Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#121 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 01 April 2012 - 06:55 AM

Sve u svemu komentar ti nije baš suvisao, iako si se trudio biti duhovit.

Nije mi ni bila namera da bude suvisao već cinično-komičan :mrgreen: naravno da sam namerno progledao neke bitne stvari kao što je kontrola kvaliteta i standardi koje po tom pitanju proizvod mora da zadovolji pre nego to izađe na tržište...

Uglavnom, prošle nedelje sam prvi put izduvao jednu moju gumu (verovatno je ispustila fabrički vazduh :mrgreen: ) skroz na skroz i mogu reći da sam se jako iznenadio koliko je spoljašnja guma tanka, imao sam osećaj da je tanja od unutrašnje gume (a unutrašnje kao da ni nema). Ne mogu reći da sam razočaran pošto kad se naduva bude stvarno mnogo čvrsta i tvrda ali nekako sam očekivao deblji materijal po stranama gume.
  • 0

profilepic.gif


#122 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 01 April 2012 - 07:39 AM

... jer se tamo uzima sirova guma, valjda drvo raste samo u ekvatorijalnom pojasu gde je vlazna klima, pojaz Amazona itd, nisam cuo da kaucuk raste u Nemackoj. Onaj deo o prljavoj tehnologiji i jeftinim radnicima je verovatno tacan, ali mozda je dobro da sirovina za gumu bude sto svezija prilikom proizvodnje...

...pa nekada su se gume pravile u Nemackoj i ostalim drzavama zapadne Evrope.
Ne mogu da tvrdim za Schwalbe ali znam za Continetal.de, Semperit.at, Michelin.fr i slicno.
To je bilo vreme kada su ove tehnologije znacile tehnicki napredak i superiornost.
A kada su te tehnologije proglasene za prljave proizvodnja je prebacena na istok.
Na zapadu je ostao samo high-tech sto se proizvodnje guma tice
tako da nesto nisam ubedjen da sirovina mora odmah da se pretoci u proizvod.
  • 0

#123 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 01 April 2012 - 12:55 PM

@IgorN Slozio bih se u potpunosti sa napisanim tekstom ali guma ima vek trajanja. Danas stipse (proizvodjaci) na svemu stede ne bi li ostvarili extra profit a tehnologija im to omogucava.
  • 0

#124 MedullaOblongata

MedullaOblongata
  • Members
  • Pip
  • 20 posts

Postavljeno 08 April 2012 - 03:26 PM

Sve u svemu komentar ti nije baš suvisao, iako si se trudio biti duhovit.

Nije mi ni bila namera da bude suvisao već cinično-komičan :mrgreen: naravno da sam namerno progledao neke bitne stvari kao što je kontrola kvaliteta i standardi koje po tom pitanju proizvod mora da zadovolji pre nego to izađe na tržište...

Uglavnom, prošle nedelje sam prvi put izduvao jednu moju gumu (verovatno je ispustila fabrički vazduh :mrgreen: ) skroz na skroz i mogu reći da sam se jako iznenadio koliko je spoljašnja guma tanka, imao sam osećaj da je tanja od unutrašnje gume (a unutrašnje kao da ni nema). Ne mogu reći da sam razočaran pošto kad se naduva bude stvarno mnogo čvrsta i tvrda ali nekako sam očekivao deblji materijal po stranama gume.

Pa imas guma i guma i guma...Od firme,modela,cene itd. zavisi.Race gume su najlakse samim tim i najtanje..Kao Furious Fred..Zaprepastio bi se koliko su tanke po zidovima...Al' su zato laganeze.Mada su tubeless preuzele primat.
  • 0

#125 OPTeeMooS

OPTeeMooS
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 18 April 2012 - 09:34 AM

Ja imam 2 seta Shwalbe guma, jedne su Crazy BoB, a druge Fat Albert! Ovo je vec treca sezona kako vozim Crazy Bob i dusu sam im iscedio, a ne znam da li sam imao jedno ili 2 busenja, ali to je sve bilo naskakanjem na ostre ivice... A Fat Albert vozim evo drugu sezonu i nisam ih busio jos nijednom! Iako njih vozim iskljucivo offroad! Nisu lose ni Maxxis, ali ipak smatram da je u pitanju ipak samo starost gume! A povrh svega ima tu i baksuzluka :D Marfi vreba iza svakog coska :D Secam se da sam pre neku godinu vozio na nekim Kenda gumama i da sam uspeo 6 puta da izbusim gume (2x prednju i 4x zadnju) u roku od 24h #-o
  • 0

#126 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 18 April 2012 - 10:09 AM

Glavno pitanje je jesu li te schwalbe što imaš kupljene kod nas ili ne :)
  • 0

profilepic.gif


#127 OPTeeMooS

OPTeeMooS
  • Members
  • Pip
  • 10 posts

Postavljeno 27 April 2012 - 10:05 PM

Kod nas, kod nas... Jankovic je valjda uvoznik, a kupio u Pilot bike-u... Oni su distributeri za Schwalbe.
  • 0

#128 pri3rak

pri3rak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3504 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 April 2012 - 10:52 PM

Oni su distributeri za Schwalbe.

Jesu, koliko je i baba sera menadzer higijene javnog wc-a :) A pazi, nije da nije :)
  • 0
Postavljena slika

#129 xchainsuckx

xchainsuckx
  • Members
  • 3 posts

Postavljeno 30 April 2012 - 09:30 PM

Meni je, ocigledno "bajata", Smart Sam guma spala u toku voznje. Da mi se to licno nije dogodilo, ne bih verovala da je moguce da se zicano ojacanje oko unutrasnje ivice posle dve nedelje voznje rastegne i da guma samo spadne, a da pri tom unutrasnja ostane na felni, onako skroz napumpana.
Na srecu, vozila sam po ravnom, kombinacija sitnog kamenja i sljunka, pa sam isla prilicno sporo. Bas sam bila iznenadjena, jer nisam mogla ni da pretpostavim da tako nesto moze da se dogodi.
I tako... nikad vise Schwalbe. :)
  • 0

#130 d_sehovic

d_sehovic
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 June 2012 - 10:38 AM

Nedavno sam nabavio Speedster u Capriolu, i svratio do servisa kod Pirane. Ivica mi je preporucio da promenim Michelin pro 3 gume sa Schwalbe Lugano (1500 din), jer su one izdrzljivije po nasem asfaltu.
Gume su 700 x 23C (http://shop.jankovic... ... e_2012/293)

Usput sam nasao i CST sa kevlarom za 1000 din http://www.delovizab... ... -c1406-cst

Do sada sam presao 550 km sa michelinkama po Beogradu, nisam jos isao na duze ture.

Koliko sam shvatio iz prethodnih postova, Schwalbe su lutrija zbog starosti i uslova cuvanja, Continental su vrhunske (ali 3,4 000 kom), samo nisam cuo iskustva sa ovim CST.

POZDRAV BAJKERI
  • 0

#131 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 June 2012 - 12:16 PM

Cst su sasvim solidne budzetske gume.Neko je pominjao neke cst drumaske da jako dugo traju.A meni kao rekreativcu vrse posao super.Sto se tice conti guma nemoj mnogo ocekivati jer se proizvode u Indiji,videcemo kako ce se ponasati nase conti kada pocnu proizvodnju u Subotici.
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#132 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 30 June 2012 - 12:27 PM

videcemo kako ce se ponasati nase conti kada pocnu proizvodnju u Subotici.

Ne očekuješ valjda vesti tipa "gume iz Srbije najtraženije među bajkerima!" "Kontinental planira skore proširenje kapaciteta!" ...

Emo što će i dalje biti preskupe em što im kvalitet neće biti bolji od onih iz Indije...
Koliko sam primetio svi koji su nabavili švabe iz inostranstva su zadovoljni :mrgreen:
  • 0

profilepic.gif


#133 brko83

brko83
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2939 posts
  • LocationKV !!!

Postavljeno 30 June 2012 - 01:01 PM

videcemo kako ce se ponasati nase conti kada pocnu proizvodnju u Subotici.

Ne očekuješ valjda vesti tipa "gume iz Srbije najtraženije među bajkerima!" "Kontinental planira skore proširenje kapaciteta!" ...

Emo što će i dalje biti preskupe em što im kvalitet neće biti bolji od onih iz Indije...
Koliko sam primetio svi koji su nabavili švabe iz inostranstva su zadovoljni :mrgreen:



+1 za Svabe iz inostranstva........
Sto se conti-ja tice garantujem da ce prve 2-3 serije iz nove fabrike biti vrhunske,posle naravno kvalitet opada........
  • 0
Kupujem avid arch rival jednu ili obe celjusti!

Kupujem jedan xtr paralelogram u ocuvanom stanju(bez lufta)!

#134 d_sehovic

d_sehovic
  • Members
  • 4 posts

Postavljeno 30 June 2012 - 01:15 PM

Za rezervne gume cu onda uzeti CST. Provericu kakav je to kevlar :).

Da li je neko upoznat sa kvalitetom michelinka pro 3?
  • 0

#135 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 14 September 2012 - 09:10 PM

Slučajno naidjoh na temu. Na bajsu imam schvalbe terra cruiser http://shop.jankovic... ... s_2012/362 koje su bile na njemu kad sam ga kupio.
Unutrašnje su takodje schvalbe (nazad je bila neka kinezija koja je capnula pa sam je zamenio sa schvalbe).
Da li je prevara ili ne to ne znam-mogu samo reći da sam nedavno pravio turu do CG preko Durmitora na nekih prosečnih 45 stepeni. Asfalt je toliko bio vreo da je prednja guma cvilela na svaku najmanju promenu pravca,zadnja je bila napumpana maltene na 5 bara jer sam ja težak oko 85kg+teret u bisagama od 15-ak kg. Podnele su put bez ikakvih problema i pucanja.
Čini mi se da se inače nešto brže troše (ja sam od kupovine prešao oko 2500 km i već su istrošene oko 50-ak posto) medjutim vrlo lepo leže na putu,grip je dobar tako da je nešto brže trošenje (obzirom na korektnu cenu od oko 1100 din) po meni i nebitno.

Da napomenem još jednu bitnu stavku: pred sam kraj mog putovanja po CG u Vel.Plani stanem da kupim vodu i tu se stvori odnekud neki matorac te poče pričati sa mnom-pitao sve i svašta...dodjosmo tako na temu o gumama i visokim temperaturama i tu mi on reče sledeće: pri skidanju gume zbog krpljenja ili nekog drugog razloga treba prilikom stavljanja unutrašnje gume istu namazati talk praškom koji čuva unutrašnju gumu od trenja o zidove spoljne gume što je posebno značajno na visokim temperaturama.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#136 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 September 2012 - 09:27 PM

pri skidanju gume zbog krpljenja ili nekog drugog razloga treba prilikom stavljanja unutrašnje gume istu namazati talk praškom koji čuva unutrašnju gumu od trenja o zidove spoljne gume što je posebno značajno na visokim temperaturama.


jes, a talk možeš kupiti u svakoj kao trafici... uglavnom verovatno istina pošto ja kad sam skidao gume sa stare stare ponike koje nikad nisu skidane od kako su izašle iz fabrike, na njima je bila "relativno" bela prašina kao puder tj. pomenuti talk, tako da tu verovatno ima nečega :)
  • 0

profilepic.gif


#137 dule0911

dule0911
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2446 posts
  • LocationLestane, Beograd

Postavljeno 14 September 2012 - 09:47 PM

Svaka unutrasnja koju sam ja montirao/kupio je imala taj beli talk na sebi, tako da cenim da je to dovoljno. Mislim, ne spada i ne skida se posle demontaze, bar ja nisam primetio nesto znacajno.
  • 0

#138 Sirius9

Sirius9
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2511 posts
  • LocationStara Pazova

Postavljeno 14 September 2012 - 09:58 PM

taj talk se koristi u mašini koja pravi gume da se guma ne bi zalepila manje za mašinu/kalup a više za samu sebe, uglavnom kad popravljaš gumu ako se probuši a ne možeš da nađeš gde je rupica onda je potopiš u vodu i čekaš mehuriće da se pojave a usput skineš talk sa gume...
  • 0

profilepic.gif


#139 wiseman

wiseman
  • Members
  • PipPipPip
  • 118 posts

Postavljeno 14 September 2012 - 11:21 PM

Ja sam kupio Schwalbe maraton XR spoljne gume kod Jankovića. http://4.bp.blogspot...arathon_xr1.jpg
Prvi par sam morao da vratim i zamenim za ove koje sad posedujem. Očigledan problem sa prvim parom je bio što su bile stare i prosto ispucale od tog stajanja. Što se tiče trenutno ovih koje imam (28x1.60) samo ću da kažem da sam sa njima prešao 10 000 km i ni jedno bušenje nisam imao, u kombinaciji sa unutrašnjim kontinentalkama. To da do nas stižu stare gume stoji i sam sam bio svedok toga. Da Schwalbe ima dobar sistem zaštite i to stoji, nagazio sam se stakla i stakla, trnja i ostalih gadosti. Što je još bolje nisu mnogo ni pohabane, a vozim uglavnom asfalt.
  • 0

#140 zare

zare
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4286 posts

Postavljeno 15 September 2012 - 07:52 AM

Talk se moze kupiti malte ne na svakoj trafici ;). Najobicniji puder zavrsava posao. Moze mirisljavi, moze za bebe, po zelji sta ko vise voli :mrgreen: :mrgreen: . Cena je smesna a kutija ce trajati godinama.

Inace, talk se obavezno stavlja kada montirate nove gume, bilo spoljne bilo unutrasnje i naravno pri krpljenju kada vidite da talka vise nema.
  • 0
.




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika