Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#241 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 01 July 2015 - 03:04 PM

Continental traffic imaju na sredini šaru koja koliko-toliko pristojno drži na asfaltu. Schwalbe koje si imao su sa više-off road šarom i normalno je da lakše proklizaju na asfaltu. Ako je to bilo na asfaltu sve.

 

Meni Conti Race King (sa malim kramponima) na asfaltu drži puno slabije od Schwalbe Road Plus. Dok je u šumi obrnuta situacija.

Vrlo verovatno da si u pravu. Vozim uglavnom asfalt+loš put....jer se ono ne može nazvati drugačije.


  • 0

#242 darkod75

darkod75
  • Members
  • PipPipPip
  • 115 posts

Postavljeno 01 July 2015 - 04:12 PM

Klinac vozi 24 veličinu nekih Kenda guma koje su kupljene sa biciklom u Planet bike. Bajk je star tri godine. Te Kenda sam krpio jedno 50 puta do sad. Mislio sam da namerno buši. Kaže da ih vozi do igrališta u dvorištu zgrada. Uglavnom rešim da kupim neke gume sa zaštitom od bušenja i izbor padne na Schwalbe

Schwalbe 50-559 CX Comp HS369

.

http://shop.jankovic...mp-hs369-detail

 

Gume su montirane negde početkom proleća 1200 din komad. Jednom su se izbušile do sad, ali je uspeo da ih pocepa. Znači kad se naduva guma vidi se unutrašnja nekih 3mm rupa. E sad klinac voli da pravi "policajke", ono naglo kočenje po asfaltu, što baš nije dobro za gume, ali opet ne bi trebalo da se tako pocepaju. To sve pričam za zadnju gumu. Prednja guma je u dobrom stanju.

Nemam pojma šta bih rekao da li valjaju ili ne. Nisam pametan. A da li bih opet kupio... Pa kupio bi ih. Continetal će biti sledeći izbor definitivno, mislim da tu nema greške


  • 0

#243 kingM

kingM
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 July 2015 - 07:59 AM

Meni deluje kao da je ta guma isecena a ne pukla.

Jeste guma isečena, ali kad sam uzeo bicikl nije se primećivalo ništa, čovek je kupio nove gume, oni su ih u toj radnji, gde već, samo lepo zalepili da se ne poznaje. Posle mesec dana je tek krenula da se otvara rupa. Pazite šta kupujete, dobro pogledajte gumu pre kupovine. Inače, Schwalbe je extra guma, kupiću je ponovo, ali ovaj put ću lepo proveriti svaki detalj. Verujem da sve gume kojima itekne rok završavaju kao nove po našim radnjama. Oprez!


  • 0

#244 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 July 2015 - 08:49 AM

To je onda mehanicko ostecenje nema veze sa kvalitetom gume i ko je zalepio.
A nije mi ni poznato da gume za bicikl imaju rok trajanja.
  • 0

#245 kingM

kingM
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 July 2015 - 08:52 AM

To je onda mehanicko ostecenje nema veze sa kvalitetom gume i ko je zalepio.
A nije mi ni poznato da gume za bicikl imaju rok trajanja.

Pa prodata je takva, sa tim oštećenjem. A što se tiče roka trajanja ukoliko guma stoji 3-4 godine u radni onda se, uglavnom na zapadu, te gume bacaju, ili šta već rade sa njima, a donose nove. Stare gume brzo pucaju, stvaraju se sitne pukotine


  • 0

#246 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4437 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2015 - 08:57 AM

. A što se tiče roka trajanja ukoliko guma stoji 3-4 godine u radni onda se, uglavnom na zapadu, te gume bacaju, ili šta već rade sa njima, a donose nove. 

Te gume se ne bacaju.. verovatno se izvoze u Srbiju i okolne zemlje i nama ih uvaljuju.


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#247 kingM

kingM
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 July 2015 - 08:58 AM

Na nekim sajtovima piše da se gume starije od dve godine tretiraju kao stare gume, te se trebaju zameniti novim.


  • 0

#248 kingM

kingM
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 03 July 2015 - 09:00 AM

Te gume se ne bacaju.. verovatno se izvoze u Srbiju i okolne zemlje i nama ih uvaljuju.

Upravo to


  • 0

#249 dexxon

dexxon
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 03 July 2015 - 10:00 AM

http://www.schwalbe....alogeflyer.html

 

Techinfo 2015

27. strana

 

Schwalbe.jpg

 

Na njihovom sajtu piše da se biciklističke gume bez problema mogu lagerovati i duže od pet godina u propisanim uslovima (hladno, suvo i mračno mesto). Nažalost nigde ne piše da li takva guma sme u radnji da se prodaje kao nova i naravno niko ne garantuje da su uslovi lagerovanja pre prodaje bili zadovoljavajući.


  • 0

#250 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2436 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 03 July 2015 - 12:54 PM

Koja zabluda da se bilo gde nesto staro i nekorisceno baca :)

 

Guma vremenom gubi svoja svojstva, i to je tacno, ali to je sigurno duzi rok od 2 godine.

A one sitne pukotine nastaju u toku koriscenja gume, a ne od stajanja i ja bih to svrstao pod habanje.

 

Evo kupio sam krajem prosle godine continental kevlarske, i evo nakon 6-7000km se pojavljuju te sitne pukotine.

Znaci za manje od godinu dana (9 meseci) , a nisam ni pomislio da je to od starosti vec jednostavno su se istrosile, a pritom i ne kocim agresivno.

 

Na kutiji je koliko se secam pisalo da guma treba da traje 5000km, tako da je ova i prebacila, a nije jos za zamenu.

Isto iskustvo imam i sa shwalbe gumama.


  • 0

#251 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14861 posts

Postavljeno 03 July 2015 - 03:24 PM

"Te gume se ne bacaju.. verovatno se izvoze u Srbiju i okolne zemlje i nama ih uvaljuju."

Jel i ovi proizvodjaci sto im imena pocinju sa C ili K ili R isto to rade ili samo S?


  • 0

#252 IgorN

IgorN
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5498 posts

Postavljeno 03 July 2015 - 03:41 PM

http://www.schwalbe....alogeflyer.html

 

Techinfo 2015

27. strana

 

attachicon.gifSchwalbe.jpg

 

Na njihovom sajtu piše da se biciklističke gume bez problema mogu lagerovati i duže od pet godina u propisanim uslovima (hladno, suvo i mračno mesto). Nažalost nigde ne piše da li takva guma sme u radnji da se prodaje kao nova i naravno niko ne garantuje da su uslovi lagerovanja pre prodaje bili zadovoljavajući.

U Lanceovo vreme bio prilog o nekom (mislim) belgijskom majstoru za gume koji mu lageruje i cuva gume nekoliko godina da bi...sazrele, omeksale, poboljsale u smislu performansi i proverila poroznost da se na nekoj trci ne desi neki nezeljeni...dogadjaj na trci.


  • 0

#253 lukacar

lukacar
  • Members
  • PipPipPip
  • 71 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 27 July 2015 - 08:36 PM

Jel moze neka preporuka za gume za drumasa (23x622) do nekih 2500din komad?


  • 0

#254 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 27 July 2015 - 08:44 PM

http://planetbike.rs...lovi/Gume/2225/


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.


#255 Dado-ltd

Dado-ltd
  • Members
  • PipPip
  • 37 posts

Postavljeno 28 July 2015 - 07:32 AM

Na prethodnom bajsu vozio Rubenine gume,bajs kupljen nov i njih sam dobio.Zadnju vozio 2 sezone,potrosila se samo po sredini,prednju 4 sezone vozio u svim mogucim uslovima.Zamenio je i dao drugaru,i dalje je koristi,ima sitne pukotine ali nista strasno.

Na drugom bajsu imam schwalbe,rekao bi novije generacije po slikama iz ranije objavljenog posta... :)

Attached Thumbnails

  • Screenshot_2015-07-28-09-19-26.png
  • Screenshot_2015-07-28-09-33-57.png

  • 0

#256 007filip

007filip
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 August 2015 - 07:00 PM

Ja sam uzeo pre 3 godine od jankovića Schwalbe 47-559 City Plus Puncture Guard da je stavim na zadnji točak.
Odabrao sam je po 3 kriterijuma:

 

- da je 26x1,75 jer mi je sve preko debelo a i prednja mi je tolika
- da ima 
Puncture Guard jer su po Beogradu ulice pune gelera i raznih sranja kao da smo u ratnoj zoni 
- da nije skupa ko otrov

Lepo me je sluižila, jeste da je nakon godinu dve ispucala i potrošila se vidno ali kako i ne bi kad imam preko 90 kila i na bajsu sam svaki dan gde god da krenem kakvi god vremenski uslovi bili tako da je jadna trpela sve i kišu i sunce i vlagu i led i sneg i vreo asfalt... Zamenio sam je istom takvom pre par meseci jer se stara izbočila na jednom mestu pukao je površinski sloj na spoju sa felnom ali je metalni širm ostao ceo defakto je mogla da se vozi još dugo ali me je nerviralo jer cupnem kad dođe gaz na taj deo pa sam je zamenio, da se to nije desilo verovatno bih je vozio još par godina dok se ne potroši do plave zaštite od pucanja koju ima ispod gaznbe površine. 

Nisam nikda računao koliko sam njome tačno prešao ali samo kuća-poso poso-kuća izlazi na 1000km godišnje tako da je ta brojka najmanje duplo veća ako bismo sve vožnje računali pa to puta 3 godine izađe dosta bogami. Broj pucanja sa njom za to vreme je bio 0 a na svakih par meseci sam vadio iz nje svašta i šta sam sve izvadio u te 3 godine staklića, gvozdića, kamančića, komada od drveta i još koječega mogao sam teglu od kilo da napunim naravno ne računam stvari koje su se zaglavile između krampona i šare jer su na njoj jako plitke nego stvari koje su se baš zarile u gumu da sam ih špic kleštima čupao napolje.

 


  • 0

#257 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2015 - 07:51 PM

Ne znam kako ti to voziš :) ja ne skupljam i ne vadim nikakve gelere iz guma, a tu tvoju trogodišnju kilometražu ~6000 pređem za manje od jedne sezone. Između sela i gradova su putevi po meni prilično čisti a i po Beogradu vozim dosta i nigde nisam imao probleme. Šta da kažu ljudi koji voze drumaše a ima ih vidim dosta po gradu


  • 0

#258 007filip

007filip
  • Members
  • 8 posts

Postavljeno 06 August 2015 - 08:26 PM

Ne znam vala, pre dok sam imao gume bez zaštite krpio sam zadnju po nekoliko puta u mesec dana ali sam uvek nekako imao sreće da izduvava sporo i uspem da se dovezem do kuće a onda sam ga jednom tako morao gurati bajs 5km i tad mi je dojadilo da se štekam ko najgora stiskara i uzo naručio švalbu i od onda nema da boli glava. Ja za razliku od većine ja držim korman oko 5 do 10cm višlje od sedišta i znatno mi više mase pada na zadnji točak pa je time mnogo podložniji bušenju. Sad baš klepam sebi jednog drumaša vidim moderno je pa da i ja furam malo modu, biće sa 622x35 gumama Tigar Obilićevo iz sedamdeset i neke razmišljao sam u startu da uzmem za nazad švalbu sa zaštitom da se ne zlopatim al reko ajde neću odma baš da vidim koliko ću imati bušenja u prvih mesec dana.


  • 0

#259 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 06 August 2015 - 08:47 PM

Da li se još nekom desila ovakva glupost kao meni? Dok sam se divio kako sam dobar točak napravio :mrgreen: ladno sam zaboravio da vratim traku na felnu, naduvao na 6 bara i puf. Jedna unutrašnja manje... taman sutra za Temišvar bez rezervne, a to inače ne praktikujem ni do prodavnice. Lupio sam veliku fleku ali nisam ubeđen da je to pouzdano, pukotina je prečnika 5-6 mm u obliku mercedesovog znaka. Ove cst za 1.25-1.5 sad nigde ni ne vidim, kenda nema nikakva u toj širini a za schwalbe klepaju s cenom, ej 500 din unutrašnja... još kao popust, redovna cena 900.

Ako budem morao to da uzmem, gde kupujete schwalbe (fizički u prodavnici), hoću da vidim prvo uživo kako izgleda i šta je tu toliko bolje od ove cst koja je odlična, jeste 100 grama ali zato mesnata i drži pritisak dugo. I idealne širine, ne rasteže se mnogo unutar spoljne, a ne kao one kende što sam pre imao, tanke ko prst kao drumaške pa pucale stalno same od sebe unutar 1.25 gume a šatro namenjene do 1.5. I gubile pritisak vrlo brzo.


  • 0

#260 downset

downset
  • Members
  • 1 posts

Postavljeno 07 August 2015 - 03:18 PM

Prve schwalbe su mi bile CRAZY BOB, prvo me je privukao izgled i dvostruka primena, asfalt, a može da se siđe sa istog, jer dobrim delom do posla je šljunak, a 365 dana sam na bicikli.Nego ovako, kao prvo smeša je nekako "plastična", pri agresivnijem  kočenju na asfaltu ide kao po ledu :) ,baš loš grip, a imaju šare čak i po boku.Trenutno su mi na bajku NOBY NIC 2,25, evo me na Tari i nisam ni malo zadovoljan, morao sam poprilično da ih ispustim, da bih imao pristojan grip.Jedino dobro iskustvo bile su  NOBY NIC 2,4 snake skin, one su čupale baš, baš . . .

Ali većina guma su mi bile MAXXIS - DOWN HILL MINION 2,5 , HOLLY ROLLER 2,4 , HOOK WORM 2,5 , prvo što traju u beskonačnost, smesa perfektna, o izgledu da ne pričam, hookworm sam čak vozio prošle zime po snegu i ledu !?

i da CRAZY BOB posle prve vožnje posle pranja budu toliko štrokave, nenako kupe prašinu, i to baš loše izgleda.


  • 0




2 članova čita ovu temu

0 članova, 2 gosta, 0 anonimnih korisnika