Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#361 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 September 2017 - 09:20 AM

Mislim da bi trebao da probaš još neki par pre nego što dones konačan zaključak.

 

Otvoren sam za sponzorstva i pozajmice, nudim nepristrasan prikaz u zamenu.

 

Kažem, Conti mi je, za pare koje sam voljan da dam, lošiji od Mišelina, mada pristojno radi posao. Švalbe je očaj. Ostalo (za te pare) ne znam da li se može naći kod nas (a da vredi i razmatrati) a i malo mi je svircen da treći put eksperimentišem kad sam dva puta bio razočaran.


  • 0

#362 sajkotik

sajkotik
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 861 posts
  • LocationSokobajna

Postavljeno 11 September 2017 - 10:20 AM

Eh sad ... nisam do sada nikoga sponzoris'o, al' mogu da ti pozajmim cobru jedan krug kad dođeš u banjsko, da i ti osetiš čari debelih šwalbica :mrgreen:


  • 0

#363 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 11 September 2017 - 10:51 AM

Meni ne pada na pamet da dam 50 € za gumu. A i kad bih poludeo, uzeo bih opet Mišelin - teško da nisu za 2x više novca napravili bar 50% veći pomak u kvalitetu. Ovo ostalo, iz iskustva sa 20-evarskim segmentom, ima mnogo da uči.


Ти си оф топик овде. Твоја тема је Точкови, не гуме :D
  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#364 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 361 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 11 September 2017 - 11:32 AM

Nakon što mi je prebajati Mišelin uzet u Kapriolu eksplodirao na stajanci, hitno sam morao da nabavim neke gume. Kontinentali me nisu nešto oduševili a držim da je čisto prese***** davati desetine evra za gumu, pa uzmem Nobi Nika. To se vodi kao allround guma a ja stalno vozim allround mišeline (XC AT, sad Country AT), rekoh biće to tu negde.

 

 

Trenutno vozim Rapid Rob-a i zamenio bih ga, pre svega, jer se brzo trosi. Razmisljao sam o Miselinu ali mi je za oko zapela tvoja izjava da ti je guma eksplodirala. Pre 7,8 godina je jednom mom poznaniku pukla prednja Miselin guma na spustu sa Venca. Imao je 3 operacije i rehabilitacija je trajala gotovo godinu dana. To me prilicno brine.


  • 0

#365 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 September 2017 - 11:48 AM

Trenutno vozim Rapid Rob-a i zamenio bih ga, pre svega, jer se brzo trosi. Razmisljao sam o Miselinu ali mi je za oko zapela tvoja izjava da ti je guma eksplodirala. Pre 7,8 godina je jednom mom poznaniku pukla prednja Miselin guma na spustu sa Venca. Imao je 3 operacije i rehabilitacija je trajala gotovo godinu dana. To me prilicno brine.

 

Ovo se odnosilo na Mišeline iz Kapriola kojima je predavno prošao rok i na koje me je Grbić upozorio da ih ne uzimam. Ovi koje sad imam su iz inostranstva. Inače, gume su jbn neuništive.


  • 0

#366 Bax

Bax
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1167 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 12:44 PM

Cisto kao mala zanimljivost, imam Michelin gume koje se svakodnevno voze na 7 bara, i koje su iz sredine 80tih godina.  

Drum, po suvom.

I to nije jedini komad koji i dalje vozim a koje su stare cetvrt veka i vise...

Imale su sve veliku pauzu u koriscenju, ali su i dalje u voznom stanju, a vezano za rok trajanja, jedino sto ih upropasti je kad dugo stojeizduvane (pricam o pravim gumama od gume, koja je navucena preko platna)....


  • 0

#367 trista_cuda

trista_cuda
  • Members
  • PipPipPip
  • 135 posts
  • LocationBG

Postavljeno 11 September 2017 - 12:45 PM

 Schwalbe je vrh. I Continental i Maxxis su vrh. Kenda je tu blizu. Ostale ne vredi spominjati, ne mogu da se mere sa ovom trojkom, osim Panaracera :) ti su van konkurencije. Niko nema toliki izbor biciklističkih guma kao Schwalbe, po deset na svaki model, samo Marathon ima preko 100 modela :). I onda neko napiše da je to krš firma ..toliko glupa izjava da ne znam ni zašto pišem ovo :). Mada tržište Srbije je nebulozno da moraš isključiti svaku logiku, imaš Continental i to je to, deru sa cenama ko i u svakoj radnji na zapadu, sve ostalo je jad i beda. Kod Jankovića za 29-ku ima samo tri modela Schwalbea, najgora i najjeftinija. Zar treba da kupim te gume pa da generalizujem neku firmu prema tim modelima. Ili da kupim polovne na berzi, koje su potrošene 50% i čamile u nekoj kesi pet godina pa da dam sud o kvalitetu brenda :).

 Kupovao sam gume u Nemačkoj, za sebe i za društvo. Kad uzmeš u ruke bilo koju novu MTB Schwalbe gumu sa EVO smesom ...ne moraš je ni montirati na točak i provozati 1000km da znaš šta valja ...to je bre sex :). Schwalbe svake godine izbaci više novih modela (novi kalup, nova šara, smesa, zaštita) nego što Janković ima u ponudi, napraviše pravi bum sa Addixom ove. Nemam ništa protiv francuza, talijana ili engleza, dobre gume prave ali kad švabama platiš, dobiješ upravo ono koliko si para potrošio. Nemaju švabe smisla za humor pa tako nemaju ni za reklamu ili prevaru :) ne vole džabe ljudi ono "Made in Germany" ..garancija prave vrednosti za vaš novac.

 Ko traži što jeftinije MTB gume koje će mu trajati što duže ...greši u startu. Na gumama se ne štedi, kad se skršiš sa tim jeftinim, više ćeš kasnije potrošiti na polupane delove i glavu. Asfalt ždere krampone, zemlja i urabane staze ne :)


  • 1

#368 niipheus

niipheus
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 894 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 01:28 PM

+1 300 cuda

 

Mixi ne znam koju si NN seriju vozio, ali to sto ti kazes da proklizava i ne drzi u krivini mi ne lici uopste na NN Evo koje sam vozio kratko vreme i bio sam zadovoljan. Zamenio sam ih samo iz prostog razloga sto mi do bilo kakve voznje po offu treba 10+ km pedalanja po asfaltu i bilo mi je zao da ih propastim bezveze.

 

Po mom misljenju, Rocket Ron je njihova najbolja guma za neku all-round voznju koja u sustini vecinom obuhvata XC stil voznje sa mozda nekih 10-20% malo jace voznje po nekom kamenjaru, neko skakanje i jaci spust. To prakticno i jeste ono sto 9 od 10 ljudi u Srbiji i vozi ako se off uzme u obzir. Guma je odlicna, teram je napred vec drugu sezonu, potrosila se jeste, ali nista strasno s obzirom na moj nacin voznje (prvenstveno kocenje). Nazad je ne vozim iz istog razloga kao i Nobby Nic, asfalt. Zao mi da je habam po putu pa sam stavio Racing Ralph koji je poprilicno zilav iako je i on Evo serija, ali velika mana mu je bocni zid koji lako puca i vec 2 sam uspeo da pocepam na boku. Kada bih mogao sebi da obezbedim samo off voznju do koje nikad ne bih dolazio biciklom po asfaltu, stavio bih Rocket Ron Evo i napred i nazad i ne bih razmisljao o promeni jer je guma fantasticna za nase uslove voznje.


  • 0

#369 mixitron

mixitron
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5802 posts
  • Bajk:Moj, moj

Postavljeno 11 September 2017 - 02:04 PM

One koje su bile u Probikeu sam uzeo, nemam pojma dalje.

Kad me ne bude mrzelo, mogu da okačim sliku devastacije...


  • 0

#370 Bole

Bole
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 504 posts
  • LocationHighpoint Club

Postavljeno 11 September 2017 - 02:05 PM

Kakva crna prevara. Schwalbe pravi vrhunske gume. Vrhunske gume traju kratko kad se eksploatišu kako se eksploatišu i za to vreme nude fantastične karakteristike. Ko se loži da mu guma pođe u prvi razred ili doživi punoletstvo za njega su smeše sa više "plastike", tvrdo, vožnja kao na točkovima fijakera i tu performansi nema u klasičnom smislu. I kvalitetne gume koštaju više od Tigar Winter 1 i Prima auto guma. Nema prečica.

Ja kad sam probao Kojak ništa mi drugo ne valja. Preporučujem uzgred Marathon supreme i G-one. 


  • 1

#371 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 02:58 PM

Schwalbe se kao brend sto se mene tice pokazao kao veoma nepouzdan. Nikad se ne zna sta te ceka dok se ne naduva, uglavnom ili je deformisan ili pusta...

Zadnji primer Rocket Ron EVO Tubeless Ready guma kao nova- koji je stigao sa skupljim biciklom kao fabricki... Zeleo da ga koristim kao tubeless posto je naznaceno da je za to, postavio traku, zamenio ventil, sipao mleko, kad ono mleka na sve strane - izlaze beli mehurici ne izmedju felne I gume vec na samoj gumi... mislim ok. dok mleko /silent/ ne odradi svoje..... Sada vec 7. dan ga duvam svakodnevno i dalje pusta... 

To je Schwalbe...


  • 0

#372 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 03:04 PM

Tubeless gume zahtevaju pumpe koje su sposobne da u kratkom roku ubace veliku kolicinu vazduha, mozda je to uzrok problema. Takodje "mleko" ima rok trajanja i ima "mleka" i ""mleka"". Tocak mora da se vrti. Ako je rupa suvise velika mora da se ubaci чеп.


  • 0

#373 coolg66

coolg66
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 178 posts

Postavljeno 11 September 2017 - 03:27 PM

Tubeless gume zahtevaju pumpe koje su sposobne da u kratkom roku ubace veliku kolicinu vazduha, mozda je to uzrok problema. Takodje "mleko" ima rok trajanja i ima "mleka" i ""mleka"". Tocak mora da se vrti. Ako je rupa suvise velika mora da se ubaci чеп.

Hvala Dusane na dragocenim informacijama !!!  =D> 


  • 0

#374 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 11 September 2017 - 05:07 PM

Samo Schvalbe.. Road plus, odlicna guma za 2000din, ne traje preterano dugo ali je meka i prijatna u voznji, odlicno drzi u krivinama i ima sasvim pristojnu zastitu od busenja.
Kojak.. fantastika za drum. Brza, tiha i odlicna za nase lose puteve.

Za MTB necu komentarisati jer sam jako retkona takvom biciklu. To prepustam mtbovcima.
  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#375 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 11 September 2017 - 05:21 PM

@coolg66
Sa iskustvom od preko 10tak napravljenih tubeles sistema mogu da ti kažem sa su švalbe vrlo ali vrlo zahvalne za tu namenu, pogotovo TLR/TLE verzije. Nešto si ti tu pogrešno radio.
Kao prvo ovo sa pumpama visokog volumena zaboravi jer to zaista radi samo sa pravim UST gumama, ove tubeless ready traže kompresor i ne vidim razlog za ne korišćenje istog (bilo koja benzinska stanica...). Drugo, tvoj problem mi liči na "masne", prljave gume ili felnu. Očisti lepo deterdžentom gumu iznutra kao i felnu, zatim kada je namontiraš prvo je doooobro namaži penom deterdženta (rubove) i onda kompresorom napumpaj da lepo legne svuda. Mora bočni falc da bude podjednako udaljen od felne duž cele gume. Kada je to gotovo i guma namontirana (sve to bez silanta) sačekaj malo vidi da li drži pritisak bar nekoliko minuta i onda lepo odšrafi ventil, sipajte silant, bar 90ml za 29 gumu 2.25 širine, i napumpaj ponovo. E onda doooobro izmućkaj i točak i postavi ga da odleži bočno po nekoliko minuta svaka strana, montiraj na bajs i provozaj.
To što silant izbija iz same gume je ok za ne-TLR modele mada ako je stara može da se desi i na ostalima a ako izbija na spoju sa fenom, ako odradiš po ovom uputstvu trebalo bi da reši problem.
Što se silanta tiče, verujem da sve ovo radiš kod nas tako da ti je izbor verujem sveden na schwalbe doc blue i ono đubre Joe's. U svakom slučaju schwalbe je odličan jer je u stvari samo rebrendirani Stan's i od mene svaka preporuka za njega. Probao sam ih par i on mi se pokazao najbolje ali svakako nemoj da se "štekariš" za količinu koju sipuješ (iz iskustva) :)
  • 0

#376 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 September 2017 - 05:36 PM

Moja iskustva sa Schwalbe gumama kupljenim u Srbiji su loša - ne bih nikome preporučio.

Kupljene u Nemačkoj - sve najbolje - spram modela i klase naravno.

 

Što se "sumanutosti" plaćanja 50 i više evra za gumu tiče - kao i u svim drugim sferama - malo bolja klasa je obično za 50% skuplja od klase ispod. I tako do (ne)normalno visokog nivoa. Što je viši budžet, to je manje kompromisa, ali i manja ušteda. To generalno važi za sve proizvođače i modele. Svako bira sebi šta mu se isplati i odgovara. Ja sam veoma zadovoljan i osetim razliku između jeftinijih i skupljih guma - kako za drumaš, tako i za MTB. Zbog standarda kakav nam je, poslednjih godina pazarim samo jeftinije (mislim da Kenda i CST nude najviše za dati novac u cenovnom rangu do 2000 po gumi), ali kad natrči vrhunska guma na 50% popusta, ko ima mogućnost da je dopremi od napolje (ili ako ovde nešto natrči), obično dobije vrhunsku gumu.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#377 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 11 September 2017 - 05:39 PM

Nekom od starih forumaša stoji u potpisu da je gram prakse vredniji od tone teorije. Ja imam 10 godina iskustva sa vrhunskim gumama za mali iznos, ali ti imaš mišljenje. Voziš li ti uopšte bicikl?

 

Ako imaš neki argument, ili kontra-argument na ono što sam napisao, voleo bih čuti. Ovakve prozivke su mi detinjaste.

 

Apropo tona teorije & grama prakse: u životu sam se nagledao i "teoretičara" koji ne mere i ne proveravaju, i "praktičara" koji knjigu pročitali nisu - ni jedno ni drugo ne vodi najlakše i najbrže do dobrih rezultata iz mog iskustva.


  • 1

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#378 MTB021

MTB021
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 385 posts

Postavljeno 05 December 2017 - 01:22 AM

Nego, ima li neko iskustva sa novom Addix komponentom recimo Speed/Speedgrip na MTB?

https://www.schwalbe...addix-compound/


  • 0

#379 Drvo_Zivota

Drvo_Zivota
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 201 posts

Postavljeno 05 December 2017 - 09:14 AM

Samo da dodam da ja nikakve probleme nisam imao sa Schwalbe Lugano (road bike) i Schwalbe Marathon Plus (treking ture do 2x100 km na dan).
Posebno sam bio impresioniran plus serijom. Sare su se jedva gubile na nekih 2000 km. I dalje su gume bile kao nove. Nikad mi nijedna Schawlbe guma nije pukla u zivotu.

Doduse ja sam vozio po ravnici (no bilo je rupetina). Tako da sve pohvale za ovaj brend. Stavise i rezervne gume su mi Schwalbe. Po meni je to dosta muzike za malo para
  • 0

#380 Boris_volimCorbe

Boris_volimCorbe
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1432 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 05 August 2018 - 02:30 PM

Kome nije jasno zasto se Schwalbe Marathon Plus Tour smatraju neprobojnim, evo ga pogled odozgo na kameni zastitni sloj - nivo zastite 12 od 7 :D

IMG_20180804_144634.jpg

Dva puta sam na turi od devet dana naleteo na ekipu koja asfaltira, sto je znacilo neuspesno izbegavanje crnog lepka u duzini od 500-1000m.


  • 0




3 članova čita ovu temu

0 članova, 3 gosta, 0 anonimnih korisnika