Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#281 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 January 2016 - 06:47 PM

Ma da, explozija, puklo je momacki.
Ne krivim losu gumu nego sam mislio da sam je prepumpao. Moguce da sam lose montirao ali sam pazio i proveravao. Druge gume, isto Schwalbe, 26, auto ventil pumpam na 5 bara pa sam i ovu, racunam ista guma samo razlicit ventil.
Ne vidim na samoj gumi specifikacije a na netu ne mogu da ih nadjem (40/62-559). Mozda je guma deklarisana za 4bara max?

Mora da pise na gumi proveri ponovo

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#282 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 21 January 2016 - 09:18 PM

Uzrok eksplozije je najverovatnije taj sto je deo unutrasnje gume ostao prikljesten izmedju spoljne gume i felne. U takvoj varijanti dogadjaja velikoj kolicini vazduha iz unutrasnje gume je omoguceno da brzo izadje napolje pri cemu se cuje zvuk nalik eksploziji. Ovakav sled dogadjaja bi u neku ruku mogao da bude i dokaz kvaliteta jer da si koristio neku jeftiniju unutrasnju gumu sa debelim zidovima takva bi tesko mogla da se zavuce izmedju spoljne gume i felne prilikom pumpanja. Unutrasnju gumu uvek malo naduvas da dobije oblik prstena i premazes bebi puderom pre postavljanja na felnu. Onda kad postavis spoljnu gumu preko nje naduvas je do 1 bara pa uzmes tocak u dve ruke i pritisnes ga o tlo kao kad je stavljen na bicikl. Tako pritiskajuci pocnes da okreces tocak deo po deo dok tocak ne okrene dva tri puna kruga, da bi spoljna guma lepo legla u felnu a unutrasnja unutar spoljasnje. Onda proveris vizuelno da li je spoljna ravnomerno nalegla u felnu i ako jeste napumpas gumu do potrebnog pritiska.

Attached Thumbnails

  • 20160121_222303.jpg

  • 2

#283 StudyWings

StudyWings
  • Members
  • 7 posts

Postavljeno 17 March 2016 - 09:30 PM

Savrseno iskustvo. Kupio sam bajs koji ima Road Cruiser (jeftine) schwalbe gume. Da budem iskren vec u prvoj nedelji je nesto probilo, medjutim toliko je ostro bilo, mislim da nema gume koje taj predmet (tipa igla) ne bi probilo.

 

Od tad, do sad, proslo je godinu dana, nikad nista. Savrsene gume zaista, svakodnevna voznja, po Zrenjaninu, a grad je uzas zesci. Od puteva, kamencica i ostalih stvari po putevima. Predobre gume zaista, od mene, za svaku preporuku. + tesko se i trose.


  • 0

#284 lucky_13

lucky_13
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 361 posts
  • LocationNovi Sad

Postavljeno 26 March 2016 - 09:16 PM

Danas mi je stigao treci par Crnog Dzeka. Sa prethodna dva para sam presao 11000 km.

Gledajuci odnos cena/kvalitet mislim da nema boljih all round guma.

 

Attached Thumbnails

  • BlackJack.jpg

  • 0

#285 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 20 May 2016 - 03:38 PM

E ovako dobri moji.. bicikli kupljen u austriji prosle godine u oktobru, model iz 2014, presao vlasnik sa njim 300tinak km, a ja od oktobra do danas jos toliko.. gume su schwalbe cx comp, dosle u stock verziji sa biciklom, dakle nisu kupljene u srbiji, nego u austriji, na oko nove, kao i sto sam napisao kilometrazom..svratim neki dan da dopumpam gume, nisu bile ispustile mnogo, odrzavam pritisak na nekih 4 bar.a.. i primetim malo kasnije kada sam ponovo seo na bajs ovo..(prilozeno u fotkama). Moje pitanje glasi: Zbog cega dolazi do ovakve deformacije, da li je moguce da se ovo ispravi, da li je neophodno zameniti gumu, da ne bi doslo do ostecenja ostalih komponenti zbog nekih mikrovibracija? Nisam napomenuo da je guma vozena samo po asfaltu, jako malo neki lagani off road, tipa ugazene zemljane staze, bez blata, peska, sljake itd.. hvala i veliki pozdrav

94796913a2de7e96cc904640166479c3.jpg

42abaac866aa5e1a165b1e1a58d452e7.jpg

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#286 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 20 May 2016 - 03:55 PM

Proveri kako guma naleze na felnu.

 


  • 0

#287 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 21 May 2016 - 07:17 AM



[quote name="Dusan011" post="201500" timestamp="1463759735"]Proveri kako guma naleze na felnu.

Hm, ovo nisam proveravao iz razloga sto guma nije bila ispustila skroz, nego samo malo popustio pritisak, tacnije nisam ni pomislio na ovo. Ali, ima smisla da je mozda to. Hvala, provericu kasnije kad budem imao vremena pa javljam..

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#288 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 21 May 2016 - 03:29 PM

[quote name="samuell" post="201524" timestamp="1463815028"][quote name="Dusan011" post="201500" timestamp="1463759735"]Proveri kako guma naleze na felnu.

Hm, ovo nisam proveravao iz razloga sto guma nije bila ispustila skroz, nego samo malo popustio pritisak, tacnije nisam ni pomislio na ovo. Ali, ima smisla da je mozda to. Hvala, provericu kasnije kad budem imao vremena pa javljam..

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока[/quote]
Definitivno nije problem u naleganju gume na felnu, iz nekog drugog razloga je guma defektna, e sad, nisam je skidao skroz sa felne, samo sam je ispustio, ponovo naduvao, isproveravao naleganje, i nista nisam dobio.. pokusacu jos jednom, s tim sto cu je skinuti skroz, proveriti iznutra stanje, pa da vidimo..

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#289 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2016 - 05:55 PM

ame="samuell" post="201524" timestamp="1463815028"]
Definitivno nije problem u naleganju gume na felnu, iz nekog drugog razloga je guma defektna, e sad, nisam je skidao skroz sa felne, samo sam je ispustio, ponovo naduvao, isproveravao naleganje, i nista nisam dobio.. pokusacu jos jednom, s tim sto cu je skinuti skroz, proveriti iznutra stanje, pa da vidimo..

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока

Meni se jednom deformisala kineska guma na mtb-u od klinca, stajao je bajs na suncu i posle dva tri sata se tako deformisala iz cista mira, bacena i stavljena nova.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#290 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 21 May 2016 - 06:15 PM

Meni se jednom deformisala kineska guma na mtb-u od klinca, stajao je bajs na suncu i posle dva tri sata se tako deformisala iz cista mira, bacena i stavljena nova.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Doduse, jeste bajs stajao napolju par sati, ali ovih dana nije toliko toplo da bi se to odrazilo na gumu, a i guma ne vazi za neku losu da bi se to tek tako od sunca desilo..ebemliga

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#291 vidak

vidak
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4634 posts
  • LocationNovi Beograd

Postavljeno 21 May 2016 - 06:22 PM

Ne kazem da se zato desilo nego da se desava, a verovatno popusti neko platno unutra ko zna iz kog razloga, da li od nekih predhodnih udaraca ili je fabricka greska, da nisam bio sa klincem kada se to desilo mislio bih da je udario u neku rupu ili ivicnjak.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • 0

#292 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 21 May 2016 - 07:14 PM

Ne kazem da se zato desilo nego da se desava, a verovatno popusti neko platno unutra ko zna iz kog razloga, da li od nekih predhodnih udaraca ili je fabricka greska, da nisam bio sa klincem kada se to desilo mislio bih da je udario u neku rupu ili ivicnjak.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

To jeste, u pravu si, kad bolje razmislim moze da bude iz X razloga, jedino sto me cudi je da je bukvalno iz cista mira otisla u stranu, e sad, vozena je i pre mene, pa ne mogu da tvrdim da nije trpela udarac.. skinucu je kad budem imao vremena, pa cu da zagledam iznutra, nadam se da ce se nesto videti..zao mi jedino sto je skoro nova, i svidja mi se kako se ponasa po putu, a plasi me da kupim ovde kod nas istu, jer vidim da ljudi ovde imaju probleme sa ovim brendom kupljenim u srbiji.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#293 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 21 May 2016 - 07:21 PM

Moje iskustvo sa Schwalbe unutrašnjim gumama, kupljenim kod nas, je pozitivno. Nikad nikakvih problema. Nema boljih unutrašnjih od Schwalbe. Sama guma, ventil, izrada.

 

Kad unutrašnja guma eksplodira, BUM, onda spoljna guma nije dobro legla - to je do majstora, ne do gume.

 

Obično posle eksplozije spoljna legne nazad na mesto kako treba i onda ljudi greškom krive "lošu unutrašnju gumu". Dok god je guma unutar spoljašnje, eksplozija ne može da se desi, jer eksplozija zahteva naglu promenu pritiska i brzo oslobađanje vazduha - što je nemoguće unutar spoljne gume i felne sa druge strane. Dakle, ako je bio baš "BUM", to je do majstora, ne do gume (više puta se sam uverio - posebno ako umoran & u žurbi pakujem gumu, desi se).

I mene zanima kako može unutrašnja da BUM? Unutrašnja može dosta više da se raširi od spoljašnje i zbog toga ne može da BUM.

Spoljašnja guma je ta koja trpi pritisak dok je unutrašnja samo neka vrsta fleksibilnog rezervoara za vazduh. 

Jedino ako je uštinuo deo gume izmedju spoljašnje i felne i da je tu pukla.. k'o što napisa Fallout "biće da je problem do majstora".

 

Inače, ja u oba bicikla imam švalbe unutrašnje i spoljašnje.. zadovoljan sam njima pa se držim one poslovice/pitalice  "zašto menjati nešto što je dobro". 


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#294 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 22 May 2016 - 12:36 PM


Jedino ako je uštinuo deo gume izmedju spoljašnje i felne i da je tu pukla.. k'o što napisa Fallout "biće da je problem do majstora".

Moze biti da ispusti brzinski zbog nekog uboda kroz spoljasnju ukoliko je pod velikim pritiskom, ali bas da BUM to nikako ne verujem. Jedino kao sto je gore napisano zbog lose montaze.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#295 samuell

samuell
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 22 May 2016 - 12:41 PM



Inače, ja u oba bicikla imam švalbe unutrašnje i spoljašnje.. zadovoljan sam njima pa se držim one poslovice/pitalice "zašto menjati nešto što je dobro". [/quote]

Kupio jednu unutrasnju kao rezervu u planetu, i na oko mi se cini da je mnogo mnogo kvalitetnija nego kenda ili neka kineska koju su imali, za samo 200 dinara jeftiniju od ove scwalbe. E sad, neko je napomenuo da spoljasnje jako dugo stoje kod dilera, pa od vremena stajanja izgube na kvalitetu, postanu porozne. Da li na gumi moze da se vidi datum proizvodnje, kao recimo na automobilskoj gumi?


Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
  • 0

#296 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 22 May 2016 - 04:53 PM

Nije samo vreme, već i uslovi skladištenja a i kvalitet pri nabavci. Loše skladištena će ispucati za godinu dana stajanja i manje.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#297 djoti

djoti
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 22 May 2016 - 07:58 PM

Vozim trenutno continental ultra sport gume -kupim ih jer mi se slazu uz boju bajka (crno crvene) malo sam esteta i ajd , i imam osecaj da cu da se skršim u krivini kao da su plasticne ili umišljam , pa je pitanje kakve su po vama gume ove continetal -a imam i bontager r3 plus mislim nemami h već bi zamenio conti-za bontrager  pa me interesuje vaše misljenje da li to da radim i dobijam li šta time....

Hvala svima na odgovoru...


  • 0

#298 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 22 May 2016 - 08:03 PM

To je najlosija continrntal guma bez zastite od busenja.
Lako se busi pa vodi racuna.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
  • 1

#299 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8906 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 23 May 2016 - 04:35 AM

Vozim trenutno continental ultra sport gume -kupim ih jer mi se slazu uz boju bajka (crno crvene) malo sam esteta i ajd , i imam osecaj da cu da se skršim u krivini kao da su plasticne ili umišljam , pa je pitanje kakve su po vama gume ove continetal -a imam i bontager r3 plus mislim nemami h već bi zamenio conti-za bontrager  pa me interesuje vaše misljenje da li to da radim i dobijam li šta time....

Hvala svima na odgovoru...

 

Probaj prvo na pravcu, na kočenju, kako drže. Gume sa bojom koja nije crna po pravilu lošije prijanjaju (ako je boja na gaznoj površini gume).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#300 djoti

djoti
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 posts

Postavljeno 24 May 2016 - 09:10 AM

Probaj prvo na pravcu, na kočenju, kako drže. Gume sa bojom koja nije crna po pravilu lošije prijanjaju (ako je boja na gaznoj površini gume).

Upravo na kočenju i zabacuje mi da tako kažem ko da su od plastike ..a crvena je boja gazeća-


  • 0




0 članova čita ovu temu

0 članova, 0 gosta, 0 anonimnih korisnika