Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#221 forum1nick

forum1nick
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 26 June 2015 - 11:24 AM

Evo mala pomoć.

 

Gume sigurno starije od 2014:

 

old.jpg

old2.jpg

old3.jpg

 

Gume sigurno iz 2014+:

new.jpg

new2.jpg

new3.jpg

 


  • 1

#222 Gadjan

Gadjan
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4654 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2015 - 12:47 PM

Vrlo koristan post, ako je zaista to pouzdan znak u 100% slučajeva. Ne interesuje me tematika pa nisam istraživao. Ali me interesuje pravda, lično imam mišljenje da ovaj sistem ne važi samo za gume nego za mnogu drugu robu koja se prodaje u Srbiji (da je nižeg kvaliteta nego što bi trebalo). Da mi nije daleko sad bih lepo otišao do uvoznika da malo razgledam šta oni to sve valjaju. Po drugim maloprodajama kad budem svraćao svakako ću baciti pogled na schwalbe ponudu.

Ne znam zašto se lepo na gume ne utiskuje datum proizvodnje kad je to vrlo jednostavno a i inače toliko drugih natpisa štampaju i spolja i unutra... Za većinu drugih delova (koji nemaju rok trajanja) se može lako utvrditi godište, a za gume ne, iako se za njih može reći da imaju rok trajanja.


  • 0

#223 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 26 June 2015 - 01:09 PM

http://www.schwalbet..._info/tire_wear

http://www.schwalbet...warranty_policy


  • 0

#224 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 June 2015 - 02:15 PM

Odnos cena i grip  ali kvalitet hmmmm.Puno nezadovoljnih korisnika.Ali zato kod continentala dobijes i grip i kvalitet za iste pare.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#225 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 June 2015 - 02:18 PM

A sto se uvoza tice,za patike znam da su kod nas novi modeli ono sto je bilo prosle godine u usa u outletu.To se odnosi na nike najvise.Osim pojedinih air max modela.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#226 hundreder

hundreder
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 26 June 2015 - 05:59 PM

Ja nisam skapirao kojaje razlika u pre i posle 2014. Moze neka pomoc..
  • 0

#227 forum1nick

forum1nick
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 26 June 2015 - 06:41 PM

Ljudi su vidljivo promijenili font ispisa na gumama.
  • 0

#228 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2015 - 06:59 PM

Ljudi su vidljivo promijenili font ispisa na gumama.

Hm kako bih po tome odredio za moje land cruiser? Koliko znam te gume su oduvek tako bile potpisane,i pre 2014..
ImageUploadedByTapatalk1435345172.001814.jpg
  • 0

#229 dexxon

dexxon
  • Members
  • PipPip
  • 31 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2015 - 07:22 PM

Da li postoji način da se odredi datum proizvodnje gume po kodu koji se nalazi unutar gume?

Na nemačkim forumima sam našao dva različita objašnjenja:

- po jednom se npr. osmocifrena šifra 27043B05 tumači kao datum 27.04.2003.

http://www.radforum....-marathon/page4

-po drugom prve dve cifre mesec, sledeće dve dan, a peta godina: 051750815 -> 17.05.2005

http://globike.net/s...173302/page/282

Oba podatka su navodno dobijena od Schwalbe-a.

 

Continental je to lepo objavio na svom sajtu:

http://www.conti-onl...struction4.html

 

Continental gume.jpg

 

 

 


  • 0

#230 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 June 2015 - 08:06 PM

imam ritchey gumu 10 godina stari i jednu continental vapor oko 7 godina.Jesu celave ali ni jedna ni druga nisu ispucale.Tako da mi kvalitet shvalbe na zadnjem mestu. Znaci ne pada mi na pamet da ih kupim ikad.Pa rubena scilya mi je duze trajala duplo od furios fred kupljene kod jankovica.A pri tom skoro duplo jeftinije.Obe su kevlar bile.U stvari sve su mi duze trajale.Pri tome mislim na krunjenje i pucanje,ne na busenje.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#231 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 26 June 2015 - 08:16 PM

I ja sam pre nego sto sam presao na Svhwalbe terao Continental mountain king 2.2 tri i po sezone,po ledu,snegu,kisi i suvom.. Bio zadovoljan ali busile su se ko blesave... Sad opet planiram da predjem pred zimu na neke 2.25 (trenutno na 1.75)i ne znam da l ce ostati schwalbe il se vracam na continental,naplašiste me ovde. :)
  • 0

#232 Vorda

Vorda
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4577 posts
  • LocationZrenjanin

Postavljeno 26 June 2015 - 08:49 PM

to je moje iskustvo,doduse samo sa jednim parom.Posle jedne sezone su vec popucale sspolja i iznutra se krunilo ono malo gume sto ima.A sto se tice busenja,valjda mi je takva karma,u zadnjih par godina nisam ni jednu gumu probusio osim scott ozon i to mojom krivicom.


  • 0
puno znoja,malo krvi

#233 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 27 June 2015 - 05:58 AM

Godina proizvodnje nije kritična ako se pravilno skladišti (suvo, mračno, na određenoj temperaturi). Verujem da je skladištenje problem.

 

Uz to, moguće da srpski uvoznik dobija baš ekstremno bajatu robu koja je stajala po izlozima radnji, ne u skladištima, namerno (što mi nije preterano verovatno), ili da kupuje bajatu robu u pola cene (što mi je verovatnije).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#234 -Nikola-

-Nikola-
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 495 posts
  • LocationSubotica

Postavljeno 27 June 2015 - 06:56 AM

Uz to, moguće da srpski uvoznik dobija baš ekstremno bajatu robu koja je stajala po izlozima radnji, ne u skladištima, namerno (što mi nije preterano verovatno), ili da kupuje bajatu robu u pola cene (što mi je verovatnije).

 

Ovako nešto sam i ja pomislio tj. da se gume koje duže stoje ili ne ispadnu baš savršenog oblika, prodaju nama po nižoj ceni jer nikom drugom ne trebaju. Ali, zar nije to onda loša reklama za njih, jer logo stoji na gumi? Jeste da zaradu na nama iz Srbije ni ne osete ali opet..


  • 0

#235 kingM

kingM
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 01 July 2015 - 07:49 AM

Duže, daj neku sliku cijele gume, gdje se vidio natpis. Po tome se može znati da li je guma starija od 2014.

Pošto sam nov po pitanju biciklizma, mogu reći samo ovo:

 

Bicikl je kupljen polovan, kad sam ga gledao obraćao sam pažnju samo na delove od kojih je sastavljen, i svi su bili odlični. Guma je izgledala kao nova i na to nisam obratio više pažnje. Kasnije sam saznao da se kod nas uglavnom prodaju stare gume kojima je istekao rok. Pretpostavljam da je takav slučaj i kod mene. Na samoj gumi sam našao oznaku 1208, pa pretpostavljam da to znači da je proizvedena decembra 2008. Greška je znači bila do osobe od koje sam kupio bicikl, e sad, ili je znao šta stavlja, ili su i njega zeznuli.

 

P.S. Ja i dalje vozim na toj gumi, i voziću dok ne pukne, jer je kvalitetna. U pitanju je Schwalbe Smart Sam 29x2.25. U međuvremenu ću kupiti novu, ili identičnu ili neku drugu, da mi stoji u rezervi kad dođe taj sudnji dan.


  • 0

#236 bakara

bakara
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2437 posts
  • LocationnBGd

Postavljeno 01 July 2015 - 08:37 AM

Meni deluje kao da je ta guma isecena a ne pukla.
  • 0

#237 draganninkovic

draganninkovic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Postavljeno 01 July 2015 - 09:39 AM

Kupio sam Vittoria Rubino 622-25(700x25c),gume su perfektne,cena korektna.Ne mora Schwalbe:-)

http://www.vittoria.com/tire/rubino/


  • 0

#238 Villain

Villain
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 455 posts
  • LocationSvuda tuda negde...

Postavljeno 01 July 2015 - 10:21 AM

Ja cepam Continental traffic. Gume stvaraju otpor, ali stabilnost koju mi pružaju je fantastična.

Imao sam kratko schwalbe koje su mi proklizavale, sam ili rob. Godište ok, iz inostranstva su bile, gotovo nove novcijate.

Imao sam takvo proklizavanje, u vrlo nezgodnoj situaciji, na vrlo nezgodnom mestu. Odseklo me je kao mačem na pola. E reko sam nećete ga ni sekundu više na mojim obručima.


  • 0

#239 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 01 July 2015 - 11:05 AM

Ja cepam Continental traffic. Gume stvaraju otpor, ali stabilnost koju mi pružaju je fantastična.

Imao sam kratko schwalbe koje su mi proklizavale, sam ili rob. Godište ok, iz inostranstva su bile, gotovo nove novcijate.

Imao sam takvo proklizavanje, u vrlo nezgodnoj situaciji, na vrlo nezgodnom mestu. Odseklo me je kao mačem na pola. E reko sam nećete ga ni sekundu više na mojim obručima.

Continental traffic imaju na sredini šaru koja koliko-toliko pristojno drži na asfaltu. Schwalbe koje si imao su sa više-off road šarom i normalno je da lakše proklizaju na asfaltu. Ako je to bilo na asfaltu sve.

 

Meni Conti Race King (sa malim kramponima) na asfaltu drži puno slabije od Schwalbe Road Plus. Dok je u šumi obrnuta situacija.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#240 Mika1981

Mika1981
  • Members
  • PipPip
  • 52 posts

Postavljeno 01 July 2015 - 01:20 PM

Nikada nisam vozio nista osim Schwalbe-a. Poslednje Racing Ralph + Rocket Ron kevlar sam zamenio Nobby Nick-om (model 2015 Lite Skin 26*2.25) kupljene u Nemackoj + Kojak 26*2.0 bez zice kupljene kod Jankovica za asfalt. Nikada ali nikada nisam imao defekt a vozim oko 3000km godisnje van asfalta. Za 5 god samo dva puta busena unutrasnja.


  • 0




1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika