobna. Lako se napakuje blatom, ali ekstra je sto i onda drzi ko luda iako je puna. Sa suvom i rastresitom zemljistu je neverovatna.
Postavljena slika

Za unutrasnje DH gume, definitovno pre idem na Schwalbe jer su im ventili jaci, na Contitnetal umutrasnjima mi se desavali da iscupam ventil (5 do sada) a na scwalbe nikada do sada.

Tako da sam ja prezadovoljam sa njima. I definitivno vrede para.
  • 0

ಠ_ಠ


#177 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 February 2014 - 12:10 PM

Još nam samo reci najbitnije, gde si kupovao gume? :)
  • 0

#178 draka

draka
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1058 posts
  • LocationBeograd, Trosarina

Postavljeno 14 February 2014 - 01:56 PM

Hurricane i Road Plus su kupljene u ProBike Shopu kod Vukovog spomenika u beogradu.

Magic Mary je kupljena preko bike-components.de kada je ortak narucivao kocnice pa sam se ja privalio uz njeda :P
  • 0

ಠ_ಠ


#179 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 12 March 2014 - 08:23 AM

Jankovići se danas ne javljaju na telefone sa sajta.
Ima li neko neki info?
  • 0

#180 Belgarath

Belgarath
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1507 posts
  • LocationVrsac

Postavljeno 12 March 2014 - 08:59 AM

Ja sada zvao na onaj 063 javila se jedna devojka, koja mi deluje kao madjarica. Probaj ponovo
  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika