Jump to content


Fotografije

Schwalbe Vrh ili prevara?


  • Molimo uloguj se da bi odgovorio
421 odgovora na ovu temu

#201 predjo

predjo
  • Members
  • 2 posts

Postavljeno 19 July 2014 - 07:53 PM

Kupio od JAnkovic comp Schwalbe 50-559 CX Comp HS369 marta 2014. godine par, namontirao i prezadovoljan. Prešao oko 1000km , po asfaltu, ima i lošeg, i kao da nisu vožene. Bez defekta. Usluga i isporuka za primer. Pre toga sa već starim PANARACER Firex prešao 13000km i još uvek su dobre, bez i jednog defekta... pu, pu pu... zamenjene zbog glasnog kotrljanja po asfaltu


  • 0

#202 herr_nikolic

herr_nikolic
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 203 posts
  • LocationKv

Postavljeno 09 April 2015 - 06:43 AM

Smart sam su dobre po pitanju trošenja,od prošlog leta i jedno 1,5-2k km naš se malo potrošile. Ali na prvom spustu zadnja se solidno bušnula,ima post na prethodnim stranama. Sad vidim da je i sa strane,prednja zinula. A šare skoro pa nove.. Inače su plskupele kod Jankovića,bile 2k prošle g negde na leto a sada 2,5k din. uploadfromtaptalk1428561786525.JPG
  • 0

#203 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 05:17 PM

Kupih zimus http://shop.jankovic...mp-hs369-detail radi probe, cisto da vidim ima li neke promene sa ovim low budget gumama u odnosu na proteklih par godina.

Dnevno prelazim prosecno oko 10-15ak km sa tim bajkom. Sara je jos uvek dobra ali su gume pocele pucati uzduzno oko krampona. Toliko jos jednom o kvalitetu kod nas.


  • 0

#204 jakota

jakota
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 589 posts
  • LocationNovi Sad - Kikinda

Postavljeno 12 May 2015 - 05:43 PM

Ja iste gume koristim i vrlo sam zadovoljan sa njima. Gume su pretezno za asfalt ali vrlo često sam i na Fruškoj gori i ove godine sam odvozao maraton sa njima. Sasvim prostojne za tu cenu. Ja prelazim sa njima oko 2000km i onda ih menjam. Ja sam svoje uzeo preko Fanatica. Za sad nemam zamerku


  • 0

#205 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 08:34 PM

Nisu nigde popucale?

Ispada da bih onda morao menjati gume na svakih pola godine ili ranije, sto mi je suludo...

Kendine izdrze ravno sezonu i po ili max dve i tek onda pocnu pucati...a kostaju manje od Schwalbe.


  • 0

#206 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 08:42 PM

Moje schwalbe su takodje posle mesec I nešto dana dobile te sitne pukotine, ali evo voze se bez problema,

Doduše po asfaltu, a vidi se samo kad se baš zagleda.

Naravno ne bi trebalo da je tako ali eto...


  • 0

#207 Magus

Magus
  • Members
  • PipPip
  • 45 posts

Postavljeno 12 May 2015 - 08:50 PM

Moje su te sitne pukotine sa strane dobile posle 2-3 nedelje i one su zanemarljive zaista, ali ove dublje na gazecem sloju su se pojavile posle 4-5 meseci svakodnevne voznje...


  • 0

#208 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 13 May 2015 - 05:31 AM

Sa unutrašnjim Schwalbe sam prezadovoljan - da kucnem o drvo. I za treking, i za MTB i za drumaš. Bez zamerke.

 

Spoljne kako koja, kako kad. Kum i ja na MTB-ovima furamo Road Cruiser - jeftiniji model - rade bez problema, ne pucaju, ništa. Marathon Green Guard su mi ispucale, reklamirao (oni platili i poštarinu) i drugi par me u zdravlju služio.


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#209 sajlonac

sajlonac
  • Members
  • PipPipPipPipPip
  • 678 posts
  • LocationNiš

Postavljeno 13 May 2015 - 06:14 AM

I ja sam zadovoljan generalno, i spoljnim i unutrasnjim. Imao sam Hurricane kupljene nove i bile su ok skroz a sada vozim Racing Ralpha polovne kupljene ali kao nove, nisu skoro nista vozene pre mene. Fantasticne gume, bez zice, sa odlicnim gripom i kontrolom. Jedino sto se sa mojih 100 i kusur kg solidno trose :)

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
  • 0

#210 kingM

kingM
  • Members
  • 6 posts

Postavljeno 25 June 2015 - 10:03 AM

Posle mesec i po dana vožnje i pređenih 400-500 km, kramponi su i dalje kao novi

Attached Thumbnails

  • 20150624_153343.jpg

  • 0

#211 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 June 2015 - 01:04 PM

Ja sam danas poslao na reklamaciju Schwalbe Road Cruiser. Kupljena sredinom februara. Vožena nekih 3-4 meseca. Ispucala. Besplatno će mi zameniti gumu, pa ću videti koliko će ta trajati.

 

I dalje se kunem u njihove unutrašnje (čak i kupljene u Srbiji), nikad problema, ni meni ni prijateljima, ali spoljne... više neću kupiti Schwalbe gumu u Srbiji. Bezobrazluk koliko ima reklamacija. Ne znam da li kupuju bajatu robu u pola cene pa valjaju, ali u Nemačkoj kad ih kupiš nema problema, ovde...


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#212 vladags

vladags
  • Members
  • PipPipPipPip
  • 351 posts

Postavljeno 25 June 2015 - 01:19 PM

Ista guma isti problem, al na žalost ne sačuvah račun.

Medjutim i sa takvim gumama već godinu dana vozim bez bušenja ili širenja tih pukotina.


  • 0

#213 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 25 June 2015 - 01:29 PM

Te pukotine su pogodne da voda krene da ulazi i da platno koje drži gumu krene da truli. Posbeno je nezgodno ako se vozi zimi kad se sole putevi. U svakom slučaju dobra guma ne bi smela tako brzo da popuca.

 

Radim u servisu bicikala i vidim da ima dosta Švalbe spoljašnjih guma na reklamaciji. Pisao sam danas kompaniji Švalbe na mejl sa njihovog sajta i objasnio kakvih problema ima sa spoljnim gumama kupljenih od srpskog uvoznika (u priličnom procentu).


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#214 Allex

Allex
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 1475 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2015 - 01:31 PM

Upravo to...bajate su. Kupe ih tako pa im jos stoje okacene i nemontirane godinama pa se deformisu,kada ih stavis dodje do stvaranja pukotina ili kada vozis izgleda ko da ti kriva felna.. Ja sam moje land cruiser kupio prosle godine u aprilu,u Pancevu..tada sam ih montirao i nikad ih nisam skidao.. Nijedno jedino busenje,a kramponi se dosta dobro drze.. Mada nisam nesto posebno mnogo vozio,ali je za pohvalu..
  • 0

#215 forum1nick

forum1nick
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 25 June 2015 - 05:42 PM

Posle mesec i po dana vožnje i pređenih 400-500 km, kramponi su i dalje kao novi

Duže, daj neku sliku cijele gume, gdje se vidio natpis. Po tome se može znati da li je guma starija od 2014.
  • 0

#216 chamade

chamade
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4445 posts
  • LocationBeograd

Postavljeno 25 June 2015 - 10:05 PM

Ja vozim Švalbe road plus.. kupljene prošle godine u probike (BGD).Prešao bez bušenja oko 5000km na 4 ture, dakle sa teretom. Nema znakova zamora osim trošenja gazećeg sloja. Zimus zamenio samo oziciju.. prednja nazad i obrnuto. Za 1700 din po komadu zadovoljan ;)


  • 0
…oʞɐdoɐu ǝuǝɹʞ ǝu oʇsǝu ʞop oɹqop ǝɾ ǝʌs
https://picasaweb.go...208760685671353

#217 forum1nick

forum1nick
  • Members
  • PipPip
  • 38 posts

Postavljeno 26 June 2015 - 07:06 AM

U probike su prodavali nove modele, dok sam u NS u fanatic prodavnicama naletao na dosta uzoraka starih guma. Zanimljivo da su prodavci baš njih htjeli da mi "zapakuju". Kao ista je šara nisu ništa mijenjali. Nisu, osim što je guma možda stara 5 godina :)
  • 0

#218 BikeGremlin

BikeGremlin
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8922 posts
  • LocationNovi Sad
  • Bajk:Scott Speedster

Postavljeno 26 June 2015 - 08:23 AM

Koliko sam shvatio, Janković je uvoznik i svi u Srbiji nabavljaju preko njega. 

 

Isto tako, koliko sam shvatio, on kupuje već bajate gume, povoljnije, pa ih prodaje ovde kao da nisu sa rasprodaje. Onda kako se kome zalomi: ne propadne svaka guma od stajanja, ali mnoge su tu. Neka odmah, neka za dve godine. Pa ako ti se potrefi da uzmeš tu što ima još dve godine života u sebi, montiraš, voziš - potrošićeš je pre nego ispuca. 

 

Meni je iskreno žao što ne mogu preporučiti Švalbe gume više nikome. To su vrhunske gume za bajs, imaju modela za svaku namenu, veoma dobar i informativan sajt... samo je problem to što se kod nas prodaje. 


  • 0

bikegremlin-logo-250x80-1.png


#219 Dusan011

Dusan011
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 14909 posts

Postavljeno 26 June 2015 - 08:30 AM

Ja mislim da uvoznik ne moze da bira gume vec prodaje ono sto mu posalju.


  • 0

#220 grbic

grbic
  • Members
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6663 posts
  • LocationZanzibar

Postavljeno 26 June 2015 - 09:36 AM

Ja mislim da uvoznik ne moze da bira gume vec prodaje ono sto mu posalju.

Bas tako


  • 0

A u glavi ništa, samo žica drži uši da ne otpadnu.





1 članova čita ovu temu

0 članova, 1 gosta, 0 anonimnih korisnika